Page 11 of 24 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #201
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βγηκε και η τροπαιολιστα. Αυτο το τροπαιο του να τελειώσεις το παιχνιδι σε 4 ωρες δεν μου αρεσε καθόλου

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    isildur83 (17-01-2017)

  3. #202
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Βγηκε και η τροπαιολιστα. Αυτο το τροπαιο του να τελειώσεις το παιχνιδι σε 4 ωρες δεν μου αρεσε καθόλου
    Μην ανησυχείς θα έλεγα Μιχάλη. Έχεις δει το 1 και το 2 σε πόση ώρα έχουν καταφέρει κάποιοι να τα τελειώσουν;
    Και αναφέρομαι στο 1 και 2 επειδή είναι μεγάλα παιχνίδια σε διάρκεια...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    isildur83 (17-01-2017),Snk (17-01-2017)

  5. #203
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλα αυτο μην σε ανησυχεί. Ήδη 3 παιχνίδια μου έρχονται στο μυαλό με το ίδιο trophy (απλά 5-6 ωρες)
    Uncharted
    Evil Within
    The Last Guardian

    Πάντως γενικα αυτα τα trophy τα βρίσκω πολυ ανούσια...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. #204
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Βγηκε και η τροπαιολιστα. Αυτο το τροπαιο του να τελειώσεις το παιχνιδι σε 4 ωρες δεν μου αρεσε καθόλου

    Το εχουν αναφερει πολλες φορες το παιχνιδι εχει διαρκεια γυρω στις 15 ωρες οποτε καμια ανησυχια
    ασε που και 4 ωρες που εβαλαν πολλες μου φαινοντε lol εδω τελειωνουν παιχνιδια στυλ Dark Souls 3 και Bloodborne
    σε μολις μια ωρα

  7. #205
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	image.jpeg 
Views:	174 
Size:	69.0 KB 
ID:	9624

    Capcom will release Resident Evil 7: biohazard free short story scenario downloadable content “Not A Hero” this spring, the company announced. Details on the content are still unknown, but it will be a short story scenario with a different taste from Ethan’s nightmare, which is completed with the main story of Resident Evil 7.
    Capcom will share more information on “Not A Hero” in the future.
    Resident Evil 7: biohazard is due out for PlayStation 4, Xbox One, and PC on January 24 in North America and Europe, and January 26 in Japan.
    Thanks, Famitsu.

    Read more at http://gematsu.com/2017/01/resident-...OkumiEDve08.99
    Και Free Dlc απο την Capcom την ανοιξη αντε να δουμε

  8. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    teras1 (18-01-2017)

  9. #206

    Default

    την εκανα την προπαραγγελια,αν κ ειμαι κατα των προπαραγγελιων,ε! εδω την εκανα την υπερβαση. ενα 50ρικακι με τα μεταφορικα κ την αντικαταβολη μεσα.μην ψαχνεστε στο εξωτερικο παιδια κ εδω μια χαρα τιμη εχει.

  10. #207

    Default

    Καταξοδευτηκαν παλι στην Capcom με τα περιεχομενα του κουτιου.Πιο αδειο και απο κουτι σοκολατας...


  11. #208

    Default

    θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μας πουν οσοι εχουν το pro, τι ακριβως ενισχυση διακρινουν. οταν το πιασουν στα χερια τους.

  12. #209
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Λοιπόν, έχω το παιχνίδι από χθες και είπα να σας πω λίγο τις εντυπώσεις μου.

    Έπαιξα δύο με τρεις ώρες σχεδόν εχτές. Είναι πολύ ατμοσφαιρικό το παιχνίδι. Πολύ ωραία γραφικά. Και δείχνει να έχει ωραίο story. Δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο το περίμενα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά είναι αρκετά περιπετειώδης. Πρέπει όμως να είναι μικρό το παιχνίδι. Έχει και trophy το οποίο πρέπει να το τελειώσεις μέσα σε 4 ώρες, λογικά θα πρέπει να ξέρεις όλα τα μονοπάτια για να το τελειώσεις τόσο γρήγορα.
    Σε γενικές γραμμές είναι πάντως πολύ καλό. Με VR ακόμα δεν έχω παίξει γιατί ήθελα να δω πως είναι σε 4K HDR.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #210
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Λοιπόν, έχω το παιχνίδι από χθες και είπα να σας πω λίγο τις εντυπώσεις μου.

    Έπαιξα δύο με τρεις ώρες σχεδόν εχτές. Είναι πολύ ατμοσφαιρικό το παιχνίδι. Πολύ ωραία γραφικά. Και δείχνει να έχει ωραίο story. Δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο το περίμενα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά είναι αρκετά περιπετειώδης. Πρέπει όμως να είναι μικρό το παιχνίδι. Έχει και trophy το οποίο πρέπει να το τελειώσεις μέσα σε 4 ώρες, λογικά θα πρέπει να ξέρεις όλα τα μονοπάτια για να το τελειώσεις τόσο γρήγορα.
    Σε γενικές γραμμές είναι πάντως πολύ καλό. Με VR ακόμα δεν έχω παίξει γιατί ήθελα να δω πως είναι σε 4K HDR.
    Περιμένουμε (τουλάχιστον εγώ) και εντυπώσεις από vr και τι θυσίες γίνονται οπτικές ή τεχνικές για να τρέξει το παιχνίδι ,πόσο immersive γίνεται σε vr, ζαλάδα κ.τ. λ.

  14. #211

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Λοιπόν, έχω το παιχνίδι από χθες και είπα να σας πω λίγο τις εντυπώσεις μου.

    Έπαιξα δύο με τρεις ώρες σχεδόν εχτές. Είναι πολύ ατμοσφαιρικό το παιχνίδι. Πολύ ωραία γραφικά. Και δείχνει να έχει ωραίο story. Δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο το περίμενα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά είναι αρκετά περιπετειώδης. Πρέπει όμως να είναι μικρό το παιχνίδι. Έχει και trophy το οποίο πρέπει να το τελειώσεις μέσα σε 4 ώρες, λογικά θα πρέπει να ξέρεις όλα τα μονοπάτια για να το τελειώσεις τόσο γρήγορα.
    Σε γενικές γραμμές είναι πάντως πολύ καλό. Με VR ακόμα δεν έχω παίξει γιατί ήθελα να δω πως είναι σε 4K HDR.
    για να υπαρχει τετοιο τροπαιο που αναφερεις και ομολογω οτι ξενερωσα λιγακι,θα υπαρχει σιγουρα κ τροπος για να γινει. μετα ομως σκεφτηκα οτι για να το τελειωσει καποιος σε 4 ωρες,θα πρεπει να ξερει τα παντα απ'εξω κ να πηγαινει τρεχοντας με μαθηματικη ακριβεια το walkthrough,θελω να πιστευω δλδ.

  15. #212
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    για να υπαρχει τετοιο τροπαιο που αναφερεις και ομολογω οτι ξενερωσα λιγακι,θα υπαρχει σιγουρα κ τροπος για να γινει. μετα ομως σκεφτηκα οτι για να το τελειωσει καποιος σε 4 ωρες,θα πρεπει να ξερει τα παντα απ'εξω κ να πηγαινει τρεχοντας με μαθηματικη ακριβεια το walkthrough,θελω να πιστευω δλδ.
    Έτσι είναι. Είμαι νομίζω στις 4 ώρες τώρα κοντά και έχω κολλήσει σε ένα σημείο δεν ξέρω τι να κάνω... LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #213

    Default

    ^^^
    παει το τροπαιο!

  17. #214
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Προσωπικά δε θα το αγγίξω το παιχνίδι με παραδοσιακό τρόπο. Θα παιχτεί όοοοολο πρώτα σε vr και μετά αν έχω διάθεση θα το παίξω και ¨συμβατικά¨.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    captainjacko (22-01-2017),Nikoladim (22-01-2017),teras1 (21-01-2017)

  19. #215
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Νομίζω, Βασίλη, πως αν έχει κανεις PSVR, επιβάλλεται να το παίξει ΜΟΝΟ εκεί αρχικά και μετα όπως αλλιώς θέλει. Προσωπικά, σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, θα είχα πάρει το παιχνιδι Day 1, αλλα θα περιμένω να το πάρω όταν θα εχω PSVR. Εαν, βέβαια, δω πως δε κάθεται η αγορά, ε, θα αναγκαστώ να το παίξω συμβατικά.

  20. #216
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δεν είναι τόσο τρομακτικό όσο το περίμενα (τουλάχιστον μέχρι τώρα) αλλά είναι αρκετά περιπετειώδης.
    Αυτή είναι και η άποψη των περισσότερων που έχουν παίξει το παιχνίδι μέχρι στιγμής σε 2d στην τηλεόραση
    και το άκρως αντίθετο συμβαίνει με όσους ξεκίνησαν το παιχνίδι στο VR και νομίζω είναι κάτι που θα το
    βλεπουμε συνέχεια στο μέλλον σε games που είναι συμβατά με VR , δηλαδή οι απόψεις να διίστανται μεταξύ δυο παιχτών που ενώ παίζουν το ίδιο game οι απόψεις τους είναι εντελώς διαφορετικές και είναι λογικό και ιδιαίτερα σε παιχνίδια
    τρομου κάποιος να φοβηθεί πολύ παίζοντας στο VR και κάποιος που έπαιξε με το συμβατικό τρόπο να μην
    καταλαβει σχεδόν τίποτα
    Παιρνω παράδειγμα εμένα όταν έπαιξα πρώτη φορά το Demo του Resident Evil όπου δεν υπήρχε το VR τότε είπα οκ καλό αλλά τίποτα το ιδιαίτερο μια ακόμα αντιγραφή του PT και δεν τρόμαξα σχεδόν καθόλου καμία σχέση με την τρομάρα
    που έφαγα στο PT
    Όταν βγήκε το Demo με υποστήριξη VR ήταν σαν να έπαιξα ένα άλλο εντελώς διαφορετικό παιχνίδι υπήρχαν στιγμές
    (για παράδειγμα όταν κατεβαίνεις τα σκαλιά να πας στο υπόγειο ) που ένιωθα την καρδιά μου να "πονάει "από τον
    τρομο χωρίς να έχει συμβεί κάτι, αυτή η κλειστοφοβια και η ψυχολογία που σου βγάζει το VR σου κόβει την ανάσα
    Οταν έβγαζα τη μάσκα να κάνω ένα διάλειμμα μόλις έβλεπα το παιχνίδι στην τηλεόραση ένιωθα ασφάλεια
    γιατι ήταν απλά μια εικόνα στην TV μου είναι σα να βλέπεις μια φωτογραφία από ένα δωμάτιο μόνο που με το VR
    εισαι μέσα σε αυτό το δωμάτιο..
    Ειναι τεράστια η διαφορά του συγκεκριμένου παιχνιδιού στο VR όπως έχω πει και παλιότερα όσοι έχετε σκοπο
    να αγοράσετε VR στο άμεσο μέλλον κάντε λίγο υπομονή και θα ανταμοιφθητε

    2 μερουλες έμειναν ακόμη η αναμονή φτάνει στο τέλος της....

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0003.JPG 
Views:	89 
Size:	169.4 KB 
ID:	9627

  21. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    teras1 (22-01-2017)

  22. #217
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Πάντως σε γενικές γραμμές οι εντυπώσεις στο neogaf είναι θετικές. Λένε ότι το παιχνίδι επέστρεψε στις ρίζες του και είναι ένα REmake σε πρώτο πρόσωπο.
    Έχει δυνατό πρώτο και δεύτερο μέρος και ένα πιο αδύναμο τρίτο κομμάτι που γίνεται πιο γραμμικό.
    Επίσης ίσως να είναι λίγο μικρότερο από ότι θα θέλαμε.
    Spoiler!

  23. #218
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πάντως σε γενικές γραμμές οι εντυπώσεις στο neogaf είναι θετικές. Λένε ότι το παιχνίδι επέστρεψε στις ρίζες του και είναι ένα REmake σε πρώτο πρόσωπο.
    Έχει δυνατό πρώτο και δεύτερο μέρος και ένα πιο αδύναμο τρίτο κομμάτι που γίνεται πιο γραμμικό.
    Επίσης ίσως να είναι λίγο μικρότερο από ότι θα θέλαμε.
    Μια χαρά είναι η διάρκεια... γράφουν για τις εντυπώσεις τους από το vr Πάνο;

  24. #219
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Λίγα πράγματα για το VR μέχρι στιγμής.
    Είμαστε λίγοι οι κάτοχοι βλέπεις
    Ένας βρήκε το immersion εξαιρετικό αλλά το downgrade στα γραφικά μεγάλο για τα γούστα του.
    Άλλος ένας έχει τρελαθεί με το VR στο Pro.
    Κάποιος τρίτος ανέφερε ότι σε κάποιο γερμανικό review είπαν ότι το VR είναι η definitive experience του παιχνιδιού.
    Αλλά νομίζω πως δεν χρειάζονται εντυπώσεις. Το demo τα λέει όλα. Diapers pre-ordered!

  25. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    captainjacko (23-01-2017),Error Flynn (22-01-2017)

  26. #220
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρήκα εδω http://pureplaystation.com/review-re...4psvr/2017/01/ ενα review και ταιριαζει με εντυπωσεις γνωστου μου που το εχει απο προχτες. Τα πιο σημαντικα εν ταχει:

    There aren’t a lot of loading screens in Resident Evil 7 but they last forever when they happen

    I also brought up that the graphics were impressive, and they are. It’s just that sometimes the animations can appear a little “doughy”, though they didn’t take away from the experience at all.

    The graphics took a notable hit and cutscenes were relegated to a screen in front of you. Those two things did a disservice to the virtual reality possibility here and I much preferred playing the game on a TV screen

    Still, when all is said and done, the PSVR mode for Resident Evil 7 was a little bit of a disappointment. Scary as hell, but just not up there in terms of quality.

    The voice actors did a phenomenal job and so did the level designers. There was never a time where I felt safe and ready to take on the next challenge. Old schools fans of the franchise will love this outing and is a perfect opportunity for new fans to hop on board. Just don't burn the midnight oil alone.

    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Error Flynn (22-01-2017)

Page 11 of 24 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •