Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 39 of 39

Thread: Plus member

  1. #21
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τα DLC codes όντως γράφουν expiry date. Οι PSN cards όχι.

    Αντώνη μπορεί κάποιος να πέτυχε μια προσφορά π.χ. ξέρω γω €35 την 50άρα και να τσίμπησε 4 κάρτες για μελλοντική χρήση. Στο PSN πορτοφόλι όμως μπορείς να βάλεις max €150, ενώ οι 4 κάρτες είναι 4 x 50 = €200. Λέω εγώ τώρα ένα ενδεχόμενο...

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    και 5 χρόνια να περάσουνε μέσα στο account θα βρίσκονται.
    Κοίταξε καλύτερα τα PSN ToS, γιατί σε 5 χρόνια δεν θα μείνει ίδιο το υπόλοιπο.

    Όπως και στα καρτοκινητά κάποια στιγμή σβήνεται αν δεν το χρησιμοποιήσεις...

  2. #22
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχω πάνω από 3 χρόνια συνεχώς κάποιο υπόλοιπο στο account και δεν μου έχει αφαιρεθεί ποτέ τίποτα.

  3. #23
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Στα 3 χρόνια έχεις βάλει άλλη κάρτα μέσα; Έχεις κάνει αγορές; Ή είναι εντελώς ανενεργός ο λογαριασμός;

    Εγώ μιλάω για την τελευταία περίπτωση...

  4. #24
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Εγωεχω 0,07€ μεσα απο τοτε που πηρα ps3(2007 τελος) καιειναι ακομα μεσα χωρισνα εχω αγορασει παλι τιποτα απο το store!


    Sent from my iPhone ios7 using Tapatalk

  5. #25
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η Sony πάντως άλλα μας λέει:

    http://legaldoc.dl.playstation.net/p..._tosua_en.html

    Wallet funds must be used within 24 months of purchase.

    Subject to applicable law, we reserve the right to cancel your account if it has not been used for 18 months.

  6. #26
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ο λογαριασμός κινείται εφόσον παίζεις παιχνίδια και κάνεις sign in στο PSN και προφανώς μέσα σε αυτή την περίοδο κάποιο δωρεάν demo, dlc, κάτι θα έχεις κατεβάσει. Και εγώ είχα για καμιά διετία το ίδιο υπόλοιπο στο wallet και δεν μου το πείραξαν ποτέ.

  7. #27
    Senior Member Giorgos22's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Lamia
    Posts
    146

    Default

    γεια σας
    αγορασα μια 3 μηνη συνδρομη plus και ενδιαφερομαι να κατεβασω και τα 7 διαθεσιμα games απ το instant game collection..το θεμα ειναι οτι εχω παραγγειλει ενα σκληρο και περιμενω να τον εχω σε 10 ημερες περιπου..τοτε εχω σκοπο να ενεργοποιησω την συνδρομη και να αρχισω το download..αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,υπαρχει περιπτωση μεσα σε αυτες τις μερες καποιο-α απο τα instant game collections να μην ειναι διαθεσιμο?

  8. #28
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    30 απριλιου φευγουν καποια, κοιτα εδω ποια http://www.ps4forums.gr/vb/content.p...B9%CE%BF%CF%85

  9. #29
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Στο PS4 δεν θα ειναι διαθεσιμο το Mercenary Kings. Παιρνει τη θεση του το Stick it to the man στις αρχες Μαιου.

    Αν θα προλαβεις σε 10 μερες, ισως και οχι.

    Αυτο που εχεις να κανεις ειναι να ενεργοποιησεις τη συνδρομη σου λιγο πριν τελειωσει ο Απριλιος. Μπες στο store μεσα απο την επισημη σελιδα και βαλτα σε download queue.

    Οταν θα ανοιξεις τη κονσολα θα κατεβουν μονα τους.

  10. #30
    Senior Member Giorgos22's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Lamia
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    30 απριλιου φευγουν καποια, κοιτα εδω ποια http://www.ps4forums.gr/vb/content.p...B9%CE%BF%CF%85
    μπορω να μπω π.χ. στις 29/4 μια μερα πριν, στο ps store,να κανω redeem code και να πατησω download στα υπαρχοντα παιχνιδια ωστε να τα κατοχυρωσω στη download list χωρις ομως να τα κατεβασω (εχω 12gb ps3 SS και περιμενω 500gb HDD)

  11. #31
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν χρειάζεται να τα κατεβάσεις, purchased κάνεις και μένουν δια παντός στην download λίστα σου (library στο PS4).

  12. #32
    Senior Member Giorgos22's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Lamia
    Posts
    146

    Default

    το εκανα και τωρα ειναι στην download list..αναμονη για το σκληρο..

  13. #33
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    να ρωτησω κατι κουλο ειχα στο wallet 20+euro και μου σκαει mail thanks for buying 3months playstation plus ενω εργαζομουν..παω σπιτι βλεπω οτι τα λεφτα γιοκ..κοιταω το auto πως το λενε για αγορες το ειχα off..πως εγινε αυτο??καλα για refund κλπ δεν το βλεπω..εχω στειλει 5 mail 0 reply..αλλα εχω την απορια πως εγινε update αυτοματα οταν
    1)κανεις στο σπιτι με κλειστο το play και μου κανει update
    2)παιζω και ειμαι offline σχεδον καθε βδομαδα(ανοιγω το ρουτερ για να κανω upload ta trophies)
    3)αφου εχω οφφ το auto update η καπως ετσι το λεν απο το account managment

    ειμαι κουραστικος αλλα πως εγινε αυτο

  14. #34
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγω σε επιασα εβαλες 20 ευρω μες το psn και ξαφνικα σου ηρθε email οτι αγορασες συνδρομη 3μηνες.
    Στην ουσια δεν σου εφαγε τα λεφτα αλλα καταλαθος αγορασες συνδρομη η καποιος εχει τα στοιχεια σου γιατι μονο του δεν γινεται.

    xbox:Christoforo7s

  15. #35
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    τα λεφτα τα ειχα μεσα δεν εβαλα καρτα και εγω δεν ειχα καμια επαφη με το playstation 3(ημουν 5kmh μακρια)τα .anyway απλα ειναι λιγο κλεφτακια τα γυφτακια

  16. #36
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ειναι αν θυμαμαι καλα δυο επιλογες, μια για να μην αγοραζει αυτοματα (θελει επιβεβαιωση απο τον χρηστη), και αλλη μια για να μην ανανεωνει αυτοματα την συνδρομη του Plus. Για κοιταξε το γιατι μαλλον αυτο θα πρεπει να εγινε.

  17. #37

    Default

    Ενα τηλεφωνάκι στην εξυπηρετηση της Sony και όλα τα βλεπουν γιατι καταγραφεται αρχείο log για κάθε κινηση του προφιλ και επισης βλέπουν αν εχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη ανανεωση ή όχι.Αν ειναι ενεργοποιημένη η ανανέωση, τοτε θα σου πουν και τι χρειάζεται να κάνεις για να κλεισεις την αυτόματη ανανεώση.Αν η αυτόματη ανανεώση δεν ειναι ενεργοποιημενη αλλά παρόλα αυτά η αγορά έγινε απο κάποιο λάθος του συστήματος, επισης θα το δουν γιατι για να κάνεις χειροκίνητη αγορά πρεπει πρώτα να κάνεις εισοδο στο προφιλ σου και αυτό θα έχει καταγραφεί (πράγμα το οποίο δεν εγινε αφού όπως λές δεν ήσουν στην κονσόλα)...
    Αν έχει γίνει λάθος του συστήματος θα το δουν και μπορουν ευκολα να ακυρώσουν την αγορά σου και να πιστώσουν στο λογαριασμό σου τα χρήματα εφόσον το ζητήσεις.
    Πάντως πρεπει να τους ενημερώσεις.Τα προβληματα δεν λύνονται μονο αν τα συζητάμε στο φορουμ.Πρεπει να ενημερώνεται και η Sony ωστε να φροντίζει να τα διορθώνει.
    Last edited by Maxplay; 14-06-2014 at 17:33.

  18. #38
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    Quote Originally Posted by Maxplay View Post
    Ενα τηλεφωνάκι στην εξυπηρετηση της Sony και όλα τα βλεπουν γιατι καταγραφεται αρχείο log για κάθε κινηση του προφιλ και επισης βλέπουν αν εχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη ανανεωση ή όχι.Αν ειναι ενεργοποιημένη η ανανέωση, τοτε θα σου πουν και τι χρειάζεται να κάνεις για να κλεισεις την αυτόματη ανανεώση.Αν η αυτόματη ανανεώση δεν ειναι ενεργοποιημενη αλλά παρόλα αυτά η αγορά έγινε απο κάποιο λάθος του συστήματος, επισης θα το δουν γιατι για να κάνεις χειροκίνητη αγορά πρεπει πρώτα να κάνεις εισοδο στο προφιλ σου και αυτό θα έχει καταγραφεί (πράγμα το οποίο δεν εγινε αφού όπως λές δεν ήσουν στην κονσόλα)...
    Αν έχει γίνει λάθος του συστήματος θα το δουν και μπορουν ευκολα να ακυρώσουν την αγορά σου και να πιστώσουν στο λογαριασμό σου τα χρήματα εφόσον το ζητήσεις.
    Πάντως πρεπει να τους ενημερώσεις.Τα προβληματα δεν λύνονται μονο αν τα συζητάμε στο φορουμ.Πρεπει να ενημερώνεται και η Sony ωστε να φροντίζει να τα διορθώνει.
    ενημερωσα τον κολοσσο αλλα τιποτα..εστειλα και καμια 10 mail παλι τιποτα. το θεμα δεν ειναι τα 15 euro αλλα το γαμωτο..οτι εγινε εγινε...

  19. #39
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πρέπει να είχε auto update στην συνδρομή και αυτό που λέει ότι έχει off θα είναι την αυτόματη προσθήκη χρημάτων στο wallet όταν δεν αρκούν οι πόροι για κάποια αγορά (προφανώς αυτό όταν υπάρχει πιστωτική). Οπότε ζήτησε ανανέωση της συνδρομής, δεν βρήκε για ετήσια και αφού είχε μέσα επαρκείς πόρους την ανανέωσε γία τρίμηνη.

    Πρέπει επιπλέον λοιπόν να πάει στο account και να ελέγξει στα services list κάπου θα έχει την plus subscription, εκεί να ακυρώσει την αυτόματη ανανέωση (automatic renewal).



    https://support.us.playstation.com/a...ption-services

    Είναι κάτι που έχει αναφερθεί στο φόρουμ δεκάδες φορές, είτε από τον kapa πρόσφατα, είτε από τον odytsak πιο πριν, ακόμη ίσως και από εμένα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •