Results 1 to 9 of 9

Thread: WRC: World Rally Championship 4 [ WRC 4 ]

  1. #1
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default WRC: World Rally Championship 4 [ WRC 4 ]



    Έρχεται στις 25 Οκτωβρίου 2013 (και για PS Vita)



    WRC 4 comes packed with more than 60+ different car models, 50+ Official Race Teams (from WRC, Class 2 and Class), every track from the WRC championships and a completely re-designed career mode.

    Following the path taken with the previous chapter of the series, WRC 4 features a new amazing mix of elements with high graphical detail and real in-game sound. The main characteristics that are included into this new game are: loyalty to the license, exciting game experience, accessibility for first-time players and a dynamic and competitive online game mode.
    Among new features of this 2013 edition, players have the chance to experience new lighting conditions, new weather effects depending on the stage, a brand new Career Mode to put the player into a real drivers shoes. Realism and immersion are two of the most important pillars of the development, with impressive 3D environments and an HDR system that grant the best in-game performance.
    WRC 4 features all the rallies from the 2013 WRC calendar, complete with all leading WRC teams and drivers in the revamped career mode to turn players into real WRC drivers. WRC 4 also features an improved version of the graphics engine, called Spike Engine, launched in 2012.
    Features:

    • New OFFICIAL License - WRC 4 is a licensed product, so you can choose your favourite driver and car within the 2013 official rosters of WRC Class, WRC 2 Class, WRC 3 Class and Junior WRC Class.
    • New Career Mode - Feel the sensation of being a real rally driver! Starting from Junior WRC Class you will sign some contracts with real WRC official teams depending on your results. Race after race, you will be able to pass every Class up to the Olympus of the WRC and try to become the World Rally Champion.
    • All of the official drivers, teams and rallies.
    • More than 60+ Different Cars (22 Brand New Cars for 2013)
    • More than 10+ Tracks (6 Stages for each track)
    • All of the official Rosters of WRC, WRC 2, WRC 3 and Junior WRC Class
    • Different Light Conditions (Sunrise, Daylight, Sunset) - The maximum level of realism with improved handling and physics of the cars. Improved elements around the stages (like trees, grass, rocks, public) and a new camera and cut scene.











    Πάντως εγώ θα το τιμήσω σίγουρα , γιατί αν και η σειρά με το πρώτο και το δεύτερο ήτανε μια μετριότητα το wrc3 ήτανε πολύ καλύτερο , μου άρεσε που το πήρα και για ps vita , σε συνδιασμό που η "αντίπαλη" σειρά dirt έμεινε λίγο πίσω οι φίλοι του wrc μάλλον έχουνε έναν τίτλο να ασχοληθούν....

  2. #2
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Έπαιξα το demo Αντώνη η αλήθεια για μένα μέτριο πολύ αχ ρε θέλω dirt στο ps4 εκεί θα τρελαθούμε.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  3. #3
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Βλέπω παρολίγον να κλείσει χρόνος χωρίς ποστ το thread, οπότε ας το αναστήσω. Αποφάσισα πριν μέρες να το κάνω αγορά, ψηφιακά. Καλό παιχνίδι όταν παίζεις σε άσφαλτο, μέτριο προς κακό όταν παίζεις σε χώμα ή χιόνι. Δε γίνεται να οδηγείς σε χιόνι και να μην πετάει κώλο ρε γμτ... δεν το ευχαριστιέσαι. Αντιθέτως, στην άσφαλτο έχει γίνει καλύτερη δουλειά και είναι πιο ρεαλιστικό. Θέλω τα physics του Colin McRae 2 με τις πίστες και τα γραφικά του WRC 4, έστω και στο PS3, γίνεται;; Δε θα έκλεινα την κονσόλα. Ευτυχώς δεν κλαίω τα λεφτά που έδωσα, παίζω και online και έχει και φοβερό ανταγωνισμό. Σίγουρα είναι βελτιωμένο σε σχέση με τα χάλια του WRC 1 και 2, ήδη από το 3 το είχαν βελτιώσει.

    Έβγαλα και ένα video με την 1η ειδική του Monte Carlo να υπάρχει, αν δε βαριέστε το βλέπετε

    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  4. The Following 6 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    antoniss (02-10-2014),geogoku (03-10-2014),Kane (03-10-2014),Kapa (03-10-2014),mihalis13 (03-10-2014),petaloudas (12-11-2014)

  5. #4
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν παίζω racing games, αλλά απλά έχω να πω ένα μεγάλο μπράβο για την οδήγηση σου!
    Spoiler!

  6. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Gazof (05-10-2014)

  7. #5
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Τελειος, μετα απο το βιντεο περιμενω να με πας μια βολτα στα λιμανακια, ετσι οπως στο βιντεακι ομως εεε...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  8. The Following User Says Thank You to euromaster For This Useful Post:

    Gazof (05-10-2014)

  9. #6
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    Τελειος, μετα απο το βιντεο περιμενω να με πας μια βολτα στα λιμανακια, ετσι οπως στο βιντεακι ομως εεε...
    Μόλις αλλάξω λάστιχα στο mondeo φύγαμε



    Το WRC 4 όπως και όλα τα παιχνίδια του είδους, πρέπει να τα μάθεις για να πεις ότι τα απολαμβάνεις. Αν μάθεις τις πίστες, μπορείς να κάνεις καλούς χρόνους. Θέλει υπομονή, καθώς οι πίστες είναι πολλές. Το παιχνίδι μετά σε ανταμοίβει. Σίγουρα έχει θέματα όσον αφορά τα physics, αλλά οι μεγάλες ταχύτητες στην Φινλανδία για παράδειγμα και ότι περνάς συνέχεια ξυστά από δέντρα και βράχους με το δρόμο να είναι και πολύ στενός και με συχνά άλματα σε κάνουν να το ευχαριστιέσαι. Είναι άλλη η αίσθηση όταν τελειώνεις την πίστα και έχεις πάει γ@μιώντας Το παιχνίδι επίσης έχει στις επιλογές του τις σημειώσεις το συνοδηγού να τις ακούς αν θες νωρίτερα, πράγμα που βοηθάει πάάάάρα πολύ. Τα εικονίδια με τις στροφές είναι κάτι αχρείαστο και αφαιρούνται ευτυχώς, κακώς δεν το είχα κάνει ήδη.


    Και επειδή σχεδόν πάντα η εικόνα συμπληρώνει τα γραπτά, τράβηξα ακόμα ένα βίντεο, 1η ειδική στην Φινλανδία, από τις απολαυστικότερες διαδρομές του παιχνιδιού!

    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  10. #7
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Εεε αντε αλλαξε λαστιχα εκει να κανομεν καμια γυρα, να ξεχαρμανιασομεν.
    Πολυ καλο και αυτο το videaki, μου εκανε εντυπωση ποσο ευκολο το κανεις να φαινεται και το πως γλυστραει το αυτοκινητο πανω στο χωμα. Ετσι ειναι και στην πραγματικοτητα?
    Παντως αυτα τα τοπια, στην πραγματικοτητα τα εχω δει μονο οταν παω για ελιες στο χωριο μου, χαχα...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  11. #8
    Advanced Member grosso7's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    467
    PSN ID
    kaktos1983

    Default

    Φιλε gazof,μπραβο για την οδηγηση σ,τετοια δεν μπορω να κανω ουτε με την κανονικη καμερα Το πλατιναρα τις προαλλες,ευκολακι ηταν,γενικα μ αρεσουν τετοιου ειδους racing game,αλλα δεν ηταν και τιποτα το ιδιαιτερο...Οπως αναφερθηκε κ πιο πανω η οδηγηση σε χιονι δεν ηταν καθολου καλη...Εμφανως βελτιωμενο απο τα προηγουμενα αλλα ακομα εχει δρομο μπροστα τ...Παμε για το 5...

  12. #9
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    εγώ πάλι το είχα παίξει πριν λίγο καιρο στο ps vita και μου άρεσε αρκετά , το ξεκίνησα τώρα στο ps3 αλλά δεν ξέρω κάτι δεν μου αρέσει , ενώ λογικά είναι ίδιο , στην οδήγηση μου κάνει για πολύ arcade σε σημείο που ενώ μου αρέσει το arcade (είναι και πιο εύκολο) να με ψιλοχαλάει..λολ

    πάντως το είχε το store στα 14€ δεν ξέρω αν το σκέφτεται κανείς μιας και από skroutz ξεκινάει από 34€....

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •