Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 34 of 34

Thread: MGS Noobie

  1. #21
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    To παιχνίδι που βγήκε στο PS1 ήταν το Metal Gear Solid. Βγήκε το 1998. Πριν απο αυτό είχαν κυκλοφορήσει κι άλλα.. Το Metal Gear το 1987 και το Metal Gear 2 το 1990. Αν δεν κάνω λάθος για το MSX2 (Ανάθεμα με κι αν την ήξερα αυτή την κονσόλα! )

    Αξίζουν μια ματιά στο Youtube γιατί καταλαβαίνεις 2-3 πράγματα για την ιστορία.. Εχει γεγονότα που έγιναν πριν το Metal Gear Solid.
    Ουαου σωπα ρε συ δεν το ηξερα αυτο!το 87????????????????σοκ....μαλιστα!δηλαδη για να "πιασω" το ολο συμπαν της σειρας πρεπει να σταματησω τις κοινωνικες εκδηλωσεις να παρω καμια 5θημερη αδεια και να έχω τον κοτζιμα σε ανοιχτη επικοινωνια στο twitter....Bring it on!

    Καλα οταν τα ξεκινησω ετοιμαστειτε για σουπερ πρηξιμο!!!!ελπιζω να μην με μπαναρετε!

    Spoiler!

  2. #22

    Default

    Χαχαχα.. Οπως τα λες! Το συμπαν του MGS είναι λίγο αχανές.. Οτι θέλεις εδώ είμαστε! Πάντως πιστεύω οτι αν δεν τελειώσει κάποιος τουλάχιστον 2 φορές όλη τη σειρα απο την αρχή δεν έχει πιάσει τα πάντα..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  3. #23

    Default

    Εγω αν δεν παιξω τη σειρα και ειδικα το MGS1 2 φορες το χρονο δε μου πηγαινει καλα η χρονια πλακα κανετε?
    Χρειαζεται τουλαχιστον 3 φορες playthrough ολοκληρη η σειρα για να καταλαβει καποιος πληρως το story.
    Να προσθεσω οτι προσφατα τον Ιουλιο επιασα και τα 2 πρωτα MG για το MSX2,τα τερματισα και πραγματικα αξιζουν.Ειδικα το MG2:Solid Snake μοιαζει πολυ με το MGS1.

  4. #24
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    εεεεεεε εχετε τρελλαθει προφανως!!!!!!!!!!!!!!!θελετε με αυτα που λετε να με πεισετε να μην την ξεκινησω την σειρα ετσι?!!
    Spoiler!

  5. #25
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    υπηρξε κ metal gear 2 snake's revenge το οποιο ηταν ασχετο με την σειρα κ δεν ειχε καμια σχεση ο κοτζιμα με το προτζεκτ κ μετα εβγαλε την κανονικη συνεχεια ο κοτζιμα προς αποφυγη παρεξηγησεων...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  6. #26
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    παιδια καμια συμβουλη για psycho mantis πριν σπασω το χειριστηριο????οτι βιντεο εχω δει σε youtube δεν μπορω να πω οτι με βοηθησαν...επισης εχω κανει μια μαλακια κ δεν εχω παρει τα thermal googles οταν επρεπε....
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  7. #27
    Cool Member JerryMoore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    PSN ID
    JerryMoore

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    παιδια καμια συμβουλη για psycho mantis πριν σπασω το χειριστηριο????οτι βιντεο εχω δει σε youtube δεν μπορω να πω οτι με βοηθησαν...επισης εχω κανει μια μαλακια κ δεν εχω παρει τα thermal googles οταν επρεπε....
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to JerryMoore For This Useful Post:

    geogoku (15-10-2013)

  9. #28
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by JerryMoore View Post
    Spoiler!
    αυτο το γνωριζω απλα τυχαινει να εχω μονο 2 ration κ γενικα μεχρι την μεση τον φτανω.απο εκει κ περα χανω συνεχως.ξερω τι παιζει με τα controllers αλλα δεν βρισκω καποια συγκεκριμενη τακτικη για να τον νικησω.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  10. #29
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Spoiler!

  11. #30
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    δυστυχως παιδια δεν ξερω τι συμβαινει αλλα δεν μπορω να το περασω με τπτ.παιζω στο normal , με το αρχιζει η μαχη καταφερνω κ του τρωω το 1/3 της ζωης του , με βαζει να ξαναλλαξω controller και απο εκει κ περα αρχιζουν τα ζορια....αποφευγει τους πυροβολισμους με τριπλες οπως επισης κ τα melee.σπανιως θα του ριξω καμια φαπια ή οποια θα του "φαει" το 1/20 απο την ζωη που θα του εχει μεινει.αρχιζω κ μπαινω σε σκεψεις μηπως υπαρχει καποιο bug στο save μου κτλπ.

    δλδ αν ειμαι τοσο ατυχος τι να πω...πανω που πηρα αποφαση να αρχισω την σειρα να μου κανει τετοια???
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  12. #31
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Δοκιμασε και τον δευτερο τροπο.Code calls στον colonel μεχρι να σου πει να καταστρεψεις τα δυο αγαλματα στο δωματιο.

  13. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    geogoku (16-10-2013)

  14. #32
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    ευχαριστω φιλε μου.θα το δοκιμασω το απογευματακι με το που γυρισω σπιτι
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  15. #33
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    αν κ αργησα να ενημερωσω τελικα το περασα.η λυση ηταν χαζη απλα...στη δευτερη φορα που πρεπει να αλλαξεις ports στο χειριστηριο και αρχιζει τα teleports πρεπει να ξανααλλαξεις port στο χειριστηριο ωστε να μην κανει teleport.αυτη την στιγμη το ειμαι μετα απο sniper wolf.το εχω αφησει λιγακι αλλα θα το ξαναπιασω συντομα.βλεπω το phantom pain κ ανυπομονω να φτασω μεχρι το 5.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  16. #34
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    χθες τελειωσα το mgs...επιτελους γιατι δεν επαιζα κ πολλες ωρες την ημερα απο τοτε που το εχω αρχισει.ακρως θετικα στοιχεια το soundtrack, τα easter eggs (αν αναλογιστουμε κ την εποχη που φτιαχτηκε) και φυσικα το story με τα παρα πολλα twist του...για εμενα το μονο που με χαλασε ηταν καπως ο χειρισμος του αν και ενθυμουμενος αντιστοιχα παιχνιδια εκεινης της εποχης ηταν απλα αστεια σε αυτο τον τομεα οποτε οσο να ναι για την εποχη του δεν θεωρουται τοσο χαλια...το ποιο annoying σημειο για μενα ηταν

    Spoiler!



    αρχισα κ λιγακι το MGS 2 HD κ παρατηρω τεραστιες αλλαγες στα παντα...ειναι λες κ παιζω αλλο τελειως παιχνιδι.παντως τρελο κ αυτο με καποια στοιχεια που εβλεπα οπως οτι φτερνιζοταν ο snake κ με ακουγαν ή παρατηρουσαν τις πατημασιες μου κτλπ.πολυ μπροστα για την εποχη του κ αυτο.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •