Page 80 of 180 FirstFirst ... 307076777879808182838490130 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 3594

Thread: Gran Turismo 5 - [3D]

  1. #1581
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ιδιαίτερα ενθουσιασμένη εμφανίζεται η Sony από την ανταπόκριση του κοινού γύρω από το Gran Turismo 5, με την εταιρία να δηλώνει πως η δοκιμαστική έκδοση που υπήρχε στο περίπτερό της στην Ε3, μονοπώλησε το ενδιαφέρον του κοινού. Παράλληλα, θέλησε να δώσει ορισμένα νέα στοιχεία για τον τίτλο της Polyphony Digital, ο οποίος δείχνει πληρέστερος από ποτέ. Οι δηλώσεις της Sony επικεντρώθηκαν στις δικτυακές αναμετρήσεις, οι οποίες θα είναι σε θέση να φιλοξενούν ταυτόχρονα μέχρι 16 παίκτες. Αυτή τη φορά θα υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας lobbies, όπου οι χρήστες θα ορίζουν τον αριθμό των παικτών, ενώ σε έναν αγώνα αντοχής θα μπορούν να εναλλάσσουν τη θέση οδήγησης με κάποιον φίλο τους. Φυσικά, για όσους δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο, θα υποστηρίζεται και η επιλογή split-screen, όπου δύο παίκτες θα αγωνίζονται για τη νίκη. Από εκεί και έπειτα, η εταιρία υπόσχεται ένα ολοκληρωμένο career mode, πλήθος πρωταθλημάτων βασισμένα σε πραγματικούς αγωνιστικούς θεσμούς –τα NASCAR, WRC και Super GT είναι μερικά από αυτά- αλλά και ένα ολοκαίνουργιο damage model, το οποίο θα αντιδρά ανάλογα με το σημείο της σύγκρουσης.
    Η Polyphony υπόσχεται ότι τα διαθέσιμα αυτοκίνητα θα ξεπερνούν σε αριθμό τα 1000, ενώ οι διαδρομές θα είναι συνολικά 20, με τις διάφορες παραλλαγές τους να φτάνουν τις 70. Η εναλλαγή της ημέρας σε νύκτα δείχνει ήδη πανέμορφη, ενώ όσοι έχουν προμηθευτεί τα Gran Turismo 5 Prologue ή την έκδοση του τίτλου για το PlayStation Portable, θα μπορούν να μεταφέρουν τα οχήματά τους και να τα χρησιμοποιήσουν μόνο στο arcade mode. Τα Photo Mode και Photo Album επιστρέφουν, παρέχοντας τη δυνατότητα αποστολής και λήψης φωτογραφιών από τους υπόλοιπους χρήστες που βρίσκονται σε online επίπεδο, ενώ και η λειτουργία Gran Turismo TV θα εμπλουτίζεται συνεχώς με νέα τηλεοπτικά προγράμματα, παρμένα από τον χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού.
    Και αν για κάποιους το soundtrack του Gran Turismo 5 δεν ταιριάζει με τα γούστα τους, θα υπάρχει η δυνατότητα να δημιουργήσουν το δικό τους, βασισμένο στα τραγούδια που έχουν αποθηκευμένα στον σκληρό δίσκο της κοσνόλας τους.
    Το Gran Turismo 5 είναι προγραμματισμένο να κυκλοφορήσει τον ερχόμενο Νοέμβριο αποκλειστικά για το PlayStation 3




    gameover.gr

    Spoiler!

  2. #1582
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tα πιο epic νεα μολις τωρα επιβεβαιωνονται!

    GT5: WEATHER, TRACK EDITOR AND GO-KARTS (CONFIRMED)

    President of SCE Shuhei Yoshida in a Q/A

    "What can we look forward to when Gran Turismo 5 releases on PlayStation 3?

    Gran Turismo 5 will offer gamers an experience more rich, more in-depth and more exciting than they might expect - even from a series as closely identified with innovation and invention as Gran Turismo. Not only will Gran Turismo 5 deliver an even more comprehensive set of cars and courses than gamers saw with previous iterations, it will also feature new game-enhacing graphical effects such as damage, night racing and weather.

    These innovations are twinned with the option to join millions of like-minded individuals globally within the Gran Turismo community and to find a driving experience to suit, whether that is taking on the Top Gear test track, chucking cars around stunt arenas, go-karting, creating and sharing your own track or intense head-to-head races. Who, where and what to drive is completely down to the individual.

    This time around Gran Turismo is likely not just to be the definitive driving experience but a definitive gaming experience full stop. "

    http://uk.playstation.com/ps3/news/a...huhei-Yoshida/
    Track editor...weather changes.... droooooools!

  3. #1583
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Εγώ για το Track Editor θα κρατήσω μικρό καλάθι... Το γεγονός ότι λέει "creating and sharing your own track" αφήνει πολλαπλές διαφορετικές ερμηνείες (πχ., μπορεί το creating your own track να σημαίνει αυτό που ήδη ξέραμε ότι δηλαδή μπορείς να πάρεις μία πίστα και να φτιάξεις το χώρο σου για να έρχονται φίλοι σου και να κάνετε ότι θέλετε). Οπότε θα συνιστούσα να μην είμαστε πολύ αισιόδοξοι για track editor καθώς πιστέυω ότι πραγματικά οι πιθανότητες δεν είναι πολλές (άντε στην καλύτερη να μας δώσουν τη δυνατότητα να βάζουμε κόνους στην πίστα του Top Gear και να καθορίσουμε δική μας διαδρομή)...

  4. #1584
    Elite kyrtzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    thessaloniki
    Posts
    849
    PSN ID
    otakon61078

    Default

    Πιστευω οτι το νεο ειναι ετσι οπως ακριβως το εννοει, δεν εχει χωρο για πολλες ερμηνειες αλλωστε πριν περιπου 1 χρονο ειχε βγει ενας τυπος και ειπε για ολα αυτα οτι θα τα εχει το GT5 και δεν τον πιστευε κανεις, μετα απο ενα χρονο ειχε επιβεβαιωθει για τα παντα εκτος απο το weather και το track editing, σημερα επιβεβαιωνεται πληρως!
    ΔΕν θα παρω αδεια το καλοκαιρι φετος διακοπες το Νοεμβριο!
    PSN ID OTAKON61078

  5. #1585
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    αν εχει τλκ track editor και ειναι ικανοποιητικο απο θεμα αποδοσης...τι λετε να φτιαξουμε μια καλη αντιγραφη των πιστων Σερρων και Μεγαρων?

  6. #1586
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^η τελευταια πιστα που θα ηθελα να φτιαξω στο GT5 ειναι η πιστα των Σερρων και των Μεγαρων! ΛΟΛ

  7. #1587
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Εγώ επιμένω... Να δούμε περί τίνος πρόκειται και τι ακριβώς σημαίνει αυτή η φράση... Το create your own track μπορεί να σημαίνει απλώς να παίρνεις μια υπάρχουσα πίστα για να μαζευέις φίλους εκεί, μπορεί να σημαίνει να μπορείς να βάλεις κονάκια, μπορεί να είναι να μπορείς να ρυθμίσεις τις εναλλακτικές διαδρομές στις υπάρχουσες τοποθεσίες ή μπορεί να είναι full track editor! Το τελευταίο ενδεχόμενο, πάντως, μου μοιάζει ελάχιστα πιθανό...

    Μακάρι ασφαλώς... Διότι όλοι έχουμε επισημάνει ότι ο αριθμός των υπαρχόντων πιστών είναι σχετικά μικρός για το παιχνίδι, οπότε αν υπάρχει όντως track editor το παιχνίδι θα είναι πραγματικά άπιαστο!

  8. #1588
    Elite kyrtzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    thessaloniki
    Posts
    849
    PSN ID
    otakon61078

    Default

    Kαι μονο που φανταζομαι endurance race στην πρασινη κολαση με εναλλαγη νυχτας μερας και εναλλαγη στις καιρικες συνθηκες τρελαινομαι.
    Και να το προχωρησω λιγο παραπανω ολα αυτα σε κλειστο online lobby με τα παιδια απο αυτο εδω το forum vs16!
    Αρρωστια!!!!
    PSN ID OTAKON61078

  9. #1589
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Παιδια μιας και εγινε αναφορα στις τιμονιερες πριν, θα ηθελα μονο να με ενημερωσετε αν η επισημη τιμονιερα του GT (Logitech Driving force GT) ειναι συμβατη με το playstation 2;Την εχει δοκιμασει κανεις;Eιμαι μια ανασα απ το να την παρω και θελω να ξερω αν λειτουργει σε PS2!
    Σας ευχαριστω πολυ!
    Last edited by balabanis; 23-06-2010 at 04:22.

  10. #1590
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    νομιζω ειναι μονο για ps2 και ps3.
    Last edited by ilias78; 22-06-2010 at 01:09.

    Spoiler!

  11. #1591
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    και pc!!

  12. #1592
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Εγώ επιμένω... Να δούμε περί τίνος πρόκειται και τι ακριβώς σημαίνει αυτή η φράση... Το create your own track μπορεί να σημαίνει απλώς να παίρνεις μια υπάρχουσα πίστα για να μαζευέις φίλους εκεί, μπορεί να σημαίνει να μπορείς να βάλεις κονάκια, μπορεί να είναι να μπορείς να ρυθμίσεις τις εναλλακτικές διαδρομές στις υπάρχουσες τοποθεσίες ή μπορεί να είναι full track editor! Το τελευταίο ενδεχόμενο, πάντως, μου μοιάζει ελάχιστα πιθανό...

    Μακάρι ασφαλώς... Διότι όλοι έχουμε επισημάνει ότι ο αριθμός των υπαρχόντων πιστών είναι σχετικά μικρός για το παιχνίδι, οπότε αν υπάρχει όντως track editor το παιχνίδι θα είναι πραγματικά άπιαστο!
    Εγώ πιστεύω ότι είναι τελείως ξεκάθαρο, θα διαθέτει δικό του track editor. Δεν είναι και τόσο δύσκολο προς υλοποίηση ένα τέτοιο εργαλείο μπροστά σε όσα έχουν κάνει μέχρι στιγμής Το να μαζεύεις τους φίλους σου, θα λεγόταν create your own event, κάτι το οποίο έχει ανακοινωθεί, το να βάλεις κονάκια και να το ανακοινώσουν θα είναι για να τους πάρεις με τις ντομάτες. Αυτό με τις εναλλακτικές είναι μια βάσιμη εκδοχή, αλλά δεν νομίζω ότι θα το διαφημιζαν. Εγώ πιστεύω ότι θα διαθέτει ένα υποτυπώδες εργαλείο, το θέμα είναι τι δυνατότητες θα έχει. Η sharing δυνατότητα πάντως είναι πολύ καλό σημάδι

  13. #1593
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    pwpwpw...exoume polous mines akoma mprosta mas ma to paixnidi einai ola ta leyta...apisteyto.kalws to kai as argise!!!meta tis diakopes oti kalutero exei na deiksei to ps3!!!a-p-i-s-t-e-u-t-o!!!!

  14. #1594
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγώ πιστεύω ότι είναι τελείως ξεκάθαρο, θα διαθέτει δικό του track editor. Δεν είναι και τόσο δύσκολο προς υλοποίηση ένα τέτοιο εργαλείο μπροστά σε όσα έχουν κάνει μέχρι στιγμής. Το να μαζεύεις τους φίλους σου, θα λεγόταν create your own event, κάτι το οποίο έχει ανακοινωθεί, το να βάλεις κονάκια και να το ανακοινώσουν θα είναι για να τους πάρεις με τις ντομάτες. Αυτό με τις εναλλακτικές είναι μια βάσιμη εκδοχή, αλλά δεν νομίζω ότι θα το διαφημιζαν. Εγώ πιστεύω ότι θα διαθέτει ένα υποτυπώδες εργαλείο, το θέμα είναι τι δυνατότητες θα έχει. Η sharing δυνατότητα πάντως είναι πολύ καλό σημάδι
    Μα δεν τον διαφημίζουν, αυτό είναι το θέμα! Είναι μια φράση σε ένα post του playstation blog στο οποίο ένας τύπος μιλάει για πολλά παιχνίδια μαζί! Αυτό είναι το θέμα...

    Τεσπα, μακάρι ρε παιδιά να έχετε δίκιο, αλλά εγώ για να μην απογοητευθώ (όχι δηλαδή ότι το παιχνίδι δεν είναι γαμάτο έτσι κι αλλιώς με όσα μας έχουν δείξει) θα είμαι λίγο πιο επιφυλακτικός μέχρι να δω μία πιο επίσημη και σαφή επιβεβαίωση... Το πρόβλημα είναι ότι 3,5 μήνες δεν περνάνε έτσι εύκολα (ευτυχώς ο Αύγουστος θα περάσει γρήγορα λόγω διακοπών...)!

    Btw, δεν είναι καθόλου εύκολο να φτιάξεις ένα track editor... Ιδίως το να το κάνεις με τέτοιο τρόπο που να εξασφαλίζει την ποιότητα των παραγόμενων πιστών.

  15. #1595
    Advanced Member cobradrama's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Δράμα
    Posts
    394
    PSN ID
    cobradrama
    Name
    Γιώργος

    Default

    Κοίτα που θα φτιάξουμε και clan στο GRAN TURISMO,χαχαχαχα.Πέρα από την πλάκα παίδες,φανταστείτε να μαζευτούμε όλοι σε ένα lobby,τί έχει να γίνει!!!!!!!Να κάνουμε TIME TRIALS ή TRACK DAYS στην πίστα TOP GEAR και να λέμε:<<This is the new Lamborghini Murcielago with a top speed of..........tell you what.......lets find out!!!!!!!!!>>,όπως λέει και ο Κλάρκσον.

  16. #1596
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπου και να μπω, σε οποιανου το track day, θα σας πατησω ολους κατω....γιατι ειμαι ο the bester of all!

  17. #1597
    Advanced Member cobradrama's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Δράμα
    Posts
    394
    PSN ID
    cobradrama
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οπου και να μπω, σε οποιανου το track day, θα σας πατησω ολους κατω....γιατι ειμαι ο the bester of all!

    ^^^ Ώχ!!!!,αναμένονται επικές μάχες.Πλάκα πλάκα έχω να πιάσω το proloque στα χέρια μου πάνω από 6-7 μήνες.Θα χρειαστώ προπόνηση.

  18. #1598
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οπου και να μπω, σε οποιανου το track day, θα σας πατησω ολους κατω....γιατι ειμαι ο the bester of all!
    σιγά ρε sting !!!! χαχαχα

  19. #1599
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Stig εννοεις, αλλα ποιος Stig ρε συ.... δεν ειναι τυχαιο το nick μου....

    Val-kyre προερχεται απο το Val-killer... απλα το αλλαξα για να μην κανει ΚΡΑ!

  20. #1600
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    σωστός χαχα θα έχουμε Πλάκα τον Νοέμβρη !

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto IV
    By Slay in forum Παιχνίδια για το Playstation 3
    Replies: 2549
    Last Post: 07-08-2012, 02:04
  2. Gran Turismo HD
    By Slay in forum Gran Turismo Forum
    Replies: 40
    Last Post: 03-08-2007, 22:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •