Page 12 of 24 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 221 to 240 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #221

    Default

    αυτη η θεοποιηση του psvr!
    αμα παιζει ο καθενας τα παιχνιδια τρομου απ'τα ηχεια της τηλεορασης,ε φυσικο ειναι να μην εχει την ιδια ενταση φοβου η κ καθολου.
    για βαλτο να το παιξεις με τπτ ηχειαρες η με τα gold.με την ιδια λογικη δε θα επρεπε να παιζουμε καν παιχνιδια τρομου χωρις psvr.


  2. #222
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,557
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Δε θεοποιεί κανείς το psvr... Απλή ερώτηση... Έχεις παίξει το demo στο vr?

  3. #223

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Δε θεοποιεί κανείς το psvr.
    το ποστ #216 κατι τετοιο μου κανει
    Last edited by christos-sonyboy; 22-01-2017 at 14:38.

  4. #224
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,557
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Βρήκα εδω http://pureplaystation.com/review-re...4psvr/2017/01/ ενα review και ταιριαζει με εντυπωσεις γνωστου μου που το εχει απο προχτες. Τα πιο σημαντικα εν ταχει:

    There aren’t a lot of loading screens in Resident Evil 7 but they last forever when they happen

    I also brought up that the graphics were impressive, and they are. It’s just that sometimes the animations can appear a little “doughy”, though they didn’t take away from the experience at all.

    The graphics took a notable hit and cutscenes were relegated to a screen in front of you. Those two things did a disservice to the virtual reality possibility here and I much preferred playing the game on a TV screen

    Still, when all is said and done, the PSVR mode for Resident Evil 7 was a little bit of a disappointment. Scary as hell, but just not up there in terms of quality.

    The voice actors did a phenomenal job and so did the level designers. There was never a time where I felt safe and ready to take on the next challenge. Old schools fans of the franchise will love this outing and is a perfect opportunity for new fans to hop on board. Just don't burn the midnight oil alone.
    Το έχω διαβάσει αυτό αλλά για να είμαι ειλικρινής μου φαίνεται λίγο ελλιπής σαν άποψη. Δηλαδή...
    Θα ήθελα επίσης να μας πει το έπαιξε σε pro ή οχι;
    Είχε δοκιμάσει το demo και του φάνηκε απογοητευτικό σε σχέση με το demo ή απλά γενικά δε του άρεσε;
    Ο χειρισμός/μάχες είναι σωστές στο vr ή εχουν πρόβλημα; Νομίζω δηλαδή πως ο τυπάκος το γενικεύει λίγο το θέμα...

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    #216
    τουλαχιστον αυτο το σχολιο σαν θεοποιηση μου κανει
    Μιας και το έχω παίξει και σε VR και εκτός το ίδιο demo έχω μια άλφα άποψη για το συγκεκριμένο σχόλιο.
    Δε μου απάντησες όμως... έχεις παίξει το demo στο VR?

  5. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    gonzalez (22-01-2017)

  6. #225
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να παρακαλεσω να μην γινει ΚΑΙ αυτο το θεμα psvr vs no psvr. Καποιοι αποχωρησαμε απο το νημα του vr καθως χαρακτηριστηκαμε εμπαθεις και οτι ευχομασταν να αποτυχει το εγχειρημα και σεβομενοι τους κατοχους σταματησαμε να γραφουμε.

    Στα του Resi 7 , Βασιλη σου απαντω εγω οτι επαιξα το ντεμο και μαλιστα πολλες φορες. Το immersion στην αρχη απιστευτο , την δευτερη φορα οχι τοσο , την τριτη ακομα λιγοτερο κ.ο.κ. Για μενα ισχυει αυτο που εγραψε και ο τυπος στο review . Ναι εντυπωσιακο, τρομακτικο ( και πως να μην ειναι τρομακτικο οταν εχεις 360 vision ) αλλα τα φτωχα γραφικα, το τρεμουλο, το aliasing ,ειναι απαραδεκτα ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Περι ορεξεως ομως ας παιξει καθενας οπως του αρεσει.

    Spoiler!

  7. #226

    Default

    κατ'αρχην δεν εχω vr διοτι δεν μ'αρεσει η ολη ιδεα. τοσο πολυ χασιμο στον κοσμο των video games δεν το θελω.

  8. #227

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Να παρακαλεσω να μην γινει ΚΑΙ αυτο το θεμα psvr vs no psvr. Καποιοι αποχωρησαμε απο το νημα του vr καθως χαρακτηριστηκαμε εμπαθεις και οτι ευχομασταν να αποτυχει το εγχειρημα και σεβομενοι τους κατοχους σταματησαμε να γραφουμε.
    δεν ξερω τι ακριβως εχει γινει σ'εκεινο το θεμα διοτι δεν με ενδιεφερε κ δεν εμπαινα.αλλα οκ ,αν ειχε γινει τοσο χοντρο θεμα,το σταματαω εδω.

  9. #228
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,557
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Παιδιά ηρεμία κατ' αρχάς... απλά δε δέχομαι γνώμη η οποία δε μπορεί να είναι εμπεριστατωμένη και εξηγούμαι.
    Πχ εσύ James είπες πως το έχεις παίξει και στα δυο "φορμάτ" δε σου ταιριάζει για του χι - ψι λόγους. Αποδεκτό απόλυτα.
    Το έχεις δει έτσι, το έχεις δει αλλιώς και λες θέλω να το παίξω με τον τάδε τρόπο.

    Όμως το να κρίνουμε και να λέμε άποψη για κάτι το οποίο δε το έχουμε δει καν δε μπορώ να το δεχτώ.
    Ούτε μάχη ξεκινώ ούτε και διάθεση για κάτι τέτοιο έχω.

    Από κει και πέρα επίσης κάποιοι από μας το έχουμε δει και με τους δυο τρόπους και είναι μέρα με τη νύχτα για τους δικούς μας λόγους κλπ κλπ.
    Το θέμα μου δεν είναι τι του αρέσει του καθένα από εμάς. Το θέμα μου είναι πως για να εκφραστούμε θετικά ή αρνητικά για κάτι θα πρέπει τουλάχιστον να έχουμε μια άποψη από πρώτο χέρι.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    captainjacko (23-01-2017),Leon_DiZ (22-01-2017)

  11. #229
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Παιδιά ηρεμία κατ' αρχάς... απλά δε δέχομαι γνώμη η οποία δε μπορεί να είναι εμπεριστατωμένη και εξηγούμαι.
    Πχ εσύ James είπες πως το έχεις παίξει και στα δυο "φορμάτ" δε σου ταιριάζει για του χι - ψι λόγους. Αποδεκτό απόλυτα.
    Το έχεις δει έτσι, το έχεις δει αλλιώς και λες θέλω να το παίξω με τον τάδε τρόπο.

    Όμως το να κρίνουμε και να λέμε άποψη για κάτι το οποίο δε το έχουμε δει καν δε μπορώ να το δεχτώ.
    Ούτε μάχη ξεκινώ ούτε και διάθεση για κάτι τέτοιο έχω.

    Από κει και πέρα επίσης κάποιοι από μας το έχουμε δει και με τους δυο τρόπους και είναι μέρα με τη νύχτα για τους δικούς μας λόγους κλπ κλπ.
    Το θέμα μου δεν είναι τι του αρέσει του καθένα από εμάς. Το θέμα μου είναι πως για να εκφραστούμε θετικά ή αρνητικά για κάτι θα πρέπει τουλάχιστον να έχουμε μια άποψη από πρώτο χέρι.
    Ειναι αυτονοητο πως για να εκφρασουμε αποψη εχουμε δοκιμασει (για μενα μιλαω) . Το πρωτο που ειπα ηταν επειδη στο αντιστοιχο νημα δεν υπηρχε και μεγαλη "αποδοχη" για αρνητικες αποψεις οποτε αποχωρησαμε.

    Οπως ειπα και ειπες ο καθενας οπως του αρεσει τελικα. Εσυ βαζεις πρωτα το Immersion , εγω πρωτα τον οπτικο τομεα. Η αληθεια ειναι οτι υπαρχει ενας υπερμετρος ενθουσιασμος επειδη ειναι και το πρωτο "σοβαρο" , κανονικο παιχνιδι που θα δοκιμασει το vr οποτε οι κατοχοι εχουν υψηλες προσδοκιες. Θα περιμενω και τις δικες σας εντυπωσεις οταν το παιξετε μιας και εγω θα το παιξω με τον παραδοσιακο τροπο.

    Spoiler!

  12. #230

    Default

    anyway ok,οπως διαβασες κ ενα ποστ πριν, το κλεινω για να συνεχισει η κανονικη ροη του θεματος.

  13. #231

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πάντως σε γενικές γραμμές οι εντυπώσεις στο neogaf είναι θετικές. Λένε ότι το παιχνίδι επέστρεψε στις ρίζες του και είναι ένα REmake σε πρώτο πρόσωπο.
    Έχει δυνατό πρώτο και δεύτερο μέρος και ένα πιο αδύναμο τρίτο κομμάτι που γίνεται πιο γραμμικό.
    Επίσης ίσως να είναι λίγο μικρότερο από ότι θα θέλαμε.
    Spoiler!
    κ για να επαναφερω το θεμα μιας κ εγω το αναστατωσα.τερας αν ισχυει αυτο που λες για τις ωρες.ειναι μεγαλο ξενερωμα.μου φαινονται λιγες για resident evil! υπαρχει κανα λινκ για να ξενερωσω κ επισημα?

  14. #232
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Να παρακαλεσω να μην γινει ΚΑΙ αυτο το θεμα psvr vs no psvr. Καποιοι αποχωρησαμε απο το νημα του vr καθως χαρακτηριστηκαμε εμπαθεις και οτι ευχομασταν να αποτυχει το εγχειρημα και σεβομενοι τους κατοχους σταματησαμε να γραφουμε.

    Ελπιζω να καταφερω να ειναι η τελευταια φορα που απανταω σε τετοιο ποστ. Δεν οδηγει πουθενα ετσι και αλλιως απο οτι φαινεται.

    Δεν μπορεις να παρακαλας να μην γινει VS το thread οταν εισαι απο αυτους(αν οχι ο μονος) που αρχιζει το συγκεκριμενο VS σε ΟΛΑ τα threads(ακομα και σε αυτα που ανοιγεις και δεν εχουν σχεση με το VR βλ.Virginia).

    Το review που ποσταρες ικανοποιει αυτη την εμπαθεια εν τελη. Για πεταμα οι 100δες θετικες εως διθυραμβικες αποψεις, κραταμε αυτην που θελουμε. Και αν μου πεις οτι ποσταρες το review για το ιδιο παιχνιδι και οχι για το PSVR σχολιο που περιειχε, ok εγω τουλαχιστον δεν θα σε πιστεψω.

    Τεσπα.


    To παιχνιδι σε VR, τουλαχιστον στο demo ειναι κατ εμε 20 χρονια generation leap, τοσο απλα(μην γραφω τα ιδια, εποχη psone κτλ). Ακομα και αν η υλοποιηση του ειναι προβληματικη σε συγκριση με αλλα VR games.

    Αν για καποιον λογο δεν ''δουλευει'' αυτο για καποιον gamer, ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ σεβαστο. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι πρεπει να τον χαλαει τοσο πολυ οταν καποιος αλλος θα ενθουσιαστει με εναν καινουριο τροπο παιχνιδιου(VR) που εκεινος για Χ λογους δεν γουσταρει. Ειτε το καταλαβαινω ειτε οχι, ειναι δικα του ζητηματα αυτα που καλο ειναι να λυσει ο ιδιος και δεν αφορουν τον καθενα και το καθε thread.
    Οταν καποιος ειναι ενθουσιασμενος, δεν μπορει να μειωσει τον ενθουσιασμο του για να μην χαλαστουν καποιοι επειδη....τους χαλαει να χαιρονται καποιοι αλλοι.
    .

  15. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (23-01-2017),WolfRathmA (22-01-2017)

  16. #233
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ποιος σου ειπε να απαντησεις? Αναφερθηκε το ονομα σου? Ποιο vs ξεκινησα και γιατι ο Βασιλης δεν "παρεξηγηθηκε" αλλα συμφωνησαμε οτι ο καθενας παιζει εχει την αποψη του αρκει να εχει επιχειρηματα? Στο νημα του vr στα εχωσε κ αλλος αλλα πεταγεσαι παντου , οπουδηποτε γραφτει αρνητικη αποψη για το vr λες και το εφτιαξες με τα χερια σου.

    Το τι θα ποστερω και τι αποψη θα εκφραζω νομιζω οτι ειναι δικαιωμα μου και δεν χρειαζομαι την εγκριση σου , επισης το αν με πιστευεις ή οχι ειναι αδιαφορο γιατι δεν ζητησα την αποδοχη σου.

    Τελος απο μενα εφαγες report , mute και negative feedback γιατι νομιζεις οτι εδω πρεπει να λεμε οτι σου αρεσει εσενα και να βαλουμε το vr στο θρονο προφανως επειδη ετσι το λες εσυ λες και οι υπολοιποι δεν εχουμε ματια.

    Αυτα στο νημα του vr που εμεινες "μονος σου" γιατι οι αντιθετες φωνες δεν εχουν την ορεξη να τους χαρακτηριζουν ανωνυμοι πισω απο μια οθονη

    Spoiler!

  17. #234
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Στα του Resi 7 , Βασιλη σου απαντω εγω οτι επαιξα το ντεμο και μαλιστα πολλες φορες. Το immersion στην αρχη απιστευτο , την δευτερη φορα οχι τοσο , την τριτη ακομα λιγοτερο κ.ο.κ. Για μενα ισχυει αυτο που εγραψε και ο τυπος στο review . Ναι εντυπωσιακο, τρομακτικο ( και πως να μην ειναι τρομακτικο οταν εχεις 360 vision ) αλλα τα φτωχα γραφικα, το τρεμουλο, το aliasing ,ειναι απαραδεκτα ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Περι ορεξεως ομως ας παιξει καθενας οπως του αρεσει.
    Το immersion στην αρχη ειναι απιστευτο γιατι ειναι πρωτογνωρο να εισαι μεσα σε game(ενα σπιτι σε αυτη τη φαση). Μετα πεφτει o ενθουσιασμος γιατι οκ εισαι μεσα στο game, το ξερεις πριν βαλεις το psvr οτι σε λιγο θα εισαι εκει. Νομιζω οτι ειναι κατι φυσιολογικο. Αν την 20η φορα που εβαζες το PSVR ησουν: ''OMG ειμαι μεσα σε ενα σπιτι! OMFG!'' τοτε θα υπηρχε ψυχολογικο προβλημα φανταζομαι(Mania).
    Δεν κτλβα ποτε γιατι κατι φυσιολογικο(φυση μας, πως το λενε) πρεπει να γινει αρνητικο χαρακτηριστικο του PSVR.

    Για τα aliasing υπαρχει το pro, τα assets κατα τα αλλα ειναι τα ιδια. Αλλα θυμαμαι οτι δεν ησουν υπερ του PRO λογο του οτι δεν εχει νοημα να βγαινουν τετοιες κονσολες(PRO) γιατι αυτο που μετραει ειναι το gameplay και τα ιδια τα παιχνιδια, οχι το anti-aliasing κτλ.
    Η αληθεια ειναι οτι μπερδευτηκα λιγο τωρα.:S
    Τελικα τι ισχυει?


    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ποιος σου ειπε να απαντησεις? Αναφερθηκε το ονομα σου?
    Δεν με αναγκασε κανεις, εγω ειπα οτι δεν κρατιεμαι και απανταω. Δικη μου αδυναμια. Aν και σε μενα αναφερθηκες
    Quote Originally Posted by james9
    οπουδηποτε γραφτει αρνητικη αποψη για το vr λες και το εφτιαξες με τα χερια σου.
    Αρνητικα εχω γραψει περισσοτερα απο ολους τους κατοχους. Με ψεμματα δεν καταφερνεις κατι.

    Quote Originally Posted by james9
    Το τι θα ποστερω και τι αποψη θα εκφραζω νομιζω οτι ειναι δικαιωμα μου και δεν χρειαζομαι την εγκριση σου , επισης το αν με πιστευεις ή οχι ειναι αδιαφορο γιατι δεν ζητησα την αποδοχη σου.
    Που εγραψα οτι δεν εχεις αυτο το δικαιωμα?:S

    James μπορεις να γραφεις οτι θελεις απλα προσπαθησε να συγκρατεις την εμπαθεια σου για το VR και να μην ξεκινας τα VS(με δηθεν ποστ ενημερωσης, καινουρια thread κτλ) επειδη πιθανον σε χαλαει που οι αλλοι διασκεδαζουν. ΦΑΙΝΕΤΑΙ που το πας! στο εχω ξαναπει. Οσο και να το καμουφλαρεις.

    YΓ. Μια τελευταια φορα. Αρνητικα εχω γραψει περισσοτερα απο απο ολους τους κατοχους του PSVR ειτε σου αρεσει ειτε οχι η αληθεια. Αν εσυ δεν μπορεις γενικοτερα να την αντεξεις ειναι δικο σου θεμα. Αυτα για τον θρονο και PSVR ειναι αστεια για οποιον εχει διαβασει τα ποστ μου αλλα και τις πρωτες ΜΑΚΡΑΝ πιο μετρημενες αποψεις/εντυπωσεις απο ολους που το δοκιμασαν.

    ΥΓ2. O μονος που εχει χαρακτηρισει αλλους στο θεμα του VR εισαι εσυ και αφορουσε ΟΛΟΥΣ τους κατοχους. ''Πειραματοζωα'' και οτι λυπασαι για αυτο.
    Εκτος απο εσενα και και τον Val(σε ενα ποστ) δεν εχω διαπληκτιστει με ΚΑΝΕΝΑΝ στο συγκεκριμενο thread, οτι αρνητικο και αν εχει γραψει αυτος(γιατι το 99% των αρνητικων αποψεων εκει δεν εχει bias).
    Ψεμματα^2.

    ΥΓ3. Θα σου απαντησω με θετικο rep. Ευχαριστω.
    .

  18. #235
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Λείπω αρκετό καιρό από το φόρουμ και δεν ήξερα ότι γίνεται τέτοια μάχη για τα άτομα που έχουν VR η όχι. Ποιος ο λόγος να γίνεται αυτό το πράγμα; Τέλος πάντων. Πραγματικά όμως απογοητεύομαι...

    Ας προχωρήσω στις εντυπώσεις μου με VR λοιπόν.

    Σαφώς το παιχνίδι έχει άλλη εμπειρία έτσι. Αλλά για εμένα χρειάζεται κάθε μία με μιάμιση ώρα να παίρνεις ένα διάλειμμα.

    Τα γραφικά παιδιά είναι εξαιρετικά για VR. Ναι υπάρχει aliasing αλλά δεν είναι ενοχλητικό. Η ατμόσφαιρα αποπνικτική και "στριμωχνοδες". Οι διάδρομοι στενοί και που σε γεμίζουν άγχος για το τι μπορεί να κρύβεται στη γωνία. Το exploration γίνεται ποιό απολαυστικό καθώς μπορείς να γυρίσεις το κεφάλι σου και να δεις πολύ καλύτερα το μέρος - δωμάτιο και να ψάξεις καλύτερα. Ο χειρισμός και η στόχευση με το όπλο γίνεται με το κεφάλι σου και το headshot γίνεται παιχνιδάκι (σχεδόν). Τα τέρατα δείχνουν "τεράστια" μπροστά σου και με πολύ ωραία λεπτομέρεια. Ειδικότερα όταν κάνεις headshot και είναι αρκετά κοντά σου τα "ζουμια" που πετάγονται νομίζεις ότι έρχονται στη μούρη σου.

    Πολύ καλό. Πάρα πολύ καλό το παιχνίδι. Και με VR και με χωρίς VR.

    Έχω κολλήσει σε ένα σημείο και δεν μπορώ να βρω τη λύση ρε παιδιά. Βοήθεια! 😂
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following 9 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    captainjacko (23-01-2017),Error Flynn (22-01-2017),Fulgore (23-01-2017),gonzalez (22-01-2017),isildur83 (23-01-2017),nickolas82 (22-01-2017),panos74gr (23-01-2017),PDS (22-01-2017),teras1 (22-01-2017)

  20. #236
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κ για να επαναφερω το θεμα μιας κ εγω το αναστατωσα.τερας αν ισχυει αυτο που λες για τις ωρες.ειναι μεγαλο ξενερωμα.μου φαινονται λιγες για resident evil! υπαρχει κανα λινκ για να ξενερωσω κ επισημα?
    Εκμαιεύω πληροφορίες από το σχετικό νήμα εντυπώσεων των ανθρώπων που πήραν νωρίτερα το παιχνίδι στο neogaf, καθώς και από το reddit.
    Δεν έχει νόημα να μαζεύω links.

    Δεν χρειάζεται να ξενερώνεις όμως. Ο χρόνος που θα χρειαστεί να τελειώσεις το παιχνίδι έχει να κάνει και με το πόσο γρήγορα θα κινηθείς, πόσο θα εξερευνήσεις τους χώρους και πόσο θα κολλήσεις σε κάποιο γρίφο ή αναμέτρηση.

    Επίσης υπάρχει και το Madhouse Mode, στο οποίο μεγαλώνει η δυσκολία και αλλάζουν οι τοποθεσίες κάποιων εχθρών και αντικειμένων. Κανονικά ξεκλειδώνει μετά το τέλος του παιχνιδιού αλλά έρχεται ξεκλείδωτο από την αρχή για εμάς που το προπαραγγείλαμε. Καλύτερα να το αφήσεις για δεύτερο playthrough.

    Τέλος θα υπάρξει και δωρεάν DLC τον Μάη καθώς και περισσότερο περιεχόμενο μέσω season pass μέσα στο χρόνο.

  21. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (22-01-2017)

  22. #237
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ο χειρισμός και η στόχευση με το όπλο γίνεται με το κεφάλι σου και το headshot γίνεται παιχνιδάκι (σχεδόν).
    Θα προτιμουσα να ειχαν εκμεταλευτει την κινηση του χειριστηριου. Να σημαδευεις κανονικα με το οπλο/DS, οπως δουλευει δλδ στο london heist. Και ας εδειχναν οτι το κρατανε και τα 2 χερια για να μη χαλαει το immersion.
    .

  23. #238
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    κ για να επαναφερω το θεμα μιας κ εγω το αναστατωσα.τερας αν ισχυει αυτο που λες για τις ωρες.ειναι μεγαλο ξενερωμα.μου φαινονται λιγες για resident evil! υπαρχει κανα λινκ για να ξενερωσω κ επισημα?
    http://n4g.com/news/2008234/resident...amitsus-review
    RESIDENT EVIL 7'S STORY MODE WILL TAKE 15 HOURS TO COMPLETE ACCORDING TO FAMITSU'S REVIEW
    Μια χαρα θα ειναι η διαρκεια του παιχνιδιου(οπωτε δεν υπαρχει κανενας λόγος ξενερωματος)

  24. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    christos-sonyboy (23-01-2017)

  25. #239

    Default

    Οταν ο τιτλος λεει (χ παιχνιδι+vr)ειναι λογικο οτι θα υπαρξει και αναφορα στο vr κομματι του,οπως αλλωστε σχολιαζονται και οποιες διαφορες υπαρχουν μεταξυ απλης εκδοσης ή ps4 pro.
    Το να δινεται ομως τοσο μεγαλο βαρος στο vr κομματι του(που ουτως ή αλλως δεν εχουν πολλοι psvr κυριως λογω κοστους)και οχι στο παιχνιδι αυτο καθαυτο πραγματικα με ξεπερναει.

    Πρωτα σχολια που επρεπε να γραφονται παντου ανεξαρτητως οσον αφορα το Resident Evil 7 θα επρεπε να ειναι αν το παιχνιδι αυτο καθαυτο ειναι αξιολογο ή οχι,και ποια ειναι τα δυνατα και αδυναμα σημεια. Αρα μπραβο σε οσα σχολια σχολιαζαν το παιχνιδι αυτο καθαυτο και οχι να κολλανε στα τεχνικα του ή στο psvr(προσωπικη αποψη παντα).
    Γιατι να θυμισω οτι το τελευταιο Resident Evil 6 ηταν το χειροτερο σε ολη την σειρα και ειχε φαει χοντρη ξενερα αρκετος κοσμος.
    Και εγω φυσικα σαν οπαδος της σειρας αυτης αυτα ειναι που περιμενω να δω κυριως(ή τι σχεση εχει με τα προηγουμενα παιχνιδια/χαρακτηρες μιας και ειναι για πρωτη φορα στα ιστορικα της εταιριας με αλλο κεντρικο χαρακτηρα)πριν ασχοληθω με το παιχνιδι.

    Κατα τα αλλα προτιμαμε κονσολες γιατι ειναι plug and play και οι αναλυσεις,AA,frames ειναι για τους pc αδες....Ε ρε πως γυριζουν κωλοτουμπα ολα σε λιγοτερο απο χρονο ......

  26. #240
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Για όσους το σκέφτονται πάντως αν αξίζει η όχι...
    Αξίζει με τα μπούνια!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (23-01-2017),spartan (23-01-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •