Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast
Results 641 to 660 of 866

Thread: The PC vs. Console Debate

  1. #641
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Κατα την γνωμη μου ταιριαζεις στο pc gaming περισοτερο ,λογο του κυνηγιού pixels.Γιατι αυτο εκανες και με το ps3 και τα γραφικα του(οταν το υποστηριζες).Σε λιγοτερο βαθμο αλλα το εκανες.
    Απο κει και περα κανεις δεν σου ειπε οτι υπαρχει προβλημα με τις επιλογες.

    Οπως και να χει η ταση σου να ''δειξεις''...ανασφαλεια δειχνει και οχι σωστη επιλογη για σενα.Γνωμη μου.

    Δεν μου λεει κατι το ποσα παιχνιδια εχεις. Και εγω μπορω να αγορασω το αταρι jaguar και να παρω ολα τα παιχνιδια του που θα ειναι περισσοτερα απο οσα εχω παιξει σε ps3.ps2.psone μαζι...



    H ουσια ειναι η ποιοτητα και το οτι το 2013 επαιξα τα 2 υποψηφια για GOTY που δεν θα μπορουσα να τα παιξω αν ειχα μονο pc.Το ιδιο ισχυει και για το 12 κτλ κτλ.
    Για παιχνιδια μιλαμε και εδω.

    Ο καθενας οπως την βρισκει ομως.Εγω απεχθανομαι και τα παιχνιδια ''σπαμαρισμα'' οπως εγω τα λεω, που ειναι γεματο το pc.Η ζωη ειναι μικρη για να χασω τον gaming χρονο μου στο grinding.
    Aυτα τα online games δεν μπαινουν καν στον δικο μου ορισμο για το gaming.
    Αλλα ειναι δικο μου αυτο, σεβαστο αν καποιος αλλος εχει διαφορετικες προτιμησεις.


    ΥΓ.Τα 30 fps ειναι μια χαρουλα.Στο pc βεβαια τα 30 fps δειχνουν συνηθως χειροτερα, για αυτο κ θες παραπανω.
    Δεν εχει νοημα για μενα το high end pc, οπως δεν εχει νοημα το να αγορασω ferrarι για να πηγαινω με 50km/h στην δουλεια μου μεσα στις λακουβες.
    Last edited by PDS; 06-11-2014 at 12:53.
    .

  2. #642
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο iphone πρεπει να εχω πανω απο 200 games...

    Σταματαω το console gaming και το PC gaming γιατι στο iphone εχω περισσοτερα παιχνιδια απο ολες τις αλλες συσκευες μαζι και ειναι και φθηνοτερα! Win...

  3. #643
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Κατα την γνωμη μου ταιριαζεις στο pc gaming περισοτερο ,λογο του κυνηγιού pixels.Γιατι αυτο εκανες και με το ps3 και τα γραφικα του(οταν το υποστηριζες).Σε λιγοτερο βαθμο αλλα το εκανες.
    Απο κει και περα κανεις δεν σου ειπε οτι υπαρχει προβλημα με τις επιλογες.
    αν ήμουν pixel hunter θα ειχα οτι ακριβοτερο hardware υπάρχει και θα έκλαιγα αν δεν μπορούσα να παιξω τα παντα με max settings και 8xMSAA. Ειναι κάπως οξυμωρο να μου λες last gen assets το evil within κτλ εγώ να σου λεω μια χαρά γραφικά εχει το παιχνίδι δεν με ενδιαφέρουνε αυτοι οι όροι next gen, last gen κτλ αλλά τελικά να ειμαι pixel hunter. Δεν εισαι με τιποτα pixel hunter οταν τερματιζεις adventure απο 2002 έως 2004 εν έτη 2014. Και παραλληλα παιζει και Ryse son of Rome ή Arma III και Evil Within.


    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν μου λεει κατι το ποσα παιχνιδια εχεις. Και εγω μπορω να αγορασω το αταρι jaguar και να παρω ολα τα παιχνιδια του που θα ειναι περισσοτερα απο οσα εχω παιξει σε ps3.ps2.psone μαζι...

    H ουσια ειναι η ποιοτητα και το οτι το 2013 επαιξα τα 2 υποψηφια για GOTY που δεν θα μπορουσα να τα παιξω αν ειχα μονο pc.Το ιδιο ισχυει και για το 12 κτλ κτλ.
    Για παιχνιδια μιλαμε και εδω.
    αν εσένα δεν σου λεει εμένα μου λεει πολλά, γιατι στo pc μπορώ να αγορασω πολλά περισσοτερα απο τα παιχνίδια που θέλω να παιξω πράμα που δεν συνέβαινε στις κονσόλες. Σαφώς και η ουσια ειναι ποιοτητα και κάνεις σαν να μην υπάρχει στο pc. O nikoladim, νομιζω, έγραψε " μπορώ να σας αναφέρω στα γρηγορα τουλάχιστον 20 games στο pc που θα τα ζηλευε καθε κατοχος κονσολας και δεν υπάρχουνε στις κονσόλες" και γω τα ιδια ουσιαστικά σας έλεγα αλλά ειμαι ο pixel hunter οποτε οτι λεω ειναι σαν να μην το λεω.

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    ΥΓ.Τα 30 fps ειναι μια χαρουλα.Στο pc βεβαια τα 30 fps δειχνουν συνηθως χειροτερα, για αυτο κ θες παραπανω.
    Δεν εχει νοημα για μενα το high end pc, οπως δεν εχει νοημα το να αγορασω ferrarι για να πηγαινω με 50km/h στην δουλεια μου μεσα στις λακουβες.
    καταρχην ποτε δεν ειπα πως τα 30fps ειναι unplayable ειδικά σε παιχνιδια τυπου evil within, γενικά 3rd person. Τα 30fps παντου δειχνουνε το ίδιο και στο pc και στην κονσολα. Το motion blur τα κανει να φαινονται πιο ομαλά xωρις να υπάρχει σύγκριση με τα πολύ ομαλοτερα 60.
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2014 at 13:10.

  4. #644
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πες αν θες την λιστα με ολα αυτα τα παιχνιδια που θα τα ζηλευε κατοχος κονσολας.

    Γιατι το λες τοσο αντικειμενικα φανταζομαι οσο ακριβως λες και ποσο αδιαφορα ειναι 9 στα 10 console exclusives για εναν PC... "gamer".

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014)

  6. #645
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αυτο που σου ειπα για το Evil Within δεν ειναι θεμα Pixel hunting, αλλα κοροιδια για τον ps4 gamer και απατη για τον High end pc gamer.Xωρις αυτο να σημαινει ξαναλεω οτι δεν αξιζει το game.
    Οι console gamers κανουμε τα στραβα ματια γιατι ειναι ακομα πρωτος χρονος.Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν παραπονα για πραγματα που εσυ ως pc gamer θα μαθεις να ζεις με αυτα(για αυτο και το οτι δεν βλεπεις γενιες, ειναι αρνητικο).

    O nikoladim, νομιζω, έγραψε " μπορώ να σας αναφέρω στα γρηγορα τουλάχιστον 20 games στο pc που θα τα ζηλευε καθε κατοχος κονσολας
    Δεν ξερω ποια παιχνιδια εννοει ο nikoladim γιατι εγω δεν βλεπω ΟΥΤΕ ΕΝΑ παιχνιδι που θα ζηλευα στην pc βιβλιοθηκη.Το μονο που θα ζηλευα θα ηταν ενα half life exclusive, που ουτε αυτο δεν βγαζουν(ασε που δεν θα ηταν exclusive).
    Για wiiu και one εχω να σου πω καποια παιχνιδια που θα ηθελα για pc κανενα(ισως μονο να επαιζα το strategy της SEGA, αλλα χωρις να με καιει)..
    Last edited by PDS; 06-11-2014 at 13:11.
    .

  7. #646
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    αλλα κοροιδια για τον ps4 gamer και απατη για τον High end pc gamer
    αν θες να μιλήσουμε για κοροιδια, κοροιδιά για την pc έκδοση ειναι τα 30fps και γενικοτερα οι μπάρες που δεν μπορεις απο options να εξαφανισεις. Γενικά ο κοσμος ειναι ικανοποιημενος απο τα γραφικά και δεν πνιγεται σε μια κουταλιά με next gen κτλ

    εγω ξέρω πολλους παντως που θα ήθελαν ενα total war, civilization, Αrma, Killing Floor 2, καποιο mmorpg, κτλ ακομα και mods οπως το Skywind. Αλλα επειδή αυτα δεν προκειται να τα δει κονσολα ολοι αυτοι παιρνουνε pc και τα παιζουνε.

  8. #647
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν κάποιος θέλει αυτά θα πάρει pc. Απλά τα πράγματα, δεν γίνεται να λέω θέλω να παίξω total war και να πάρω playstation.
    Αλλά δεν νομίζω κάποιος να μην ζηλεύει το TLOU έχω φίλο pc gamer που τα σκάει ανα διετία για αναβαθμίσεις γιατί γουστάρει να παίζει σε pc. Οταν όμως είδε το TLOU το πρώτο πράγμα που με ρώτησε ήταν αν θα βγει σε PC.
    Πραγματικά θα ήθελα να γνωρίσω τον κόσμο που δεν ζηλεύει πραγματικά το Uncharted και τέτοια παιχνίδια.
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014)

  10. #648
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    αν θες να μιλήσουμε για κοροιδια, κοροιδιά για την pc έκδοση ειναι τα 30fps και γενικοτερα οι μπάρες που δεν μπορεις απο options να εξαφανισεις. Γενικά ο κοσμος ειναι ικανοποιημενος απο τα γραφικά και δεν πνιγεται σε μια κουταλιά με next gen κτλ

    εγω ξέρω πολλους παντως που θα ήθελαν ενα total war, civilization, Αrma, Killing Floor 2, καποιο mmorpg, κτλ ακομα και mods οπως το Skywind. Αλλα επειδή αυτα δεν προκειται να τα δει κονσολα ολοι αυτοι παιρνουνε pc και τα παιζουνε.
    Δεν πρεπει να ειναι και τοσο ευκολο απο οτι φαινεται να αναφερεις 20 παιχνιδια...

    4 ανεφερες, μετα ενα βολικο "κτλπ" συνοδευομενο απο ενα αοριστο "καποιο mmorpg" (λες και δεν υπαρχουν mmorpg στις κονσολες) και μετα ενα εξισου αοριστο "καποια mods"...

  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014)

  12. #649
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι high end pc gamers έχουν τόσο θέμα με τους "κονσολάκηδες", ενώ οι "κονσολάκηδες" δεν ασχολούνται με τους pc gamers.
    Παιχνίδια είναι ο καθένας τα ευχαριστιέται όπως και όπου γουστάρει.
    Spoiler!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nerven (06-11-2014),NoobShyBot (06-11-2014),PDS (06-11-2014),Valkyre (06-11-2014)

  14. #650
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,112
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    εγω ξέρω πολλους παντως που θα ήθελαν ενα total war, civilization, Αrma, Killing Floor 2,
    Ναι γιατι μας λειπουν πολυ παιχνιδια του 70+ (ολα οσα ειπες εκτος του CIV5) , τραβα δες τι βαθμολογιες εχουν τα Uncharted, TLoU, God Of War και αλλα, και μετα μιλαμε για ποιοτητα παιχνιδιου. Hell ακομα και στα FPS που θεωρειται κορυφη το PC , πολυ δυσκολα θα βρεις παιχνιδια με ισαξιο σκορ με αυτο των Halo στο Xbox.

  15. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014)

  16. #651
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι high end pc gamers έχουν τόσο θέμα με τους "κονσολάκηδες", ενώ οι "κονσολάκηδες" δεν ασχολούνται με τους pc gamers.
    Παιχνίδια είναι ο καθένας τα ευχαριστιέται όπως και όπου γουστάρει.
    Mα αυτο ειναι το θεμα... πας σε ενα βιντεο στο youtube να δεις ξερω γω gameplay ps4 απο καποιο game και στανταρ στην πρωτη σελιδα των comments θα υπαρχει τουλαχιστον ενας κομπλεξικος PC gamer που θα πρεπει να λεει ποσο χαλια ειναι το παιχνιδι στην κονσολα... δηλαδη μιλαμε για αρρωστια...

    Κατσε ρε φιλε παιχτο στο τελειο PC σου, ποιος ο λογος να γινεσαι μαλακας?

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    NoobShyBot (06-11-2014)

  18. #652
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    αν θες να μιλήσουμε για κοροιδια, κοροιδιά για την pc έκδοση ειναι τα 30fps και γενικοτερα οι μπάρες που δεν μπορεις απο options να εξαφανισεις. Γενικά ο κοσμος ειναι ικανοποιημενος απο τα γραφικά και δεν πνιγεται σε μια κουταλιά με next gen κτλ

    εγω ξέρω πολλους παντως που θα ήθελαν ενα total war, civilization, Αrma, Killing Floor 2, καποιο mmorpg, κτλ ακομα και mods οπως το Skywind. Αλλα επειδή αυτα δεν προκειται να τα δει κονσολα ολοι αυτοι παιρνουνε pc και τα παιζουνε.
    Ετσι και αλλιως next gen και last gen υπαρχει οταν το πουν οι κονσολες.Τα pcs ακολουθουν παντα στην πραξη(δεν μιλαω για τα τεχν.χαρακτηριστικα) οτι πουν οι κονσολες.
    Γι αυτο και ο console gamer δεν θα δεχτει ακομα και στο ps4 τα ps360games.
    O pc gamer δεν μπορει να κανει και αλλιως.

    Πιθανον να αρεσουν αυτα τα παιχνιδια που αναφερεις σε καποιους ,εγω ομως τα θεωρω χασιμο χρονου η στην καλυτερη ,οχι λογο αγορας δυνατου pc.
    Aσε που το killing floor απο οτι ειδα ειναι 7αρι.
    .

  19. #653
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για αυτό το λέω, βλέπω παντού να πετάγεται ένας PC gamer και να κράζει χωρίς λόγο.
    Ας ευχαριστηθεί ο καθένας το παιχνιδάκι του και ας μην το παίζει θεός.
    Εχω παρακολουθήσει συζητήσεις PC gamer και να λένε το τρέχω στα 60/90/120fps και κουβέντα για το αν ένα παιχνίδι είναι καλό... Αρκεί να πιάνουμε τα fps...
    Τι να πω, αντι να καθίσει κάποιος να ευχαριστηθεί ένα παιχνίδι ασχολείται με fps κλπ...
    Spoiler!

  20. #654
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ενδεικτικα το τοπ τεν του Edge για την γενια που περασε.

    10. Call of Duty 4: Modern Warfare
    9. LittleBigPlanet
    8. Bayonetta
    7. Super Street Fighter IV
    6. Red Dead Redemption
    5. Grand Theft Auto V
    4. Portal
    3. The Last of Us
    2. Super Mario Galaxy
    1. Dark Souls

    Ο pc gamer επαιξε 5 απο τα 10 και καποια με καθυστερηση.
    Ο ps4 gamer επαιξε 9 απο τα 10 ολα στην ωρα τους.
    O console gamer που εχει ολες τις κονσολες ,ολα..

    Οποια λιστα και να βαλεις καπως ετσι θα πηγαινει.
    Οποτε γιατι αν ειναι να επιλεξω ενα συστημα, αυτο να μην ειναι το ps4, εφοσον ειμαι gamer?

    Τεσπα.
    .

  21. #655
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Για αυτό το λέω, βλέπω παντού να πετάγεται ένας PC gamer και να κράζει χωρίς λόγο.
    Ας ευχαριστηθεί ο καθένας το παιχνιδάκι του και ας μην το παίζει θεός.
    Εχω παρακολουθήσει συζητήσεις PC gamer και να λένε το τρέχω στα 60/90/120fps και κουβέντα για το αν ένα παιχνίδι είναι καλό... Αρκεί να πιάνουμε τα fps...
    Τι να πω, αντι να καθίσει κάποιος να ευχαριστηθεί ένα παιχνίδι ασχολείται με fps κλπ...
    Το ειπα και πιο πανω Μιχαλιο!!! Σε γνωστα φορα παιζουν ξυλο για 3 fps. Και τελικα καποιοι απορω αν παιζουν τελικα το παιχνιδι η απλα αν το κανουν εγκατασταση για να αποδειξουν τη εργαλειο εχουν στο δωματιο τους!

  22. The Following User Says Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    mihalis13 (06-11-2014)

  23. #656

    Default

    Mιας και μιλαμε για mods στο pc θα ηθελα να πω την εμπειρια μου με το oblivion.

    Ειναι ενα παιχνιδι που εχω συμπληρωσει αμετρητες ωρες και στις δυο κονσολες και λεω δεν δοκιμαζω μερικα mods στο pc. Βασικα δεν εψαχνα κατι στον τομεα των γραφικων αλλα στο gameplay κομματι. Απ οτι ειδα πρεπει να ειναι εκατονταδες αλλα καταφερα να βρω δυο που με ενδιεφεραν περισσοτερο. Το ενα αλλαζει τελειως το τροπο που ανεβαινεις επιπεδα διωχνοντας το παλιο συστημα με τα skills που γινονται καλυτερα οσο περισσοτερο τα χρησιμοποιεις και βαζοντας exp points οταν νικας εχθρους, ολοκληρωνεις αποστολες, κτλ. Δηλαδη σαν ολα τ αλλα rpg.

    Το δευτερο ξεφορτωνεται το απαραδεκτο level scaling και δημιουργει ζωνες μεσα στο κοσμο του παιχνιδιου με εχθρους πολυ πιο δυνατους απο εσενα που θα πρεπει να τους αποφυγεις στην αρχη, τουλαχιστον μεχρι να γινεις πιο δυνατος. Ετσι υπαρχουν πια ολοκληρες περιοχες/καστρα που ξερεις οτι οταν θα μπορεσεις να τα ολοκληρωσεις αργοτερα η με λιγη τυχη νωριτερα, οχι μονο θα βρεις πολυ καλο loot αλλα και boss αφου τα εχουν αλλαξει ολα. Στην ουσια το κανει καινουργιο.

    Τα καλα δυστυχως τελειωνουν καπου εδω αφου εδω και δυο μερες περιπου παλευω να τα εγκαταστησω. Ουτε ο Διγενης δεν πρεπει να ειχε δωσει τετοια μαχη
    Στην αρχη πρεπει να κατεβασεις τα unofficial patch που ολα μαζι πρεπει να διορθωνουν πανω απο 3000 bugs!! Αλλα καποια απo αυτα ερχονται σε αντιθεση με καποια dlc και καποια αλλα δεν χωνευουν μερικα mods. Kαποια mods δεν θελουν αλλα mods και θα πρεπει να κατεβασεις ενα ενα τα patch για να παιξουν τα mods που θελεις.
    Εχω κατεβασει τρεις managers που εγκαθιστα mods και patch στο παιχνιδι αφου το καθε ενα εχει και μια προτιμηση και διαβαζω οτι θα χρειαστω και αλλους δυο(!!) για να μπορει να διορθωνει τις οποιες συγκρουσεις μεταξυ τους, κατι σαν το πενταμελες του ΟΗΕ

    Και αυτοι οι ευλογημενοι, οταν εξηγουν τι πρεπει να κανεις το κανουν σε 2 με 3 γραμμες. Εννοειται οτι αναμεσα σε αυτες υπαρχουν αλλες 10 διαδικασιες αλλα κανείς δεν εχει μπει στο κοπο να τα πει. Τελικα οταν καταφερα το πρωτο και ειπα επιτελους να το δοκιμασω, βαρεθηκα και ειπα μια αλλη φορα...

    Στο Morrowind ηταν τελειο. Kαποιοι καλοι ανθρωποι φτιαξανε ενα προγραμμα που τα κανει ολα και το μονο που κανεις ειναι να πατας yes, yes, no, no, yes, no αφου σου δειχνουν με εικονες τι θα αλλαξει, αν σου αρεσει το αποτελεσμα και αν θα επιβαρυνει το συστημα.

    Απ την αλλη εγω μπορει να ειμαι χαζος και ολα να ειναι απλα...

  24. #657
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Το ειπα και πιο πανω Μιχαλιο!!! Σε γνωστα φορα παιζουν ξυλο για 3 fps. Και τελικα καποιοι απορω αν παιζουν τελικα το παιχνιδι η απλα αν το κανουν εγκατασταση για να αποδειξουν τη εργαλειο εχουν στο δωματιο τους!
    Tο πρωτο level καθε παιχνιδιου πρεπει να το λιωνουν παντως! Κανε ρυθμισεις, βαλε το πρωτο level. Ξανα πισω, αλλες ρυθμισεις, ξανα πρωτο λεβελ. Πισω παλι, ξανα και ξανα και ξανα.

    Αγχος ρε παιδι μου... αγχος. Εγω θα ημουν στο 5ο level μχρι ο αλλος να βρει την ικανοποιητικη φαση και να ξεκινησει το παιχνιδι κανονικα.

    Βεβαια μετα θα μπει σε κανα φορουμ θα διαβασει κανα τρελο performance tip ή κατι καινουργιο, τσουπ, παλι ξεκιναμε το testing...

  25. #658
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πραγματικά μιλάμε για αρρώστια όπως λέει και ο Val.
    Δεν έχω κάτι με τους Pc Gamers εκεί τους βολεύει να παίζουν και να ευχαριστιούνται τα games τους και έτσι πρέπει. Ο καθένας όπου και όπως γουστάρει.
    Εμένα για παράδειγμα ποτέ δεν με βόλεψε το pc gaming (πέραν του FM ) ούτε τα strategy μου άρεσαν ποτέ, ούτε καν το Diablo(που ναι αυτό το ζήλευαν αρκετοί console games και τελικά ήρθε και στις κονσόλες) οπότε ποτέ δεν έσκασα λεφτά για gaming pc. Πάντα το είχα εργαλείο δουλειάς και ότι κάνω με τη μουσική. Και τώρα που με έψησε ένας κολλητός μου για το DayZ (οκ ταλαιπωρήθηκα απο settings και κρασαρισματα, αλλά μιλάμε για παιχνίδι σε ALpha έκδοση) δεν άντεξα να παίζω άλλο.. 10 ώρες και το έσβησα από το σκληρό.. Ο κολλητός μου έχει κλείσει ήδη 200.. Εγώ δεν είμαι φαν τέτοιων παιχνιδιών, θέλω το story μου..(δεν λέω οτι δεν έχει το pc τέτοια παιχνίδιια προς θεου)

    Το ιδανικό θα ήταν να είχα στο σαλόνι μου ενα ps4,xboxone,wiiu και ένα τούμπανο pc (με αυτή τη σειρά θα τα έπαιρνα αν είχα τη δυνατότητα μόνο για ένα) και να παίζω ότι γουστάρω με το χειριστήριο μου.
    Δεν είπαμε ποτέ ότι ένα PC δεν τρέχει καλύτερα ένα παιχνίδι από μια κονσόλα, αλλά όχι και να λέμε δεν ζηλεύουμε τα Uncharted (όσα δεν φτάνει η αλεπού....)
    Spoiler!

  26. #659
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι high end pc gamers έχουν τόσο θέμα με τους "κονσολάκηδες", ενώ οι "κονσολάκηδες" δεν ασχολούνται με τους pc gamers.
    Παιχνίδια είναι ο καθένας τα ευχαριστιέται όπως και όπου γουστάρει.
    απο που προκυπτει οτι ο pc gamer ασχολειται με τους "κονσολάκηδες οπως λες, μαλλον συμβαίνει αυτό


    για pc exclusives χωρις πολύ σκέψη

    arma 3 - dayz - star citizen - carmaggedon reincarnation - killing floor 2 - - asseto corsa - Red Orchestra 2/Rising Storm - Civilization -Europa Universalis - The Forest - Rust - Guild Wars 2 - PoE -Dota 2 - Elite Dangerous - Total War games - Company of heroes - Sim games - World of warcraft - Dota League of legends - Football Manager -STALKER - Star Citizen - Amnesia - Τhe Witcher

    Για mods ψάξτε υπαρχουνε χιλιάδες για καθε γουστο αν θελετε να ασχοληθειτε

    έτσι προχειρα προχειρα 24 pc exclusives, τώρα βέβαια ο PDS θα πει δεν το ενδιαφέρουνε κτλ και θα πει πάλι για Last of Us και Uncharted και θα παραθέτει λιστες.

    οποτε μη λέτε ειναι μαλλον δύσκολο να πεις 20 pc exclusives και μετα σας ταπώνουνε. Kαι αφου τα ανεφερα μην μου πειτε δεν σας ενδιαφέρουνε, γιατι πρώτα λετε αντε πες 20 pc exclusives και αφού τα πω μετά λετε "α δεν με ενδιαφέρουνε", εγώ δεν μπορώ να ξέρω τι σας ενδιαφέρει γιατι και μενα πλέον δεν με ενδιαφέρουνε πολλά ps4 exclusives καθώς ασχολούμε περισσοτερο με rpgs και strategies.

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    αλλά όχι και να λέμε δεν ζηλεύουμε τα Uncharted (όσα δεν φτάνει η αλεπού....)
    ε; τι λογική ειναι αυτή; εσυ θα υποδειξεις τι game θ αρέσει σε κάποιον; ναι οπως ο PDS ειναι αδιαφορος για το CiV έτσι και ο φανατικός rpgας που μεγαλωσε με Baldurs Gate ειναι αδιάφορος για το Uncharted, γιατι σου φαινεται παράξενο;
    βεβαια εδώ μέσα επειδή ειμαστε ps4phorum ολοι θα συμφωνήσουν μαζι σου 100% για το παραπάνω.
    Last edited by BigBOSS; 06-11-2014 at 14:18.

  27. #660
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,112
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Και τώρα που με έψησε ένας κολλητός μου για το DayZ (οκ ταλαιπωρήθηκα απο settings και κρασαρισματα, αλλά μιλάμε για παιχνίδι σε ALpha έκδοση) δεν άντεξα να παίζω άλλο.. 10 ώρες και το έσβησα από το σκληρό.. Ο κολλητός μου έχει κλείσει ήδη 200..
    τελειο παραδειγμα, γιατι οι δυο κοσμοι (οσο αφορα το gaming και οχι τα settings) ειναι τελειως διαφορετικοι, ανακοινωθηκε στην gamescom για το Ps4, και ακομα και σημερα νομιζω οτι δεν εχουμε καν θεμα, και στο PC μπορει ο αλλος να καιγεται με τις εβδομαδες.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •