Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 101 to 120 of 176

Thread: The Crew

  1. #101
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που ειχαν παιξει την πρωτη beta τι τους χαλασε. Μεχρι στιγμης μου αρεσει παρα πολυ, τα γραφικα ειναι πολυ ομορφα, και το παιχνιδι μου δινει μια πολυ ομορφη αισθηση arcade racer που ειχα καιρο να παιξω. Προσωπικα το περιμενα φολα, αλλα με εξεπληξε μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστα.
    Εμένα με χάλασε η αίσθηση ότι έπαιζα Watchdogs Racing Edition. Τα γραφικά μου φάνηκαν άψυχα τελείως με ένα πέρασμα γυαλιστερής μπογιάς. Οι πόλεις δεν μου έδωσαν καμιά εντύπωση ότι είναι αληθινές και ζουν άνθρωποι σε αυτές. Οι λιγοστοί πεζοί και ο τρόπος που κινούνται είναι για γέλια. Ο χειρισμός των οχημάτων είναι απλά για τα μπάζα. Γενικά γράφει GENERIC όσο δεν πάει ο τίτλος για μένα. Ίσως φταίει το ότι βαριέμαι τα open world racers. Για το fast and furious clopyright σενάριο δεν χρειάζονται λόγια.

  2. #102
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Μαπα το καρπουζι....και εχει ενα καρο προβληματα με τους σερβερ.

    Το παιχνιδι προοριζεται για τη προηγουμενη γενια.

    Ισως το μονο που να μου αρεσε να ηταν το Soundtrack. Εχουν κανει καλες επιλογες στα κομματια.

    Ο χειρισμος ειναι αθλιος, αν και δεν μπορω να ξερω ποσο θα καλυτερεψει οταν αναβαθμιστει στο full ενα αμαξι.

    Το Aliasing βγαζει τρελο ματι. Κατα διαστηματα Tearing.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Nerven (06-11-2014),teras1 (06-11-2014)

  4. #103
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Βρήκες ή ακόμη?
    Quote Originally Posted by phoenix7 View Post
    2 ακόμα από εμένα

    QPPH-CBN7-G39E
    PLMT-GLND-KETM
    Πηρα τον πρωτο κωδικο. Ευχαριστω

  5. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    phoenix7 (07-11-2014)

  6. #104

    Default

    Θα συμφωνήσω με teras και Kapa αλλά από την άλλη ας σκεφτούμε και ότι είναι beta αν δηλαδή στο τέλος βελτιώσουν κάποια πράγματα και ειδικά τον χειρισμό (να μη νομίζεις ότι τρέχεις σε παγοδρόμιο) έχει τις προοπτικές να γίνει ένα αρκετά καλό παιχνίδι για το είδος του.



  7. #105
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Επαιξα μονο την εισαγωγη (εκει που πας με την μπατσινα στο δικο σου γκαραζ). Πολυ loading ομως. Loading να βγεις, loading να μπεις, loading οταν κανει zoom out στον χαρτη, Loading οταν κανεις zoom in, loading το ενα Loading το αλλο. Ενταξει δεχομαι οτι ειναι open world αλλα βαρεθηκα.

    Ο χειρισμος του αυτοκινητου πραγματι ειναι τραγικος. Tα γραφικα τα βρηκα νορμαλ για το ειδος του παιχνιδιου.

  8. #106
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Οντως παιδια, δε μου αρεσε ουτε εμενα το παιχνιδι. Ειναι ακομα beta φυσικα δε λεω. Αλλα δε σου δινει καθολου την αισθηση του racing. Συμφωνω με τα παιδια παραπανω σε οσα ειπαν.

    Εχω σιχαθεί τελευταια τη Ubisoft... πραγματικα ομως.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #107
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δυο ερωτησεις σχετικα με την κριτικη για τον χειρισμο, Α) με τι τον συγκρινετε? και Β) με τι αυτοκινητο παιζετε?

  10. #108
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πολύ μου άρεσε η beta, ειδικά το ότι θυμίζει test drive και midnight club. Ο χειρισμός που λέτε, εμένα μου φάνηκε μια χαρά για το arcade στιλ του παιχνιδιού

  11. #109

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δυο ερωτησεις σχετικα με την κριτικη για τον χειρισμο, Α) με τι τον συγκρινετε? και Β) με τι αυτοκινητο παιζετε?
    Α) Με το NFS MW το τελευταίο του είδους που έχω παίξει.
    Β) Νissan Z


  12. #110
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    American Muscle!!



    Αντιγραφω αυτο που λεει ο nikon:
    (να μη νομίζεις ότι τρέχεις σε παγοδρόμιο)
    Επισης, δεν σου δινει την αισθηση οτι οδηγας αμαξι πχ 300 αλογων. Εισαι σταματημενος, πατας τερμα γκαζι και νομιζεις οτι εχεις κανα Lada.

  13. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    teras1 (07-11-2014)

  14. #111
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω με την mustang παιζω, και οπως και ο SNK βρισκω τον χειρισμο μια χαρα για arcade racer.

  15. #112

    Default

    Eσύ με ποιο το συγκρίνεις στο θέμα του χειρισμού;;;


  16. #113
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Σήμερα το κατεβάζω και εγώ να το δοκιμάσω.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  17. #114
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Aν θέλει κανείς κωδικό για την beta να του τον στείλω με pm αλλιώς θα τον ποστάρω εδώ.

  18. #115
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Eσύ με ποιο το συγκρίνεις στο θέμα του χειρισμού;;;
    GTAV, Motorstorm. Εμενα μου φανηκε ευκολος ο χειρισμος, και η αλληθοφανεια στην οδικη συμπεριφορα πολυ χαμηλη, οπως θα επρεπε δηλαδη να ειναι ενα arcade racer.

  19. #116

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    GTAV, Motorstorm. Εμενα μου φανηκε ευκολος ο χειρισμος, και η αλληθοφανεια στην οδικη συμπεριφορα πολυ χαμηλη, οπως θα επρεπε δηλαδη να ειναι ενα arcade racer.
    Με διαφορετικά παιχνίδια το συγκρίνεις αλλά αν κρίνω από το bold το ίδιο λέμε, λίγο πιο χαμηλή θα θέλαμε παγοπέδιλα και μπαστούνι για να παίξουμε τη beta του NHL.


  20. #117
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    M5P8-TQNT-6CTJ

  21. #118
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εγω δεν το συγκρινω με κανενα παιχνιδι στο χειρισμο.

    Ειναι κακος ο χειρισμος...απλα.

    Στριβει σαν βαρκα το αμαξι, μου φαινεται σαν να υπαρχει ενα μικρο latency οταν κανεις το τιμονι δεξια/αριστερα, η αισθηση της ταχυτητας ειναι αθλια.

    Κρινω το τωρα βεβαια και οχι το μετα. Μετα το παιχνιδι μπορει να πεταει....λεμε τωρα ubisoft

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Nerven (25-11-2014),teras1 (07-11-2014),WolfRathmA (07-11-2014)

  23. #119
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται ο χειρισμός γι' αυτό που είναι το παιχνίδι. Από τα αρχικά αμάξια ξεχώρισα Nissan και Ford, τα άλλα μου φαίνονταν πολύ βάρκες.

    Κάτι που ίσως να παίζει ρόλο στην αίσθηση της οδήγησης. Με τι κάμερα παίζετε; Ρωτάω, επειδή αρχικά μου φάνηκε κι εμένα υπερβολικά floaty ο χειρισμός, κι όταν έβαλα την κάμερα στο καπό το ένιωθα πολύ καλύτερα το αμάξι. Κάτι περίεργο παίζει, νομίζω, με την tracking κάμερα στο πώς κινείται όταν στρίβεις, δεν το έχω προσδιορίσει ακόμα. Σε κάποια πράγματα με βολεύει απ' έξω (off-road, ας πούμε, σε μια αποστολή που κυνηγάς έναν άλλον στην παραλία και στα χωράφια), σε άλλα με βολεύει στο καπό.

    Γενικά, θετικά το βλέπω. Μου αρέσει το open world του. Σήμερα ή αύριο λέω να επιχειρήσω να οδηγήσω από τη μία ακτή ώς την άλλη να δω πόση ώρα θα πάρει. Τα γραφικά του όντως είναι κάπως μέτρια και άψυχα, πάντως, I'll give you that. Σε σημείο που αν η 360 έκδοση είναι αξιοπρεπής ίσως να το πάρω εκεί, επειδή πολλοί φίλοι μου ακόμα δεν έχουν μεταπηδήσει στην επόμενη γενιά (άτιμη ανεργία!)

  24. The Following User Says Thank You to VoleMaulder For This Useful Post:

    teras1 (07-11-2014)

  25. #120
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν έπαιξα και το ΣΚ λίγο και μου άφησε χλιαρές εντυπώσεις το παιχνίδι. Είναι arcade που προσωπικά δεν με ενοχλεί αλλά αντίθετα το επιζητώ (μιας και δεν είμαι fan των racing) αλλά προσωπικά δεν διασκέδασα όσο έπαιξα... Μου φάνηκε το αυτοκίνητο πολύ κολλημένο στο έδαφος και δεν με έκανε να νοιώθω πως τρέχω σε ενα αγώνα.. Ακόμα και όταν πήγαινα τερμα νόμιζα πως έκανα βόλτα στην πόλη...
    Επίσης ενοχλούσε και πάρα πολύ η "κορδέλα" που είναι από πάνω σου και σου δείχνει την διαδρομή.. Προσωπικά μου αποσπούσε την προσοχή από τον δρόμο.

    Μου έσκασε και ένα bug το όποιο για μένα ήταν απαράδεκτο: Εκει που έτρεχα έναν αγώνα πήγα να χτυπήσω πλάγια ενα αντίπαλο που προσπαθουσε να με προσπεράσει και τελικά πέρασα όλο από μέσα σου. Στην αρχή λεω θα το κάνανε επίτηδες ώστε να μην μπορείς να παίζεις αντιαθλητικά, αλλά αφού πάτησα γκάζι να τον προλάβω ξαναδοκίμασα να τον εμβολίσω και το κατάφερα μια χαρά.
    Λογικά θα διορθωθεί στην κανονική έκδοση βέβαια.
    Spoiler!

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •