Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 186

Thread: PS4 PowerBuy

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default PS4 PowerBuy

    Χαιρετω σας!!!!!

    Λοιπον... Για να μην πολυλογω (που το εχω αυτο...), σας λεω εν ταχει σχετικα με τον τιτλο του νηματος.
    Πηγα προ ολιγου σε γνωστοτατη αλυσιδα καταστηματων να προπαραγγειλω το PS4. Εσκασα τα 20 ευρω, το προπαρηγγειλα και ολα καλα. Ρωτησα και σχετικα με την δυνατοτητα PowerBuy. Το παιδι που ηταν εκει με ενημερωσε σχετικα, ΑΝ ΚΑΙ δεν εκανε επι τοπου καποια επικοινωνια με κεντρικα. Ωστοσο μου ειπε οτι ΣΙΓΟΥΡΑ μπορει να γινει κατι καλυτερο αν μαζευτουμε αρκετα ατομα για μαζικη προπαραγγελια. Μου ειπε, επισης, οτι δε μπορει να μου πει ποια ακριβως θα ειναι η εκπτωση, γιατι δε ξερει τι θα κερδιζει και το καταστημα απο την καθε κονσολα. Ομως, ρωτωντας τον να μου κανει μια εκτιμηση, μου ανεφερε οτι για αρκετα ατομα (ισως καμια τριανταρια), μπορει να παει και στα 360 ευρω. Μη το "δενετε" το νουμερο, γιατι το παλικαρι μια εκτιμηση εκανε. Το μονο που μπορω να σας πω σιγουρα, ηταν οτι θεωρουσε δεδομενο πως θα γινει κατι καλυτερο, εφοσον μαζευτουμε αρκετοι. Κι εγω, ασχετως αν το προπαρηγγειλα ηδη, θα μπορω να ενταχθω στο PowerBuy, αν γινει.
    Το λοιπον... Απο το καταστημα θα περιμενουν να τους πουμε αριθμο ατομων και με βαση αυτον τον αριθμο θα μπορεσουν να μας πουν αν και ποσο (το "αν" το λεω επειδη, οπως σας ειπα και πιο πανω, το παιδι δεν επικοινωνησε με καποια κεντρικα, οποτε κρατω μια πισινη). Πιστευω οτι και 20 ευρω να ειναι η εκπτωση, δε θα μας χαλασει. Αυτο που θα προτεινα, ειναι να μαζευτουν μονο ατομα που θελουν σιγουρα να το παρουν και μαλιστα D1. Σκεπτικα του στυλ: "E, βαλε με κι εμενα μεσα και βλεπουμε...", ή "Λογικα θα τα εχω μαζεψει τα χρηματα τοτε, οποτε βαλτε με κι εμενα...", δε γινονται αποδεκτα. Εαν παμε με εναν αριθμο ατομων θα πρεπει να ειναι αυτος και τελος. Καταλαβαινω οτι ανθρωποι ειμαστε και αλλαζουν οι καταστασεις, αλλα καλο θα ειναι να λειπουν οι επιπολαιοτητες.
    Προσωπικα προτεινω να μη θεωρηθει τιποτα σιγουρο. Ειναι μια διαδικασια που παμε σιγα σιγα και ψαχνοντας, ανεξαρτητως θετικων πρωτων αντιδρασεων απο πλευρας καταστηματος. Τι ειχαμε τι χασαμε...

    Αυτα τα ολιγα... Βλεπουμε πως παει το θεμα και αποφασιζουμε.



    Υ.Γ. Οσοι, λοιπον, ειστε σιγουροι, δηλωνετε τα nick σας στο thread και σιγα σιγα θα δημιουργειται μια λιστα σε αυτη την αναρτηση. Μολις ολοκληρωθει, τοτε θα μαζεψουμε τα ονοματα μας και θα γινει η παραγγελια.



    Λ Ι Σ Τ Α

    Dragonpaul
    Hakoo
    mihalis13
    Aristos13
    psx3
    Valkyre
    enstikto
    Polakis
    nikoladim
    proevo
    Demonikman
    Modecris
    Allos
    Dj Pete
    SQP
    Sachpe
    Last edited by Dragonpaul; 07-10-2013 at 07:47.

  2. #2
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ποια ειναι η γνωστοτατη αλυσιδα καταστηματων?

  3. #3
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οδυσσεα, αυτη που παει πρωτα το μυαλο σου, αλλα προτιμησα να μη το πω απο τωρα, επειδη το παιδι που μου ειπε ο,τι μου ειπε, δεν ειχε επισημη πληροφορηση. Αλλωστε, δεν εχει ιδιαιτερη σημασια. Ακομα...

  4. #4
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ είμαι μέσα απλά στείλε μου σε pm γι ποια αλυσίδα καταστημάτων πρόκειται
    Spoiler!

  5. #5
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μεσα αλλα ηδη εχω κανει ηλεκτρονικη προπαραγγελια απο το συγκεκριμενο (αν εννοουμε το γνωστο).


  6. #6
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το γνωστο εννοουμε Hak. Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Οπως ειπα και εγω, αν μαζευτουμε ατομα, θα ενταχθω στο PowerBuy, ασχετως αν εδωσα, ηδη, τα 20 ευρω.

  7. #7
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εγω που εκανα ηλεκτρονικη δεν μου ζητησε τιποτα παντως, εχει διαφορα?


  8. #8
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Εγω που εκανα ηλεκτρονικη δεν μου ζητησε τιποτα παντως, εχει διαφορα?
    Εννοεις οτι δε σου ζητησε χρηματα;;; Δε καταλαβα καλα την ερωτηση.

  9. #9
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eκανα online παραγγελια με παραλαβη απο το καταστημα της Πατρας και καταχωρηθηκε κανονικα χωρις να μου ζητησει καποιο ποσο, βεβαια το εχουν σαν κανονικη παραγγελια και οχι ως προπαραγγελια.


  10. #10
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Eκανα online παραγγελια με παραλαβη απο το καταστημα της Πατρας και καταχωρηθηκε κανονικα χωρις να μου ζητησει καποιο ποσο, βεβαια το εχουν σαν κανονικη παραγγελια και οχι ως προπαραγγελια.
    Καταλαβα τωρα. Δε νομιζω να υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Αν προκυψουν ατομα απο εδω μεσα και ολοκληρωθει επιτυχως η διαδικασια, πολυ απλα την ακυρωνεις. Δε σε δεσμευει κατι, ειδικα αφου δεν εδωσες χρηματα. Αλλωστε, εχουμε καιρο μπροστα μας... Και, επισης, δε νομιζω να υπαρχει προβλημα για παραλαβη και παλι απο Πατρα.

  11. #11
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οκ, προφανως και ειμαι μεσα παντως.
    Υπαρχουν διαφορα θεματα προς συζητηση παντως οπως το αν υπαρχει καποιο προβλημα η ομαδικη παραγγελια να προερχεται απο διαφορα μερη της Ελλαδας πχ. Θα τα δουμε αυτα βεβαια, λοιπον I kick it off πρωτος, οποιος ειναι μεσα βαζει το nick του κατω απο την ηδη υπαρχουσα λιστα και την γραφει στο post του as follows:

    Dragonpaul
    hakoo


  12. #12
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Οκ, προφανως και ειμαι μεσα παντως.
    Υπαρχουν διαφορα θεματα προς συζητηση παντως οπως το αν υπαρχει καποιο προβλημα η ομαδικη παραγγελια να προερχεται απο διαφορα μερη της Ελλαδας πχ.
    Σαφως και γι'αυτο το λογω φροντιζω απο το πρωτο post να ειμαι και να ειμαστε ολοι πολυ επιφυλακτικοι. Μπορει να μη γινει και απολυτως τιποτα αν το καταστημα δεν εχει πολλα περιθωρια κερδους. Βλεπουμε...

  13. #13
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Και εγώ έκανα ηλεκτρονικά την παραγγελία μου και δεν μου ζήτησε 20€...

  14. #14
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by GedoGt View Post
    Και εγώ έκανα ηλεκτρονικά την παραγγελία μου και δεν μου ζήτησε 20€...
    Eγω πηγα στο καταστημα και εδωσα 20 ευρω. Οι ηλεκτρονικες παραγγελιες δεν κοστολογουνται, προς ωρας. Τουλαχιστον, ετσι ξερω. Απλα εγω εχω στα χερια μου τωρα μια αποδειξη που λεει οτι εχω προπαραγγειλει το PS4.

  15. #15
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Παυλο και γω μεσα..!!
    AriStos13


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (29-06-2013)

  17. #16
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Add me!

  18. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Dragonpaul (29-06-2013)

  19. #17
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    παιδια επιδη εχω ασχολιθει με το θεμα και το εχω προτινει ποιο παλλια και σε αυτο το φορουμ......ελεγα να καναμε συμαχια απο πολλα σαητ για να εναι καλυτερη η τιμη
    επιδει βαριεμαι να ξαναλεω τα ιδια το κανω αντιγραφη επικολιση απο αλλο σαητ να το δειτε...απλα επιδει εχω μιλισει με plesio..... το καλυτερο που μπορουν να κανουν ειναι ενα παιχιδι δωρο....και μιλαμε το πολυ (περιμενω τηλ τριτη θα σας ενιμερωσω)

    POWERBUY next gen XBOX συζητηση ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ!!

    =================== ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ===================
    1 επιλεγονται αρχηγοι σε καθε σαητ της συμμαχιας να επιβλεπουν το θρεντ "Συμμαχια next gen συζιτηση"
    σε συνενοηση με τους αλλους αρχηγους κανουν το πρωτο θρεντ update με ανακοινωσεις νεα σε συγγεκρημενες ημερομηνιες -ραντεβου

    2 δινουν εντολη για project 4 "ολα τα μελοι των σαητ στελνουν πρoσvπικο μυνhμα σε ολη τη λιστα τους " μπες στο ΤΑΔΕ σαητ και παρε μερος στη συμμαχια για φθηνο xbox στο release date και σε αλλες ημερομηνιες (poewrbuy). Μπες και πες ιδεες πωσ θα στηθει η συμμαχια , πεστο σε φιλους σου που ισως θελουν να αγορασουν φθηνη κονσολα next gen στο release. ΟΛΕΣ οι ελληνικες gaming κοινοτητες ενονονται σε μια συμαχια"

    3 Οι αρχηγοι δινουν το συνθημα για ρανεβου σε ενα θρεντ "θα συμετασχω στην συμμαχια" μια μερα πριν αρχισουν οι παραγγελιες. Μεχρι το βραδυ θα εχουμε μια εικονα του ποσοι θα παραγγειλουν... οσο ποιο πολυ τοσο ποιο φθηνο (με τιμοκαταλογο στους 100 τοσα ευρο, στους 200 τοσα ευρο κτλ) οποιος ποσταρει μαλακια σε αυτο το θρεντ τρωει μπαν.

    4 την αλλη μερα ανοιγει αλλο θρεντ "εκανα την παραγγελια με κωδικο........" εδω ποσταρουν αφου κλεισανε την παραγγελια λεγοντασ στο τηλεφωνο "ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ NEXT GEN" exei 3 ευρο εκπτωση απο την κατωτατη τιμη του skroutz και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ εγγυαται η συμμαχια...εμτα οσο ποιο πολοι μαζευτουμε τοσο ποιο φθηνο θα αγοραζουμε..
    Θα υπαρχει δικλιδα ασφαλειας........ αν μαζευτουμε 300 ατομα η εκπτωση θα υσχιει ειδη απο τους 250 αρα και 50 ατομα να κολοσουν την επομενη μερα...τη μερα της παραγγελιας ΠΑΛΙ θα ειμασται οκ......!!!!! Αν πεσει ποιο κατω παει με τον τιμικαταλογο... η συμμαχια ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΜΟΝΟ την αρχικη ΕΙΔΙΚΗ εκπτωση 3 ευρο

    λογικα ενα μηνα πριν το release το θρεντ θα παρει φωτια...να τσεκαρετε συχνα πρεπει να εχουμε μαζευτει μεχρι τοτε)

    PROJECT 1 : φτιαξτε banner με το λινκ τou θεματος να το βαλουμε διπλα στο ρολοι πρωτη μουρη


    λοιπον λεω αν ειμαστε 100% συγουροι οτι θα παρουμε την κονσολα xbox στο realese, να μαζευτουμε σε ενα ΑΛΛΟ θρεντ ολοι μαζι να δουμε ποσοι ειμαστε και μετα να παμε στα plesio Kotsovolo public the consoleclub οτι τελοσπαντων καλυτερο βρουμε...και να πουμε...ειμαστε 237 ατομα!!! ποσο το δινεις...ενοητε μεταφορικα στο σπιτι μας να μπορει να συμετασχει και η επαρχια... τι λετε?

    edit:
    οταν θα παμε να κανονισουμε τισ τιμες ΕΝΟΙΤΕ οτι θα μπορουν να ερθουν ολοι οσοι γουσταρουν μαζι στο μαγαζι!!!!!!
    δηλαδη πχ..... 7 ιουνιου κανονιζουμε ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ τιμη στο plesio στο the mall . Θα εχουμε τον Terror μπροστα να μιλαει ...και απο πισω μπορει να ειμαστε 70 αργοσχολοι του site ...και παμε και για καφε μετα...σαν event....και να μη νομιζει κανεισ οτι τα "παιρνει" κανενας κατω απο το τραπεζι

    σε 1η φασηθα φτιαξουμε ενα θρεντ που εκει θα ποσταρουν ΜΟΝΟ οσοι ειναι σιγουροι οτι θα το παρουν ΣΤΟ RELEASE DATE

    σε 2η φαση θα φτιαξουμε αλλο θρεντ που εκει θα ποσταρουν ΜΟΝΟ οσοι ειναι σιγουροι οτι θα το παρουν στη τιμη που κανονισαμε απο το συγγεκριμενο μαγαζι (με ονομα και τηλεφωνο να επικοινωνισει το καταστημα μαζι τους...λεμε τωρα!! θα δουμε πωσ θα γινει!!)

    3η φαση powerbuy για τιτλο (και καπακι παζαρεμα για καλυτερη τιμη) σε ολο το πακετο


    επισεις αν καποιος αλλος δει την ιδεα εδω και το κανει σε αλλο site να κατευθυνει τουσ φιλους του σε αυτο το ποστ για να γινει συντονισμενη
    "επιθεση" ....ολοι μαζι μπορουμε

    ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
    1) Ποια αλυσίδα είναι;
    αλυσιδα θα οριστει απο την καλυτερη τιμη ΒΑΣΗ http://www.skroutz.gr/ ΚΑΙ http://www.gamecrawler.co.uk/

    2) Τι κινήσεις θα χρειαστεί να κάνει ο καταναλωτής;
    α)Να ποσταρει σε σχετικο θρεντ οτι ειναι day one buyer, β)ολοι μαζι παμε στα καταστηματα και παιρνουμε προσφορεσ για Χ αριθμο κονσολων γ)ποσταρει ονομα και τηλ και γινετε επικοινωνια κατευθηαν με το καταστημα

    3) Πότε θα έχει το μηχάνημα;
    αν παει ο ιδιος στο μαγαζι αμεσος... αλλιως οποτε του το στειλουν σαν να το επαιρνε μονοσ του dayone παραγγελια κανονικα, η τιμη αλλαζει!!

    4) Όσοι μπουν και κάνουν τη διαδικασία θα έχουν εγγυημένη την αγορά day one;
    ναι γιατι θα ειναι ονομαστικα με τηλεφωνο μαζι

    5) πως ακριβώς θα δεσμεύεται ο κάθε χρήστης? Το λέω γιατί μπορεί εσύ να υπολογίσεις 200 Xbox 720 πχ. και όταν έρθει η ώρα της πληρωμής να σου σκάσουν οι 30. Εννοείται πως δε θα πάρουμε την τιμή που πρέπει τότε???. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση??
    -Μην αχωνεστε!!! θα υπαρχει δικλειδα ασφαλειας........ αν μαζευτουμε 300 ατομα η εκπτωση θα υσχιει ειδη απο τους 250 αρα και 50 ατομα να κολοσουν την επομενη μερα...τη μερα της παραγγελιας ΠΑΛΙ θα ειμασται οκ......!!!!!

    και εννοητε οτι θα βρουμε λυση για ολα.........και αυτοι θελουν να πουλησουν...κι εμεις να αγορασουμε
    Last edited by Giorgos78; 29-06-2013 at 15:57.

  20. #18
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δηλαδη, είσαι μέσα στο PowerBuy του ps4forums.gr ή όχι;;;;;;

  21. #19
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αντε παλι....

    Δεν θελουμε να κανουμε powerbuy για το τουβλο της MICROSOFT.

    Για PS4 ενδιαφερεσαι ή οχι βρε συ Γιωργο?

    ΥΓ: Κι εγω θα ενδιαφερομουν Παυλο.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (29-06-2013),psx3 (29-06-2013)

  23. #20
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οκ Δημήτρη, σε προσθετω.

Page 1 of 10 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •