Page 32 of 44 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 621 to 640 of 866

Thread: The PC vs. Console Debate

  1. #621
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ολα τα συστηματα εχουν τα συν και τα πλην τους.Δεν υπαρχει θεικο η τραγικο συστημα.

    Το ερωτημα ειναι τι θα επιλεγαμε συμφωνα με τις αναγκες μας, αν επρεπε να ειναι μια μονο η επιλογη μας.Ετσι μονο υπαρχει συγκριση.
    Σε αυτο το ερωτημα για μενα οι επιλογες μου θα πηγαιναν με αυτη την σειρα:
    PS4,One,PC,Wiiu

    Aν δεν μπορουσα να παω στο πρωτο(ή δεν υπηρχε) θα πηγαινα στο δευτερο κτλ
    Αυτό έλεγα. Πως η αναγκη μου είναι... Plug n' play!!!

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #622
    Elite GRZEUS's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    614
    PSN ID
    NecegoR
    Name
    chris black

    Default

    Nikola δεν θέλω να μου βάλεις καποια λίστα διότι ξερω καλά τα παιχνίδια στο PC.... Ήμουν και εγώ για 10+ χρόνια pc gamer .. Απλα τα παιχνίδια στο PC δεν μου αρέσουν οσο αυτά που υπαρχουν στς κονσόλες.... Αυτο όμως που έκανε να φύγω απο τον χώρο ειναι οι λόγοι που αναφέρουν και κάποια αλλά παιδιά εδω...... Προβλήματα, αναλύσεις, γραφικα, πίξελ και ουσία 0. Δεν λέω οτι όλοι στον χώρο αυτον είναι έτσι, αλλά μια μεγάλη μεριδα είναι..... Για μένα πλεον το PC είναι για εναν μονο λογο, για δουλειά........

  3. #623
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Πολυς κοσμος δεν εχει καταλαβει ακριβως τι σημαινει PC Gaming. ή δεν θελει να καταλαβει για λογους αγνωστους...
    Στο gaming κοσμο δεν υπαρχουν μονο οι pc elitists που θελουν τα καλυτερα γραφικα/αποδοσεις.
    Υπαρχουν και οι οπαδοι των RPG των strategy, των Adventure, των FPS, των MMos, των Moba... ή ακομη και αγνωστων παιχνιδιων τυπου Mount and Blade που εχω αφιερωσει πανω απο 200 ωρες συνολικα...
    Τελος δεν θα αναφερθω καν στην Moding community που μπορει να μεταλλαξει ενα game απο 7αρι σε 10αρι (βλ Kotor 2 missing content), counter strike, dota κλπ... και προφανως να δωσει τεραστιο εξτρα χρονο σε διασκεδαση.
    ακριβως οποιος πιστεύει πως η μεγάλη πλειοψηφεια όσων ασχολούνται με το pc gaming το κάνουνε για τα 120fps και τις 8κ αναλυσεις ειναι γελασμένος και δεν έχει καταλάβει τίποτα. Ασχολούνται για πολλούς λογους οι κυριοτεροι εκ των οποιων ειναι τα games, οι χαμηλές τιμες, τα mods και η ελευθερια οτι εχεις την κατασταση στα χέρια σου και δεν σου καθοριζει άλλος σε τι αναλυση θα παιζεις και με ποσα frames (και όχι cinematic experience 24fps) ή xωρις μαυρες μπάρες πάνω κατω (Evil Within)



    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    PC gaming FTW!
    σιγά μη χαιρεσαι τόσο

    το πολυδιαφημισμένο driveclub

    Driveclub server problems lead to refund calls

    http://www.product-reviews.net/2014/10/13/driveclub-server-problems-lead-to-refund-calls/

    επειδή στις κονσολες τιποτε δεν ειναι αψεγάδιαστο
    Last edited by BigBOSS; 05-11-2014 at 11:14.

  4. #624
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    ακριβως οποιος πιστεύει πως η μεγάλη πλειοψηφεια όσων ασχολούνται με το pc gaming το κάνουνε για τα 120fps και τις 8κ αναλυσεις ειναι γελασμένος και δεν έχει καταλάβει τίποτα. Ασχολούνται για πολλούς λογους οι κυριοτεροι εκ των οποιων ειναι τα games, οι χαμηλές τιμες, τα mods και η ελευθερια οτι εχεις την κατασταση στα χέρια σου και δεν σου καθοριζει άλλος σε τι αναλυση θα παιζεις και με ποσα frames (και όχι cinematic experience 24fps) ή xωρις μαυρες μπάρες πάνω κατω (Evil Within)





    σιγά μη χαιρεσαι τόσο

    το πολυδιαφημισμένο driveclub

    Driveclub server problems lead to refund calls

    http://www.product-reviews.net/2014/10/13/driveclub-server-problems-lead-to-refund-calls/

    επειδή στις κονσολες τιποτε δεν ειναι αψεγάδιαστο
    Nαι γιατι δεν το ανεφερα, ουτε εδω ουτε στο θρεντ του παιχνιδιου που τους εχω κραξει πατωκορφα.

    Το θεμα ειναι οτι σε καμμια περιπτωση οπως ειπα δεν συγκρινεται η μια κατασταση με την αλλη.

    Ποσα Driveclub μπορεις να σκεφτεις στις κονσολες? Γιατι εγω μπορω να σκεφτω παρα πολλα COD στο PC.

    Επισης, συγνωμη, αλλα δεν ανηκεις στην κατηγορια ενος φυσιολογικου PC gamer και κυριως θα ελεγα "gamer".

  5. #625
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    συγνώμη, αλλά από που ερμήνευσες (κατά το δοκούν προφανώς) ότι αναφέρομαι / αναφερόμαστε ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ την PC gaming κοινότητα;

    απεναντίας, αυτούς που καυτηριάζουμε / εμπαίζουμε είναι αυστηρά τα άτομα της PC uber race. Οι υπόλοιποι δεν προκαλούν/δεν ενοχλούν, συνεπώς όλα είναι ΟΚ (ήτοι ο καθένας με τα γούστα του στο gaming, είτε λέγεται Console είτε λέγεται PC gaming).

    όποιος δεν ανήκει σε αυτή τη "φυλή" δεν έχει νόημα να την υπερασπίζεται. Όποιος όμως ανήκει, τότε ισχύει το ρητό "αυτός που έχει την μύγα...μυγιάζεται". (δεν το εννοώ για εσένα per se, απλά εντοπίζω το σημείο του ενδιαφέροντος για υπεράσπιση. Άπαξ και δεν ανήκεις την "φυλή", ποιος ο λόγος να επιχειρηματολογήσεις υπέρ αυτής; Και προπάντων να δημιουργείς flaming σε ένα αμιγώς PS4 φόρουμ, με ολίγα thread πέραν αυτής της κονσόλας; Αν όμως, ισχύει η περίπτωση όντως να ανήκεις εσύ ή κάποιος άλλος στην συγκεκριμένη "φυλή", τότε σόρρυ και με το συμπάθιο, αλλά βρίσκεσαι / βρίσκεται αυτός ο όποιος, σε εντελώς παντελώς λάθος φόρουμ.)
    nuff said.

  6. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    djpar (05-11-2014)

  7. #626
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δλδ θα πληρωσω τα κερατα μου για ενα hardware σχεδον 2 γενιες πανω απο το evil within, για να μην εχω...μπαρες σε ενα παιχνιδι που η βαση του εγινε σε τεχνολογια του 2005?
    Και μετα απο τις ανασφαλειες που με πιασανε κοτσο , θα γραφτω σε ενα console forum για να ποσταρω την εξωπραγματικη διαφορα ...''μπαρας'' ενος ps360παιχνιδου που τρεχει στο εξωπραγματικο hardware μου?

    Την ωρα που οι Ps4 users κραζουν το evil within που ειναι last gen ,ο pc gamer πανηγυρίζει που καταφεραν και εβγαλαν τις μπαρες αντι να απαιτει ps5(που λεει ο λογος)παιχνιδι χθες...

    Εγω θα το εβαφα μπλε και θα το πεταγα στην θαλασσα αν δεν ειχα uncharted 4 δυο χρονια πριν στο pc μου.Οχι evil within χωρις μπαρες(και τις παραπανω ''ανυπαρκτες-ντροπη'' διαφορες)....

    Εξαρταται απο τις απαιτησεις που εχει ο καθενας βεβαια σε συγκριση με οτι πληρωνει.
    Last edited by PDS; 05-11-2014 at 14:22.
    .

  8. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    hakoo (05-11-2014),NoobShyBot (06-11-2014)

  9. #627
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    ο pc gamer πανηγυρίζει που καταφεραν και εβγαλαν τις μπαρες αντι να απαιτει ps5(που λεει ο λογος)παιχνιδι χθες...
    Ο PC gamer, παιζει WoW LoL και Dota, καμια σχεση με high end graphics.

  10. #628
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    WoW LoL και Dota μπορεις να παιξεις και στο λαπτοπ μου ομως.
    Ολοι οι console gamers μπορουν να τα εχουν αυτα.

    Εδω γινεται συνηθως μαχη για τα pixels.
    .

  11. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014)

  12. #629
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Εγω σε ολα τα φορουμ παντως βλεπω να μαλωνουν για το ποιος εχει 5 fps παραπανω απο τον αλλο. Και αυτα τα 5 fps ερχονται με τη καρτα των 1000ε αντι για αυτη των 700ε!

  13. #630
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    WoW LoL και Dota μπορεις να παιξεις και στο λαπτοπ μου ομως.
    Ολοι οι console gamers μπορουν να τα εχουν αυτα.

    Εδω γινεται συνηθως μαχη για τα pixels.
    ειπες να απαιτησουν οι PC gamers παιχνιδια επιπεδου Ps5, και εγω σου απανταω, οτι οι PC gamers δεν εχουν τετοιο hardware, οι περισσοτεροι παιζουν παιχνιδια με γραφικα 10-ετιας, οποτε ποιος να απαιτησει? το 0.5% των χρηστων?

  14. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    PDS (05-11-2014)

  15. #631
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Την ωρα που οι Ps4 users κραζουν το evil within που ειναι last gen
    ωπα κοψε κατι μια χαρά γραφικά έχει πολύ καλυτερα απο αυτά που έδειχνε στο youtube, οκ δεν ειναι Crysis 4 ή Star Citizen αλλά θα έπρεπε;

    Το Uncharted νομιζω το εχουνε χεσμενο στο pc οσο κανενα αλλο console exclusive.

  16. #632
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    ωπα κοψε κατι μια χαρά γραφικά έχει πολύ καλυτερα απο αυτά που έδειχνε στο youtube, οκ δεν ειναι Crysis 4 ή Star Citizen αλλά θα έπρεπε;

    Το Uncharted νομιζω το εχουνε χεσμενο στο pc οσο κανενα αλλο console exclusive.
    Mια χαρα γραφικα εχει,αλλα θες δεν θες ειναι Ps360 game και οι ps4 gamers το κραζουν γι αυτον ακριβως τον λογο.Εσυ πανηγυρίζεις για τις μπαρες ενος παιχνιδιου βασισμενου σε κονσολες του 2005.Αυτη ειναι η διαφορα.



    Για το δευτερο ειμαι βεβαιος.LOL.
    Θυμαμαι ποσο αδιαφορο ηταν και για σε σενα οταν ησουν gamer(πριν γινεις pixel hunter).Τωρα το παίζουμε τρελιτσα και fans των LOL.
    Last edited by PDS; 06-11-2014 at 01:45.
    .

  17. #633
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mια χαρα γραφικα εχει,αλλα θες δεν θες ειναι Ps360 game και οι ps4 gamers το κραζουν γι αυτον ακριβως τον λογο.Εσυ πανηγυρίζεις για τις μπαρες ενος παιχνιδιου βασισμενου σε κονσολες του 2005.Αυτη ειναι η διαφορα.

    Για το δευτερο ειμαι βεβαιος.LOL.
    Θυμαμαι ποσο αδιαφορο ηταν και για σε σενα οταν ησουν gamer(πριν γινεις pixel hunter).Τωρα το παίζουμε τρελιτσα και fans των LOL.
    Εγώ σε κανένα ps3/360 game δεν ειδα τις φωτοσκιάσεις που έχει το Evil Within. Aν εσυ ειδες οκ. H έκδοση ps3 έχει "ps2" textures, πολυ λιγοτερες σκιάσεις,ανύπαρκτα reflections ktl


    Δευτερον εσένα δεν θα σου άρεσε αν με κάποιον τρόπο μπορούσες να αφαιρέσεις τις μπαρες στην ps4 έκδοση; κακό ειναι; καλο ειναι. Στο ps4 δεν μπορεις γιατι ειναι κλειστή πλατφόρμα, στο pc ως ανοιχτή μπορείς και δεν απαιτει πολυετη ερευνά.

    Εγώ δεν ειπα πως ειμαι αδιάφορος για το Uncharted, αμά μου το έδιναν θα το έπαιζα. Ειπα πως ειναι αδιάφορο στην μεγάλη πλειοψηφεια του pc κοινού, διοτι ειναι ένα game κομμενο και ραμένο για τον console gamer. To αντιστοιχο ξερω γω του Uncharted στο pc ειναι το Civilization το οποιο θα το παιξει 500 ώρες. Τελος δεν ειμαι pixel hunter ουτε ήμουν.
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2014 at 09:29.

  18. #634
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μαλλον εχουμε διαφορετικη αποψη στο τι ειναι Next gen game και last gen game.
    Οσο σαλτσα και να βαλεις πανω σε ενα παιχνιδι που η βαση του ειναι hardware του 2005 ,παραμενει last gen game που ειναι βασισμενο σε αρχαιο hardware.
    Παιχνιδι στο pc που δεν θα βασιζεται στα ps360 ειναι το Unity.Οι ps4 users εχουν παιξει 2-3 τουλαχιστον τετοια next gen games.

    Next gen assets ειναι αυτα που θα δεις στο uncharted4 και στο νεο SH,οχι αυτα του evil within(χωρις να υποστηριζω οτι ειναι ασχημο οπτικα η κακο παιχνιδι).

    Tωρα για το uncharted, πολλοι αγοραζουν κονσολα μονο και μονο γι αυτο το παιχνιδι.
    .

  19. #635
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Hδη έχω παιξει στο pc το εντυπωσιακοτερο "next gen" game αφου το θέτεις έτσι, Ryse son of Rome.

    Δεν με απασχολούνε πλέον τέτοιες έννοιες next gen, last gen κτλ γιατι στο pc λογω compatibility παιζω και πολλά παλαιοτερα games και ας μην έχουνε σαλτσες τύπου next gen assets και ουσια μηδέν. Mπορώ στο ιδιο hardware να παιξω, Τhe Witcher, Alan Wake αλλά και Ryse Sonf of Rome και αυτο ειμαι κατι που δεν γινεται σε κονσολα.
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2014 at 13:19.

  20. #636
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παιχνιδάρα! Έχει και ωραίο gameplay το συγκεκριμένο....
    Spoiler!

  21. #637
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Hδη έχω παιξει στο pc το εντυπωσιακοτερο "next gen" game αφου το θέτεις έτσι, Ryse son of Rome.

    Δεν με απασχολούνε πλέον τέτοιες έννοιες next gen κτλ.
    Οντως επαιξες ενα.

    φυσικα και δεν σε απασχολουνε, αλλιως δεν θα ειχες κολλησει pcητιδα
    Θα απαιτουσες OΛΑ τα παιχνιδια σου να ειναι ryse τουλαχιστον απο το 2010.Tωρα σε δουλευουν και λες και ευχαριστω
    Eγω δεν προκειται ποτε να δεχτω οτι θα πληρωνω διπλασια χρηματα για 2 φορες ξερω γω καλυτερο hardware, για να παιζω κονσολοπαιχνιδα με μπολικη σαλτσα που δεν θα δικαιολογει τα χρηματα για το hardware που εχω.
    Last edited by PDS; 06-11-2014 at 13:22.
    .

  22. #638
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μην του λες τετοια πραγματα... θα σου βαλει ξανα καμμια φωτο απο ΜΕ3 να σου δειξει το τεραστιο ΧΑΣΜΑ στα γραφικα.

    Ο ανθρωπος ειναι βολικος παντως. Πληρωνει υποτιθεται για next gen hardware, αλλα δεν εχει κανενα προβλημα να του πασαρουν console ports απο old gen software.

  23. #639
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ο καθενας γενικα εχει τις προτιμησεις του, δεν νομιζω οτι εχει κανεις προβλημα με αυτο.
    Ο κονσολ γκειμερ συνηθως ομως ειναι χαλαρος και ασχολειται με τα παιχνιδια του.Αν κολλησεις ''pcητιδα''(μιλαω για την high end τρελα) εχεις τα ιδια κλασικα συμπτωματα της ''ασθενειας''(τα εχουμε μαθει τοσα χρονια).Πρεπει να ''δειξεις'' ΤΙ εχεις στον CONSOLE gamer.
    .

  24. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014),Valkyre (06-11-2014)

  25. #640
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    φυσικα και δεν σε απασχολουνε, αλλιως δεν θα ειχες κολλησει pcητιδα
    τι παει να πει έχω κολλήσει pcτιδα; στην διάρκεια τη ζωής ο άνθρωπος δοκιμάζει διάφορα πράματα και αλλάζει γνώμη αν δει κάτι πως του αρέσει περισσοτερο και ειναι πιο συμφέρον για τον ίδιο. Στο steam έχω αυτη τη στιγμή 115 games, τοσα δεν ειχα ουτε σε psone, ps2, ps3 μαζι.

    Eγω δεν προκειται ποτε να δεχτω οτι θα πληρωνω διπλασια χρηματα για 2 φορες
    οποτε με λιγοτερα παιζεις με θολούρα σε 900p και με 30fps η λιγοτερο και έχεις την ubisoft να σου λεει πως τα 30fps ειναι κινηματογραφικά και αλλά σαχλά ενώ ξέρουνε και οι ιδιοι πως λένε κουταμάρες απλώς δεν μπορούνε για προφανεις λογους να πουνε το εξης "ε ξέρετε αν θέλετε εικονα κρυσταλλο και κινηση νεράκι να παιξετε στα pc, μην περιμένετε να τα έχετε αυτά σε hardware 8ετιας". Παλι κάποιοι δεν θα καταλάβουνε την παραπάνω προταση αλλα οκ δεν εγινε και τιποτα.

    Εγώ προσωπικά δεν παιζω στο pc μονο λογω καλυτερων γραφικών, ναι και αυτο ειναι καθώς ολα παιζουνε τον ρολο τους, αλλά για ακομη σημαντικοτερους λογους που προφανώς εσυ δεν έχεις αντιληφθει και πιστεύεις πως παιζω για να μετράω pixels.

    δηλαδή συμφωνώ απόλυτα με αυτό
    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Πολυς κοσμος δεν εχει καταλαβει ακριβως τι σημαινει PC Gaming. ή δεν θελει να καταλαβει για λογους αγνωστους...
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2014 at 13:47.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •