Page 7 of 24 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #121
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://www.gameworld.gr/component/co...ctor-s-edition
    Click image for larger version. 

Name:	resident-evil-7-collectors-edition-86-1479742671.jpg 
Views:	234 
Size:	321.3 KB 
ID:	9501



    Με έπαυλη-μουσικό κουτί, συλλεκτικό USB και άλλα καλούδια.
    Η Capcom θα κυκλοφορήσει μία συλλεκτική έκδοση για το Resident Evil 7.
    Περιλαμβάνει μία έπαυλη ύψους 20 εκατοστών η οποία διαθέτει LED φωτισμό και αποτελεί στην ουσία μουσικό κουτί που παίζει μέρος από το βασικό μουσικό theme του παιχνιδιού!
    Η Collector's Edition κοστίζει 180 ευρώ και περιλαμβάνει:
    - Το παιχνίδι σε λευκό steelbook
    - Το μουσικό κουτί-έπαυλη ύψους 20 εκατοστών
    - Ένα συλλεκτικό USB stick...δάκτυλο 4GB
    - Ένα κουτί στο σχήμα βιντεοκασσέτας όπου μπορείτε να βάλετε το δάκτυλο ή άλλα μικρά αντικείμενα
    - Μία λιθογραφία
    - Ένα ανατριχιαστικό σημείωμα
    - Όλα αυτά σε ένα συλλεκτικό κουτί που στο περίβλημά του δείχνει μία σκιά να σας κοιτάει από το παράθυρο
    Δυστυχώς η συλλεκτική θα πωλείται αποκλειστικά στο Gamestop για PS4 και Xbox One (πιθανότατα όχι για PC). Η πώλησή της θα ξεκινήσει στις 24 Ιανουαρίου 2017, όταν και θα κυκλοφορήσει και η τελική έκδοση του παιχνιδιού. Τον Ιανουάριο θα δούμε επίσης στους κινηματογράφους και το Resident Evil: The Final Chapter, πιθανότατα το τελευταίο μέρος της ομώνυμης σειράς.

  2. #122

    Default

    ναι το ξαναειδα αυτο κ εχω να πω οτι με 200 ευρω παιρνεις κονσολα με παιχνιδι.ουτε καν! βεβαια αν εισαι φαν δεν παιρνεις χαμπαρι,κατανοω ομως.

  3. #123
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Επειδη δεν μου αρεσει να ειμαι αδικος ομολογω οτι οσο περναει ο καιρος και βλεπουμε κι αλλα πραγματα εχω αρχισει να αλλαζω αποψη για το παιχνιδι.



    Δεν ξερω αν ειναι ακριβως resident evil το παραπανω αλλα σιγουρα φαινεται για κανονικο game και οχι αυτος ο αχταρμας που ειδαμε στην αρχη. Εχει αρκετα στοιχεια απο το franchise, πολυ αλλαγμενα βεβαια. Τα γραφικα φαινονται βελτιωμενα και γενικα αυτη η western horror αισθητικη μεσα απο ενα ιαπωνικο φιλτρο φαινεται ενδιαφερουσα. Για μενα παραμενει ερωτηματικο η first person προοπτικη αλλα μετα το Alien Isolation (που το θεωρω απο τα καλυτερα παιχνιδια της γενιας μεχρι στιγμης) νομιζω οτι αν ειναι καλο το παιχνιδι μπορει να δουλεψει μια χαρα.
    Πληροφοριες και screens απο Ισπανικο περιοδικο μεταφρασμενο απο χρηστες του gaf και οχι μονο
    Spoiler!








  4. The Following 10 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Error Flynn (30-11-2016),isildur83 (30-11-2016),Nerven (30-11-2016),Nikoladim (04-12-2016),obione (30-11-2016),odytsak (30-11-2016),panos74gr (30-11-2016),PDS (30-11-2016),spartan (01-12-2016),teras1 (30-11-2016)

  5. #124
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δε μπορώ, δε μπορώ να περιμένω να το παίξω....
    Δε μπορώ, δε μπορώ, δε μπορώ να περιμένω να το παίξω στο VR...

  6. The Following 7 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    captainjacko (01-12-2016),Dragonpaul (30-11-2016),king2009 (02-12-2016),Nikoladim (04-12-2016),obione (02-12-2016),PDS (30-11-2016),teras1 (30-11-2016)

  7. #125
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Δε μπορώ, δε μπορώ να περιμένω να το παίξω....
    Δε μπορώ, δε μπορώ, δε μπορώ να περιμένω να το παίξω στο VR...
    Δεν μπορώ, δεν μπορώ, δεν μπορώ να το παίξω στο VR από το φόβο..

  8. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    captainjacko (01-12-2016),obione (02-12-2016)

  9. #126
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Όσο το σκέφτομαι αυτό το παιχνίδι ότι θα το παίξω και σε VR , χεζομαι μόνο και μόνο στη ιδέα.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    captainjacko (01-12-2016)

  11. #127
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Προσπαθω να πεισω τον κολητο μου να παιξουμε μαζι στο VR να μοιραστουμε το μαρτυριο οταν βγει με το καλο αλλα εκανα το λαθος να του βαλω το demo με το Kitchen

    για να παρει μια ιδεα στα δυο λεπτα πεταξε την μασκα και μου λεει ΞΕΧΝΑ ΤΟ!!!

    Το πολυ πολυ μου λεει να το βλεπω στην τηλεοραση για να νιωθεις οτι καποιος ειναι διπλα σου και πολυ σου ειναι λολ

  12. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    teras1 (01-12-2016)

  13. #128
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default



    Εντυπωσεις απο το gamespot βασισμενες στο preview code που εδωσε η capcom (περιπου 4 ωρες).
    Μιλαει κυριως για τη δομη του παιχνιδιου που για μενα ειναι ο,τι πιο ελπιδοφορο εχω διαβασει μεχρι στιγμης. Στην ουσια λεει οτι προκειται για κατι παρομοιο με τα πρωτα RE, δλδ ενα metroidvania στυλ τυπου ειμαι σε ενα mansion/settlement που "ανοιγει" σιγα σιγα με κλειδια και puzzles. Ουτε chapters, ουτε ξεκιναω στην Αμερικη συνεχιζω στην Βενεζουελα και καταληγω στον Βορειο Πολο, ουτε γραμμικοτητες. Εισαι σε ενα twisted settlement με τους τρελους να σε κυνηγανε και καποια monsters, οι περιοχες ανοιγουν προοδευτικα και παραλληλα προχωραει η ιστορια.
    Επισης λεει οτι το παιχνιδι δεν μοιαζει με το Outlast (κατι που το φοβομουν βλεποντας καποια media), το gameplay δεν ειναι μονο κρυβομαι ολη την ωρα και trial and error για να μη με πιασουν, μοιαζει πιο πολυ με το Alien isolation που ναι μεν εχεις μια μονιμη απειλη αλλα μπορεις να αμυνθεις αλλα για να προχωρησεις χρειαζεται exploration και puzzle solving.
    Απο εκει που ημουν παντελως αδιαφορος εχω αρχισει να ενθουσιαζομαι με το παιχνιδι, για να δουμε. Μακαρι να βγει κατι καλο και good luck στους ps vr users


  14. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    BillyFlo81 (04-12-2016),captainjacko (02-12-2016),chronohill (02-12-2016),PDS (04-12-2016),spartan (01-12-2016),teras1 (01-12-2016)

  15. #129

    Default

    ανυπομονω να δω κανονικο walkthrough κ οχι κομματια απο gameplay. απ'οτι καταλαβα αβοηθητος εισαι κ τα οπλα ειναι στο παιχνιδι να'χαμε να λεγαμε. ειδα τον μανιακο τυπα που τον πυροβολησε ο παιχτης καμποσες φορες αλλα αερα στα φρυδια του 'κανε. δεν ξερω αν μου αρεσει κατι τετοιο. καλα day one ετσι κ αλλιως δεν θα το επαιρνα αλλα λεμε τωρα.

  16. #130
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Η Capcom ειναι η μοναδικη εταιρεια μεχρι στιγμης με αυτα που εχουμε δει που εχει παρει σοβαρα το θεμα του VR και δεν παει να εκμεταλευτει τον

    καταναλωτη με ακομα ενα τιτλο αξιας 60 ευρω διαρκειας 2 ωρων και χαμηλης ποιοτητας

    Με ολα αυτα που εχω δει το τελευταιο διαστημα και την εκμεταλευση που εχει γινει ειδικα στο θεμα του VR το Resident Evil ειναι ο πρωτος πραγματικος AAA τιτλος

    που ερχεται για VR θα στηριξω αυτη την προσπαθεια αγοραζοντας το Day 1 γιατι μου δινει την εντυπωση η Capcom οτι πραγματικα εχει στρωθει στη δουλεια μετα απο πολυ καιρο

    να βγαλει κατι πολυ καλο και να αναγενησει επιτελους αυτη την ιστορικη σειρα παιχνιδιων ρισκαρει πολυ με ολες αυτες τις αλλαγες που φερνει στο

    παιχνιδι αλλα μου αρεσει γιατι παρολο που πολυς κοσμος αντεδρασε αρχικα οταν ακουσε ολες αυτες τις αλλαγες αυτοι παρεμειναν στο αρχικο τους πλανο,

    αυτο μου δειχνει οτι πιστευουν πολυ σε αυτο που κανουν και εχουν στο μυαλο τους και δεν πανε απλα να φτιαξουν αλλο ενα εμπορικο Resident Evil τα οποια ειδαμε τη

    καταληξη ειχαν τα τελευταια χρονια και πως καταντησε η σειρα

    Απ οτι λενε η διαρκεια θα ειναι 15-20 ωρες καλο κουραγιο σε ολους και ειδικα σε οσους δοκιμασουν VR και ελπιζω μεχρι την κυκλοφορια του παιχνιδιου να εχουμε
    αγορασει περισοτεροι το VR ειναι μια εμπειρια που πιστευω αξιζει

  17. The Following 2 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    BillyFlo81 (04-12-2016),teras1 (02-12-2016)

  18. #131
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Δεν έχω λόγια για το συγκεκριμένο...επιτέλους θα μπορέσω να γίνω ένα με τον εφιαλτικό αυτό κόσμο του Ρεσι..
    Ps ..Πόσο cool θα ήταν να εβαζα to vr headset και να ήμουνα στο MATRIX...����..Δύο από τις επιθυμίες μου θα γινόταν πραγματικότητα

  19. #132
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  20. #133
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά το demo βγήκε. Αντε να δούμε τι θα γίνει σε αυτο με τα VR. Μαλλον θα κλειδωσω τις πόρτες πριν ξεκινήσω γιατί αν με σκουντησει κανενας την ώρα του παιχνιδιού με βλέπω να χρειάζομαι πάνες. Επειδή είμαι νύχτα στην δουλειά το πρωί το βαζω για κατέβασμα και μόλις ξυπνήσω θα το δοκιμάσω. Και μόνο που το σκέφτομαι ανατριχιαζω.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    captainjacko (04-12-2016)

  22. #134
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Μολις γυρισα και το κατεβασα

    Expect a "batsh** crazy" experience when playing in virtual reality, Sony says.

    τρεμω και μονο στην ιδεα να το ξεκινησω

  23. #135
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Μολις γυρισα και το κατεβασα

    Expect a "batsh** crazy" experience when playing in virtual reality, Sony says.

    τρεμω και μονο στην ιδεα να το ξεκινησω
    Αντε να δούμε.... χαχαχα

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #136
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Το κατεβασα και το επαιξα.
    Καταρχην να πω οτι εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια απο την Capcom και οπτικα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειδαμε στο Kitchen demo,τρομερη βελτιωση!Υπαρχουν καποια extra δωματια απο το προηγουμενο demo και επισης βρισκουμε και handgun εδω!Παιδια πραγματικα,μολις το παιχνιδι κυκλοφορησει και το εχουμε στα χερια μας ολοκληρο,παιζοντας το σε VR η εμπειρια θα ειναι συγκλονιστικη.Το demo με αφησε αφωνο και πηρα μια ιδεα στο τι μας περιμενει!

  25. The Following 4 Users Say Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    cocous (04-12-2016),Dragonpaul (04-12-2016),PDS (04-12-2016),teras1 (04-12-2016)

  26. #137
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by isildur83 View Post
    Το κατεβασα και το επαιξα.
    Καταρχην να πω οτι εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια απο την Capcom και οπτικα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειδαμε στο Kitchen demo,τρομερη βελτιωση!Υπαρχουν καποια extra δωματια απο το προηγουμενο demo και επισης βρισκουμε και handgun εδω!Παιδια πραγματικα,μολις το παιχνιδι κυκλοφορησει και το εχουμε στα χερια μας ολοκληρο,παιζοντας το σε VR η εμπειρια θα ειναι συγκλονιστικη.Το demo με αφησε αφωνο και πηρα μια ιδεα στο τι μας περιμενει!
    Ειναι πιο καθαρη η εικονα και στο απλο PS4, σε συγκριση παντα με το kitchen. Το εβαλα(το kitchen) αμεσως μετα αφου δοκιμασα το RE7 demo, αλλα ετσι και αλλιως θυμομουν οτι ειχε περισσοτερο aliasing το πρωτο. Λογικη η βελτιωση παντως γιατι το kitchen ειναι πολυ παλιο build.
    Φανταζομαι οτι στο pro θα ειναι ακομα πιο καθαρη η εικονα.
    Εκει το επαιξες Νικο ή στο απλο ps4?

    Τωρα για το παιχνιδι, ξενερωσα γιατι δεν ξερω αν μπορω να το παιξω ετσι. Αν ειναι καποιος διπλα μου να μου μιλαει ισως παλευεται. Αλλα μονος μου που το ξεκινησα ειναι αστα να πανε. Το σταματησα πριν γινει κατι χοντρο χαχα.
    Spoiler!

    Ενταξει οσο επαιζα καπως εξοικειώνομουν με την ατμοσφαιρα αλλα και παλι.
    Φαινεται να εχουν κανει πολυ καλη δουλεια παντως. Δειχνει πολυ προσεγμενο.

    ΥΓ.Προτιμησα για αρχη την καμερα που παει σπαστα γιατι η αλλη ηταν λιγοτερο ''ανετη''.
    .

  27. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    teras1 (04-12-2016)

  28. #138
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ειναι πιο καθαρη η εικονα και στο απλο PS4, σε συγκριση παντα με το kitchen. Το εβαλα(το kitchen) αμεσως μετα αφου δοκιμασα το RE7 demo, αλλα ετσι και αλλιως θυμομουν οτι ειχε περισσοτερο aliasing το πρωτο. Λογικη η βελτιωση παντως γιατι το kitchen ειναι πολυ παλιο build.
    Φανταζομαι οτι στο pro θα ειναι ακομα πιο καθαρη η εικονα.
    Εκει το επαιξες Νικο ή στο απλο ps4?

    Τωρα για το παιχνιδι, ξενερωσα γιατι δεν ξερω αν μπορω να το παιξω ετσι. Αν ειναι καποιος διπλα μου να μου μιλαει ισως παλευεται. Αλλα μονος μου που το ξεκινησα ειναι αστα να πανε. Το σταματησα πριν γινει κατι χοντρο χαχα.
    Ενταξει οσο επαιζα καπως εξοικειώνομουν με την ατμοσφαιρα αλλα και παλι.

    Προτιμησα για αρχη την καμερα που παει σπαστα γιατι η αλλη ηταν λιγοτερο ''ανετη''.

    Φαινεται να εχουν κανει πολυ καλη δουλεια παντως. Δειχνει πολυ προσεγμενο.
    Σε PS4 Pro το επαιξα.
    Κι εγω με την ''σπαστη'' καμερα το επαιξα,γιατι με την ελευθερη δεν αντεξα ουτε για μισο λεπτο!

  29. #139
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by isildur83 View Post
    Σε PS4 Pro το επαιξα.
    Κι εγω με την ''σπαστη'' καμερα το επαιξα,γιατι με την ελευθερη δεν αντεξα ουτε για μισο λεπτο!
    Ενταξει φαντασου οτι ειδα διαφορα στο απλο. Στο Pro θα ειναι σουπερ.

    Εκανα και edit στο προηγουμενο ποστ για το σημειο που σταματησα
    Δεν προχωρησα πολυ.
    .

  30. #140
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ενταξει φαντασου οτι ειδα διαφορα στο απλο. Στο Pro θα ειναι σουπερ.

    Εκανα και edit στο προηγουμενο ποστ για το σημειο που σταματησα
    Χαχαχα!!!Ναι μολις τωρα το ειδα.Καλα και που να φτασεις προς το τελος του demo!!!

  31. The Following User Says Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    PDS (04-12-2016)

Page 7 of 24 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •