Page 14 of 24 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 261 to 280 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #261
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Χα χα χα χα χα χα εγω πάντως αύριο το πρωί θα το ξεκινησω. Ούτε καφέ δεν θα χρειαστώ. Θα με ξυπνήσει για τα καλά VR+RE7

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #262
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    ΟΚ... μόλις "βγήκα" από μέσα...
    το ζήσαμε και αυτό... τι να πρωτογράψω ρε παιδιά;

    Ας μη γράψω τίποτα και θεωρηθώ υπερβολικός...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (24-01-2017),WolfRathmA (24-01-2017)

  4. #263

    Default

    Απο τα οσα εχω δει ως τωρα
    Spoiler!
    Last edited by Fulgore; 24-01-2017 at 10:02.

  5. #264

    Default

    Μια επισης ενδιαφερουσα αποψη/σχολιο που διαβασα
    Spoiler!
    Last edited by Fulgore; 24-01-2017 at 10:03.

  6. #265

    Default

    ^^^
    σχετικα με την απουσια zombies που αναφερεις,το σχολιασα κ γω μερικα ποστ πριν.πως γινεται resident evil χωρις zombie?? μιας κ τα resident evil εκει βασιζονται. αυτο που κρατησαν στο 7 ειναι το survival horror ομως, απ'οσο εχω δει σε βιντεο βεβαια γιατι ακομα δεν το εχω παιξει. αυτο με τραβηξε κ το πηρα day one. επαυλη,εξερευνηση,γριφοι,ψαξιμο για διαφορα items,οπλα σφαιρες κλειδια κτλ. αυτο που με χαλαει ειναι που δεν εχει καθολου zombies κ στη θεση τους βαλανε μια οικογενεια σχιζοφρενων κ κατι μαυρα πραματα που ουτε καταλαβαινω τι ειναι.
    διαβαζω θετικα σχολια απο τους υπολοιπους εδω τουλαχιστον κ αυτο ειναι καλο στοιχειο.

  7. #266

    Default

    Το παιχνιδι γενικα εχει πολλα πραγματα απο αλλα προηγουμενα resident evil.
    Spoiler!
    Last edited by Fulgore; 24-01-2017 at 10:03.

  8. #267
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Guys καλημέρα κιόλας. Θα σας παρακαλέσω να χρησιμοποιείτε spoiler tags...Δεν χρειάζεται να ξέρουμε τι έχει και τελικά τι δεν έχει το παιχνίδι...Ας το ανακαλύψουμε μόνοι μας...Κρίμα είναι...
    Περιμένω το στιλμπουκ στα 55€

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Dragonpaul (24-01-2017),nikosgnr (24-01-2017),panos74gr (24-01-2017),spartan (24-01-2017)

  10. #268
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, ετσι ειναι!!!!! Το spoiler ειναι σχετικό για τον καθένα και καλο ειναι ή να είστε πιο "μαζεμένοι" σε ο,τι λέτε ή χρησιμοποιείτε spoiler tags. Για κάποιους ειναι spoiler ακομα και ποιο ειναι το ύφος του παιχνιδιού οταν ξεκινα και ποιο μετα τα μισά. Ή ακομα και τι είδους αντιπάλους αντιμετωπίζεις...
    Λιγη προσοχή, λοιπον.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    chronohill (24-01-2017),panos74gr (24-01-2017)

  12. #269

    Default

    Εγινε.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (24-01-2017),Dragonpaul (24-01-2017),PDS (24-01-2017)

  14. #270
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Χωρις κανένα Spoiler!!

    Έπαιξα 4 ώρες σε VR mode και 2 σε TV mode για να έχω άποψη και με τους δυο τρόπους :

    Σε Tv mode ένα από τα καλύτερα Resident evil της σειράς
    φρεσκο ανανεωμένο και με την κάμερα πλέον πρώτου προσώπου το παιχνίδι κερδίζει πολύ σε immersion
    Τα γραφικά άψογα και πολύ smooth εμπειρία γενικά άνετα ένα 9 από εμένα

    Σε VR mode είχαμε πάρει μια μικρή γεύση για το τι πρόκειται να ακολουθήσει από το demo που παίξαμε πριν λίγο καιρό
    Ομως όπως είχα πει και τότε είναι άλλο πράγμα να παίζεις 20 λεπτά ένα demo και κάτι που ήδη είχαμε τελειώσει οι
    περισοτεροι σε tv mode πρώτου βγει η υποστήριξη για VR και άλλο να ξεκινήσεις κανονικά το full game διαρκείας 15 ωρών
    Δεν χρειάζεται να γίνει κάτι απότομο για να τρομάξεις στο VR είναι τόσο καλά δουλεμένο το κομμάτι αυτό από την Capcom
    Που όλα τα αλλά παιχνίδια που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή σε VR μοιάζουν με "στραγάλια"
    Ενα σκαλοπάτι ενός υπογείου να κατέβεις , ένα βήμα απλά να κανείς σε ένα στενό διάδρομο είναι αρκετό για να σε φέρει
    στα όρια σου για το τι μπορεί να επακολουθήσει
    Οσο περισσότερη ώρα μένεις μέσα στο VR χωρίς διάλειμμα τόσο χειρότερο γίνεται δεν συνηθίζεις αυτό το αποπνικτικό
    σκηνικο όπως γίνεται και με τα περισσότερα παιχνίδια κάθε άλλο μάλιστα , είναι το εντελώς αντίθετο είναι σαν ο τρόμος
    να έχει ρίζες και να εξαπλώνεται ακόμα ποιο πολύ μέσα σου , είναι σαν μια άβυσσο που σε ρουφάει σιγά σιγά
    Οι οικογένεια Baker είναι η απόλυτη αίσθηση μιας σύγχρονης τυραννίας
    10 με τόνο από εμένα σε VR και μακραν το καλύτερο Resident evil ever!
    Συγχαρητήρια στην Capcom , τα λέγαμε τόσο καιρό εδώ και χαίρομαι που επαληθευθηκαμε
    Προστεθηκε ένα διαμάντι μέσα στη συλλογή μας και αξίζουν χίλια μπράβο στην Capcom για αυτό , τέτοια μεταστροφή
    σε game είχα πολλά χρόνια να δω ανέστησε ένα πεθαμένο franchise και πλέον με την μεγάλη απουσία του Silent Hill
    το Resident Evil επιστρέφει στις ρίζες και στο θρόνο του με ένα Masterpiece Horror.
    Το παιχνίδι είναι απλά 'Classic' και must buy για μένα , τίτλος AAA με τα όλα του και ότι καλύτερο έχουμε δει τα τελευταία
    χρονια

    Αγοραστε το και "απολαύστε" τη διαμονή σας με τους Baker!

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0003.JPG 
Views:	91 
Size:	169.4 KB 
ID:	9630
    Last edited by captainjacko; 24-01-2017 at 10:41.

  15. The Following 10 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    BillyFlo81 (24-01-2017),chronohill (24-01-2017),Dragonpaul (24-01-2017),Error Flynn (24-01-2017),Fulgore (24-01-2017),isildur83 (24-01-2017),nikosgnr (24-01-2017),PDS (24-01-2017),teras1 (24-01-2017),WolfRathmA (24-01-2017)

  16. #271
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    ΟΚ... μόλις "βγήκα" από μέσα...
    το ζήσαμε και αυτό... τι να πρωτογράψω ρε παιδιά;

    Ας μη γράψω τίποτα και θεωρηθώ υπερβολικός...
    Περιμένω τις εντυπώσεις σου και σε όποιον δεν αρέσει να μιλάμε για την VR εμπειρία του τίτλου...ξυδάκι!


    Αυτό μας λείπει τώρα, να οριοθετούμε το τι γράφεται επειδή κάποιοι δεν μπορούν να φιλτράρουν αυτά που τους ενδιαφέρουν σε ένα νήμα.

  17. #272
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει τα Platinum Headset για 3D audio;

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #273

    Default

    Captainjack
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    WolfRathmA (24-01-2017)

  20. #274
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει τα Platinum Headset για 3D audio;
    Από τη στιγμή που θα το συνδέσεις με jack πάνω στο VR θα έχεις 3D ήχο όπως και να έχει.
    Τα πήρες τα platinum? Αν ναι, πες σε παρακαλώ εντυπώσεις και επίσης πως είναι σε συνδυασμό με το headset του VR στο κεφάλι ταυτόχρονα.
    Για να μη χαλάσουμε το νήμα εδώ (αν τα έχεις παραλάβει) γράψε στο αντίστοιχο θέμα ή στείλε pm.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Περιμένω τις εντυπώσεις σου και σε όποιον δεν αρέσει να μιλάμε για την VR εμπειρία του τίτλου...ξυδάκι!


    Αυτό μας λείπει τώρα, να οριοθετούμε το τι γράφεται επειδή κάποιοι δεν μπορούν να φιλτράρουν αυτά που τους ενδιαφέρουν σε ένα νήμα.
    Το μεσημεράκι πάω για ακόμη μια "βουτιά" και επανέρχομαι...

  21. #275
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Από τη στιγμή που θα το συνδέσεις με jack πάνω στο VR θα έχεις 3D ήχο όπως και να έχει.
    Τα πήρες τα platinum? Αν ναι, πες σε παρακαλώ εντυπώσεις και επίσης πως είναι σε συνδυασμό με το headset του VR στο κεφάλι ταυτόχρονα.
    Για να μη χαλάσουμε το νήμα εδώ (αν τα έχεις παραλάβει) γράψε στο αντίστοιχο θέμα ή στείλε pm.

    - - - Updated - - -



    Το μεσημεράκι πάω για ακόμη μια "βουτιά" και επανέρχομαι...
    Αύριο θα τα έχω. Ρωτάω για χωρίς VR εγώ. Με VR ότι και να βάλεις είναι με καλώδιο οπότε παίζουν όλα σε 3D 😊
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #276
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Captainjack
    Spoiler!
    Τιποτα δεν ειναι τελειο στη ζωη ακομα και το 10 ειναι συμβολικο
    Ψεγαδια υπαρχουν παντου αν το ψαχνεις παρα πολυ
    Αυτο που μετραει για μενα ποιο πολυ γενικα ειναι η συνολικη εμπειρια
    Αν βρεθει κατι στο τελος που να χαλασει τη συνολικη μου εμπειρια θα ανανεωσω και το ποστ μου

  23. #277
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Αύριο θα τα έχω. Ρωτάω για χωρίς VR εγώ. Με VR ότι και να βάλεις είναι με καλώδιο οπότε παίζουν όλα σε 3D 
    Έχω την εντύπωση πως πρέπει να το υποσtηρίζει το παιχνίδι για να παίξουν 3D τα ακουστικά.
    Επίσης νομίζω πρός ώρας αυτό μπορεί να γίνει μόνο στο Uncharted 4.

  24. #278
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μιλάμε για παιχνίδι "για όλη την οικογεένεια".
    Εξάλλου ένα από τα μότο του είναι το "welcome to the family son".

    Άλλη μιάμιση ώρα στη σαπίλα και σε χώρους που μέχρι τώρα
    είχαμε μάθει να είμαστε επισκέπτες με έναν "παθητικό" τρόπο.

    Θα ήθελα να γράψω τόσα πολλά αλλά σε καμία περίπτωση δε θέλω να
    δώσω το παραμικρό spoiler σε όσους ακόμη δε το έχουν πιάσει στα χέρια τους.

    Προσπαθώντας λοιπόν να δώσω μια αίσθηση του παιχνιδιού είναι πως δε σε αφήνει
    να πάρεις ανάσα παρά σε μικρές δόσεις ίσα ίσα για να σε κρατάει στη "ζωή".

    Αποπνικτικό, μακάβριο και για τα δικά μου γούστα με μερικές μικρές δόσεις χιούμορ.

    Τα του VR γνωστά. Είσαι εκεί, τέλος! Πρωταγωνιστής σε μια ταινία horror/slasher/splatter
    με ότι αυτό μπορεί να ακολουθεί από τα γνωστά είδη του κινηματογράφου.

    Η ναυτία μηδενική (για μένα μιλάω) όταν το παίζω με περιστροφή ανά 30 μοίρες.
    Δοκίμασα και με εντελώς ελεύθερη κάμερα (είναι ακόμη καλύτερο σαν εμπειρία)
    και τη πάλεψα σχετικά αλλά μετά το μισάωρο με κούρασε μπορώ να πω και έτσι το γύρισα πάλι
    στη προηγούμενη επιλογή μου.

    Έχω ένα ηχοσύστημα της B&W καλό θα έλεγα και αυτό το λέω διότι παίζω με τα ακουστικά
    του iPhone και εκεί είναι το μόνο μείον που μάλλον αποκομίζω σαν εμπειρία. Αν είχα
    ένα αξιόλογο ζευγάρι ακουστικών η τρίχα θα ήταν μονίμως όρθια.

    Όμως... περνάς δίπλα από υγρούς τοίχους και νομίζεις πως η υγρασία σε τρυπάει,
    κατεβαίνεις σκοτεινά σκαλοπάτια και ρίγος διαπερνά τη ραχοκοκαλιά σου,
    το λαμπατέρ που μόλις προσπέρασες και έχεις πίσω σου με την άκρη του ματιού σου
    το περνάς για κάποιον που ειναι δίπλα σου και γυρνάς απότομα να τσεκάρεις αν είδες καλά,
    το L2 διαρκώς πατημένο για να έχεις προτεταμένο το οποιοδήποτε αμυντικό αντικείμενο
    μπορεί να έχεις πάνω σου και λίγο πριν τη στροφή του διαδρόμου, στέκεσαι, ακούς και
    πριν στρίψεις βγάζεις σιγά σιγά το κεφάλι σου για να τσεκάρεις πως όλα είναι καλά...
    Βεβαιώνεσαι και στρίβεις με σχετικό αναστεναγμό ανακούφισης αλλά... είναι όμως;
    Μπορεί ναι... μπορεί όχι...

  25. The Following 7 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    captainjacko (24-01-2017),chronohill (24-01-2017),Dragonpaul (24-01-2017),isildur83 (24-01-2017),PDS (24-01-2017),teras1 (24-01-2017),WolfRathmA (24-01-2017)

  26. #279
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Έχω την εντύπωση πως πρέπει να το υποσtηρίζει το παιχνίδι για να παίξουν 3D τα ακουστικά.
    Επίσης νομίζω πρός ώρας αυτό μπορεί να γίνει μόνο στο Uncharted 4.
    Λέω μπας και είναι καινούριο το παιχνίδι, μήπως το υποστηρίζει. Πιστεύω κιόλας επειδή υποστηρίζει VR και ο ήχος εκεί είναι 3D, θα είναι ποιό εύκολο να βάλουν και στο κανονικό παιχνίδι... Έλεγα μήπως. Θα δούμε αν μπεί επιλογή στο companion app αυτές τις μέρες.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. #280
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Μετά από καμιά ώρα και κάτι παιχνιδιού και από μένα, εντάξει, τι να πω... Να πω μόνο οτι ξεκίνησα να παίζω σε VR, σε κάποια φάση το γύρισα στο κανονικό για να ηρεμήσω λιγο, και το ξανάπαιξα μετά το ίδιο κομμάτι πάλι με VR. Είναι που είναι το παιχνίδι, νομίζω το VR σ'αυτό δεν είναι για καρδιακούς, και δεν κάνω πλάκα. Όταν
    Spoiler!
    Εντομεταξύ, τα γραφικά που κάποιοι λένε για τρελό downgrage, δεν μπορώ να πω οτι με ενόχλησε ή παρατήρησα κάτι τόσο έντονο(δεν ξέρω βέβαια αν έχει κάποια αισθητή βελτίωση λόγω pro). Δλδ και στην tv(1080p βέβαια), ενώ έχει περιποιημένα γραφικά, δεν είναι να πεις οτι μένεις με το στόμα ανοικτό και πας μετά στο VR και λες τι τεράστια διαφορά είναι αυτή, θέλω οπωσδήποτε πχ να το παίξω στην tv. Αν και πιστεύω αυτό μπορεί να είναι και λίγο υποκειμενικό τώρα για τον καθένα.

    Anyway, το παιχνίδι φαίνεται πάντως πολύ όμορφο και πολύ πολύ τρομακτικό που πιστεύω δε θα αφήσει κανένα παραπονεμένο(είτε VR είτε στην tv). Εγώ πιστεύω να κάνω 2 playthroughs με το δεύτερο λογικά να είναι αποκλειστικά tv. Welcome to the family guys .

  28. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    teras1 (24-01-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •