Page 20 of 24 FirstFirst ... 10161718192021222324 LastLast
Results 381 to 400 of 474

Thread: Resident Evil 7 [+VR]

  1. #381
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Το πέτυχα στο YouTube και κοίταζα τα γραφικά σε VR. Με αυτά που άκουγα νόμιζα ότι θα ήταν πολύ χειρότερα γενικά αλλά μου φαίνονται πολύ καλά - και δεν είναι καν στο Pro.
    Στο pro το aliasing που φαινεται πχ στην κουζινα θα καθαριζει και θα ειναι ελαχιστα πιο crisp η εικονα. Σιγουρα ενα boost που το εχει αρκετα αναγκη.



    Τεχνικα δεν υπαρχει το downgrade που λεγεται οτι υπαρχει στο παιχνιδι ουτε στο απλο ps4.
    Σκεψου ομως οτι στο VR η εικονα ανοιγει, οποτε αυτος ειναι και ο λογος που φαινεται σαν να εχουμε μεγαλυτερο downgrade οταν φοραμε το headset.
    .

  2. #382
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Πολλές αγγελίες βλέπω το τελευταίο καιρό για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Οταν το τελειώσεις στο 100% δεν σε τραβάει να το ξαναπαίξεις ξανά ύστερα από λίγο καιρό; Ειδικά για τους κατόχους VR είναι από τους καλύτερους τίτλους.
    Δεν το λέω για κακό, απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί συνήθως σε νέους τίτλους περνάει ένα εύλογο χρονικό διάστημα μέχρι κάποιος να αποφασίσει να το πουλήσει.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #383
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Αυτόν τον συσχετισμό που γίνεται κατά καιρούς εδώ ανάμεσα στην "αξία" ενός παιχνιδιού σε συνάρτηση με το πόσες φορές θα το δούμε σε αγγελία δεν τον καταλαβαίνω και δεν μιλάω μονο για σένα Χάρη.

    Δεν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα για το αν το παιχνίδι έχει ή δεν έχει διάρκεια ζωής, αξίζει ή δεν αξίζει τόσο τελικά, επειδή το είδαμε στις αγγελίες ανεξαρτήτως του πότε κυκλοφόρησε. Δεν υπάρχει καν στατιστικό δείγμα κατόχων ας πούμε.

    Ένα παιχνίδι που δεν έχει multiplayer θα το δούμε πιο συχνά σε αγγελίες ακόμα και κορυφαίο να θεωρείται.
    Κάποιοι αγοράζουν ένα παιχνίδι, το πλατινάρουν και μετά το πουλάνε το γρηγορότερο για να χάσουν όσο λιγότερο γινεται από την αξία του ώστε να πάρουν το επόμενο.
    Κάποιοι μπορεί να έχουν ήδη κάνει 3-4 playthroughs από την ημερομηνία κυκλοφορίας (εύκολο) και να το δίνουν γιατί δεν συλλέγουν.

    Θέλω να πω ότι το βρίσκω τόσο άκυρο αυτό που απλά έπρεπε να το γράψω

  4. The Following 3 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (19-02-2017),mihalis13 (21-02-2017),trabakoulas (17-07-2017)

  5. #384

    Default

    εγω ειμαι του ενος playthrough. αφου το ξεζουμισω κ ψαξω τα παντα μεσα στο παιχνιδι κ το τερματισω,ουτε που το ξανακοιταω. τα παιχνιδια τα ξεζουμιζω στη μια φορα που θα τα παιξω κ μετα τελος. τα dlc που εχει δωσει μεχρι τωρα,δεν μου ειπαν κατι. η δωρεαν προσθετη ιστορια,βγαινει το μαιο,ποιος ζει ποιος πεθαινει. τα 40 τα πιανει τωρα,αργοτερα θα πεσει κ αλλο.δεν βλεπω τον λογο να το κρατησω.
    καθαρα δικη μου πολιτικη κ δεν αντικατοπτριζει την ποιοτητα του παιχνιδιου,που ειναι παιχνιδαρα by the way.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Axilleas_GR (19-02-2017),teras1 (19-02-2017)

  7. #385
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ναι οκ το είδα λίγο από προσωπική σκοπιά. Γενικότερα δεν πουλάω ότι αγοράζω. Αλλά αυτός ειμαι δεν αλλάζει.
    Και όχι δε συσχετιζω την αξία ή του πόσο καλό είναι ένα παιχνίδι από το πότε θα βγει σε αγγελία.
    Άλλωστε το έγραψα ότι δε λέω ότι είναι κακό ή δεν έχει αξία να το ξαναπαίξεις. Απλά συνήθως νέοι τίτλοι "αργούν" κάπως να βγουν σε πώληση. Ετούτο μπαμ και έξω. Αυτό μου έκανε εντύπωση χωρίς να γίνει κανενας συσχετισμός καλού κακού ή αδιάφορου....


    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    teras1 (19-02-2017)

  9. #386
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι το τελειωσα 2 φορες και με πολυ ψαξιμο (πχ εχασα μονο ενα document απο οτι θυμαμαι) . Το ενοικιασα στα σεβεν και πληρωσα συνολικα 7,80 ευρω. Μεχρι εκει ,δεν ειναι για παραπανω, οσο καλο και να ειναι , που ειναι δεν αντιλεγω. Σε τετοια παιχνιδια λογικο ειναι να βγαινουν πολλα κομματια σε αγγελιες γιατι πολλοι τρεχουν να το παρουν day 1 και μολις δουν οτι δεν εχει κατι αλλο να τους προσφερει μετα τον τερματισμο το πουλανε για να μειωσουν τη χασουρα. Εξαιρουνται οι συλλεκτες .

    Spoiler!

  10. #387
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ηθελα μερες να γραψω και γω την αποψη μου ως φαν της σειρας, φυσικα εξαιρουνται τα 5+6...
    Καταρχας ηθελα να επισημανω οτι μερικοι δεν προσεξατε την εννοια του σποιλερ και απο ενα σημειο και μετα δεν εμπαινα στο θεμα γι αυτον τον λογο...

    Ερωτησεις τυπου:εχει καμμια σχεση με τα προηγουμενα και απαντηση
    Spoiler!
    αποτι καταλαβαινετe εμπεριεχει τεραστιο σποιλερ για εμας που περιμεναμε να δουμε πως θα εξελιχθει το στορυ και που θελαμε να δουμε τι σκ@τα εχει κανει η καπκομ μετα τα τελευταια 2 εκτρωματα που κυκλοφορησε...Σας το γραφω φιλικα δεν με χαλασε ευτυχως τοσο γιατι ευτυχως
    Spoiler!


    Το παιχνιδι μαρεσε παρα πολυ και δεν το περιμενα να σας πω την αληθεια...
    Φοβομουν να ανοιξω πορτες, να αντιμετωπισω εχθρους
    Spoiler!
    μπηκα σε διαδικασια σκεψης σε καποια
    Spoiler!
    ...προσεχα τις σφαιρες μου και την υγεια μου ετρεχα σαν την κοτα...ισως αν ειχα καταλαβει τι παιζει με το Madhouse, που εχει περιορισμενα saves να το ξεκινουσα ετσι οπως με τα typewriters...η δυσκολια ομως δεν ξερω πως θα μου καθοταν γιατι στα FPS ειμαι λιγο ασχετος...

    Ευτυχως ακουσαν και γυρισαν στις ριζες εστω και σε First Person..Οσο γιαυτο πιστευω ενας απ τους βασικους λογους ηταν το VR. To παιχνιδι το κραταω να το ξαναπαιξω οταν και αν με το καλο παρω VR. Γιατι αποτι εχω καταλαβει ειναι διαφορετικη εμπειρια...

    Γενικα ηταν ενα φοβερο ταξιδι, χορταστικο
    Spoiler!
    και ατμοσφαιρικο...

    Το μοναδικο που με πειραξε λιγο ειναι
    Spoiler!


    Οταν θα πεσει το season pass θα το παρω σιγουρα!
    Spoiler!

  11. The Following 5 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Error Flynn (20-02-2017),obione (20-03-2017),PDS (20-02-2017),Snk (20-02-2017),teras1 (20-02-2017)

  12. #388
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Φιλε chronochill στέκομαι στο τελευταίο σου ποστ μιας και γω μολις τελείωσα το παιχνιδι σε vr.
    Δεν τίθεται θεμα ουτε κατα διάνοια σύγκρισης απο απλο σε vr η εμπειρία.
    Ειναι απο τους τίτλους που εννοείται θες να εχεις και παρακαλάς να υπαρχουν τετοια παιχνιδια στο P's4.Ποσο μαλλον να το δωσεις.Αν εισαι horror fan θα καταλαβεις μονο οταν παίξεις τι κ πως.

  13. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    chronohill (20-03-2017)

  14. #389
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πόσο μου αρέσει να βλέπω making of σε παιχνίδια ή ταινίες που μου αρέσουν. Μαθαίνεις ωραία πράγματα...

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    mihalis13 (28-03-2017),teras1 (25-03-2017)

  16. #390

    Default

    delay για το free dlc


  17. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    chronohill (25-04-2017)

  18. #391
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Είπα να συνεχίσω μιας και το είχα αφήσει και έχω κολλήσει σε ένα σημείο, δεν βρίσκω το τρίτο κεφάλι στην πόρτα.
    Τώρα βλέπω τα έχω κάνει όλα αλλά κάτι μου έχει ξεφύγει η δεν το βλέπω, έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να ξέχασα
    edit
    Το βρήκα το κλειδί από το room, εκεί που το έβαλαν

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 05-05-2017 at 16:41.

    xbox:Christoforo7s

  19. #392
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Είπα να συνεχίσω μιας και το είχα αφήσει και έχω κολλήσει σε ένα σημείο, δεν βρίσκω το τρίτο κεφάλι στην πόρτα.
    Τώρα βλέπω τα έχω κάνει όλα αλλά κάτι μου έχει ξεφύγει η δεν το βλέπω, έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να ξέχασα
    edit
    Το βρήκα το κλειδί από το room, εκεί που το έβαλαν

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κατάλαβα που είχες κολλήσει. Προφανώς σου έλειπε το κλειδί για να ανοίξεις την πόρτα. Το βρήκες έτσι;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #393
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Κατάλαβα που είχες κολλήσει. Προφανώς σου έλειπε το κλειδί για να ανοίξεις την πόρτα. Το βρήκες έτσι;
    Ναι,που να το σκεφτω εκει που το ειχαν βαλει

    xbox:Christoforo7s

  21. #394
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ναι,που να το σκεφτω εκει που το ειχαν βαλει
    Και εγώ είχα κολλήσει εκεί πέρα. Πολύ προβλεπόμενο πάντως αυτό που συμβαίνει εκεί, δεν μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα. Οπότε δεν τρόμαξα
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #395
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κλασικα καθυστερημενος, μιας και το τελειωσα πριν λιγες μερες να πω μια αποψη. Δεν εχω διαβασει πολλες αποψεις μιας και φοβομουν τα spoilers, απο τα λιγα που εχω διαβασει δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τα πολυ καλα σχολια που εχει παρει. Σαν καποιος που εχει να ευχαριστηθει resident evil απο το ...code veronica (ακομα και το 4 ναι μεν ειναι πολυ καλο παιχνιδι αλλα απο τοτε δεν μου αρεσε η κατευυθυνση που φαινοταν οτι θα επαιρνε, για τα υπολοιπα ας μη σχολιασω καλυτερα) μπορω να πω οτι με ικανοποιησε πληρως η προσπαθεια. Αναμεσα στα πολλα θετικα του, το καλυτερο στοιχειο με τεραστια διαφορα κατα τη γνωμη μου ειναι η δομη και ο σχεδιασμος του παιχιδιου που αν και σε αλλο εντελως setting αλλα και σε πρωτη προοπτικη μοιαζει αρκετα με τα παλια παιχνιδια. Ολος αυτος ο metroidvania σχεδιασμος στυλ ειμαι σε εναν συγκεκριμενο διασυνδεδεμενο χωρο (mansion/settlement) και προχωραω προοδευτικα με γριφους/κλειδια/αντικειμενα/upgrades ηταν γοητευτικος, παραμενει γοητευτικος και θα ειναι παντα κατα την ταπεινη μου αποψη γοητευτικος οσα χρονια κι αν περασουν ιδιως αν συνδιαζεται με φρεσκα στοιχεια. Η chapter based προσεγγιση και η μεταφορα σε ασχετα περιβαλλοντα ποτε δεν εξυπηρετησε αυτο το ειδος και ουτε προκειται κατα την ταπεινη μου αποψη. Ευτυχως επελεξαν να κρατησουν ενα μεγαλο επιπεδο (για το μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου τουλαχιστον) και να επενδυσουν επανω του με μπολικα μυστικα, εξερευνηση και εξυπνο level design που ανταμειβει τους παικτες που μαθαινουν καλα τον χαρτη και τους αρεσει να εξερευνουν το περιβαλλον. Απο κει και περα ο μεγαλυτερος μου φοβος απο αυτα που ειχα δει ηταν το gameplay και ποσο...Outlast ειναι τελικα. Απο τα media το παιχνιδι εδειχνε να ειναι κοπια του Outlast, με το gameplay να ειναι κατα βαση καταδιωξη απο τους τρελους του σπιτιου και trial and error για να τους αποφυγεις. Ευτυχως το παιχιδι δεν εχει καμια σχεση με αυτο το πραγμα, ναι μεν εχει δανειστει καποια στοιχεια αλλα η ισορροπια ειναι ιδανικη, εχει τα κομματια που σε ψαχνουν/κυνηγανε αλλα ειναι πολυ λιγα, το παιχνιδι ειναι κυριως exploration στον χαρτη, shooting οσο πρεπει με ωραια set pieces. Καποια βασικα mechanics των παλιων παιχνιδιων οπως η διαχειριση του inventory, η μιξη υλικων και η επιλυση γριφων εχουν διατηρηθει ανεπαφα και εχουν εκσυγχρονιστει για να μην ειναι αγγαριες αλλα εχου αποδωθει με εναν πιο δυναμικο/μοντερνο τροπο. Η ατμοσφαιρα εξαιρετικη, εχουν παντρεψει την western horror αισθητικη με το κλασικα διεστραμενο Ιαπωνικο φιλτρο και το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο, σε αυτο το κομματι το παιχνιδι ξεχωριζει απο χιλιομετρα απο τα δυτικα first person horror παιχνιδια που εχουν κατακλυσει την αγορα και ειναι ολα σχεδον ιδια. Σε επιπεδο action το παιχνιδι με ικανοποιησε αρκετα, σου δινει (οπως και τα παλια παιχνιδια) προοδευτικα οπλα και ammo για να αμυνθεις αλλα με μετρο για να μην αισθανεσαι ποτε overpowered. Στα αρνητικα του για μενα ειναι ο τεχνικος τομεας, οχι γιατι δεν ειναι ομορφο, ισα ισα. Η μηχανη τους ειναι καταπληκτικη ιδιως σε επιπεδο φωτισμων αλλα κανει μπαμ οτι τα γραφικα συμβιβαστηκαν για να τρεχει σε VR χωρις προβληματα. Οι γριφοι ειναι εμφανως dumbed down για να ειναι πιο προσβασιμο σε νεους παικτες και τελος το σεναριο ειναι just ok, ενω ξεκιναει με τεραστιο ενδιαφερον καταληγει λιγο κλισε. Σε γενικες γραμμες το παιχνιδι το κατατασσω στα κορυφαια horror που εχουμε παιξει τα τελευταια χρονια μαζι με το Alien Isolation και ομολογω οτι δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλο. Δεν περιμενα οτι η Capcom το εχει ακομα μεσα της μετα τις απιστευτες γελοιοτητες που εχουμε δει τα τελευταια χρονια με gears of war απο τα lidl στυλ RE6. Mακαρι να συνεχισει στο ιδιο υφος η σειρα η τουλαχιστον να κρατηθει αυτο το υφος για καποια installments κι ας βγαζουν shooters ως spinoffs. Συγχαρητηρια για την προσπαθεια, ανυπομονω να δουμε τι σκοπευουν να κανουν με το Remake του RE2.


  23. The Following 8 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Christos33 (08-05-2017),chronohill (09-05-2017),Error Flynn (09-05-2017),Fulgore (09-05-2017),PDS (08-05-2017),spartan (09-05-2017),teras1 (09-05-2017),WolfRathmA (09-05-2017)

  24. #396

    Default

    Μπορω να συμφωνησω με ολα τα παραπανω κυριως για το πρωτο κομματι του παιχνιδιου. Και εγω ειμαι κατα ενα μερος χαρουμενος για το τελικο αποτελεσμα και γενικα την ολη στροφη της εταιρειας μετα τον πατο που επιασε με το resident evil 6.

    Παρολα αυτα εχει το παιχνιδι καποια αρνητικα σημεια εκτος των αλλων τα οποια ειναι αξια αναφορας οπως ειχαν ξαναειπωθει πιο πισω.

    Αρχικα η ποικιλια και το ΑΙ των κακων τερατων ειναι το λιγοτερο τραγικα. Ειδικα απο την μεση και μετα ειναι ενα χειροτερο και πιο βαρετο revelations σε αυτο το πραγμα.

    Μετα εχουμε την συνοχη του παιχνιδιου που στο πρωτο κομματι στο σπιτι ειναι κλασσικα περισσοτερο horror(και πιο ενδιαφερον)απο το υπολοιπο κομματι που ειναι τελειως action φαση.

    Προσωπικα και τα bosses του παιχνιδιου δεν μπορω να πω οτι ηταν memorable.

    Επιπλεον ο κεντρικος χαρακτηρας ισως οτι πιο αδιαφορο εχουμε δει στην σειρα.

    Και φυσικα για κερασακι στην τουρτα αφηνω το τελος του παιχνιδιου το οποιο και απο πλευρας boss και απο πλευρας επιλογου/ending αλλα και ιστοριας ειναι κυριολεκτικα η εννοια της απογοητευσης,κυριως σε σχεση με το ομολογουμενως αρχικο κομματι του παιχνιδιου που ειναι πολυ δυνατο.
    Δυστηχως επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι που ειχαν εκφρασει αρκετοι απο το demo οτι μαλλον το παιχνιδι δεν θα εχει καμια σχεση με τον κοσμο του resident evil ασχετως της φωτογραφιας του ελικοπτερου στο demo. Εδω και εγω απογοητευτικα παρα πολυ.

    Τα παραπανω τα αναφερω κυριως για να δειξω οτι το παιχνιδι εχει αρκετα αρνητικα και δεν ειναι ολα τελεια(οπως φυσικα και σε αλλα παιχνιδια),αλλα κραταω και εγω την ολη θετικη στροφη της εταιρειας στο survival horror,κυριως στο πρωτο μισο του παιχνιδιου τουλαχιστον.

  25. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    hakoo (09-05-2017)

  26. #397
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Συμφωνω απολυτα για το story, δεν ηταν κακο αλλα περιμενα αλλη τροπη και σιγουρα οχι αυτη τη κλισεδια που την εχουμε δει αμετρητες φορες.
    Τωρα αναφορικα με την AI, να σου πω την αληθεια δεν με ενοχλησε κυριως γιατι καθε φορα εχει να κανει με το ειδος. Αν επροκειτω για ενα φουλ action game η ενα stealth game που ο πυλωνας ειναι οι μαχες και αν αυτο ειναι broken τοτε καταρρεει ολο το παιχνιδι θα το εκρινα διαφορετικα. Μιλαμε για ενα horror game και η ατμοσφαιρα σε συνδιασμο με το level design ειναι πρωτες προτεραιοτητες. Απο αυτη και μονο την αποψη ναι μεν συμφωνω οτι ειναι αρνητικο αλλα δεν με επηρεασε σε βαθμο που να μου αλλαξει την αποψη για το παιχνιδι η να με ξενερωσει.
    Τελος για το οτι δεν εχει σχεση με το lore του resident evil, αν και εχει καποιες αναφορες man ειλικρινα δεν με πειραξε. Μη σου πω οτι το προτιμησα που ηταν ενα εντελως original story με απλα καποιες αναφορες, για να μη μιλησω για τους χαρακτηρες που τους εχουν καψει ολα αυτα τα χρονια με τα απειρα spinoffs και τις αηδιες και ουτε μπροστα μου δεν θελω να τους βλεπω. Οι Bakers ηταν καλογραμμενοι χαρακτηρες με αρκετο backstory ειδικα για οσους διαβαζαν files και παρατηρουσαν τα αντικειμενα σε αντιθεση με τον κεντρικο χαρακτηρα που ειναι παντελως ακυρος οπως λες κι εσυ. Προφανως επεσαν στη λουμπα πολλων first person games που θελουν τον κεντρικο χαρακτηρα να ειναι avatar του παικτη και να μην εχει προσωπικοτητα/backstory.
    Γενικα εννοειται οτι εχει αρνητικα το παιχνιδι αλλα για μενα ηταν τοσο ευχαριστη εκπληξη ο πυρηνας του παιχνιδιου που τα περισσοτερα δεν με απασχολησαν καν.


  27. #398

    Default

    Θα κανω την συγκριση παντα σε σχεση με το καλυτερο για μενα(απο πολλες πλευρες)resident evil remake.

    Σκεψου τους hunters ποσο επικινδυνοι και γρηγοροι ηταν ή και τα crimson head zombies και θα καταλαβεις τι εννοω. Ειδικα η ολη φιλοσοδια των crimson head(που δεν περιμενες ποτε θα σηκωθει το zombie απο εκει που περνας)απορω πως δεν την εκμεταλευτηκαν μετα απο τοσο καιρο. Α ρε mikami ....

    Επισης ουτε το resident evil 4 ειχε αμεση σχεση με τα αλλα resident evil αλλα εβλεπες ενα leon,μια Ada,ελαχιστα αργοτερα και ενα Wesker. Εδω ειχες κυριως αυτο το cliffhanger πραγμα στο τελος που και ξεκαρφωτο απο το πουθενα ειναι και σε αφηνει με περισσοτερα ερωτηματικα(και καλα για να δεθει με τα dlc).

    Εμενα προσωπικα με βαση τα παραπανω μου αφησε μια γλυκοπικρη γευση το παιχνιδι και πιστευω οτι ακριβως γιαυτο το λογο και εχει ψιλο ξεχαστει ηδη εδω και καιρο.

    Στο μονο πραγμα που ολοι συμφωνουν ειναι ειναι το παιχνιδι σταθμος/benchmark για το VR ως τωρα.

    Μεγα λαθος παντως που το RE7 εχει season pass(το οποιο νομιζω οτι πρωτη φορα βλεπουμε στην σειρα),1 απο τα dlc του οποιου αφορα και το story του παιχνιδιου.

  28. #399
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ ανυπομονώ να το πιάσω πάλι στα χέρια μου να παίξω τα DLC, ειδικά σε VR. Περιμένω μήπως μπουν σε κάποια προσφορά. Επίσης το είχα ξεκινήσει και στο Madhouse, όπου εκεί αλλάζουν κάποια πράγματα με τους γρίφους και κάποια skills. Αλλάζουν τα μέρη που βρίσκεις τα κλειδιά κτλ. Αξίζει να το παίξετε. Το έχω παρατήσει στη μέση περίπου και λέω να το ξαναπιάσω.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  29. #400
    paralias's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    9
    PSN ID
    paralias_7
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Καλημερα σας. Αγορασα προσφατα το εν λογω παιχνιδι μιας και επαιξα πριν λιγες μερες το demo και μου αρεσε πολυ! Εχω ενα προβληματακι ομως και πραγματικα δεν ξερω πως να το λυσω. Ενω σε προηγουμενα RE οταν ησουν σε μια κλειδωμενη πορτα ας πουμε μολις πατουσες να την ανοιξεις ελεγε "door is locked" κλπ κλπ... τωρα πια δεν βγαζει κανενα μηνυμα. Να σημειωσω εδω οτι στο demo τα μηνυματα τα εδειχνε κανονικοτατα!!! Εχω μπει μεσα στις ρυθμισεις αλλα ενω τις εχω πειραξει αρκετα δεν εχει αλλαξει τπτ και ξενερωνω λιγο γιατι ηταν λιγο ατμοσφαιρικο ολο αυτο με τα μηνυματα! Σας το κανει και εσας? τι μπορω να κανω?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •