Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 61

Thread: Εverybody Has Gone to the Rapture

  1. #41
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    James9, αν σου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια θα σου προτεινα να δοκιμασεις το Gone home. Εξαιρετικο. Απλα ειναι μονο για pc.
    Μου το ειχαν ξαναπροτεινει και ευτυχως μου το θυμησες! Θα το παρω μεσω steam ακομη και σημερα. Λες να εχω προβλημα με τα win10?


    Spoiler!

  2. #42

    Default

    Βλεπω οτι στο GOG εχει και win10 αρα το ιδιο θα ισχυει και για το steam, επισης το εχουν 2 ευρω φθηνοτερα απο το steam.

  3. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    james9 (14-10-2015)

  4. #43
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Βλεπω οτι στο GOG εχει και win10 αρα το ιδιο θα ισχυει και για το steam, επισης το εχουν 2 ευρω φθηνοτερα απο το steam.
    Sorry για το οφτοπικ αλλα καταφερες να το παιξεις? Τρεχει σε 20fps ακομα και σε low settings
    λο

    Spoiler!

  5. #44

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Sorry για το οφτοπικ αλλα καταφερες να το παιξεις? Τρεχει σε 20fps ακομα και σε low settings
    λο
    Τοσο ασχημα? Το ειχα παιξει πριν κανα δυο χρονια σε pc φιλου. Σιγουρα θα παιζει ρολο και το γεγονος οτι ηταν μικρη η ομαδα αναπτυξης του τιτλου κι ετσι το optimization πρεπει να ηταν προβληματικο. Ελπιζω παντως να το τερματισεις γιατι εδωσες λεφτα γι αυτο.

    Αυτα ειναι τα minimum:
    CPU: 1.80GHz Processor
    RAM:

    2GB
    GPU: Intel HD Graphics 4000 on WinXP/Vista/7
    OS:
    Windows XP SP2 or higher
    HDD: 2GB HDD space
    Note: (NOTE: Intel HD Graphic 4000 NOT CURRENTLY SUPPORTED on Windows 8)

  6. #45
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Τοσο ασχημα? Το ειχα παιξει πριν κανα δυο χρονια σε pc φιλου. Σιγουρα θα παιζει ρολο και το γεγονος οτι ηταν μικρη η ομαδα αναπτυξης του τιτλου κι ετσι το optimization πρεπει να ηταν προβληματικο. Ελπιζω παντως να το τερματισεις γιατι εδωσες λεφτα γι αυτο.

    Αυτα ειναι τα minimum:
    CPU: 1.80GHz Processor
    RAM:

    2GB
    GPU: Intel HD Graphics 4000 on WinXP/Vista/7
    OS:
    Windows XP SP2 or higher
    HDD: 2GB HDD space
    Note: (NOTE: Intel HD Graphic 4000 NOT CURRENTLY SUPPORTED on Windows 8)
    Ειμαι πολυ πανω απο τα minimum. Ακομα και low settings να βαλω καμια διαφορα. Σε καποια σημεια ειναι πραγματικα unplayable και αν δεις κ στο νημα του παιχνιδιου στο steam υπαρχουν απειρα προβληματα λογω κακου optimization.

    Spoiler!

  7. #46

    Default

    Mαλιστα...
    refund μπορεις να κανεις?

  8. #47
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Mαλιστα...
    refund μπορεις να κανεις?
    Δεν εχει νοημα το πηρα 2¤ απο kinguin, το θεμα ειναι να το παιξω

    Spoiler!

  9. #48
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Εverybody has gone to the Rapture

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν εχει νοημα το πηρα 2€ απο kinguin, το θεμα ειναι να το παιξω
    Το είχα παίξει πριν 2 χρόνια (για το gone home δεν μιλάμε; ) και δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα frame rate σε Windows 8 η 7 pc 5ετιας. Πολύ ωραία εμπειρία. Δες μήπως δεν τα πάει καλά με τα νέα λειτουργικά, ειναι κρίμα να μην το παίξεις.

  10. #49
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Το είχα παίξει πριν 2 χρόνια (για το gone home δεν μιλάμε; ) και δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα frame rate σε Windows 8 η 7 pc 5ετιας. Πολύ ωραία εμπειρία. Δες μήπως δεν τα πάει καλά με τα νέα λειτουργικά, ειναι κρίμα να μην το παίξεις.
    Τα παράπονα που διαβάζω είναι με διάφορα λειτουργικά ακόμα κ σε Mac. Με πληκτρολόγιο, ποντίκι σε low settings κάπως παλεύεται η κατάσταση. Πολύ κακό optimization αυτό λένε οι πάντες.

    Στάλθηκε από το SM-G3815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  11. #50
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Τα παράπονα που διαβάζω είναι με διάφορα λειτουργικά ακόμα κ σε Mac. Με πληκτρολόγιο, ποντίκι σε low settings κάπως παλεύεται η κατάσταση. Πολύ κακό optimization αυτό λένε οι πάντες.

    Στάλθηκε από το SM-G3815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Λογικό αν σκεφτείς ότι το παιχνίδι ξεκίνησε ως mod του amnesia νομίζω και η ομάδα ανάπτυξης ήταν παρά πολύ μικρή.

  12. #51
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Καλημερα στην παρεα...
    θα πω και γω λιγα λογια για το παιχνιδι γιατι βλεπω πολλες αμφιλεγομενες αποψεις..Καταρχας θα "κατακρινω" τον ορο walking simulator",ας αρχισουμε απ τα χοντρα...Το παιχνίδι παταει γερα στο πολυ δυνατο του στορυ και στον τροπο ξεδιπλωματος της ιστοριας και του μυστηριου...Ας ονομασουμε τοτε το COD Gun simulator λολ!

    Να πω οτι το επαιξα σε 2 sessions αφου αναλογως πως θα το πας κραταει πανω κατω κανα 5-6ωρο...εχασα μερικα audios και κριμα...αφου ξεκινησα λοιπον και αρχισε το περπατημα και το αργο περπατημα κιολας γιατι μετα απο λιγο ανακαλυψα το R2, σκεφτηκα αμεσως...πφφφφ πολυ αργα το παει εχω τωρα την υπομονη να περιμενω κατι τοσο αργο να δω πως θα εξελλιχθει??
    FastForward 1 ωρα μετα απο το πρωτο συνταρακτικο περιστατικο της ιστοριας και με τα ακουστικα στο κουφιοκεφαλο μου ενιωσα ανατριχιλα και δεος...αρχισα να κατανοω την ιστορια και σε συνδυασμο με το τι μου παρουσιαζοταν στην οθονη και με το καταπληκτικο σαουντρακ που χαιδευε τα αυτια μου παραδοθηκα...
    Εψαχνα για τα λογκς προσπαθουσα να συνδεσω καταστασεις και συμπεριφορες και κατεληξα να αγαπησω αυτην την ιδιαιτερη προσπαθεια και να την αποθεωνω τωρα δα εδω σε σας...
    Δεν θα πω πολλα πραγματα για την ιστορια οποιος παιξει και ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ θα καταλαβει...
    ο φιλος @james9 εχει δικιο για αυτα τα παιχνιδια...ειναι ιδιαιτερα και μπηκαν και στην δικια μου λιστα ως τα αγαπημένα μου...σειρα εχει firewatch κ Ethan carter...
    Kλεινοντας να πω οτι πιο πολυ ξενερωνω παιζοντας ενα παιχνιδι με αρκετα καλο gameplay και ανουσια ιστορια που δεν θα μου μεινει παρα με ενα παιχνιδι με "λιγοστο" gameplay και καταπληκτικό story...παντα ετσι ημουν τωρα π το σκεφτομαι...δεν ειναι επειδη ειμαι 33 κ γερασα...
    Spoiler!

  13. The Following 5 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    BillyFlo81 (07-11-2016),giotios (07-11-2016),james9 (07-11-2016),mihalis13 (14-11-2016),panos74gr (14-11-2016)

  14. #52
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Καλημερα στην παρεα...
    θα πω και γω λιγα λογια για το παιχνιδι γιατι βλεπω πολλες αμφιλεγομενες αποψεις..Καταρχας θα "κατακρινω" τον ορο walking simulator",ας αρχισουμε απ τα χοντρα...Το παιχνίδι παταει γερα στο πολυ δυνατο του στορυ και στον τροπο ξεδιπλωματος της ιστοριας και του μυστηριου...Ας ονομασουμε τοτε το COD Gun simulator λολ!

    Να πω οτι το επαιξα σε 2 sessions αφου αναλογως πως θα το πας κραταει πανω κατω κανα 5-6ωρο...εχασα μερικα audios και κριμα...αφου ξεκινησα λοιπον και αρχισε το περπατημα και το αργο περπατημα κιολας γιατι μετα απο λιγο ανακαλυψα το R2, σκεφτηκα αμεσως...πφφφφ πολυ αργα το παει εχω τωρα την υπομονη να περιμενω κατι τοσο αργο να δω πως θα εξελλιχθει??
    FastForward 1 ωρα μετα απο το πρωτο συνταρακτικο περιστατικο της ιστοριας και με τα ακουστικα στο κουφιοκεφαλο μου ενιωσα ανατριχιλα και δεος...αρχισα να κατανοω την ιστορια και σε συνδυασμο με το τι μου παρουσιαζοταν στην οθονη και με το καταπληκτικο σαουντρακ που χαιδευε τα αυτια μου παραδοθηκα...
    Εψαχνα για τα λογκς προσπαθουσα να συνδεσω καταστασεις και συμπεριφορες και κατεληξα να αγαπησω αυτην την ιδιαιτερη προσπαθεια και να την αποθεωνω τωρα δα εδω σε σας...
    Δεν θα πω πολλα πραγματα για την ιστορια οποιος παιξει και ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ θα καταλαβει...
    ο φιλος @james9 εχει δικιο για αυτα τα παιχνιδια...ειναι ιδιαιτερα και μπηκαν και στην δικια μου λιστα ως τα αγαπημένα μου...σειρα εχει firewatch κ Ethan carter...
    Kλεινοντας να πω οτι πιο πολυ ξενερωνω παιζοντας ενα παιχνιδι με αρκετα καλο gameplay και ανουσια ιστορια που δεν θα μου μεινει παρα με ενα παιχνιδι με "λιγοστο" gameplay και καταπληκτικό story...παντα ετσι ημουν τωρα π το σκεφτομαι...δεν ειναι επειδη ειμαι 33 κ γερασα...
    Χαιρομαι που υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα και πιο πολυ χαιρομαι που σου αρεσε. Εγω στο τελος οσο προχωρουσε το στορυ ενοιωθα να μπουκωνω απο συναισθηματα και στο φιναλε εκλαιγα τοσο πολυ με ειχε βαλει στον κοσμο του.

    Το Firewatch σε επιπεδο storytelling ειναι ακομα καλυτερο θα το δεις. Το Ethan Carter δε μπορω να πω οτι με ενθουσιασε εκτος απο το οπτικο κομματι.

    Να σου προτεινω το Virginia , το εχει προσφορα το store , να το παρεις. Μηδεν διαλογοι , ατμοσφαιρα Twin Peaks , μυστηριο , το ξεκινησα χτες βραδυ και ανυπομονω να παω σπιτι να το συνεχισω.

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (07-11-2016)

  16. #53
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ξεκίνησα σήμερα το μεσημερι και το τερμάτισα πριν κάνα μισάωρο.
    Πολύ απλά δεν γινόταν να το αφήσω! Πραγματικά ένα πανέμορφο παιχνίδι που όσο προχώραγε η ώρα γινότανε όλο και καλύτερο.
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    james9 (14-11-2016)

  18. #54
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά παίζουν Ελληνικοί υπότιτλοι στον συγκεκριμένο τιτλο?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #55
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το ξεκίνησα σήμερα το μεσημερι και το τερμάτισα πριν κάνα μισάωρο.
    Πολύ απλά δεν γινόταν να το αφήσω! Πραγματικά ένα πανέμορφο παιχνίδι που όσο προχώραγε η ώρα γινότανε όλο και καλύτερο.
    Σε ειδα π επαιζες Μιχαλη, ειπα να σε ενοχλησω με μνμ αλλα δεν ηθελα να διακοψω!Ειναι πανέμορφη εμπειρία...και οντως οπως ειπε ο @james9 σε σημεια σου κοβεται η ανασα...
    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά παίζουν Ελληνικοί υπότιτλοι στον συγκεκριμένο τιτλο?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οχι δεν υπαρχουν ελληνικοι υποτιτλοι...θα ηταν πολυ καλο να υπηρχαν γιατι θα το απολάμβαναν καλυτερα περισσοτεροι
    Spoiler!

  20. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    cocous (14-11-2016),mihalis13 (14-11-2016)

  21. #56
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Σε ειδα π επαιζες Μιχαλη, ειπα να σε ενοχλησω με μνμ αλλα δεν ηθελα να διακοψω!Ειναι πανέμορφη εμπειρία...και οντως οπως ειπε ο @james9 σε σημεια σου κοβεται η ανασα...
    Πραγματικά προς το τέλος πρέπει να κοίταγα με ανοιχτό το στόμα. Έχει και εκπληκτική μουσική το άτιμο. Από την αρχή με κέρδισε με τη μία το soundtrack.
    Επίσης την πρώτη φορά που
    Spoiler!
    Spoiler!

  22. #57
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το ξεκίνησα σήμερα το μεσημερι και το τερμάτισα πριν κάνα μισάωρο.
    Πολύ απλά δεν γινόταν να το αφήσω! Πραγματικά ένα πανέμορφο παιχνίδι που όσο προχώραγε η ώρα γινότανε όλο και καλύτερο.
    ναι ναι εχει φανταστικο soundtrack...με τα ακουστικα τα αυτιά μου εκσπερματισαν πραγματικα..
    και γω εκει την επαθα την πρωτη πλακα αλλα στην ιστορια
    Spoiler!

    τωρα σειρα εχει το stanley parable π το πηρα απο steam στα 2,5 ε και μετα το virginia που προτεινε ο φιλος james
    Spoiler!

  23. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (14-11-2016),mihalis13 (14-11-2016)

  24. #58
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Τι βρίσκετε σε αυτά τα "παιχνίδια" ήθελα να ξέρω.
    Σα να βλέπεις video.....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  25. #59
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπραβο παιδια ειμαι πολυ χαρουμενος που το εκτιμησατε. Θα με κανετε να το ξανακατεβασω αλλα η εμπειρια δε θα ειναι οπως την πρωτη φορα και δεν θελω να τη χαλασω.

    Το Virginia το πλατιναρα , αναμενω τις εντυπωσεις σας.

    Spoiler!

  26. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (14-11-2016)

  27. #60
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    ναι ναι εχει φανταστικο soundtrack...με τα ακουστικα τα αυτιά μου εκσπερματισαν πραγματικα..
    και γω εκει την επαθα την πρωτη πλακα αλλα στην ιστορια
    Spoiler!

    τωρα σειρα εχει το stanley parable π το πηρα απο steam στα 2,5 ε και μετα το virginia που προτεινε ο φιλος james
    Του
    Spoiler!
    Spoiler!

  28. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (14-11-2016)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •