Page 15 of 24 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 281 to 300 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #281
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Resident Evil VII Out Today on PS4, First DLC Launches January 31
    http://blog.us.playstation.com/2017/...es-january-31/

    .

  2. #282
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Λέω μπας και είναι καινούριο το παιχνίδι, μήπως το υποστηρίζει. Πιστεύω κιόλας επειδή υποστηρίζει VR και ο ήχος εκεί είναι 3D, θα είναι ποιό εύκολο να βάλουν και στο κανονικό παιχνίδι... Έλεγα μήπως. Θα δούμε αν μπεί επιλογή στο companion app αυτές τις μέρες.
    Αυτην την στιγμη 3D ηχο υποστηρίζεται μονο απο το uncharted 4 για τα καινουργια platinum ακουστικα της σονυ.Μακαρι να βγει και για το resident evil 7 η επιλογη αυτη!!θα απογειωση ακομη περισσοτερο την εμπερια του παιχνιδιου στον τομεα του ηχου.Αποστολη μεγεια σου και περιμενουμε και τις εντυπωσεις σου οταν με το καλο σου ερθουν.

  3. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    WolfRathmA (24-01-2017)

  4. #283
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Αυτην την στιγμη 3D ηχο υποστηρίζεται μονο απο το uncharted 4 για τα καινουργια platinum ακουστικα της σονυ.Μακαρι να βγει και για το resident evil 7 η επιλογη αυτη!!θα απογειωση ακομη περισσοτερο την εμπερια του παιχνιδιου στον τομεα του ηχου.Αποστολη μεγεια σου και περιμενουμε και τις εντυπωσεις σου οταν με το καλο σου ερθουν.
    Φανταζομαι οτι ειναι ευκολο να το υποστηριξουν με 3D ηχο και την 2D εκδοση εφοσον ειναι ετοιμος απο την VR εκδοση.
    .

  5. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    panos74gr (25-01-2017),spartan (25-01-2017),WolfRathmA (24-01-2017)

  6. #284

    Default

    γραφικα πολυ καλα,για πιο downgrade μιλαμε παλι?!!! η σαπιλα του σπιτιου σε καθε γωνια κ η αποσυνθεση το κανει ακομα πιο τρομακτικο. το παιζω με ηχεια 2.1 200 watt οποτε καταλαβαινει κανεις οτι μιλαμε για καθαρο ψυχολογικο με την καθε διαστολη σωληνα η καποιο τριξιμο απο επιπλο.
    αυτο που με χαλασε ειναι οτι σε καποια σημεια ειναι εξτρα σκοτεινο,δε βλεπεις τι κανεις σε φαση.ενοχλητικο το βρηκα αυτο.

  7. #285
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Φανταζομαι οτι ειναι ευκολο να το υποστηριξουν με 3D ηχο και την 2D εκδοση εφοσον ειναι ετοιμος απο την VR εκδοση.
    Αυτό ακριβώς εννοούσα και εγώ. Ελπίζω να υπάρχει γκάμα τίτλων για 3D sound και να το επιβάλει η Sony στους devs. Δε δώσαμε 180 ευρώ τσάμπα για τα platinum
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    PDS (24-01-2017)

  9. #286
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Εξαιρετικοτατο!Μολις εκλεισα 2:30 ωρες παιχνιδιου!
    Το ξεκινησα σε VR με free camera και δεν ενιωσα ουτε για μια στιγμη ζαλαδα ουτε τιποτα.
    Πραγματικα δεν το περιμενα να μην με ενοχλησει καθολου και δεν εκανα κανενα διαλειμα αυτες τις ωρες,το πηγα σερι.
    Για το VR δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο απο αυτα που εχουν πει και τα υπολοιπα παιδια,αλλωστε η VR εμπειρια ΔΕΝ μεταφερεται με λογια!


    Θα πω μονο οτι καποιες στιγμες για να καλυφθω απο καποιο χτυπημα εντελως ασυναισθητα εβαζα τα χερια μου κοντα στο κεφαλι μου και καποιες αλλες φορες εσκυβα κανονικα εγω ο ιδιος αντι να πατησω το R3,ενιωθα οτι απειλουμαι πραγματικα!Η αισθηση που εχεις οταν κρυβεσαι και κρυφοκοιτας τον εχθρο απο τις γωνιες του δωματιου η απο διαφορες χαραμαδες ειναι το κατι αλλο εντελως!Συγγνωμη αλλα εγω πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο hate απο καποιους προς το VR...


    Μεχρι στιγμης το παιχνιδι το βρισκω παρα μα παρα πολυ καλο και ναι,νιωθω οτι παιζω ξανα ενα πραγματικο καλο Resident Evil!Επιτελους!
    Ελπιζω να συνεχισει να ειναι το ιδιο καλο μεχρι το τελος του.

  10. The Following 5 Users Say Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    captainjacko (25-01-2017),cocous (25-01-2017),nikosgnr (25-01-2017),PDS (25-01-2017),teras1 (24-01-2017)

  11. #287
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά το παιχνίδι απλά σπέρνει. Εινσι απίστευτο. Εγω το ξεκίνησα σε VR με εντελως free camera και έτσι θα τελειώσει. Απλά είμαι εκεί. Τέλος. Ο τρόμος και η αγωνία είναι πλεον αληθινά. Δεν υπάρχει αυτό που ζω και βλέπω εκεί μέσα. Κορυφαίο παιχνίδι. Και συγνώμη που μιλαω αποκλειστικά για VR αλλα εφόσον το εχω, θα ήταν αμαρτία να μην παιξω ενα παιχνίδι σαν αυτό που είναι σχεδιασμένο για VR και οτι υπάρχει εκεί εξω απο vr games τα κανει να μοιάζουν πολύ αστεία μπροστά του. Μπραβο στην capcom που τελικά καταφερε να επανέλθει στα παλιά καλα old school Resident Evil.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 25-01-2017 at 06:11.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to cocous For This Useful Post:

    isildur83 (25-01-2017),PDS (25-01-2017),teras1 (25-01-2017)

  13. #288
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Μόλις έκλεισα και εγώ ένα τρίωρο σερί σε VR mode!Το είπαν και τα παιδιά πιο πανω και θα το πω και εγώ γιατί μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση.Δεν περίμενα με τίποτα ότι παίζοντας επί 3 συνεχόμενες ώρες παιχνίδι τέτοιου τύπου,δεν θα ένιωθα την παραμικρή δυσφορία.Πραγματικά το motion sickness ήταν ανύπαρκτο.Δεν δοκίμασα με ελεύθερη κάμερα,το είχα στις 30 μοίρες αλλά και έτσι σε άλλα παιχνίδια δεν άντεχα για μεγάλο διάστημα.Αυτο για μένα είναι πολύ σημαντικό και ελπιδοφόρο για games που θα ακολουθήσουν στο μέλλον.Σαν παιχνίδι τώρα είναι τρομερό(κυριολεκτικά!) και δεν πίστευα αυτά που έβλεπα και ζούσα μέσα στην έπαυλη!!Σε κάποια φάση ενώ έπαιζα(με το headset)με σκουντηξε η γυναίκα μου και κόντεψα να πάθω καρδιά!!Φοβερή εμπειρία!!Θα το πάω ως τέλους σε VR και αργότερα θα παιχτεί κανονικά στην tv.Λιγο που το είδα από περιέργεια και εκεί,ήταν πάρα πολύ καλό!!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Alex For This Useful Post:

    PDS (25-01-2017),teras1 (25-01-2017)

  15. #289
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Και η παράνοια καλά κρατάει...
    Το κοντέρ έχει γράψει 7 ώρες και 38 λεπτά προόδου (εκτός από τις φορές που έχω χάσει) καθαρού παιχνιδιού
    και οι εντυπώσεις παραμένουν τρομερά ψηλά. Σήμερα αντιμετώπισα ένα περιστατικό το οποίο με ζόρισε πολύ (ψυχολογικά) και θα μου μείνει χαραγμένο... έπιασα τον εαυτό μου μετά από το συμβάν να συνεχίζει να παίζει για ένα μικρό διάστημα σε κατάσταση απόλυτου πανικού και πάλι καλά που λίγο αργότερα ευτυχώς χαλάρωσα και μπήκε μπροστά η λογική... ¨ηρεμία, παιχνίδι είναι...¨
    Τι παιχνίδι όμως...

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    captainjacko (26-01-2017),chronohill (26-01-2017),isildur83 (25-01-2017),teras1 (26-01-2017)

  17. #290
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Όσο προχωράει το game όσο και ποιό καλύτερο γίνεται. Νομίζω πως είμαι κοντά στο τέλος. Θα ήθελα να γράψω ακόμα και σε spoiler εκεί που έχω φτάσει αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα για να προχωρήσουν και οι υπόλοιποι για να το συζητήσουμε μετά!

    Ομολογώ να πω ότι μία παίζω με VR μία στην TV. (Με VR σαφώς με πάει αίμα όταν τα βάζω). Τα γραφικά στην TV μαζί με HDR απλά είναι άψογα κιόλας. Οπότε το παίζω τώρα έτσι και μετά έχει σίγουρα και δεύτερο playthrough με φουλ VR. (Θα ξέρω και τι γίνεται οπότε δε θα φοβάμαι) 😂
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #291
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Πραγματικά σας ζηλεύω που το παίζετε σε VR!
    Δεν έχω (ακόμα) το κουράγιο. Ξέρω ότι θα μείνω στον τοπο

    Δεν θέλω να κατέβω πάλι στο υπόγειο...

  19. #292
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πραγματικά σας ζηλεύω που το παίζετε σε VR!
    Δεν έχω (ακόμα) το κουράγιο. Ξέρω ότι θα μείνω στον τοπο

    Δεν θέλω να κατέβω πάλι στο υπόγειο...
    Πανο μην μου πεις ότι παίζεις το παιχνίδι αυτό που τόσο καιρό περιμέναμε σε TV mode??
    Βάλε τη μάσκα γρήγορα περιμένω να μου πεις τις εντυπώσεις σου

    Εγω να πω την αλήθεια ενώ ξεκίνησα δυναμικά είδα κανα δυο πραγματάκια που μου "έκοψαν" τα πόδια
    παω σιγά σιγά τώρα γιατί είναι μαρτύριο το παιχνίδι

  20. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    teras1 (26-01-2017)

  21. #293
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πραγματικά σας ζηλεύω που το παίζετε σε VR!
    Δεν έχω (ακόμα) το κουράγιο. Ξέρω ότι θα μείνω στον τοπο

    Δεν θέλω να κατέβω πάλι στο υπόγειο...
    Άντε ξεκίνα το παιδί μου... πάρε και ένα τέταρτο από βάλιουμ και είσαι κομπλέ...

  22. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    teras1 (26-01-2017)

  23. #294
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά μιλάμε υπάρχουν κάποιες στιγμές που στην κυριολεξία σου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο. Δεν πιστεύω αυτο που βιωνω σε αυτό το παιχνίδι. Πραγματικά τέλεια δουλειά κανανε τα αλάνια. Απίστευτο.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #295
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενδιαφερον τα ενθουσιωδη σχολια για το παιχνιδι, το πρωτο καλο παιχνιδι της Capcom γενικα τα τελευταια (αρκετα) χρονια? Excited.

    Αν μπορει ομως να μου πει καποιος ποση περιπου ωρα εχει διαρκεια το campaign θα το εκτιμουσα γιατι κατι ακουω οτι ειναι μικρο.

  25. #296

    Default

    Στο Normal εμενα μαζι με φιλο που το επαιξα μας πηρε γυρω στις 9.5-10 ωρες(δεν θυμαμαι ακριβως το χρονο στο τελος)σε τηλεοραση.

  26. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Valkyre (26-01-2017)

  27. #297
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    10 ωρες ειναι καλη διαρκεια. Θα μπορουσε και καλυτερα αλλα ειναι και αναλογα το design του εκαστοτε παιχνιδιου πολλες φορες. Μην γινεται και βαρετο δηλαδη. Ενδιαφερον, καποια στιγμη θα το παιξω σιγουρα.

  28. #298

    Default

    Προσωπικα πιστευω το παιχνιδι δεν θα επρεπε να ονομαστει resident evil αν και το σεναριο παραπέμπει στη σειρά,το gameplay δεν εχει απολυτως καμια σχέση με τα παλιά.Το gameplay μοιάζει με αυτο του outlast,με την διαφορα οτι εδω υπάρχουν καποια οπλα και οι περισσότερες μαχες ειναι σαν "boss fights",μην περιμένετε mobs δεν υπάρχουν.
    Το επαιξα συνολικά κανα 4ωρο σε psvr,δεν μου αρεσει το συγκεκριμένο gameplay και αν δεν ηταν το psvr δεν νομιζω να το παιζα καν.Ειναι τρομακτικο και σε αγχώνει σε πολλα σημεία,για μένα οποιος το επαιξε μόνος με vr και surround και ειπε οτι δεν υπήρξε στιγμη που να φοβηθηκε ειναι ψεύτης

  29. #299
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Nemethon View Post
    Προσωπικα πιστευω το παιχνιδι δεν θα επρεπε να ονομαστει resident evil αν και το σεναριο παραπέμπει στη σειρά,το gameplay δεν εχει απολυτως καμια σχέση με τα παλιά.Το gameplay μοιάζει με αυτο του outlast,με την διαφορα οτι εδω υπάρχουν καποια οπλα και οι περισσότερες μαχες ειναι σαν "boss fights",μην περιμένετε mobs δεν υπάρχουν.
    Ομολογω οτι μενω αφωνος με το συγκεκριμενο σχολιο
    Παντα φιλικα φιλε Nemethon με κανεις να νιωθω σαν να παιζουμε δυο εντελως διαφορετικα παιχνιδια
    Το παιχνιδι ειναι ενα κλασικοτατο Resident evil 1 ποιο κλασικο δεν γινεται
    Δεν ξερω σε τι να προαναφερθω πρωτα
    -η επαυλη
    -ο χαρτης
    -οι κλειδωμενες πορτες
    -οι γριφοι
    -το inventory slot αντεγραμενο απο το παλιο game
    -τα κλασικα herbs
    -οι μετρημενες σφαιρες τις οποιες μπορεις να φτιαξεις και μονος σου
    -safe house και saves σε κασετοφωνακι
    -τα γνωστα κλασικα κιβωτια οπου μπορεις να αποθηκευσεις πραγματα
    -τo backtracking
    -τα objectives ακομα και ο τροπος που πραγματοποιουνται ολα αυτα σε οδηγουν στο παιχνιδι του 1996 εικοσι ενα ολoκληρα χρονια πισω για ποιο outlast μιλας?
    Ειναι τοσο αστοχο το παραδειγμα που φερνεις που με κανει να πιστευω οτι δεν εχεις παιξει τα παλεοτερα της σειρας που αναφερεις
    Ολη η δομη του παιχνιδιου ειναι βασισμενη στο Resident evil του 1996,ενα κλασικοτατο Resident evil, δεν ξερω αν κανω τοσο μεγαλο λαθος ας μας πουν
    και τα αλλα παιδια εδω την αποψη τους

  30. The Following 6 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    cocous (26-01-2017),isildur83 (26-01-2017),Slay (26-01-2017),spartan (26-01-2017),teras1 (26-01-2017),WolfRathmA (26-01-2017)

  31. #300
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Nemethon View Post
    Προσωπικα πιστευω το παιχνιδι δεν θα επρεπε να ονομαστει resident evil αν και το σεναριο παραπέμπει στη σειρά,το gameplay δεν εχει απολυτως καμια σχέση με τα παλιά.Το gameplay μοιάζει με αυτο του outlast,με την διαφορα οτι εδω υπάρχουν καποια οπλα και οι περισσότερες μαχες ειναι σαν "boss fights",μην περιμένετε mobs δεν υπάρχουν.
    Το επαιξα συνολικά κανα 4ωρο σε psvr,δεν μου αρεσει το συγκεκριμένο gameplay και αν δεν ηταν το psvr δεν νομιζω να το παιζα καν.Ειναι τρομακτικο και σε αγχώνει σε πολλα σημεία,για μένα οποιος το επαιξε μόνος με vr και surround και ειπε οτι δεν υπήρξε στιγμη που να φοβηθηκε ειναι ψεύτης
    Το παιχνίδι φίλε μου είναι πιο Resident Evil απο ποτέ. Inventory, mix items γρίφοι, οπλα Ακριβώς όπως τα παλιά. Και η προοπτική πρώτου προσώπου σε κανει να νοιώθεις ακόμα πιο άβολα. Ειδικά σε VR απογειώνεται. Απλά δεν παίζουν ζόμπι αλλα είναι τόσο ωραία στημένο που με το που θα ξεκινήσεις να παίζεις χάνεσαι στον κόσμο του.
    Το Outlast που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με το Resident Evil. Εκεί μονο κρύβεσαι.
    Και πάντα χωρίς παρεξήγηση.
    Εγω που ειμαι fan των RE εκτος 4,5,6 αλλά μόνο τα παλιά το απολαμβάνω. Το Outlast ούτε που το ακουμπησα.


    Edit: Εντωμεταξυ την ώρα που έγραφα το σχόλιο με προλαβε ο φίλος απο πανω αλλα υο αφηνω διότι συμφωνώ απόλυτα με όσα αναφέρει.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 26-01-2017 at 14:13.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to cocous For This Useful Post:

    captainjacko (26-01-2017),spartan (26-01-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •