Page 21 of 24 FirstFirst ... 111718192021222324 LastLast
Results 401 to 420 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #401
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by paralias View Post
    Καλημερα σας. Αγορασα προσφατα το εν λογω παιχνιδι μιας και επαιξα πριν λιγες μερες το demo και μου αρεσε πολυ! Εχω ενα προβληματακι ομως και πραγματικα δεν ξερω πως να το λυσω. Ενω σε προηγουμενα RE οταν ησουν σε μια κλειδωμενη πορτα ας πουμε μολις πατουσες να την ανοιξεις ελεγε "door is locked" κλπ κλπ... τωρα πια δεν βγαζει κανενα μηνυμα. Να σημειωσω εδω οτι στο demo τα μηνυματα τα εδειχνε κανονικοτατα!!! Εχω μπει μεσα στις ρυθμισεις αλλα ενω τις εχω πειραξει αρκετα δεν εχει αλλαξει τπτ και ξενερωνω λιγο γιατι ηταν λιγο ατμοσφαιρικο ολο αυτο με τα μηνυματα! Σας το κανει και εσας? τι μπορω να κανω?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!
    Βασικά αν σου πω οτι δεν πρόσεξα, ενω έχω παίξει πρόσφατα θα το πιστέψεις
    Καλά τώρα το έχω δώσει για κοίτα μήπως λειτουργεί αν έχεις υπότιτλους.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #402
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Βασικά αν σου πω οτι δεν πρόσεξα, ενω έχω παίξει πρόσφατα θα το πιστέψεις
    Καλά τώρα το έχω δώσει για κοίτα μήπως λειτουργεί αν έχεις υπότιτλους.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εχω ψαξει καθε ρυθμιση αλλα τιποτα! Και το κουλο ειναι οτι στο demo τα ελεγε κανονικα τα μηνυματα. Δεν λεω οτι δεν εμφανιζει καθολου γραμματα. Εννοω σε συγκεκριμενες φασεις οταν ειναι να κανεις κατι π.χ οταν φτανεις σε μια πορτα που ειναι κλειδωμενη, ή στην αρχη στο σαλονι που λειπει μια ασφαλεια απο τις 4 που ειχε μεσα στον πινακα και στο demo ας πουμε ελεγε "a fuse is missing" τωρα με το που πατας x κατευθειαν σου ανοιγει το inventory! Και στην ντουλαπα λιγο πιο περα που εχει την αλυσιδα δεν σου πεταει μηνυμα να πει οτι πρεπει να εχει κατι για να κοψεις την αλυσιδα αλλα ανοιγει κατευθειαν το inventory!
    Τι μπορει να φταιει μου κανει τρελη εντυπωση!

  3. #403
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Σε κανεναν δε το εχει κανει;

  4. #404
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αν θυμάμαι καλά, αυτά που λες είναι μόνο στο demo. Στο κανονικό παιχνίδι δεν τα δείχνει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #405
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λοιπόν... Τι πιθανότητες λέτε πως εχω να τερματίσω ποτε αυτο το παιχνιδι, όταν -σε VR mode- δεν τόλμησα να μπω ούτε, καν, μέσα στο σπίτι. Έπαιξα το πολύ ενα τέταρτο και μολις ήρθε αυτή η στιγμή απλα το έκλεισα... Και δε ξέρω τι νοημα έχει να το παίξω και μερα... Παλι απομονωμένος είσαι. Και, υποτίθεται, δε τρομάζω και εύκολα, τρομάρα μου. Fuck...
    Θα προσπαθήσω αυριο παλι...

    Υ.Γ. Είχανε δίκαιο όσοι μου είπαν οτι καλύτερα να ρυθμίσω τη στροφή του χαρακτήρα σε frames. Το έχει και το παιχνιδι by default, αλλα το άλλαξα λίγο για να δω τι παίζει και αμέσως κατάλαβα οτι δε θα μπορούσα να συνεχίσω ετσι. Βέβαια ολα αυτα στο αρχικό ξέφωτο. Στο σπίτι, ίσως λόγω πιο περιορισμένου χώρου να μην ειναι τραγικά τα πράγματα. Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε.
    Καταφερα και έγραψα "Υ.Γ." μεγαλύτερο απο το κανονικό ποστ.
    Last edited by Dragonpaul; 08-07-2017 at 03:47.

  6. #406
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Οι πιθανότητές σου είναι λίγες.
    Πολύ λίγες. Όπως και οι δικές μου.
    Πολύ άγχος

  7. #407
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Οι πιθανότητές σου είναι λίγες.
    Πολύ λίγες. Όπως και οι δικές μου.
    Πολύ άγχος
    To rush of blood το εβγαλες?

    Για να κτλβω για τι επιπεδο μιλαμε.

    ΥΓ.To demo το εβγαλα σε δοσεις παντως. Επαιζα μεχρι να γινει κατι και να εξοικειωθω με αυτο που εγινε, ωστε να ειμαι ετοιμος την επομενη φορα.
    .

  8. #408
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Περίμενε... Το Kitchen εννοείς;;;;

  9. #409
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οχι υπαρχει demo του παιχνιδιου που σε βαζει μεσα στο σπιτι. Το kitchen ηταν μικρο teaser.
    .

  10. #410
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Α, καλα λες... Τωρα το θυμήθηκα... Το ειχα παιξει, αλλα δε νομίζω να ηταν συμβατό με VR... Οχι οτι ειχα VR τοτε...

  11. #411
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εκανε ενα update σε καποια φαση και υποστηριζε PSVR.
    .

  12. #412
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μιλάμε για μια φανταστική εμπειρία τρόμου.. must play όσοι γουστάρετε horror σε vr!!Μια σιχαμενη κατάσταση που σε κάνει ,όσο και να τρομάζεις ..να θες κι άλλο κι αλλο...

  13. #413
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    To rush of blood το εβγαλες?

    Για να κτλβω για τι επιπεδο μιλαμε.

    ΥΓ.To demo το εβγαλα σε δοσεις παντως. Επαιζα μεχρι να γινει κατι και να εξοικειωθω με αυτο που εγινε, ωστε να ειμαι ετοιμος την επομενη φορα.
    No comment!

  14. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    PDS (08-07-2017)

  15. #414
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οκ, το παιχνιδι ειναι απλα σιχαμερό και παρανοϊκο!!!!!!! Cant get enough of it!!!!!
    Νομίζω, όμως, πως αυτο που με φρικάρει περισσότερο απ'ολα, ειναι
    Spoiler!
    Μπρρρρ....

  16. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    teras1 (16-07-2017)

  17. #415
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δυο λογάκια για το παιχνιδι αν και δεν το εχω τελειώσει ακόμα... Παρα το οτι εχω ξεκινήσει πολύ καιρό, ψάχνω ψυχαναγκαστικά καθε γωνία με αποτελεσμα να είμαι στις 10+ ώρες και να παίζω ακόμα. Πιο συγκεκριμένα, τωρα παρακολουθώ
    Spoiler!
    και εχω μπει στο
    Spoiler!
    Μπορείτε να μου πείτε εαν εχω πολύ ακόμα, δε με πειράζει...
    Περα απο το οτι ψάχνω το καθε τι, ένας λόγος που εχω καθυστερήσει τόσο με το παιχνιδι ειναι η εντελώς άλλη προσέγγιση/προοπτικη που αποκτά αυτο με το VR!!! Πριν συνεχίσω, να πω οτι εχω δει ΑΠΕΙΡΕΣ ταινίες τρόμου και εχω παίξει και πολλα παιχνίδια ανάλογου θέματος. Όποτε, μπορεί να πει κανεις οτι δεν είμαι και άπειρος σε αυτή τη θεματολογία. Όμως... Καθε φορα που ξεκινώ το παιχνίδι, η ψυχολογική πίεση ειναι τέτοια που σπάνια παίζω πάνω απο τρία τέταρτα. Η αίσθηση οτι είσαι εκεί μέσα και δεν παρακολουθείς τα γεγονότα απλα σε μια οθόνη στην "ασφάλεια" του καναπέ σου, δίνει μια εντελώς άλλη διάσταση στο παιχνιδι, πράγμα που ελπίζω να σημαίνει πολλα και για το μέλλον του VR γενικότερα. Καθε άνοιγμα πόρτας, καθε γωνία, καθε άνοιγμα ντουλαπιου/συρταριού, καθε νέο δωμάτιο, καθε καταπακτή, μπορεί να σημαίνει κάτι που θα το δεις μπροστά σου!!!! Και εκεί ειναι το όλο θέμα!!!! Γι'αυτο και μετα απο 45 λεπτά περίπου, νομίζω οτι εχω παίξει κανα δίωρο αναλογικά σε κάποιο μη VR παιχνιδι. Θεωρω, πραγματικα, οτι αν το έπαιζα κανονικά, θα το είχα τελειώσει εδώ και καιρούς. Αλλα εδώ ειναι διαφορετικά... Απλα είσαι εκεί! Γυρνάς το κεφάλι σου για να δεις πίσω σου, μπορείς να δεις μέσα σε ενα συρτάρι πιο καλα, πλησιάζοντας το κεφάλι σου, μπορεις να δεις κάτω απο ενα κρεβάτι, κάτι που, σημειωτέον, δε νομίζω να γινεται εαν παίζεις κανονικά το παιχνιδι. Ολα αυτα δρουν διαφορετικά στο μυαλό και ειναι και το παιχνιδι η παράνοια η ίδια, όποτε, μετα απο ενα-δυο auto saves, λέω "Οκ, αρκετά κάναμε και σήμερα. Αυριο παλι...". Για παράδειγμα, τωρα παρακολουθώ, όπως ειπα, την
    Spoiler!
    λέω, "Άστο, δεν την παλεύω αλλο...".
    Δε ξέρω πόσοι το έχετε τελειώσει κανονικά και πόσοι σε VR... Αλλα παιδιά, νομίζω οτι στο VR ειναι ολα τα λεφτά!!!!!! Και που να δούμε αργότερα μεγαλύτερες αναλύσεις, καλύτερη αντίληψη του χώρου κλπ.
    Μεγαλο κρίμα που το παιχνιδι δε πούλησε όσο θα ήθελε η Capcom. Τωρα θα έχουν λόγους να μας βομβαρδίσουν με θέματα αντίστοιχα του 5 και 6. Τι να πω...

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Error Flynn (05-08-2017),PDS (05-08-2017),teras1 (06-08-2017)

  19. #416

    Default

    μα αυτος δεν ειναι ο σκοπος του vr!? επισης κ γω ειμαι ψυχαναγκαστικος κ ψαχνω καθε γωνια κ καθε χωρο-δωματιο σε ολα τα παιχνιδια,οχι μονο εδω.ετσι το ευχαριστιεμαι γιατι δεν εχω σκοπο να το ξαναπιασω στα χερια μου μολις το τερματισω.οσο για το αλλο που ρωτας,εισαι παραπανω απ τα μισα.

  20. #417
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    μα αυτος δεν ειναι ο σκοπος του vr!? επισης κ γω ειμαι ψυχαναγκαστικος κ ψαχνω καθε γωνια κ καθε χωρο-δωματιο σε ολα τα παιχνιδια,οχι μονο εδω.ετσι το ευχαριστιεμαι γιατι δεν εχω σκοπο να το ξαναπιασω στα χερια μου μολις το τερματισω.οσο για το αλλο που ρωτας,εισαι παραπανω απ τα μισα.
    Σοβαρα τωρα;;;; Μόνο;;;; Ήλπιζα να είμαι προς το τελος...

  21. #418
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Δυο λογάκια για το παιχνιδι αν και δεν το εχω τελειώσει ακόμα... Παρα το οτι εχω ξεκινήσει πολύ καιρό, ψάχνω ψυχαναγκαστικά καθε γωνία με αποτελεσμα να είμαι στις 10+ ώρες και να παίζω ακόμα. Πιο συγκεκριμένα, τωρα παρακολουθώ
    Spoiler!
    και εχω μπει στο
    Spoiler!
    Μπορείτε να μου πείτε εαν εχω πολύ ακόμα, δε με πειράζει...
    Περα απο το οτι ψάχνω το καθε τι, ένας λόγος που εχω καθυστερήσει τόσο με το παιχνιδι ειναι η εντελώς άλλη προσέγγιση/προοπτικη που αποκτά αυτο με το VR!!! Πριν συνεχίσω, να πω οτι εχω δει ΑΠΕΙΡΕΣ ταινίες τρόμου και εχω παίξει και πολλα παιχνίδια ανάλογου θέματος. Όποτε, μπορεί να πει κανεις οτι δεν είμαι και άπειρος σε αυτή τη θεματολογία. Όμως... Καθε φορα που ξεκινώ το παιχνίδι, η ψυχολογική πίεση ειναι τέτοια που σπάνια παίζω πάνω απο τρία τέταρτα. Η αίσθηση οτι είσαι εκεί μέσα και δεν παρακολουθείς τα γεγονότα απλα σε μια οθόνη στην "ασφάλεια" του καναπέ σου, δίνει μια εντελώς άλλη διάσταση στο παιχνιδι, πράγμα που ελπίζω να σημαίνει πολλα και για το μέλλον του VR γενικότερα. Καθε άνοιγμα πόρτας, καθε γωνία, καθε άνοιγμα ντουλαπιου/συρταριού, καθε νέο δωμάτιο, καθε καταπακτή, μπορεί να σημαίνει κάτι που θα το δεις μπροστά σου!!!! Και εκεί ειναι το όλο θέμα!!!! Γι'αυτο και μετα απο 45 λεπτά περίπου, νομίζω οτι εχω παίξει κανα δίωρο αναλογικά σε κάποιο μη VR παιχνιδι. Θεωρω, πραγματικα, οτι αν το έπαιζα κανονικά, θα το είχα τελειώσει εδώ και καιρούς. Αλλα εδώ ειναι διαφορετικά... Απλα είσαι εκεί! Γυρνάς το κεφάλι σου για να δεις πίσω σου, μπορείς να δεις μέσα σε ενα συρτάρι πιο καλα, πλησιάζοντας το κεφάλι σου, μπορεις να δεις κάτω απο ενα κρεβάτι, κάτι που, σημειωτέον, δε νομίζω να γινεται εαν παίζεις κανονικά το παιχνιδι. Ολα αυτα δρουν διαφορετικά στο μυαλό και ειναι και το παιχνιδι η παράνοια η ίδια, όποτε, μετα απο ενα-δυο auto saves, λέω "Οκ, αρκετά κάναμε και σήμερα. Αυριο παλι...". Για παράδειγμα, τωρα παρακολουθώ, όπως ειπα, την
    Spoiler!
    λέω, "Άστο, δεν την παλεύω αλλο...".
    Δε ξέρω πόσοι το έχετε τελειώσει κανονικά και πόσοι σε VR... Αλλα παιδιά, νομίζω οτι στο VR ειναι ολα τα λεφτά!!!!!! Και που να δούμε αργότερα μεγαλύτερες αναλύσεις, καλύτερη αντίληψη του χώρου κλπ.
    Μεγαλο κρίμα που το παιχνιδι δε πούλησε όσο θα ήθελε η Capcom. Τωρα θα έχουν λόγους να μας βομβαρδίσουν με θέματα αντίστοιχα του 5 και 6. Τι να πω...
    Πιος σου ειπε ότι δεν πουλησε το παιχνιδι?4 εκατομμύρια αντίτυπα εχει πουλησει μεχρι στιγμης.Και η καπκομ ανεφερε ότι μεχρι το τελος της χρονια θα φτασει ανετα τα 5.Για κατι διαφορετικο από τα αλλα(λογο της προοπτικης σε πρωτο προσωπο!!μια χαρα τα πηγε σε πωλήσεις)


  22. #419

    Default

    Με βάση το προηγούμενο re6 μία χαρά πωλήσεις έκανε το παιχνίδι. Και αντικειμενικά μιλώντας δεν είναι και για παραπάνω καλό παιχνίδι γενικά και φυσικά τι καλύτερο για vrb αλλά ήδη από τους πρώτους 2 περίπου μήνες ξεχάστηκε. Τις παραπάνω πωλήσεις που περιμένει η capcom μόνο αν ρίξει την τιμή του στα τάρταρα για τις γιορτές.

  23. #420
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τα DLC που τα ψάχνω στο store δεν τα βρίσκω. Τα εμφανίζει μόνο όταν είσαι μέσα στο παιχνίδι; Έχουν βάλει καμία προσφορά μήπως;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Error Flynn (11-08-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •