Page 180 of 180 FirstFirst ... 80130170176177178179180
Results 3,581 to 3,594 of 3594

Thread: Gran Turismo 5 - [3D]

  1. #3581
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δημητρη(Val) θα διαφωνησω μονο στο θεμα του AA και των standard cars.Το ΑΑ παραμενει αγκαθι για το παιχνιδι(τουλαχιστον στα 1080p που παιζω εγω) και κατ'εμε χαλαει ολη την εικονα.Οσα πολυγωνα και να εχει το αυτοκινητο αν εχει τοσα σκαλοπατακια και τοσο κακης ποιοτητας σκιες χαλαει αρκετα το τελικο αποτελεσμα.
    Τα standard cars ειναι αποδεδειγμενο μεσω φωτο απο την τελικη εκδοση,οτι εχουν τα ιδια πολυγωνα και δυστυχως οχι μονο.



    Επισης αλλες πιστες ειναι πολυ μετριες και αλλες πανεμορφες.

    Στα υπολοιπα θα συμφωνησω.Ειναι πολυ εθιστικο,τα καρτς απολαυση(δεν το περιμενα)και εχει παρα πολλες επιλογες.

    Μην το συνεχιζεις!!!!πρεπει να παιξεις με τιμονιεεερα.
    .

  2. #3582
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    1. Οχι ουτε το track editor δοκιμασα, ημουν πραγματικα τοσο κολλημενος με το GT Life που δεν προλαβα!

    2. Το damage ειναι οπως το εχουμε δει στα τελευταια βιντεο. Τα premium τσαλακωνονται και κρεμονται προφυλακτηρες, εχουν γρατζουνιες. Σε καμμια περιπτωση μην περιμενετε ζημια στυλ Burnout. Οι εταιρειες εχουν απαγορεψει την καταστροφη των αυτοκινητων τους και επιτρεπουν μονο περιορισμενη απεικονηση ζημιας για διαφημιστικους λογους. Δεν θα ηταν δηλαδη και η καλυτερη διαφημιση για μια φερραρι να βγαζει καποιος τοσο ρεαλιστικες φωτο και να φαινεται το φερραρι διαλυμενο

    3. 8 GB που κραταει γυρω στα 40 λεπτα για να γινει install (το παιχνιδι λεει ψεμματα οτι ειναι 20 λεπτα)
    μία παρένθεση μόνο valkyre στο πραγματικά εντυπωσιακό review!! Σχετικά με το damage και χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, λένε ορισμένοι σε ξένα forum ότι ανοίγει εντελώς μετά το level 30! χτες κυκλοφορούσε ένα βιντεάκι που δείχνει ένα αμάξι σμπαράλια τα σχετικά ποστ είναι στο link.

    http://www.gamefaqs.com/boards/94110...smo-5/57248698

  3. #3583
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    και το σχετικό βίντεο

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=bGWih-RTbXQ"]YouTube - Gran Turismo 5 advanced damage - (level40)[/ame]

  4. #3584
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ A δεν το ξερω αυτο φιλε μακαρι να ειναι οπως τα λες αν και αμφιβαλλω για να ειμαι ειλικρινεις. Θα ειχαμε δει και ακουσει κατι σιγουρα. Ο τυπος αποκελειεται να ειναι ο μοναδικος που εχει φτασει level 30 και αποκλειεται να μην ειχε ανεβασει καποιος καποιο σχετικο βιντεο η φωτο για αποδειξη.

    Αλλα τωρα που το ξαναδιαβαζω ο τυπος δεν λεει οτι το αυτοκινητο εχει διαφορετικο damage οπτικο, μαλλον εννοει οτι μετα το level 30 απλα με μια δυνατη στουκα βγαινεις εκτος αγωνα. (καπως οπως γινεται και στα διαφορα challenges δηλαδη)

    Εdit: WoW τωρα ειδα το βιντεο οντως καμμια σχεση, αλλα μηπως αυτο συμβαινει μονο με τα WRC αυτοκινητα? Δεν καταλαβαινω γιατι να μην ξεκλειδωνεται τουλαχιστον οπτικα το damage Πιο νωρις.΄Μαλλον για τα rally cars ειναι ρε συ... δεν ξερω... ωραιο παντως
    Last edited by Valkyre; 24-11-2010 at 12:19.

  5. #3585
    Elite george13gr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΑΙΓΙΟ
    Posts
    828
    PSN ID
    george13gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    εγώ κάνω υπομονή ως τις 6 το απόγευμα κακήν κακώς
    ουδέν σχόλιον...Γενική ταχυδρομική σου λένε μετά...από χτές έπρεπε να το χω

  6. #3586
    Elite george13gr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΑΙΓΙΟ
    Posts
    828
    PSN ID
    george13gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by jper75 View Post
    και το σχετικό βίντεο

    πότε έφτασε ο τύπος level 40?????????????????????????????????????????
    τι σκατά περιμένω??

  7. #3587
    Senior Member Ninja's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Nowhere
    Posts
    115

    Default

    Τα premium cars ρε παιδια ποια ακριβως ειναι?
    Εγω πηρα εχθες ενα μεταχειρισμενο S2k και δεν μου βαζει ζαντες / καπο κτλ γι αυτο τον λογο. Αν το παρω καινουργιο θα δουλευουν και αυτα?

  8. #3588
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Λογικά το damage που βλέπουμε θα αφορά μόνο τα WRC αυτοκίνητα και νομίζω ότι είχε ανακοινωθεί κάτι τέτοιο. Στα αυτοκίνητα παραγωγής εάν δεν κάνω λάθος υπάρχει απαγόρευση να φεύγουν πόρτες κλπ αφήνοντας "εκτεθειμένο" σε κινδύνους τον οδηγό, κάτι που δεν ισχύει με τα αυτοκίνητα WRC/Nascar γιατί έχουν επιπλέον πλευρικές μπάρες, κλπ πρόσθετα που και καλά τον προστατεύουν. Θεωρώ λοιπόν ότι πόρτα να φεύγει σε αυτοκίνητα παραγωγής δύσκολο, προφυλακτήρες - καθρέπτες - αεροτομές ναι θα πρέπει να το δούμε, ολική καταστροφή σε όχημα δεν θα δούμε και το totaled που αναφέρει σίγουρα εννοεί ότι του απαγορεύτηκε να συνεχίσει τον αγώνα λόγω των μηχανικών βλαβών και δεν νομίζω ότι αναφέρεται τόσο πολύ στις "αισθητικές" ζημιές.

    Περιμένω να το πάρω στα χέρια μου μέσα στο ΣΚ (την collectors ενδεχομένως όχι ότι έχει μεγάλη σημασία δηλαδή) γιατί μου έχει πέσει απαγόρευση αγοράς από τον gamer κουμπάρο μου λόγω γιορτής/γενεθλίων θέλει να μου το κάνει δώρο (και επειδή του την χάλασα πριν δέκα μέρες με το Move Starter Pack που πήρα μόνος μου, δεν θέλω να του κάνω πάλι το ίδιο). Ωστόσο η μισή friends list μου παίζει με το GT5, δεν ξαναμπαίνω στο PSN.

  9. #3589
    Elite george13gr's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    ΑΙΓΙΟ
    Posts
    828
    PSN ID
    george13gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ααα παίδες να ετοιμάσουμε και έναν οδηγό τροπαίων στο εγγύς μέλλον εε?
    ξέρει κανείς αν θα χει σίγουρα?

  10. #3590
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Ninja View Post
    Τα premium cars ρε παιδια ποια ακριβως ειναι?
    Εγω πηρα εχθες ενα μεταχειρισμενο S2k και δεν μου βαζει ζαντες / καπο κτλ γι αυτο τον λογο. Αν το παρω καινουργιο θα δουλευουν και αυτα?
    Γυρω στα 250 ειναι τα premium αυτοκινητα. Ναι αν παρεις την premium εκδοση του θα μπορεις να τα αλλαξεις και αυτα.

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δημητρη(Val) θα διαφωνησω μονο στο θεμα του AA και των standard cars.Το ΑΑ παραμενει αγκαθι για το παιχνιδι(τουλαχιστον στα 1080p που παιζω εγω) και κατ'εμε χαλαει ολη την εικονα.Οσα πολυγωνα και να εχει το αυτοκινητο αν εχει τοσα σκαλοπατακια και τοσο κακης ποιοτητας σκιες χαλαει αρκετα το τελικο αποτελεσμα.
    Τα standard cars ειναι αποδεδειγμενο μεσω φωτο απο την τελικη εκδοση,οτι εχουν τα ιδια πολυγωνα και δυστυχως οχι μονο.

    Επισης αλλες πιστες ειναι πολυ μετριες και αλλες πανεμορφες.

    Στα υπολοιπα θα συμφωνησω.Ειναι πολυ εθιστικο,τα καρτς απολαυση(δεν το περιμενα)και εχει παρα πολλες επιλογες.

    Μην το συνεχιζεις!!!!πρεπει να παιξεις με τιμονιεεερα.
    Ισως καποια stadar cars να ηταν απο παλια τοτε πιο προσεγμενα (οπως τωρα καποια premiums ειναι πολυ καλυτερα απο καποια αλλα premiums) γιατι πραγματικα φαινονται πολυ ομορφα ρε συ. Δηλαδη δεν σε χαλαει στην εικονα.

    Για τις σκιες και το ΑΑ τονισα οτι ειναι βελτιωμενα σε σχεση με το Prologue. Σαφως και ακομα υπαρχουν θεματακια εκει και εδω, αλλα πραγματικα αν βαλεις το Prologue Βαγγελη θα δεις οτι ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα. Παντως το ΑΑ δεν μου φαινεται καθολου κακο. Οι σκιες ναι...χαλανε την εικονα μερικες φορες και αν παρατηρησεις συμβαινει υποσυγκεκριμενες γωνιες σκιασης.. πολυ περιεργο. Ωρες ωρες ειναι κανονικα σκαλοπατια και χαλαει ασχημα.

    Την περιμενω την ατιμη... την περιμενω ακομα...

  11. #3591

    Default

    An kapoios vrei tin Collectors as postarei to magazi!!!

  12. #3592
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ισως καποια stadar cars να ηταν απο παλια τοτε πιο προσεγμενα (οπως τωρα καποια premiums ειναι πολυ καλυτερα απο καποια αλλα premiums) γιατι πραγματικα φαινονται πολυ ομορφα ρε συ. Δηλαδη δεν σε χαλαει στην εικονα.

    Για τις σκιες και το ΑΑ τονισα οτι ειναι βελτιωμενα σε σχεση με το Prologue. Σαφως και ακομα υπαρχουν θεματακια εκει και εδω, αλλα πραγματικα αν βαλεις το Prologue Βαγγελη θα δεις οτι ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα. Παντως το ΑΑ δεν μου φαινεται καθολου κακο. Οι σκιες ναι...χαλανε την εικονα μερικες φορες και αν παρατηρησεις συμβαινει υποσυγκεκριμενες γωνιες σκιασης.. πολυ περιεργο. Ωρες ωρες ειναι κανονικα σκαλοπατια και χαλαει ασχημα.

    Την περιμενω την ατιμη... την περιμενω ακομα...
    Nαι απο μακρια τα standard δεν ειναι και τοσο ασχημα.Απλα οταν κανεις καποιο ζουμ φαινονται πολυ οι ατελειες.

    Για το ΑΑ τωρα.
    Απλα ρε συ,χαλαει πολυ η εικονα και ειναι κριμα.Το MLAA δεν το ξερουν αυτοι?
    Aλλα φανταζομαι οτι οταν ξεκιναγαν να κανουν το παιχνιδι το MLAA ηταν κατι ''αγνωστο'' γι αυτους και ετσι ισως δεν μπορουσαν να το βαλουν τελευταια στιγμη.Το MLAA ειναι πολυ πιο ''ελαφρυ'' απο το κλασικο ΑΑ και απ'όσο γνωριζω στο GT5 στα 720p εχουμε 4ΧΑΑ.Οποτε αυτος ο ''χωρος'' που πηρε το κλασικο ΑΑ θα μπορoυσε να χρησιμευσει για αλλα πραγματα.Τεσπα.
    Οι Σκιες παλι ειναι πολυ ασχημες(ισως καλυτερες απο του prologue,αλλα σε καμια περιπτωση ικανοποιητικες).


    Αντε με το καλο να ερθει.Αλλα μην το εχεις τερματησει ως τοτε.


    Edit.Λευτερη και εγω δεν βρηκα τροπο να ενεργοποιησω το headtracking.Aν ξερει καποιος πως γινεται να παιξει,ας πει.
    Last edited by PDS; 24-11-2010 at 12:49.
    .

  13. #3593
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το παρων κλειδωνεται. Θα μεταφερθούν καποια ποστ στο thread

    Gran Turismo 5 - Πείτε μας τις πρώτες σας εντυπώσεις
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #3594
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Καλα ναι ηταν πολυ αργα για να βαλουν MLAA προφανως. Ασε καλυτερα γιατι θα περιμεναμε πολυ καιρο ακομα λολ!

    Παντως εμενα δεν με ενοχλει τοσο το ΑΑ βασικα δεν το παρατηρω σχεδον καθολου. Οι σκιες ειναι αυτες που χτυπανε ασχημα!

    Ωραιες εντυπωσεις Λευτερη κι εσυ με τιμονιερα παιζεις? Παιζει να ειμαι ο μονος που ακομα δεν εχει... λολ

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto IV
    By Slay in forum Παιχνίδια για το Playstation 3
    Replies: 2549
    Last Post: 07-08-2012, 02:04
  2. Gran Turismo HD
    By Slay in forum Gran Turismo Forum
    Replies: 40
    Last Post: 03-08-2007, 22:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •