Page 46 of 48 FirstFirst ... 3642434445464748 LastLast
Results 901 to 920 of 954

Thread: The PC vs. Console Debate

Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Απο την αλλη ομως με βαση και τον ιδιο τον τιτλο του forum/site,τι ακριβως περιμενες να διαβασεις?Οτι τα Playstation ειναι αθλια/σαπακια/τοστιερες και δεν ξερω γω και τι αλλο?

Για να υπαρχει αναγνωριση και κουβεντα και για τις αλλες κονσολες/πλατφορμες,πρεπει να υπαρχει και κοσμος/κατοχοι αυτων. Και στο εδω forum οι περισσοτεροι ειτε εχουν,ειτε δεν εχουν και αλλες κονσολες περαν του Playstation,κυριως για αυτο θελουν να μιλησουν(που ακομα και αυτοι δεν ειναι πολλοι).
    Δηλαδή στο lada.gr θα διαβάσω ότι τους ζηλεύουν οι κάτοχοι ferrari? Δεν νομίζω ρε συ, μόνο εδώ συμφώνουν τα αχαρακτήριστα. Είναι το χρηματικό στη μεσή. Κάποιος μπορεί να έχει να αγοράσει high end PC αλλα βολεύεται και με κονσολα. Κομπλε, καμμια αντίρηση. Αλλά οταν λες στον αλλον με PC των 3000€ οτι ζηλεύει και έχει ανασφάλεια με το....PS4, ε ξερω γω, δουλεύομαστε νομίζω. Ο djtaurus είναι κυρίως που πετάει τέτοια μαργαριτάρια.

Εγώ πάντως για switch ψήνομαι, ήμουν στο τσακ να το πάρω απο Γερμανία που πήγα πρόσφατα αλλά δεν ήθελα να το κουβάλαω στη βαλίτσα. Οι αλλες 2 κονσόλες ψιλοαδιάφορες μου είναι. Θα μου πεις τοτε, τι κανεις σε ps4 forum. Την τάξη αποκαθιστώ κυρίως, και διαβάζω νέα για την επερχόμενη γενιά που με ενδιαφέρει.

Elite BigBOSS's Avatar
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν ξερω αν ειναι σωστα τα νουμερα, αλλα εχει σημασια το ποτε εγιναν αυτες. Στην αρχη που βγαινει το κερδος(60αρια-70αρια) ηταν ξεκαθαρα PS4. Στις προσφορες οταν επεσε στα 5-10 ευρω και πλεον υπηρχαν περισσοτερα pcs που το τρεχουν ικανοποιητικα, πολλοι εκαναν double dip.

Το θεμα ειναι το κερδος. Και τα νουμερα δειχνουν οτι δεν θα υπαρξει ξανα ποτε exclusivity για τα παιχνιδια της CP. Αν υπαρξει ποτε πιο πιθανο ειναι να συμβει για κονσολα. Που δεν θα γινει για το συγκεκριμενο παιχνιδι ουτε για κονσολα.
    Δεν ειμαι λογιστης της CD Projekt δεν ξέρω, πάντως απο όλες τις πωλήσεις και σε pc και σε κονσόλες, μόνο απο τις πωλήσεις του GOG είχαν και έχουν 100% κέρδος.

@Ryzenlake ολα θα ειναι καινουρια στo PS5. Δεν θα μπορουσε να μεινει κατι ιδιο. Ακομα και το design τoυ κουτιου θα ειναι καινουριο(το μικροτερο δυνατο με την μεγαλυτερη δυνατη ισχυ, που θα ταιριαζει σε σαλονι). Ακομα και αυτο βελτιωση θα ειναι. Οπως βλεπουμε σε καθε νεα γενια εχουμε λιγοτερα προβληματα στις κονσολες. Τα κουτια ειναι καλυτερα, η κατανομη μεσα σε αυτα κτλ.

Στα παντα(CPU,GPU, ειδος RAM, αποθηκευση, κουτι) υπαρχει upgrade στην νεα κονσολα και στην δινει με χασουρα. Και αργοτερα με λιγοτερο κερδος απο οτι θα εχει NVIDIA αλλα και οι εταιριες που βγαζουν τα parts που αγοραζεις για το pc σου.
    Εξ'ορισμου δινεις λιγοτερα και παιρνεις περισσοτερα με την κονσολα.
    Μίλαγα κυρίως για ps4 ---> ps4 pro.

Αλλα και τη νέα γενιά να βάλεις στη σύγκριση, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αυτος που έχει το ps4 pro και πάει για ps5 θα καταλήξει με 2 κουτιά που δεν μπορει να χρησιμοποίησει, 2 σκληρούς που δεν μπορεί να χρησιμοποίησει, 2 blue ray drives κλπα κλπα. Τα πληρώνεις όλα ξανα από την αρχη. Αυτο λεω. Στο PC ας πούμε για να αναβαθμίσω από i3 σε i7 δεν χρειάζεται να αλλάξω κουτι / σκληρους / drives / τροφοδοτικό κλπα. Αλλάζω μόνο το κομμάτι που θέλω.

Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    PSN ID
    valkyre4
    Name
    Δημήτρης

Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Ναι εριξα μια ματια στις προηγουμενες σελιδες. Αστεια πραματα διαβαζω γενικοτερα. Για ζηλιες διαβαζω και ανασφαλεια. Λες και αυτος που αποκαλουν "PCMR" που εχει 3000€ PC δεν μπορει να αγορασει ενα xbox των 150€ να του φυγει η ζηλεια. Κατι τετοια μου ελεγε και ο djtaurus. Ζηλευω λεει που το ps5 θα εχει δυνατο hardware. Ποιο, το PS5, που θα κοστιζει οσο κανει μονο το keyboard μου. Πιο πολλα εδωσα για ανεμιστηρακια στο κουτι, αλλα θα ζηλευω το PS5 του djtaurus.

Και δεν το λεω να χλευασω το PS5. Καθε αλλο. Φαινεται τερατακι. Απλα την νοοτροπια ορσιμενων χλευαζω. Η ζηλεια αναγκαστικα υπαρχει σε αυτον με το Lada. Ο κατοχος Ferrari δεν ζηλευει αυτον με το Lada, γιατι απλα αμα θελει αγοραζει Lada. Ο κατοχος Lada ομως πιθανον να μην μπορει να αγορασει Ferrari. Δεν λεω οτι η κονσολα ειναι Lada, μην πεταχτουν μερικοι, παραδειγμα δινω για να κατανοησετε το γιατι αυτη η επιχεριηματολογια δεν στεκει.
    Παντελως αστοχος ο παραληληρισμος Ferrari-Lada. Οταν μιλας για αυτοκινητα μιλας μονο για hardware. Μπαινεις οδηγεις. Αυτο ειναι. Στον gaming world το Hardware απο μονο του ειναι αχρηστο. Οποτε οποιαδηποτε αναλογια πανω σε αυτο το πλαισιο ειναι αυτοματως ακυρη.

Εχοντας πει αυτο, φυσικα και οι περισσοτεροι εχουν τα λεφτα για ενα Playstation οταν δινουν τοσα για μια καρτα γραφικων. Δεν το αμφισβητει κανενας αυτο. Οποτε το ευλογο ερωτημα ειναι γιατι δεν το κανουν να παιξουν ρε παιδι μου και τα exclusives. Πολλοι το κανουν προφανως. Καποιοι αλλοι ομως, την εχουν ψωνισει τοσο ασχημα με τη φαση, που μα τη παναγια νομιζεις οτι θα νιωσουν οτι προσβαλλονται εαν πανε και παιξουν ενα παιχνιδι του PS4. Λες και θα ματωσουν τα ματια τους απο το checkerboard 4K ή τα 30 fps ενα πραγμα... Γενικα η ολη φαση με το μετρημα των πιξελ και αυτη η αριθμολαγνεια δεν εχει πλεον σχεση με το gaming. Ειναι πολυ niche σκηνικο. Εξυπηρετει κατι αλλο παρα gaming. Πιο πολυ με κομπλεξ ανωτεροτητας μοιαζει tbh...

Βλεπεις κατι σχολια να γραφονται γενικα στο ιντερνετ και πραγματικα ειναι να απορρεις. Δεν λεω, τη παρτη του ο καθενας, οτι τον ευχαριστει, δεν εχω θεμα με αυτο προφανως, αλλα ενω παλια κι εγω εστηνα high end PC και ειχα μπει στο τρυπακι αυτο, μετα αποφασισα οτι πολυ απλα δεν ευχαριστιεμαι παιχνιδι ετσι. Εγω παντα μην το ξεχναμε. Tweaks απο εδω tweaks απο εκει, λυση γι αυτο, δε δουλευει εκεινο, αλλαξε αυτο... οχι δεν. Απλα δεν.

Τεσπα, αν μιλαμε για hardware ας πει κανεις το PS Lada και το PC Ferrari. Αν παμε για software Ομως, λυπαμαι τα 15,000 παιχνιδια του PC που δεν ξερω ποσο πισω πατε και τα υπολογιζετε ως κατι τρομερο, ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων αδιαφορα πλεον... στο 2020 ειμαστε... Δηλαδη οκ ναι μπορει να θελετε να παιξετε Larry μια μερα και να πειτε "α γι αυτο διαλεγω PC", εγω παλι δεν προκειται ποτε να ξυπνησω και να πω "αχ θελω να παιξω το Χ παιχνιδι 20αετιας κλπ" ανταυτου θα γυρισω και θα πω οτι θελω να παιξω το RDR3 ή το GTAVI για πχ. Οποτε Lada Ferrari δεν εχουν θεση στο θεμα software ή ειναι πως το βλεπει ο καθενας, γιατι σχεδον καθε χρονο πλεον το GOTY βγαινει παιχνιδι του PS και μαλιστα αποκλειστικο... οποτε με τιποτα δεν το λες Lada αυτο το πραγμα!

Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Οταν τις εποχες του launch των κονσολων το 90% των console χρηστων ειχε 1080p τηλεορασεις δεν ειναι απολυτως λογικο να γινεται κουβεντα για το 720/900p vs 1080p και οχι για το 4k? Τι να εκανε ο κοσμος δλδ? Θεωρητικα debates σε κατι που δεν εχει και ουτε σκοπευει να παρει?
    Λογικο το βρισκω.
    Και τώρα που οι περισσότεροι έχουν 4k tv δεν βλέπουν διαφορά μεταξύ 720p και 4k. 2 μέτρα 2 σταθμά ενα πράμα

Αντι με το που μπηκες σε ενα καινουριο φορουμ να κανεις flame με χαρακτηρισμους μηπως να προσπαθησεις με επιχειρηματα να αποδειξεις γιατι ειναι χαζομαρες? Δεν ειναι πειστικο επιχειρημα αυτο που παραθετεις για μενα. Με τη λογικη του οτι μοιραζονται οι πωλησεις επειδη η βιβλιοθηκη ειναι μεγαλυτερη τοτε καποιος μπορει να πει οτι δεν πρεπει να αγνοουμε και την βαση χρηστων της καθε πλατφορμας. Περισσοτερα παιχνιδια στο PC, πολλαπλασιοι ομως και οι χρηστες.
    Επισης δεν θεωρω οτι θα αγνοησει καποιος χρηστης του PC ενα major AAA πολυαναμενομενο παιχνιδι επειδη εχει βιβλιοθηκη 20 χρονια πισω ξερω γω.
    Tελος, τι αμφισβητεις ακριβως ενω υπαρχουν και συγκεκριμενοι αριθμοι και ποσοστα για το ποσα pc παιχνιδια κατεβαζονται παρανομα καθε χρονο?
    Δεν μιλάω για βιβλιοθήκες 20 ετών. Τι συζητάμε βασικά ακόμα δεν ξέρω. Το steam απο μονο του εχει περισσοτερεα παιχνιδια προς πωληση απο ολες τις κονσολες ολων των εποχων ΜΑΖΙ. Τι συζηταμε λοιπον για individual πωλησεις δεν ξερω. Αλλωστε το PC gaming έχει περάσει σε κερδοφορία τις κονσόλες οπότε πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατι συζητάμε για τα αυτονόητα.

Το πόσα κατεβάζονται δεν έχει καμία σημασία. Πρώτον, γιατι δεν ξερεις αν αυτος που τα κατεβασε θα τα αγοραζε. Δευτερον, γιατι εχω πειρατευσει δεκαδες παιχνιδια που τα εχω ηδη αγορασμενα. Τις προαλλες κατεβασα doom / pro 6 / diablo 2. Αμφότερα αγορασμένα day one.

Εσβησα και δευτερο flame, ryzenlake δευτερο warning, μαλλον μπηκες για μανουρες εδω μεσα οποτε δεν βλεπω να το συνεχιζεις για πολυ.
    To point μου αποδεικνύεις και σε ευχαριστώ. Το "τζαμπατζήδες του PC" δεν είναι flame γιατί κράζει τα PC, αυτά που έγραψα όμως εγώ σβήνονται και τρώω warning γιατί είναι flame

Η κατάσταση ακριβώς που περίεγραψα και στο insomnia. Άμα κράζεις τα PC βροχή τα likes, αμα είσαι απλά αντικειμενικός reports και warnings! Σωραίος ρε συ.

@Fulgore, ακομη και τα μεγαλυτερα φορουμ του κοσμου για gaming, τα χαρακτηριζουν ως sonyera και sonygaf. Προφανως και ο κοσμος ασχολειται με το συστημα που βγαινουν τα καλυτερα παιχνιδια, για αυτο και τα ''παρατσουκλια''. Αν αυτο αλλαξει θα αλλαξουν και τα παρατσουκλια των φορουμς. Δεν ειναι το PS4forums μονο.

Eπισης διαφωνω μαζι σου οτι χρειαζεται καποιος ολες τις πλατφορμες. Προσωπικα το PS μου καλυπτει το 99.9 των αναγκων μου.
    2 παιχνιδια μονο απο τα 100 που εχω στην λιστα μου και τα 100 που εχω παιξει πραγματικα με ενδιαφερουν εκτος PS4. Το Ori και το zelda. Θα ελεγα και το half life alyx, αλλα αυτο λογικα θα ερθει.
    Δεν στεκει αυτο που λες γιατι βγαζει και αλλος παιχνιδια που και υψηλες κριτικες παιρνουν και απο πωλησεις επισης τα πανε περιφημα και αναφερομαι στην πλατφορμα της Nintendo.

Το ιδιο παει και για το δευτερο σου σχολιο μια και μιλησα για πληρη gaming εμπειρια σε διαφορετικα ειδη.
    Αυτο επιβεβαιωνεις και εσυ με το να λες οτι θες να παιξεις ενα παιχνιδι που δεν κυκλοφορει στην πλατφορμα της Sony.Αρα πως ακριβως διαφωνεις με αυτο που εγραψα,αφου στην πραξη το επιβεβαιωνεις με αυτα που γραφεις?

Αυτο ειναι και το ολο point και γιατι ειναι ολα αυτα ανουσια. Τον πραγματικο gamer τον ενδιαφερει μονο το ιδιο το παιχνιδι να παιξει,και οχι τοσο η πλατφορμα που θα το παιξει αυτο(κοινως δεν τον ενδιαφερει το κουτι που θα μπει το δισκακι μεσα),γιαυτο και δεν περιοριζεται σε μια μονο κονσολα/πλατφορμα και εχει παραπανω απο μια(προφανως και δεν ισχυει για ολους αυτο,μιλαμε για αυτους που προφανως αφιερωνουν καποιο σημαντικο χρονο στα παιχνιδια).

Τωρα για παραδειγμα με το Witcher 3 διαβασα κοσμο που το ειχε και στο pc και στο ps4 και δεν το ειχε παιξει/τελειωσει.Και βρηκε αφορμη στην κυκλοφορια του Switch λογω της φορητοτητας και το επαιξα εκει,και ας τρεχει χειροτερα απο τις αλλες πλατφορμες ή ας κοστιζει παραπανω.
    Last edited by Fulgore; 14-02-2020 at 16:59.

Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παντελως αστοχος ο παραληληρισμος Ferrari-Lada. Οταν μιλας για αυτοκινητα μιλας μονο για hardware. Μπαινεις οδηγεις. Αυτο ειναι. Στον gaming world το Hardware απο μονο του ειναι αχρηστο. Οποτε οποιαδηποτε αναλογια πανω σε αυτο το πλαισιο ειναι αυτοματως ακυρη.

Εχοντας πει αυτο, φυσικα και οι περισσοτεροι εχουν τα λεφτα για ενα Playstation οταν δινουν τοσα για μια καρτα γραφικων. Δεν το αμφισβητει κανενας αυτο. Οποτε το ευλογο ερωτημα ειναι γιατι δεν το κανουν να παιξουν ρε παιδι μου και τα exclusives. Πολλοι το κανουν προφανως. Καποιοι αλλοι ομως, την εχουν ψωνισει τοσο ασχημα με τη φαση, που μα τη παναγια νομιζεις οτι θα νιωσουν οτι προσβαλλονται εαν πανε και παιξουν ενα παιχνιδι του PS4. Λες και θα ματωσουν τα ματια τους απο το checkerboard 4K ή τα 30 fps ενα πραγμα... Γενικα η ολη φαση με το μετρημα των πιξελ και αυτη η αριθμολαγνεια δεν εχει πλεον σχεση με το gaming. Ειναι πολυ niche σκηνικο. Εξυπηρετει κατι αλλο παρα gaming.

Βλεπεις κατι σχολια να γραφονται γενικα στο ιντερνετ και πραγματικα ειναι να απορρεις. Δεν λεω, τη παρτη του ο καθενας, οτι τον ευχαριστει, δεν εχω θεμα με αυτο προφανως, αλλα ενω παλια κι εγω εστηνα high end PC και ειχα μπει στο τρυπακι αυτο, μετα αποφασισα οτι πολυ απλα δεν ευχαριστιεμαι παιχνιδι ετσι. Εγω παντα μην το ξεχναμε. Tweaks απο εδω tweaks απο εκει, λυση γι αυτο, δε δουλευει εκεινο, αλλαξε αυτο... οχι δεν. Απλα δεν.

Τεσπα, αν μιλαμε για hardware ας πει κανεις το PS Lada και το PC Ferrari. Αν παμε για software Ομως, λυπαμαι τα 15,000 παιχνιδια του PC που δεν ξερω ποσο πισω πατε και τα υπολογιζετε ως κατι τρομερο, ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια αυτων αδιαφορα. Δηλαδη οκ ναι μπορει να θελετε να παιξετε Larry μια μερα και να πειτε "α γι αυτο διαλεγω PC", εγω παλι δεν προκειται ποτε να ξυπνησω και να πω "αχ θελω να παιξω το Χ παιχνιδι 20αετιας κλπ" ανταυτου θα γυρισω και θα πω οτι θελω να παιξω το RDR3 ή το GTAVI για πχ. Οποτε Lada Ferrari δεν εχουν θεση στο θεμα software ή ειναι πως το βλεπει ο καθενας, γιατι σχεδον καθε χρονο πλεον το GOTY βγαινει παιχνιδι του PS και μαλιστα αποκλειστικο... οποτε με τιποτα δεν το λες Lada αυτο το πραγμα!
    Εχασες το point. Δεν ειπα οτι το PC ειναι ferrari και η κονσολα lada. Παραδειγμα εφερα ως προς την διαφορα κοστους, που ο κατοχος ferrari δεν γινεται να ζηλευει το lada.

Τα υπολοιπα ειναι αντικειμενικες σου αποψεις. Το οτι εσενα ας πουμε δεν σε ενοχλουν τα 30 που λες δεν σημαινει οτι δεν ενοχλουν αλλους. Εγω το εχω γραψει πολλακις, το playstation το εφαγε η σκονη γιατι απλα δεν την παλευα καθολου με τα loading times. Ειλικρινα μου ηταν αδυνατον να παιξω. Το ιδιο εζησα και με το xboxone x που προσπαθησα να παιξω forza motorsport 7. Το παρατησα στην ακρη και σιχτηρισα.

Ακριβως. Καποτε το PC gaming ειχε καποια ελαχιστα exclusives. Σημερα δεν εχει κανενα τετοιας ποιοτητας. GOTY ποιοτητας. Ισα ισα αν δεις παραπανω τα ποστς θα δεις οτι παλιοτερα οι περισσοτερα ειχαμε pc για gaming. Στα λογια μας ερχεσαι.
    To 2011 που βγηκε το witcher 2 ειχες PC για τα exclusives? Γιατι μου λεει οτι και τοτε τα ιδια γραφοταν εδω μεσα, οτι σιγα τα games που εχει το PC. Βγηκε το witcher ομως και στις κονσολες και μοσχοπουλησε

Συμφωνα με το metacritic το PC εχει περισσοτερα καλα παιχνιδια (νομιζω τα οριζει ως 80%+) απο ολες τις κονσολες μαζι. Δεν ειναι προσωπικη μου αποψη, τα νουμερα το λενε. Αν εσενα δεν σε ενδιαφερουν τα εν λογω παιχνιδια (πχ. ολα τα isometric RPG που ειναι διαμαντια), κατανοητο, αλλα οπως καταλαβαινεις υπαρχουν και ατομα που δεν τους ενδιαφερει το uncharted. Με υποκειμενικα κριτηρια λοιπον και οχι προσωπικες προτιμησεις το PC εχει περισσοτερα καλα games απο ολες τις κονσολες ΜΑΖΙ.

Moderator PDS's Avatar
    PSN ID
    PDS_13

Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το ιδιο παει και για το δευτερο σου σχολιο μια και μιλησα για πληρη gaming εμπειρια σε διαφορετικα ειδη.
    Αυτο επιβεβαιωνεις και εσυ με το να λες οτι θες να παιξεις ενα παιχνιδι που δεν κυκλοφορει στην πλατφορμα της Sony.Αρα πως ακριβως διαφωνεις με αυτο που εγραψα,αφου στην πραξη το επιβεβαιωνεις με αυτα που γραφεις?
    Πως το επιβεβαιωνω δηλαδη? Να αγορασω switch για ενα παιχνιδι?
    .

Elite ntsmrtz's Avatar
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

Απλα την νοοτροπια ορσιμενων χλευαζω. Η ζηλεια αναγκαστικα υπαρχει σε αυτον με το Lada. Ο κατοχος Ferrari δεν ζηλευει αυτον με το Lada, γιατι απλα αμα θελει αγοραζει Lada. Ο κατοχος Lada ομως πιθανον να μην μπορει να αγορασει Ferrari. Δεν λεω οτι η κονσολα ειναι Lada, μην πεταχτουν μερικοι, παραδειγμα δινω για να κατανοησετε το γιατι αυτη η επιχεριηματολογια δεν στεκει.
    Καλώς ήρθες

Εάν η υπόθεση εργασίας σου είναι ότι οι "κονσολάδες" παίζουν κονσόλες επειδή δεν έχουν να στήσουν μηχάνημα 3Κ ευρώ τότε σε διάστημα εμπιστοσύνης 90% μπορεί και να είσαι σωστός (προσωπικά έχω αλλά σιγά μή δώσω 3κ για να παίζω)
    Εάν όμως υποθέτεις ότι παίζουν με κονσόλες επειδή δεν έχουν να αγοράσουν μηχάνημα 1Κ ευρώ, τότε στο αντίστοιχο Δ.Ε είσαι λάθος.

Δεν έχω ψάξει τα διαμερίσματα όσων μιλάνε εδώ μέσα αλλά υποθέτω ότι έναν υπολογιστή του 1+/- χιλιάρικου θα τον έχουν (δεν παίρνω όρκο προφανώς, κάνω λογικές παραδοχές) που επαγωγικά μου λέει ότι και το rdr2 θα μπορέσουν να παίξουν εάν το επιλέξουν (έστω και με ένα μικρό upgrade, ίσως και όχι) Διότι, στην τελική, είναι θέμα επιλογής.

Είμαι σίγουρος ότι δεν το εννοείς αλλά το πνεύμα των γραφωμένων σου λέει ότι οι κονσολάδες εκλογικεύουν την επιλογή τους λόγω μη δυνατότητας καταβολής 1000 ευρώ για έναν υπολογιστή, ενώ εσύ ταυτόχρονα μπορείς.
    Που φυσικά είναι λάθος συμπέρασμα.
    Οι λόγοι που κάποιος επιλέγει κονσόλα είναι άλλοι που τους αναλύσανε οι προλαλήσαντες (που έχουν υπολογιστή και μπορούν να να φτιάξουνε πύργο όχι 3 αλλά και 5Κ) και βαριέμαι να ξανά-αναλύσω.

Δεν περιμένω να σου αλλάξω άποψη, αλλά ξέρεις... είναι λίγο... "ελαφρά τη καρδία" να δίνεις την εντύπωση πως απευθύνεσαι σε κοινό που δεν μπορεί να αγοράσει ή δεν έχει έναν υπολογιστή της προκοπής.

Καλή συνέχεια!

11. The Following 3 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

Lefteris_X (14-02-2020),mihalis13 (15-02-2020),Valkyre (14-02-2020)

Moderator PDS's Avatar
    PSN ID
    PDS_13

To 2011 που βγηκε το witcher 2 ειχες PC για τα exclusives? Γιατι μου λεει οτι και τοτε τα ιδια γραφοταν εδω μεσα, οτι σιγα τα games που εχει το PC. Βγηκε το witcher ομως και στις κονσολες και μοσχοπουλησε
    To witcher 1 θες να πεις(καπου εκει στο 2007 σταματησαν και τα ΑΑΑ exclusives για pc).
    Το W2 εχει βγει σε κονσολα. Oσο για το franchise κανε μια βολτα στο thread του W3 σε αυτο το φορουμ να δεις την αποψη μου για αυτο. Προσωπικα δεν με κερδισε ποτε το witcher. Στο pc αυτο που ζηλευα ηταν το HL2 και το επαιξα 2 χρονια μετα στο ps3.

Τωρα για το metacritic. Το PC εχει BC για αυτο και λες οτι υπαρχουν πολλα παιχνιδια με καλες βαθμολογιες. Δεν υπολογιζεις ομως τις κονσολες ps1/2/3/4.
    Mεσα στην καθε γενια, τα 7 αυτα χρονια που μετρανε, ειναι υποδιεστερη επιλογη το pc. Kαι αυτο ειναι που εχει σημασια. Ελαχιστοι θα ασχοληθουν με τα παλια παιχνιδια.
    .

Όχι δεν είπα αυτό. Είπα ότι υπάρχουν άτομα που έχουν να πάρουν ακριβό pc αλλά προτιμούν κονσόλα. Αλλά υπαροχνυ και άτομα όπως ο DJTaurus ας πούμε που νομίζει ότι ο PCMR με pc των 3000 ευρώ τον ζηλεύει και εχει ανασφάλειες. Ε ναι το πιστεύω ότι άτομα σαν αυτόν απλά δεν έχουν και βγάζουν χολή.

Moderator PDS's Avatar
    PSN ID
    PDS_13

Όχι δεν είπα αυτό. Είπα ότι υπάρχουν άτομα που έχουν να πάρουν ακριβό pc αλλά προτιμούν κονσόλα. Αλλά υπαροχνυ και άτομα όπως ο DJTaurus ας πούμε που νομίζει ότι ο PCMR με pc των 3000 ευρώ τον ζηλεύει και εχει ανασφάλειες. Ε ναι το πιστεύω ότι άτομα σαν αυτόν απλά δεν έχουν και βγάζουν χολή.
    Nομιζω οτι δεν αντιλαμβανεσαι οτι αυτο που κανεις ειναι ο ορισμος της ζηλιας και ανασφαλειας. Εχεις μπει σε ενα φορουμ που δεν σε ενδιαφερει προσπαθωντας να πεισεις τον εαυτο σου(πρωτα απ'ολα) οτι εχεις το ανωτερo gaming συστημα. Αν το πιστευες οτι οντως ηταν δεν θα ερχοσουν εδω. Θα ησουν σιγουρος για την επιλογη σου, για να κατσεις χαλασεις τον χρονο σου εδω μεσα.
    Το ιδιο ισχυει και για τον BigBOSS.

.

To witcher 1 θες να πεις(καπου εκει στο 2007 σταματησαν και τα ΑΑΑ exclusives για pc).
    Το W2 εχει βγει σε κονσολα. Oσο για το franchise κανε μια βολτα στο thread του W3 σε αυτο το φορουμ να δεις την αποψη μου για αυτο. Προσωπικα δεν με κερδισε ποτε το witcher. Στο pc αυτο που ζηλευα ηταν το HL2 και το επαιξα 2 χρονια μετα στο ps5.

Τωρα για το metacritic. Το PC εχει BC για αυτο και λες οτι υπαρχουν πολλα παιχνιδια με καλες βαθμολογιες. Δεν υπολογιζεις ομως τις κονσολες ps1/2/3/4.
    Mεσα στην καθε γενια, τα 7 αυτα χρονια που μετρανε, ειναι υποδιεστερη επιλογη το pc. Kαι αυτο ειναι που μετραει. Ελαχιστοι θα ασχοληθουν με τα παλια παιχνιδια.
    Όχι μάλλον δεν έγινα αντιληπτός. Ανά έτος βγαίνουν περισσότερα καλά παιχνίδια (80%+) από όλες τις κονσόλες μαζί. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε οταν το είχα δει κάπου στο 2016. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και τώρα, μόλις πάω σπίτι θα το τσεκαρω. Οπότε επουδενι δεν ισχυει ότι το pc είναι υποδεέστερη επιλογή. Αυτό είναι απλά προσωπική σου άποψη, η οποία ναι μεν σεβαστη, αλλά αδιάφορη. Το να μου πεις ας πούμε ότι το pillars of eternity δεν είναι καλο είναι σαν να σου λέω εγώ ότι είναι αδιάφορο το Uncharted. Και τα 2 ισχύουν, (το θεωρώ εντελώς αδιάφορο το Uncharted), αλλά αφού λένε όλοι ότι είναι παιχνιδαρα το δέχομαι.

Είχα ps3 (και ακόμα έχω), είχα αγορασμένα και rdr και Uncharted ( το 1 και 2 αν θυμάμαι καλά). Κάπου 10 λεπτά έπαιξα το rdr και το πέταξα. Το Uncharted δεν μπήκα καν στο κοπο να το βάλω στο drive. Κυριως gt5 επαιζα. Άρα σύμφωνα με την επιχειρηματολογία σου, η κονσόλα είναι υποδεέστερη επιλογή μιας και τα παιχνίδια της είναι μάπα, επειδή εμένα μου φαίνονται μάπα. Ε δεν πάει έτσι. Αναγνωρίζω ότι υπάρχουν δεκάδες εξαιρετικά παιχνίδια στη κονσόλα, άσχετα του αν μσρεσουν εμένα, απλά αντίστοιχα στο pc υπάρχουν περισσότερα εξαιρρτικα παιχνίδια, και πάλι άσχετα αν μσρεσουν εμένα.

Moderator Nek_Food's Avatar
    PSN ID
    Nek_Food

@Ryzenlake

OK, είπες ό,τι ήθελες να πεις για τα PC - Ferrari των ΧΧΧΧ ευρώ και τα σαπάκια κονσολάκια των 200~300 ευρώ. Αποδεκτό από την πρώτη φορά που το είπες αν και βλέπεις το δέντρο και χάνεις ολόκληρο δάσος πίσω του με τα τόσα quotes που κάνεις σε άλλους χρήστες. ΄

Βλέπω όμως ότι μιλάς μόνο για Hardware πρακτικά και δεν έχω δει ένα σχόλιο στο υπόλοιπο φόρουμ για κανένα παιχνίδι (ακόμη και αν υπάρχει καλύτερη έκδοση του στα PC). Επιπλέον, παρότι έχεις μία βιβλιοθήκη 15Κ παιχνιδιών στο PC ασχολείσαι σήμερα μόνο με το να προσπαθείς να κάνεις ανθρώπους κάποιους που για χίλιους λόγους, μάλλον δεν θέλουν να ασχοληθούν με υπολογιστές. Αλήθεια, γιατί δεν ασχολείσαι με κάποιο από αυτά, να μην χάνεις την ώρα σου με τους πληβείους του παρόντος φόρουμ που είναι και Sony+PlayStation related, φοράμε μπλε γυαλάκια και είμαστε όλοι κολλημένοι με το brand μπας και κερδίσουμε κάτι παραπάνω από τις μετοχές μας; Κρίμα να ταλαιπωρείς το πανάκριβο πληκτρολόγιο σου σε ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν, αντί να το χρησιμοποιείς για να παίξεις κάποιο εξαιρετικό παιχνίδι.

Τέλος πάντων, αν ήρθες μόνο για να αποκαταστήσεις την τάξη όπως είπες, συνέχισε το λίγο ακόμη και κάποιος από τους mods του φόρουμ θα σε βοηθήσει σε αυτό λείαν συντόμως.

Οι υπόλοιποι, σας παρακαλώ αν είπατε αυτό που είχατε να πείτε, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσετε... με την πρώτη καταλαβαίνει κάποιος που θέλει, άντε με την δεύτερη. Μετά όσο κάρβουνο και να πέσει δεν αλλάζει τίποτα, ο άνθρωπος εξηγήθηκε από αυτά που είδα από πολύ νωρίς για το ποιος είναι ο σκοπός του. Αν έχετε τον ίδιο τελικό στόχο πιθανόν να του κάνετε παρέα στο τέλος.

17. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

Lefteris_X (14-02-2020),mihalis13 (15-02-2020),PDS (14-02-2020)

Πως το επιβεβαιωνω δηλαδη? Να αγορασω switch για ενα παιχνιδι?
    Εγω τι σου εγραψα πιο πισω?Δεν εγραψα οτι για να εχεις την πληρη εμπειρια δεν αρκει μονο μια πλατφορμα?Δεν εγραψες εσυ οτι θες να παιξεις 2 παιχνιδια(το Ori και το Zelda)που δεν κυκλοφορουν στο ps4(και ειμαι σιγουρος οτι εαν αγοραζες Switch,ολο και κανενα αλλο παιχνιδι θα επαιζες)?Αρα και εσυ ο ιδιος παραδεχεσαι οτι 1 μια πλατφορμα στην οποια εισαι τωρα σε ικανοποιει σε μεγαλο βαθμο μεν αλλα οχι πληρως.
    Αλλος πχ βλεπει οτι θελει να παιξει και τα υπολοιπα exclusives της Nintendo(mario,metroid,Astral Chain/Bayonetta 2,3,Animal Crossing,Xenoblade και παει λεγοντας),αλλος θελει να παιξει και Gears,Forza,Halo.
    Αλλος θελει να παιξει Starcraft,Diablo 2,Hearthstone,warcraft,διαφορα mmo ή moba παιχνιδια ή ακομα και multiplatform παιχνιδια(βλεπε shooter)με ποντικι και παει λεγοντας. Αρα ουτε αυτον τον βολευει να εχει μονο ενα playstation.

Να και σε ποσοστα(εκτιμηση προφανως)για την Αμερικη http://www.nintendolife.com/news/202...eo_game_system

Εαν την πλειοψηφια του κοσμου την βολευε μονο το Ps4 πχ,τοτε ολες οι υπολοιπες κονσολες,ουτε 100.000 πωλησεις δεν θα ειχαν. Οτι δηλαδη γινεται σε Ιαπωνια μερια που μονο οι 2 Ιαπωνικες εταιρειες(και κυριως η Nintendo)πουλανε.

Και στην Ευρωπη δες πχ το Top20 πωλησεων στην Γερμανια και βρες μου τα Sony exclusives http://www.vgchartz.com/article/4424...-january-2020/

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει και κοσμος που λογω περιορισμενου χρονου,οικονομικων ή υποχρεωσεων δεν βολευεται με μια κονσολα/πλατφορμα. Απλα αυτο τον κοσμο δεν τον πιανει το παραπανω στο οποιο εγω αναφερθηκα.
    Last edited by Fulgore; 14-02-2020 at 17:44.

Nομιζω οτι δεν αντιλαμβανεσαι οτι αυτο που κανεις ειναι ο ορισμος της ζηλιας και ανασφαλειας. Εχεις μπει σε ενα φορουμ που δεν σε ενδιαφερει προσπαθωντας να πεισεις τον εαυτο σου(πρωτα απ'ολα) οτι εχεις το ανωτερo gaming συστημα. Αν το πιστευες οτι οντως ηταν δεν θα ερχοσουν εδω. Θα ησουν σιγουρος για την επιλογη σου, για να κατσεις χαλασεις τον χρονο σου εδω μεσα.
    Το ιδιο ισχυει και για τον BigBOSS.
    Δεν ήρθα, με προσκάλεσαν. Επίσης δεν είπα ότι δεν με ενδιαφέρει, ίσα ίσα διάβασα όλες τις σελίδες που αφορούν τις 2 καινούργιες κονσόλες γιατί με ενδιαφέρουν.

Δεν προσπαθώ να αποδείξω ότι το PC είναι ανώτερο. Πουθενά μάλιστα δεν έχω γράψει ότι είναι καλύτερο. Το μόνο που κάνω είναι να διορθώνω ανακρίβειες, όπως ότι είναι πανάκριβα, δεν αποδίδουν, δεν έχουν καλά games κλπα κλπα. Πράγματα που αντικείμενικα είναι λάθος. Αν αποκαλείς ανασφαλή και ζηλιαρη όποιον διορθώνει λανθασμένες απόψεις τότε αλήθεια, με χαρά μου δέχομαι τους χαρακτηρισμόυς. Είμαι τίγκα ανασφαλής και ζηλιάρης μιας και δεν αφήνω λανθασμένη άποψη να πέσει στο πάτωμα.

Πέρνα τούτου πραγματικά τι ανασφάλεια να έχω και για ποιο πράμα. Έχω ps1 ps2 Ps3 psp gameboy color και πλέον one x. Ως προς τι να έχω ανασφάλεια δηλαδή?

Edit: Κοίταξα το metacritic. Το PC εχει 30 recent games (των τελευταίων 90 ημέρων) με 75% και πάνω, το xbox 15 και το ps4 22. Σαν σύνολο όλα τα games έχει πάνω απο 70 τους τελευταίους 3 μήνες, όσο περίπου και οι 2 κονσόλες μαζι. Οπότε απόλυτα λογικό είναι οι πωλήσεις του καθε ενα απο αυτα να είναι χαμηλότερες από τα αντίστοιχα της κονσόλας. Και οπότε, ουτε οτι ειναι υποδεεστερα τα παιχνίδια του PC είναι αλήθεια. Αντικειμενικά δηλαδή εχει περισσότερα καλά παιχνίδια απο σχεδόν και τις 2 κονσόλες μαζί.
    Last edited by Ryzenlake; 14-02-2020 at 19:28.

Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    @Ryzenlake

OK, είπες ό,τι ήθελες να πεις για τα PC - Ferrari των ΧΧΧΧ ευρώ και τα σαπάκια κονσολάκια των 200~300 ευρώ. Αποδεκτό από την πρώτη φορά που το είπες αν και βλέπεις το δέντρο και χάνεις ολόκληρο δάσος πίσω του με τα τόσα quotes που κάνεις σε άλλους χρήστες. ΄

Βλέπω όμως ότι μιλάς μόνο για Hardware πρακτικά και δεν έχω δει ένα σχόλιο στο υπόλοιπο φόρουμ για κανένα παιχνίδι (ακόμη και αν υπάρχει καλύτερη έκδοση του στα PC). Επιπλέον, παρότι έχεις μία βιβλιοθήκη 15Κ παιχνιδιών στο PC ασχολείσαι σήμερα μόνο με το να προσπαθείς να κάνεις ανθρώπους κάποιους που για χίλιους λόγους, μάλλον δεν θέλουν να ασχοληθούν με υπολογιστές. Αλήθεια, γιατί δεν ασχολείσαι με κάποιο από αυτά, να μην χάνεις την ώρα σου με τους πληβείους του παρόντος φόρουμ που είναι και Sony+PlayStation related, φοράμε μπλε γυαλάκια και είμαστε όλοι κολλημένοι με το brand μπας και κερδίσουμε κάτι παραπάνω από τις μετοχές μας; Κρίμα να ταλαιπωρείς το πανάκριβο πληκτρολόγιο σου σε ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν, αντί να το χρησιμοποιείς για να παίξεις κάποιο εξαιρετικό παιχνίδι.

Τέλος πάντων, αν ήρθες μόνο για να αποκαταστήσεις την τάξη όπως είπες, συνέχισε το λίγο ακόμη και κάποιος από τους mods του φόρουμ θα σε βοηθήσει σε αυτό λείαν συντόμως.

Οι υπόλοιποι, σας παρακαλώ αν είπατε αυτό που είχατε να πείτε, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσετε... με την πρώτη καταλαβαίνει κάποιος που θέλει, άντε με την δεύτερη. Μετά όσο κάρβουνο και να πέσει δεν αλλάζει τίποτα, ο άνθρωπος εξηγήθηκε από αυτά που είδα από πολύ νωρίς για το ποιος είναι ο σκοπός του. Αν έχετε τον ίδιο τελικό στόχο πιθανόν να του κάνετε παρέα στο τέλος.
    Εγώ ουτε επί προσωπικού γράφω ούτε για σαπακια. Αυτά δικά σου λόγια. Εγώ απλά Facts παραθετω. Όποιος δεν έχει επιχειρήματα να απαντήσει καταφεύγει σε posts σαν το δικό σου. Λυπαμαι

Ασχέτος των προσωπικών πεποιθήσεων του καθενός, η πραγματικότητα είναι εκεί, δεν αλλάζει.

Κοίταξα το metacritic. Το PC εχει 30 recent games (των τελευταίων 90 ημέρων) με 75% και πάνω, το xbox 15 και το ps4 22. Σαν σύνολο όλα τα games έχει πάνω απο 70 τους τελευταίους 3 μήνες, όσο περίπου και οι 2 κονσόλες μαζι. Οπότε απόλυτα λογικό είναι οι πωλήσεις του καθε ενα απο αυτα να είναι χαμηλότερες από τα αντίστοιχα της κονσόλας. Και οπότε, ουτε οτι ειναι υποδεεστερα τα παιχνίδια του PC είναι αλήθεια. Αντικειμενικά δηλαδή εχει περισσότερα καλά παιχνίδια απο σχεδόν και τις 2 κονσόλες μαζί. Αρά εξορισμού, ασχέτος προσωπικών προτιμήσεων και πεποιθήσεων, συμπεραίνω οτι οι κονσόλες είναι υποδεέστερες όσων αφορά την ποσότητα των ποιοτικών παιχνιδιών, σύμφωνα με τα αντικειμενικά δεδομένα.
    Last edited by Ryzenlake; 14-02-2020 at 19:30.

PS4forums Fanatic DJTaurus's Avatar
    PSN ID
    DJTaurus_

Default The PC vs. Console Debate

Δεν ήρθα, με προσκάλεσαν.
    Που χάθηκε ο φίλος μας; Μετράει frames στην future proof τοστιέρα του:

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57714192

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57714252

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57715201

The state of PC. Σαπακιαστηκε και η 2080Ti ήδη. Πλερω στον πέτσινο κάθε χρόνο για αναβαθμίσεις.

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57714421
    Αλλα και τη νέα γενιά να βάλεις στη σύγκριση, τ αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Αυτος που έχει το ps4 pro και πάει για ps5 θα καταλήξει με 2 κουτιά που δεν μπορει να χρησιμοποίησει, 2 σκληρούς που δεν μπορεί να χρησιμοποίησει, 2 blue ray drives κλπα κλπα. Τα πληρώνεις όλα ξανα από την αρχη. Αυτο λεω. Στο PC ας πούμε για να αναβαθμίσω από i3 σε i7 δεν χρειάζεται να αλλάξω κουτι / σκληρους / drives / τροφοδοτικό κλπα. Αλλάζω μόνο το κομμάτι που θέλω.
    Το 99% των κατόχων PS4 Pro πούλησε το OG PS4... επίσης για Intel πλατφόρμες ΚΑΘΕ χρόνο σχεδόν βγαίνει νέο chipset, ενίοτε και νέο socket εντελώς ασύμβατο με τα παλιά, άρα πάει αυτή η καραμέλα. Στο Insomnia περιέργως κράζεις την Intel για αυτή την πολιτική της, ενώ εδώ παθαίνεις αμνησία. Τέλος σε αυτά που γράφεις για Ferrari και ζήλιες πήγαινε δες τις αγγελίες μου στο insomnia. Θα μπορούσα κάθε χρόνο να στήνω PC με 2080ti/3080ti και πάει λέγοντας. Την προηγούμενη χρονιά αγόρασα και τα 3 iPhone μέχρι να καταλήξω. Σε αυτή τη γενιά μετράω 2 Xbox one, 1 Xbox X, 1 Ps4, 3 Ps4 pro και 2 switch. Να συνεχίσω την έπαρση ;
    Last edited by DJTaurus; 14-02-2020 at 20:08.

22. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

Sir_Teraflop (14-02-2020),spartan (15-02-2020)

Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Που χάθηκε ο φίλος μας; Μετράει frames στην future proof τοστιέρα του:

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57714192

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57714252

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57715201
    Θα κάνει παρέα σε αυτόν τον ταλαίπωρο

https://www.metacritic.com/game/play...timate-edition

Εγώ το έχω τερματίσει το παιχνίδι, ο άλλος ο καημένος με το PS4 ακόμα περιμένει patch να μην του κρασάρι

The state of PC. Σαπακιαστηκε και η 2080Ti ήδη. Πλερω στον πέτσινο κάθε χρόνο για αναβαθμίσεις.

https://www.insomnia.gr/forums/topic...mment=57714421
    Nαι, σαπακιαστηκε. Την ξεπέρασε το original xbox

Το 99% των κατόχων PS4 Pro πούλησε το OG PS4... επίσης για Intel πλατφόρμες ΚΑΘΕ χρόνο σχεδόν βγαίνει νέο chipset, ενίοτε και νέο socket εντελώς ασύμβατο με τα παλιά, άρα πάει αυτή η καραμέλα. Στο Insomnia περιέργως κράζεις την Intel για αυτή την πολιτική της, ενώ εδώ παθαίνεις αμνησία. Τέλος σε αυτά που γράφεις για Ferrari και ζήλιες πήγαινε δες τις αγγελίες μου στο insomnia. Θα μπορούσα κάθε χρόνο να στήνω PC με 2080ti/3080ti και πάει λέγοντας. Την προηγούμενη χρονιά αγόρασα και τα 3 iPhone μέχρι να καταλήξω. Σε αυτή τη γενιά μετράω 2 Xbox one, 1 Xbox X, 1 Ps4, 3 Ps4 pro και 2 switch. Να συνεχίσω την έπαρση ;
    Και στο PC το ίδιο συμβαίνει, πουλάς το παλιό hw γιαυτό δεν το έβαλα στη κουβέντα. Γιατι ισοπαλία έχουμε.

Δεν ξέρω φίλε τι αγγελίες να δω, εγώ με αυτά που γράφεις και το τον τρόπο που τα γράφεις βλέπω απύθμενο κόμπλεξ. Δεν βλέπω το ίδιο από άλλα μέλη, όπως τον PDS ας πούμε. Εσύ όμως τι να σου πω, μόνο κράζεις. Τώρα καλή ώρα κράζεις την 2080ti λες και έχεις δεί σε κονσόλα κάρτα που να είναι έστω μισή στη ταχυτήτα της. Δηλαδή τρελά πράγματα. Κυριολεκτικά είσαι με το lada και κράζεις οτι η Ferrari είναι...αργή!

Δηλαδή ειλικρινά, εξήγησε μου ποιο το νόημα αυτού που κάνεις link με την 2080ti? Οτι οτι οτι ΤΙ? Τα πάει καλύτερα η κονσόλα? Αυτό που δεν αντιλαμβάνεσαι γιατί είσαι τυφλωμένος από μίσος είναι οτι στο game και με τα settings που η 2080ti βγάζει 30 fps, το ps4 pro σου ας πούμε βγάζει δεν βγάζει 2. Το ίδιο το γράφημα που βγάζεις το αποδεικνύει. Το one x έχει κάρτα που αποδίδει καλύτερα της 1060 και χειρότερα της 1070. Η 1070 βγάζει 4fps. Άρα το one x βγάζει δεν βγάζει 3. Το ps4 pro κάτω απο 3!! Οπότε που ακριβώς θες να καταλήξεις? Οτι η 2080ti ειναι 10 φορές πιο γρήγορη του ps4 pro? Το γνωρίζουμε ήδη, γιαυτό κανει 1000αρικο. Παρακάτω?

Ταιριάζεις και στη περιγράφη που έκανε ο PDS προηγουμένος. Συχνάζεις και σπαμμάρις σε νήματα πλατφόρμας που ούτε έχεις ούτε και θες να αγοράσεις, απλά για να κράξεις. Όπως είπε και ο PDS, ανασφάλεια και ζήλεια δείχνει αυτό. Αν διαφωνείς βρες τα μαζί του.

ΥΓ1. Για την Intel έχεις δίκιο, αλλά επί του πρακτέου δεν έχει σημάσια, γιατι για να ματσάρις κονσόλες δεν χρειάζεσαι αλλαγή επεξεργαστή. Ενας 860 / 750 του 2008 / 2009 φτάνει και παραπερισσεύει. 90 fps βγάζει ο 860 στο RDR2 ας πούμε. 3 φόρες πάνω από το one x.

ΥΓ2. Με βάλατε στο τρυπακι και το έψαξα ρε μπαγασες. Και οι 2 κονσόλες έχουν περίπου 2-2.5 χιλιάδες games. Το steam από μόνο του έχει πάνω από 30 χιλιάδες..... Πως περιμένετε το κάθε individual game να πουλάει το ίδιο είναι απορίας άξιο. Ξέρω ξέρω, πειρατεία, γιαυτό βγαίνουν 30πλασια games σε pc. Γιστι λόγω πειρατείας δεν πουλάνε....
    Last edited by Ryzenlake; 14-02-2020 at 20:48.

Bookmarks

Bookmarks