Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 40 of 110

Thread: Comics Official Thread

  1. #21
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Πω... Τι μου θυμισες τωρα. Την Ζωδιακη Πετρα και τον Μεγαλο Σπλας (LOL) τα ειχα κοψει απο καθε Μικυ Μαους και τα ειχα συρραψει. Μετα βεβαια τα βγαλανε αυτονομα αλλα τι να κανουμε
    ’ξιζε ο Μεγάλος Σπλας; τα υπόλοιπα μεγάλα σήριαλ τα έχεις διαβάσει; αν ναι, αξίζανε;


  2. #22
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    ’ξιζε ο Μεγάλος Σπλας; τα υπόλοιπα μεγάλα σήριαλ τα έχεις διαβάσει; αν ναι, αξίζανε;
    Μερικά μόνο. Ο Μεγάλος Σπλας δεν ηταν απο τα αγαπημένα μου. Ηταν κάπως μπλεγμενο θυμάμαι και για καποιο λόγο είχαν βάλει σχεδόν όλους του ήρωες κακούς των κόμικς.

    Μου άρεσε πολυ η Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ, το οποιο τωρα που το βλέπω θα το ψάξω να το βρω.

    EDIT: αυτη την εκδοση ειχα και απ' ο,τι βλεπω η καινουργια ειναι πολυ καλυτερη

    Last edited by Leon_DiZ; 03-09-2013 at 21:53.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Starlord (05-09-2013)

  4. #23
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Μου άρεσε πολυ η Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ, το οποιο τωρα που το βλέπω θα το ψάξω να το βρω.
    Λες αυτό που που δείχνει τους Ντακ ανά τους αιώνες και ήταν σε κάθε εποχή ο Σκρουτζ, ο Ντόναλντ και τα ανιψάκια πρωταγωνιστές και είχαν κάποιους εχθρούς; αυτό το cover δεν είχε;

    Αν λες αυτό, εντάξει, νομίζω καλούτσικο. Όχι σαν τον Βίο βέβαια.


    edit: Lnds500, η εικόνα που έβαλες μου θυμίζει κάτι έντονα, αλλά δεν μου έρχεται τώρα. Α, θυμήθηκα. Είναι αυτό με τον Σκρουτζ και τον Ρόμπαξ που έχουν επιχείρηση με σκυλιά για τα χιόνια, ε;
    Last edited by Ezio; 03-09-2013 at 22:03.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    Dragonpaul (03-09-2013),Starlord (05-09-2013)

  6. #24
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Λες αυτό που που δείχνει τους Ντακ ανά τους αιώνες και ήταν σε κάθε εποχή ο Σκρουτζ, ο Ντόναλντ και τα ανιψάκια πρωταγωνιστές και είχαν κάποιους εχθρούς; αυτό το cover δεν είχε;

    Αν λες αυτό, εντάξει, νομίζω καλούτσικο. Όχι σαν τον Βίο βέβαια.


    edit: Lnds500, η εικόνα που έβαλες μου θυμίζει κάτι έντονα, αλλά δεν μου έρχεται τώρα. Α, θυμήθηκα. Είναι αυτό με τον Σκρουτζ και τον Ρόμπαξ που έχουν επιχείρηση με σκυλιά για τα χιόνια, ε;
    Ναι, αυτο ειχα, το εωαλα και στο link αν το δεις (πανω πανω)

    Νμζ πως οντως αυτη ηταν η ιστορια στην Αλασκα.

    Καλα σαν τον Βιο δεν ειναι, εννοειται αυτο! Ο "Βιος" του φτωχου ειναι αυτο
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #25
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default


    Bγαινει απο την Dark Horse, το πρωτο Draft του Star Wars πριν γινει ταινια. Ενδιαφερον.

  8. #26
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Τα βρηκα σημερα στα Καλαβρυτα

    Μεγαλο Μικυ #246 (Φεβρουαριος 1988)
    (Μεγα) Αλμανακο #29 (Ιουλιος 1993)
    Αλμανακο #37 (Μαρτιος 1994)





    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #27
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default


    CD Projekt RED & Dark Horse Comics are proud to announce a series of comic books based on The Witcher! The first issue will be out in March 2014! Check out the cover below. http://bit.ly/1cDRIpK — with Witcher Nl Radovan.

  10. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Dragonpaul (12-10-2013)

  11. #28

  12. #29
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Να προτεινω κι εγω ενα καλο comic για οποιον δεν το χει διαβασει.
    Blankets του Craig Thompson,παρα πολυ καλο,αυτοβιογραφικο,εχει βεβαια μια μελαγχολια μεσα η ιστορια του οπως και το σκιτσο του,αλλα αξιζει.Θα το ξαναδιαβασω μιας και πανε χρονια απο τοτε που το αγορασα.Υπαρχει και μεταφρασμενο.
    http://www.protoporia.gr/blankets-p-291328.html

  13. #30
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Για τους λάτρεις των κόμικς αλλά και των βιβλίων επιστημονικής φαντασίας κ.λπ.

    Click image for larger version. 

Name:	fsMiKD1.jpg 
Views:	86 
Size:	193.2 KB 
ID:	3390

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Dragonpaul (21-10-2013),Leon_DiZ (22-10-2013)

  15. #31
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το poster και το trailer του the amazing spider-man 2 με έβαλαν στην πρίζα και θα ήθελα να δω κι άλλα πράγματα για κάποιους ήρωες, το origins τους, τους εχθρούς τους κτλ., μέσα από τα κόμικ όμως, όχι μόνο από τις ταινίες.
    Οι ήρωες που με ενδιαφέρουν είναι:
    Batman
    Spider-Man
    Avengers (όλοι μαζί, σαν ομάδα και όχι ο καθένας ξεχωριστά)
    Και ίσως X-men και Superman (είναι όμως ενδιαφέρον χαρακτήρας; )

    Ποια κόμικ να διαβάσω από τον καθένα; που να αναφέρουν αυτά που θέλω;

  16. #32
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ο Σπάιντι, έχει ξεκινήσει από τα τέλη των 60ς, όπου και τον παρακολουθώ. (όχι από τότε, γιατί δεν ζούσα λολ, αλλά από τα τέλη 70ς, που αγόραζα το περιοδικό έως τα μέσα 80ς που βαρέθηκα και παράτησα ολα τα κομικς, ελέω Amiga και ενασχόλησης με δημιουργία 3D γραφικών/animation. Αργότερα, μεγάλος πια, πριν μερικά χρόνια μπήκα στην πριζα και κατέβασα ΟΛΑ τα τεύχη από τα 60ς έως σήμερα της σειράς Amazing που είναι και η αυθεντική, με όλα τα origins, σχέσεις χαρακτήρων, γέννηση νέων κλπκλπ......μέχρι τα σημερινά τεύχη -2011- όπου μετά, συνέχισα να διαβάζω κανονικά ανά μήνα, μέχρι και τώρα που γράφω το παρόν).

    Μιλάμε για πολλά GB. Αλλά και το τι έχει περάσει ο Πήτερ Πάρκερ δεν περιγράφεται. Ακόμα και κλώνους έχει, αρραβωνιάστηκε, παντρεύτηκε, άλλαξε παγκοσμίως όλο τον κόσμο με αποτέλεσμα να θυσιάσει το κανονικό timeline και πλέον να ζει σε ένα άλλο, όπου ο γάμος του δεν έλαβε χώρα ποτέ........κλπκλπ της Φόφης έχει γίνει. Πολλές αλλαγές, twists, κορυφαίο σενάριο.

    Τώρα πάμε στον Σούπερμαν. Εντελώς άλλης νοοτροπίας, καθώς ξεκίνησε σε μια εντελώς μακρινή εποχή, δεκαετία του 30 στην Αμερική. Πολύ αποστειρωμένος χαρακτήρας.
    Όμως! Μετά την ταινία του Christopher Reeve, τα κομικς του Σουπερμαν, κυριολεκτικά εκτοξεύθηκαν. Ποικίλες ιστορίες, αρκετές σκατά αρκετές λίαν καλές........ενώ ο Σούπερμαν με έξυπνη γραφή ανακαλύπτει / αποκαλύπτει πολλαπλές νέες δυνάμεις που έχει.

    Στα δε 90ς, κοντά στο 2000 μάλιστα, ο Σούπερμαν δεν "αναγνωρίζεται". Τελείως άλλη φάση. "Βαριές" αποφάσεις, σημαντικές αλλαγές.......ακόμα και ένας "σαλταρισμένος" Σουπερμαν, που έχοντας απηυδήσει με την μαλακία που βαράει την ανθρωπότητα, κάνει αυτό που πάντα φοβόταν ο Batman ότι ενδέχεται να κάνει: γίνεται παγκόσμιος δικτάτορας "του καλού" με το στανιό, με μια σιδηρά γροθιά που μόνο η υπέρτατη δύναμη του Καλ-Ελ φέρει.

    Και τέλος.........πλησιάζοντας στο 2011/12.......η DC Comics αλλάζει τελείως και παρουσιάζει τη νέα σειρά κομικς: DC The new 52. Στη νέα σειρά μπορείς να διαβάσεις το Action Comics, όπου περιγράφονται τα έργα και ημέρες του έφηβου/νεαρού Σούπερμαν (λευκή φανέλλα, παντελόνι τζην, αθηλτικά παπούτσια και μια κόκκινη μπέρτα σαν τραπεζομάντηλο), το Superman όπου βλέπεις τον ενήλικο και εντελώς "καμία σχέση" με όσα ξέρεις Superman (βία και αλαζόνας σε μεγάλο βαθμό), ενώ μπορείς κιόλας να δεις περίεργες σειρές όπως Batman-Superman (άψογη μέχρι το 5ο τεύχος που έχω διαβάσει, πολύ dark) και Superman Unchained (όπου, ότι και να πω θα είναι σποιλερ).

    Γενικά, έχει πολύ υλικό αρκεί να θες να λιώσεις στην ανάγνωση!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (05-12-2013),Ezio (05-12-2013)

  18. #33
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Ευχαριστώ Λευτέρη. Ακούγονται πολλά τεύχη όλα αυτά. Γι' αυτό λέω να διαβάσω τα σημαντικότερα comic book για τον κάθε ήρωα/ήρωες.

  19. #34
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ε, τότε ψάξου στα τορρεντ όσο αφορά τον Σούπερμαν, περί της συλλογής από χρήστη που λέγεγαι "Superbooks".....και έχει μαζεμένες κάποιες ιστορίες που είναι διάσπαρτες σε διαφορετικά τεύχη.

    πάντως αν ψάχνεις για να διαβάσεις συγκεκριμένα τεύχη, που να εξηγούν συγκεκριμένα πράματα, ατύχησες! Δεν πάνε έτσι τα κόμικς! Εκεί που λες "τα ξέρω όλα για τον ήρωα" ......μπορεί μετά να έχει συμβεί κάτι συνταρακτικό και να αλλάξουν αρκετά στοιχεία. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω, πόσο άλλαξε ο Πήτερ Πάρκερ από τα 70ς στα 80ς, ακολούθως άλλαξε άρδην στα 90ς........και πάλι αλλαγή στα 2Κς.......μέχρι που πέθανε. Κανονικά dead. Και πλέον έχουμε (δεν λέω πως και τι) τα τεύχη The Superior Spider-man και Superior Spider-man Team-up. Σκοτεινή κατάσταση στο φουλ. Αλλά για να μπεις στο νόημα του Superior, θα πρέπει να έχεις διαβάσει τουλάχιστον τα τελευταία 80-100 τεύχη του Amazing Spider-man.


    ΥΓ: Άλλωστε τα κομικς δεν είναι για "ανάγνωση", πόσο μάλιστα και γρήγορη ώστε να ρουφήξεις μερικές σημαντικές πληροφορίες για κάποιον ήρωα. Τα κόμικς, τουλάχιστον προσωπικά, από την εποχή που ήμουν 4 ετών, τα διάβαζα με την φαντασία μου. Κοίταζα/ζω με τις ώρες τα σκίτσα, και εκείνη την στιγμή αποκτούν ζωή, κίνηση, μέχρι και ήχους μπορώ να πω ότι έχω ακούσει! Πέραν πλάκας, τα κομικς ο καθένας τα βιώνει όπως θέλει. Προσωπικά όμως τα έχω μέσα μου βαθιά, ως έναν από τους τρόπους που ξεκλειδώνεται η αχαλίνωτη φαντασία μου. Κάθε βράδυ στο κρεββάτι, έχω τον Μακ και διαβάζω τουλάχιστον 2 κομικ (με το πάάάάάάάάάάάάάάάάσο μου, μια ώρα σε κάθε εικόνα / σκίτσο!). "Γιατρέ, μήπως έχω πρόβλημα; " ("ναι")
    Last edited by Lefteris_X; 05-12-2013 at 23:33.

  20. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Ezio (06-12-2013)

  21. #35
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ρε Λευτέρη, "φτιάξε" με λιγο με Spidey. Send pm με τα σχετικά links. Αν τα εχεις, δλδ.

  22. #36
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε Λευτέρη, "φτιάξε" με λιγο με Spidey. Send pm με τα σχετικά links. Αν τα εχεις, δλδ.
    ωχ! είναι κατεβασμένα πριν από δύο χρόνια, και από τότε σαν καλό παιδάκι αγοράζω το νέο τεύχος από το περίπτερο κάθε Τρίτη! Μα τι λέω; έκανα πάλι μιξ τις χρονολογίες! αναδιατύπωση:...και από τότε, κατεβάζω κάθε νέο τεύχος ανελλιπώς!

    βασικά θα πρέπει να με ενημερώσεις Παύλε: θέλεις να ψαχτώ να σου βρω τόρρεντς από ποιο έως ποιο τεύχος; γιατί αλλάζουν τα "eras"......
    η υπόθεση αρχίζει και "καίει" πολύ από το τεύχος 400 και μετά. (αν θυμάμαι καλά θα πρέπει να είναι mimd-80s; ) Ίσως όμως να κάνω και λάθος, γιατί με τα νούμερα των κομικ δεν τα πάω και τόσο καλά. Πάντως στο τεύχος 650-κάτι τελειώνει το Amazing (με τον χαμό του Πάρκερ) και ξεκινάει το Superior.

    Πως σου φαίνεται ένας Παρκερ (παλαιότερα τεύχη) που αυτοθυσιάζεται; για έναν κακό; ή ένας Πάρκερ που η Θεία του παντρεύεται......τον πατέρα του εκδότη του!!!!?!?!?!?!!? απίστευτες δυναμικές στο νέο και μεγαλύτερο σόϊ Παρκερ - Τζέημσον! ή κάτι άλλο: ο Πάρκερ να έχει βρει την απόλυτη ηρεμία και ισορροπία στην ζωή του, με την Μαίρη Τζέην τον παιδικό του έρωτα........και τελικά λόγω.......σποιλερ.......να τα χάνει όλα οικειοθελώς προκειμένου να είναι καλά στην υγεία της η ΜJ..........που να δεις κιόλας τον Όττο Οκτάβιους να παραδέχεται την ηθική ανωτερότητα του Πάρκερ;;;;;;;; απίστευτα πράματα.

    Παύλε, εστίασε στο era της Αράχνης που θες και θα ψαχτώ να σου πω. Συνιστώ όμως, επειδή είσαι φίλος των Τεχνών, να το ξεκινήσεις από τα μέσα / τέλη των 80s, ειδάλλως θα χάσεις ΠΑΡΑ πολύ σημαντικά για την μετέπειτα ροή plot-twists. (EDIT: η τελευταία πρόταση έχει ολίγη Yoda-σύνταξη. Βάλε το "plot-twists" πριν τις λέξεις "για την μετέπειτα" και θα έχεις ελληνική σύνταξη, λολ)
    Last edited by Lefteris_X; 06-12-2013 at 00:15.

  23. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (06-12-2013)

  24. #37
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ok, δε ξερω να σου διευκρινησω αυτα που ρωτας, αλλα δεν ειναι οτι δεν εχω επαφη. Διαβαζα αρκετα Spiderman και το σημειο που το εχω αφησει, ειναι οταν Spiderman ηταν ο Μπεν Ραϊλι νομιζω... Παιζει και να κανω λαθος στο ονομα...
    Καλα, με σε βαζω σε κοπο. Υπεθεσα οτι ειχες τα λινκς ετοιμα, αλλα μπορω να τα βρω κι εγω υποθετω.

  25. #38
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Το poster και το trailer του the amazing spider-man 2 με έβαλαν στην πρίζα και θα ήθελα να δω κι άλλα πράγματα για κάποιους ήρωες, το origins τους, τους εχθρούς τους κτλ., μέσα από τα κόμικ όμως, όχι μόνο από τις ταινίες.
    Οι ήρωες που με ενδιαφέρουν είναι:
    Batman
    Spider-Man
    Avengers (όλοι μαζί, σαν ομάδα και όχι ο καθένας ξεχωριστά)
    Και ίσως X-men και Superman (είναι όμως ενδιαφέρον χαρακτήρας; )

    Ποια κόμικ να διαβάσω από τον καθένα; που να αναφέρουν αυτά που θέλω;
    Ezio ουσιαστικά σε ενδιαφέρουν graphic novels, ή περιορισμένων τευχών ιστορίες απ' ότι καταλαβαίνω. Και πάλι αμέτρητες επιλογές έχεις, αλλά θα σου πω για τον Batman για αρχή (μιας και είναι λίγο πιο εύκολο νομίζω, δεν είμαι σίγουρος ότι γνωρίζω για τους υπόλοιπους τόσο ξεχωριστές μεμονωμένες ιστορίες - που σίγουρα θα υπάρχουν).

    Batman: Year One
    The Killing Joke
    The Man who Laughs
    A Death in The Family
    Arkham Asylum
    Hush

    και φυσικά το The Dark Knight Returns.

    Επίσης δεν έχω διαβάσει το Knightfall (που έχει και κάποια σχέση με το Dark Knight Rises του Nolan).
    Last edited by tonybsg; 06-12-2013 at 01:12.


  26. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Ezio (06-12-2013)

  27. #39
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    λοιπόν Παύλο, μου έδωσες πάνω κάτω να καταλάβω μέχρι που έχεις φτάσει. Είναι μετά τις επικές συγκρούσεις και την "final" μάχη με τον καθηγητή Γουώρεν αν θυμάμαι καλά, που έγινε το Τσακάλι (The Jackal), οποίος κατά την ροή των τότε τευχών (late 80s ή νταν 90-91 πρέπει να είναι), έφτιαξε άλλους 6 κλώνους του Πάρκερ. Ο ένας ήταν γενετική αποτυχία και πέθανε αμέσως. Ο άλλος ήταν εντελώς mutant κατάσταση σαν μεγάλη αλλόκοτη αράχνη, ο παράλλος ήταν σαν κανονικός άνθρωπος αλλά με 6 χέρια λολ, και τέλος είχαμε τον κλώνο υπερ-δυνατή έκδοση του Παρκερ που αυτονομάστηκε Kane και τον ολόιδιο Πάρκερ 100% πέρφεκτ κλώνος........ο οποίος αφού συζήτησε / τα "βρήκε" με τον original Παρκερ, αποφάσισε να φύγει από NYork, πήρε το όνομα Μπεν Ράιλι και φόρεσε μια τροποποιημένη στολή του Σπάιντι, με τους εκτοξευτήρες να φαίνονται ως περικάρπια.

    Τώρα, δεν ξέρω μέχρι που έχεις ακριβώς διαβάσει, γιατί κάααααααπου εκεί σκάει ένα MEGATON σπόιλερ που μένεις ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣ. Μου πήρε αρκετό καιρό για να "χωνέψω" το ΠΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ψυχικό σθένος αλλά ήθος έχει ο/οι Πάρκερ.

    χμμ..........με έχεις βάλει σε ιδέες από που να σε ξεκινήσω τώρα......θα κάτσω να βρω το ακριβές τεύχος απο την βιβλιοθήκη μου και θα δω τι θα κάνω.

    περιττό να σου πω, ότι από εδώ και πέρα η πλοκή, τα twists, οι αποκαλύψεις, εν γένει οι εξελίξεις, τα νέα στοιχεία χαρακτήρων και της σειράς σε γενικότερο πλάνο..........αποδίδονται τόσο άψογα, τόσο από καλλιτεχνικής μεριάς, όσο και από μεριάς κειμένου / narrative.......που πραγματικά, θα αναθεματίσεις και προς τις ταινίες του Ράϊμι και τις καινούριες "μα καλά; πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι; υπάρχει ΑΠΕΙΡΟ και συνάμα ποικίλο υλικό, με διάφορα "angles" για να ξεκινήσει το 2ωρο στόρυ μιας ταινίας. Τι να σου πω και τι να μην σου πω. Τα πάντα είναι σπόιλερ.

    Εννοείται, ότι στα προηγούμενα ποστ, όσα είπα, μπορείς να φαίνονται ως σπόιλερ, αλλά Παύλε πίστεψέ με δεν είναι - καθώς δεν τα είπα "επακριβώς" όπως είναι τα γεγονότα, επίτηδες! (ξέρω τι κάνω) χώρια κιόλας που μετράς γύρω στα 320 τεύχη ατελείωτης απόλαυσης. Σκέψου επίσης, ότι αυτά τα τεύχη έχουν μέσα τους και όλη την τεχνολογική εξέλιξη των υπολογιστών, που τότε που άρχισαν να συμμετέχουν δειλά-δειλά στην δημιουργία ενός τεύχους, έως σήμερα που συμμετέχουν πάρα πολύ. Θέλω να πω, ότι από οπτικής/τεχνικής μεριάς, το Spider-man των 90ς, ακόμα περισσότερο των 2Κς, και ΑΚΟΜΑ περισσότερο τα τελευταία 2-3 χρόνια, είναι απαράμιλλης ποιότητας.
    Last edited by Lefteris_X; 06-12-2013 at 01:51.

  28. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (06-12-2013)

  29. #40
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μιλάμε οτι εχεις εντρυφησει στο θέμα!!!!!!!
    Καλα, με τρελαθεις. Θα ρίξω κι εγώ μια ματια και αν δε βρίσκω τίποτα θα σε χρειαστω. Απλα με έβαλες κάπως στην πρίζα τωρα με όλα αυτα.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •