Page 3 of 86 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1714

Thread: Gran Turismo 5 Prologue Official Thread!

  1. #41
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Άσχετο...το παλληκάρι έχει και wii βλέπω....έχει το σένσορ μπαρ πάνω στην τιβί.

    Πως θα γίνει ρε παιδιά να τσιμπήσουμε κανά γιαπωνέζικο. Το θέλω οπωσδήποτε και για συλλεκτικούς λόγους!
    Quote Originally Posted by SPOWN View Post
    Nonborn se parakalw min postareis alla ftanei me ton pono mou paizeis...THELW GT5 PROLOGUE TWRA SAN KOLASMENOS...
    Θα τη βρω την άκρη παίδες...!! Κοιτάξτε προς το παρόν κάνα ebay και θα επανέλθω δριμύτερος

    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  2. #42

    Default

    Makari na baloun kai ton kolo tous oi ypoloipoi prgrammatistes katw kai na boithisei kai i sony giati to mixanima exei terastia dynamiki alla thelei ton swsto tropo.....Loipon gia alli mia fora tha pw KOLASH...

  3. #43

    Default

    Δεν ξέρω αν το famitsu έβαλε ή όχι (κάτι είδα ότι τελικά ήταν μούφα) 39/40 αλλά εμείς βάζουμε σίγουρα 41/40.

  4. #44
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Pics and vid:

    http://ruliweb.empas.com/data/ruline....htm?num=15925

    Penalty system:

    http://gran-turismo.co.kr/bbs/zboard.php?id=news&no=114



    Και μερικές photos ακόμα...
    Spoiler!


    EDIT:

    Και ένα mini-review από κάποιον στο neogaf!
    My impressions.

    Daytona: So clean. Just so clean. They caught all the bumps as well! Loving it.

    Suzuka: To me it seems a little better than the demo, but I have to go back and compare to be sure.

    Fuji-F1: I’m torn between this and Suzuka for my favourite course. Visually Fuji is just so much better. They even nailed the rain covers at the edges!

    London: Pretty funny driving round local haunts. I like that this track isn’t like New York in GT4. Jesus Christ New York is just a shit track to drive. The corners they’ve picked are wonderful in London. Lots of Armco. Intense. Maybe in the full game they’ll include the section around Hyde Park corner like the proposed F1 track!

    Eiger: OK I have a problem with Eiger. I loved the GT:HD version, the tighter, slippery more authentic mountain track. It now seems like you’re going through a McDonald’s drive-thru. It has a cleaner appearance but I preferred the old version with road-gravel transitions at the edges. Hope they fix Eiger.

    My Page: Fuck me.
    Thank god most names are in kana, I can read everything!

    Time-Trial Events with other cars on track: Brilliant. Normal time-trials can get boring, the added effect of traffic brings in a bit more tension.

    Physics:
    Same as the demo, it does feel different. I did all the time-trials in Professional, I was wondering have I lost my driving skill, why the hell am I a second off the gold? Switch to standard setting and cars corner like they’re on rails, whatever tyre you use. Eiger is comical in standard. Many corners that required precise throttle control are easy flat.

    I have ~7mn credits, won the first all-stars event in A-class and I think I’m just gonna grind till I land those beauties from Maranello. So far as a GT nut I’m pleasantly surprised. Just waiting for online modes and leader boards now.
    Πηγή: http://www.neogaf.com/forum/showpost...postcount=1397
    Last edited by NonBorn; 13-12-2007 at 20:03.
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  5. #45
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default



    Μίλησε κανείς???

    Πάρτε κι άλλες... Βγαλμένες με κινητό!

    Spoiler!
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  6. #46
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ποπο ρε παιδια. δεν τρεπεσται καθολου να ποσταρετε τετοιες φωτο... ελεος δηλαδη...

    τι θα δουμε θεε μου...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #47
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,401
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [gt]28901[/gt]
    .

  8. #48
    Advanced Member grscream's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    314
    PSN ID
    grscream

    Default

    playstation thrrrreeee χα,χα

    λοιπόν το παιχνίδι τα σπάει από γραφικά,τελεία και παύλα.-

    αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα πρέπει να αδειάσω το πορτοφόλι μου από 220 euro για ένα g25..χαλάλι όμως γιατί This Is Gran Turismo!

  9. #49

    Default

    Γιατί ρε παιδιά τόσο θα έχει το gt5 225 euro;
    -MONO ΓΙΑ ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ-
    http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=21211

    Games:Resistance,Motorstorm,NBA2k8,COD4

  10. #50
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by darknest83 View Post
    Γιατί ρε παιδιά τόσο θα έχει το gt5 225 euro;
    για την τιμονιερα μιλαει

  11. #51

    Red face

    sorry αλλά δεν προσεξα οτι έλεγε g25
    -MONO ΓΙΑ ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ-
    http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=21211

    Games:Resistance,Motorstorm,NBA2k8,COD4

  12. #52

    Default

    Nonborn se parakalw ftanei ... eleos .... thelw to paixnidi...re paidia kaneis gia taksidi Iapwnia???

  13. #53
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Τι να σας πώ ρε παιδιά, πραγματικά το παιχνίδι δείχνει καταπληκτικό, τέλεια γραφικά και φοβερή κίνηση, ΑΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ !!!
    Οι λόγοι είναι οι εξής:
    1. Δέν μπορώ να δεχθώ με τίποτα το γεγονός οτι το παιχνίδι βγήκε τώρα στην Ασία και θέλει τρισήμιση μήνες ακόμη για να βγεί στην Ευρώπη και την Αμερική. (Δηλαδή τι θέλουν να μας πούν τα Γιαπωνεζάκια της Sony, οτι θέλουν τρισήμιση μήνες για να κάνουν μετάφραση τα κείμενα και το manual του παιχνιδιού :confused:, γιατι κάτι άλλο δέν πρόκειται να αλάξει απο έκδοση σε έκδοση.
    2. Άρα να πάρω ένα παιχνίδι στα Αλαμπουρνέζικα και να ψάχνω site για μεταφράσεις με εικόνες κ.τ.λ, στην τιμή που έχει ενα κανονικό. Γιατι και η τιμή του είναι κοντα στα 45 Ευρώ απο Ασία μεριά μαζί με τα μεταφορικά.
    3. Ακόμη και έτσι να είναι, έστω δηλαδή οτι τα καταπίνω "αμάσητα" όλα αυτά και το πάρω, τι θα κάνω μετά θα πάρω και το GT5 το κανονικό στα Γιαπωνέζικα, γιατι αν κρίνουμε απο το GT4 Prologue ξεκλείδωνες αρκετά πράγματα στο GT4 το κανονικό (διπλώματα, λεφτά) και δέν νομίζω να δουλέψει το Γιαπωνέζικο σωσμένο, με Ευρωπαική έκδοση του GT5.
    4. Είναι απαράδεκτο το ΑΙ των αντιπάλων αυτοκινήτων της σειράς GT, δέν μιλάω για την εξομοίωση της οδήγησης που είναι σαν πραγματικό όχημα (η φυσική συμπεριφορά του οχήματος είναι εκπληκτική), αλλά αυτό το γελοίο τρενάκι με τα αυτοκίνητα να μήν δίνουν σημασία είτε είσαι εκεί είτε όχι είναι εξοργιστικό. Πίστευα οτι μετά το κράξιμο που έπεσε στο GT4 για το συγκεκριμένο θέμα κάτι θα έκαναν, αλλά δέν έγινε τίποτα.
    5. Είναι επιηκώς απαράδεκτη τιμη τα 45 Ευρώ για ένα παιχνίδι (ούτε κάν το μισό απο το κανονικό δεν είναι) σύμφωνα με τα λεγόμενα της Sony, μιας και απ'ότι ακούγεται το GT5 το κανονικό θα έχει περίπου 900 αυτοκίνητα σε σχέση με τα 700 κοντά που έιχε το GT4. Δηλαδή με άλλα λόγια να πληρώσουμε το πρόλογο ενός παιχνιδιού (όπως λέει και ο τίτλος) στην τιμή του κανονικού, για να πάρουμε τι; 40 αυτοκίνητα και 5 πίστες :confused:
    6. Επειδή δέν μου αρέσει η πολιτική αυτή της Sony, και είναι κοινώς μια αρπαχτή, που της έκατσε μάλλον με το GT4 Prologue και θέλει να την συνεχίσει, προσωπικά δέν θα το αγοράσω το παιχνίδι, αν και έχω τρελαθεί με τα γραφικά του, γιατι είναι ο μόνος τρόπος για να κάνω τον δικό μου αγώνα ενάντια σε τέτοιες οικονομικές πολιτικές που βλάπτουν την τσέπη μου.

  14. #54
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by stratisd View Post
    Τι να σας πώ ρε παιδιά, πραγματικά το παιχνίδι δείχνει καταπληκτικό, τέλεια γραφικά και φοβερή κίνηση, ΑΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ !!!
    Οι λόγοι είναι οι εξής:
    1. Δέν μπορώ να δεχθώ με τίποτα το γεγονός οτι το παιχνίδι βγήκε τώρα στην Ασία και θέλει τρισήμιση μήνες ακόμη για να βγεί στην Ευρώπη και την Αμερική. (Δηλαδή τι θέλουν να μας πούν τα Γιαπωνεζάκια της Sony, οτι θέλουν τρισήμιση μήνες για να κάνουν μετάφραση τα κείμενα και το manual του παιχνιδιού :confused:, γιατι κάτι άλλο δέν πρόκειται να αλάξει απο έκδοση σε έκδοση.
    2. Άρα να πάρω ένα παιχνίδι στα Αλαμπουρνέζικα και να ψάχνω site για μεταφράσεις με εικόνες κ.τ.λ, στην τιμή που έχει ενα κανονικό. Γιατι και η τιμή του είναι κοντα στα 45 Ευρώ απο Ασία μεριά μαζί με τα μεταφορικά.
    3. Ακόμη και έτσι να είναι, έστω δηλαδή οτι τα καταπίνω "αμάσητα" όλα αυτά και το πάρω, τι θα κάνω μετά θα πάρω και το GT5 το κανονικό στα Γιαπωνέζικα, γιατι αν κρίνουμε απο το GT4 Prologue ξεκλείδωνες αρκετά πράγματα στο GT4 το κανονικό (διπλώματα, λεφτά) και δέν νομίζω να δουλέψει το Γιαπωνέζικο σωσμένο, με Ευρωπαική έκδοση του GT5.
    4. Είναι απαράδεκτο το ΑΙ των αντιπάλων αυτοκινήτων της σειράς GT, δέν μιλάω για την εξομοίωση της οδήγησης που είναι σαν πραγματικό όχημα (η φυσική συμπεριφορά του οχήματος είναι εκπληκτική), αλλά αυτό το γελοίο τρενάκι με τα αυτοκίνητα να μήν δίνουν σημασία είτε είσαι εκεί είτε όχι είναι εξοργιστικό. Πίστευα οτι μετά το κράξιμο που έπεσε στο GT4 για το συγκεκριμένο θέμα κάτι θα έκαναν, αλλά δέν έγινε τίποτα.
    5. Είναι επιηκώς απαράδεκτη τιμη τα 45 Ευρώ για ένα παιχνίδι (ούτε κάν το μισό απο το κανονικό δεν είναι) σύμφωνα με τα λεγόμενα της Sony, μιας και απ'ότι ακούγεται το GT5 το κανονικό θα έχει περίπου 900 αυτοκίνητα σε σχέση με τα 700 κοντά που έιχε το GT4. Δηλαδή με άλλα λόγια να πληρώσουμε το πρόλογο ενός παιχνιδιού (όπως λέει και ο τίτλος) στην τιμή του κανονικού, για να πάρουμε τι; 40 αυτοκίνητα και 5 πίστες :confused:
    6. Επειδή δέν μου αρέσει η πολιτική αυτή της Sony, και είναι κοινώς μια αρπαχτή, που της έκατσε μάλλον με το GT4 Prologue και θέλει να την συνεχίσει, προσωπικά δέν θα το αγοράσω το παιχνίδι, αν και έχω τρελαθεί με τα γραφικά του, γιατι είναι ο μόνος τρόπος για να κάνω τον δικό μου αγώνα ενάντια σε τέτοιες οικονομικές πολιτικές που βλάπτουν την τσέπη μου.
    Μάλλον ξεχνάς κάτι σημαντικό! Online 16 ατόμων!!! Και μόνο αυτό είναι αρκετό μαζί με 50 αμάξια και τα τουρνουά που θα διοργανωθούν για να χαρείς τουλάχιστον ένα χρόνο μέχρι να ρθει το κανονικό! Αν πάλι δε θες οκ... Επίσης μη περιμένεις 700 αμάξια για το GT5... Ίσως στο τέλος του να έχει τόσα αλλά δε νομίζω να κάνει launch με πάνω απο 300-400 αμάξια με δεδομένο τον χρόνο που θέλει η κατασκευή του ενός!
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  15. #55
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stratisd View Post
    Επειδή δέν μου αρέσει η πολιτική αυτή της Sony, και είναι κοινώς μια αρπαχτή, που της έκατσε μάλλον με το GT4 Prologue και θέλει να την συνεχίσει, προσωπικά δέν θα το αγοράσω το παιχνίδι, αν και έχω τρελαθεί με τα γραφικά του, γιατι είναι ο μόνος τρόπος για να κάνω τον δικό μου αγώνα ενάντια σε τέτοιες οικονομικές πολιτικές που βλάπτουν την τσέπη μου.
    Ξερεις κανενα που να τα χαριζει και να μην θελει να βγαλει κερδος ?
    είτε sony ειναι αυτη είτε microsoft.προιον ειναι και αυτο και θελουνε να το εκμεταλλευτούν οσο γινεται καλυτερα :tiphat:

  16. #56
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Δέν διαφωνώ φίλε μου, άλωστε είπα οτι αυτή είναι η δική μου άποψη και την στήριξα με επιχειρήματα που προσωπικά με καλύπτουν.
    Ο καθένας κοιτάει τη τσέπη του είτε λέγεται sony είτε microsoft αλλά και εγώ κοιτάω τη δική μου .
    Όσο για το online δέν το ξέχασα, απλώς ακόμη δέν υπάρχει, άσε να έρθει πρώτα με το καλό, να δούμε ΑΝ θα μπορείς να συνδεθείς, ΑΝ θα υποστηρίζει 16 παίχτες ή θα έχει χρόνους όπως το GT HD, ΑΝ θα είναι δωρεάν και ΑΝ θα μπορείς να το κατεβάσεις εσύ που είσαι εκτός Ασίας και βλέπουμε, ακόμη και με τα απο όλα αυτά τα ΑΝ τίποτα δέν αναιρεί κανένα απο τα λεγόμενα μου, παραμένει αρπαχτή το παιχνίδι, δηλαδή εσύ θα αγόραζες 45 Ευρώ το PRO 2008 άν είχε να παίξεις μόνο με 2 ομάδες και 4 γήπεδα και αργότερα σου έλεγαν οτι ΘΑ παίζεις και online και σε 1 χρόνο θα βγεί ολόκληρο? Και αν το online είναι σαν της Konami τι γίνεται;;;;

  17. #57
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stratisd View Post
    Δέν διαφωνώ φίλε μου, άλωστε είπα οτι αυτή είναι η δική μου άποψη και την στήριξα με επιχειρήματα που προσωπικά με καλύπτουν.
    Ο καθένας κοιτάει τη τσέπη του είτε λέγεται sony είτε microsoft αλλά και εγώ κοιτάω τη δική μου .
    Όσο για το online δέν το ξέχασα, απλώς ακόμη δέν υπάρχει, άσε να έρθει πρώτα με το καλό, να δούμε ΑΝ θα μπορείς να συνδεθείς, ΑΝ θα υποστηρίζει 16 παίχτες ή θα έχει χρόνους όπως το GT HD, ΑΝ θα είναι δωρεάν και ΑΝ θα μπορείς να το κατεβάσεις εσύ που είσαι εκτός Ασίας και βλέπουμε, ακόμη και με τα απο όλα αυτά τα ΑΝ τίποτα δέν αναιρεί κανένα απο τα λεγόμενα μου, παραμένει αρπαχτή το παιχνίδι, δηλαδή εσύ θα αγόραζες 45 Ευρώ το PRO 2008 άν είχε να παίξεις μόνο με 2 ομάδες και 4 γήπεδα και αργότερα σου έλεγαν οτι ΘΑ παίζεις και online και σε 1 χρόνο θα βγεί ολόκληρο? Και αν το online είναι σαν της Konami τι γίνεται;;;;

    χμμμμ....με το ΑΝ και το ΘΑ δεν αγοραζουμε τιποτα και καθομαστε εκει που ειμαστε.:confused:

  18. #58
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Εάν δέν σε νοιάζουν όλα τα προηγούμενα, μπορείς να κάνεις υπομονή φαντάζομαι μια βδομάδα που θα βγεί το online (γιατί άραγε δέν το έβγαλαν μαζι; ) και να δείς ΑΝ σου κάνει, το παιχνίδι με αυτά που ΘΑ σου προσφέρει.

  19. #59
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    stratisd
    Πουλα το PS3 και μην περνεις τιποτα. Ακομη καλυτερα... Δεν θα εχουμε και την γκρινια σου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #60
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,401
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    ε ενταξει,το παιδι εχει απλα επιφυλαξεις.φανταζομαι οτι αν ηταν σιγουρος οτι ολα θα πηγαιναν καλα με το παιχνιδι θα το αγοραζε.
    ειναι καθαρα το πως το βλεπει ο καθενας.
    .

Page 3 of 86 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •