Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 102

Thread: The Last of US - Factions

  1. #41
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Έχει κάτι μπάρες στα αριστερά, στη λίστα με τους παίχτες, και δίπλα από το psn-id του καθενός. Είναι η ποιότητα σύνδεσης;


  2. #42
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το ping/latency.

  3. #43
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    και γιατί ρε συ psx3 με 4 μπάρες τούμπανο με κάνουν τόπι; (Αν η απάντηση είναι "επειδή είσαι μυρωδιάς" πες το δεν παρεξηγούμαι)...

    edit: και βάλε και κάνα άβαταρ της προκοπής με αυτή την κεφάλα που έχεις...Εχω ένα γαμάτο πυρσό, θές;
    Last edited by le_71; 28-06-2013 at 22:08.

  4. #44
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Βγήκε update. Αλλαγές που πρόσεξα μέχρι τώρα?
    Έβαλαν την επιλογή 'Find Match (No parties)' και στα δύο modes.
    Δηλαδή σου αποκλείει τις 4αδες (που πάνε και για κατούρημα μαζί) που έλεγα σε προηγούμενο post, και έφτιαξαν το bug με το explosive booster lvl 2.
    Η πλάκα είναι ότι στο πρώτο game που έπαιξα με την επιλογή no parties μου έπεσε μια τετράδα που πηγαίναν πάλι όλοι μαζί..
    Αλλά είχαν mics οπότε λογικό να συνεννοούνται
    Ήθελα να ήξερα τι καταλαβαίνουν με το να πηγαίνουν όλοι μαζί,να καταλήγει ένας να κάνει τα kills (αυτό με το καλύτερο σημάδι) και όλοι οι άλλοι απλώς να περιφέρονται από πίσω του μήπως κάνουν κανένα revive...
    Εγώ έχω 1-2 μπάρες αλλά δεν έχω πολλά προβλήματα.. Μόνο 2 lager πέτυχα οι οποίοι φαινόταν ότι είχαν lag-switch αφού σε όλο το ματς ήταν κύριοι και όταν τους σημάδευα πάγωνε ο παίκτης τους, τους σκότωνα και μετά από 2 δευτερόλεπτα μου έγραφε ότι με σκότωσε ο τύπος με melee και έπεφτα στο έδαφος xD
    Επικές στιγμές
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  5. #45
    Senior Member xforis78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Posts
    116
    PSN ID
    FORIS-GR

    Default

    το lag switch δουλευει μονο για αυτον που κανει host, αυτα συμβενουν οταν ενα game δεν εχει dedicated servers.

  6. #46
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κάνεις λάθος. Το lagswitch δουλεύει ΜΟΝΟ αν δεν είσαι host, τουλάχιστον στα παιχνίδια της ND.

    host + lagswitch = instant disconnection

  7. #47
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Εγώ έμεινα μ@λ@κ@ς με έναν τύπο χθες! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνουν αυτό.. Τι καταλαβαίνουν..!
    Ήταν ένας 53αρης (αρκετά μεγάλο lvl για τον χρόνο που έχει κυκλοφορήσει το παιχνίδι), και ενώ της μένουν της ομάδας του 2-3 deaths για να χάσει, του την πέφτουμε τρεις(!)
    Λίγο πριν τον ρίξουμε αρχίζει να freeζάρει και να έρχεται καταπάνω μας "διακεκομμένος"
    Τον ρίχνουμε στο έδαφος,δεν μας πιάνεται ως kill, το όνομα του παραμένει στον avatar του που βρίσκεται στο έδαφος,και παράλληλα μας επιτίθεται ως ύλη(?) στην περιοχή γύρω από το πτώμα του χωρίς φυσικά να μπορούμε να τον δούμε ούτε να τον (ξανα)σκοτώσουμε..! Εγώ ενώ τον έχω ρίξει κάτω,αρχίζει να μου βγάζει ότι δέχομαι damage από μέρη του χάρτη που δεν ήταν κανείς και στο τέλος σκοτώνομαι από τον τύπο με melee(!)..
    Σκότωσε όλη την ομάδα μου αλλά ήμασταν πολλά kills μπροστά και όταν μας έκανε spawn, το παιχνίδι ήταν στα τελευταία δευτερόλεπτα και τελείωσε.
    Πραγματικά όσα χρόνια παίζω online games είναι το πιο εξωφρενικό πράγμα που έχω συναντήσει..
    Πρέπει να κάνουν κάτι όμως γιατί παίζω 2 βδομάδες και έχω συναντήσει όσους lagswitchers δεν συνάντησα σε 2 χρόνια στο uncharted...
    Γενικά κάτι να κάνουν με το ping/latency όπως έχει πει τόσες φορές ο psx3..
    Last edited by I_HAVE_A_NAME_; 30-06-2013 at 17:02.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  8. #48
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτό που λες είναι το περίφημο dead body glitch και υπάρχει από το 2009 (!)

    Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να γίνει trigger και ένας από αυτούς είναι το lag... είχα μείνει μαλάκας όταν κάποιος μου έδειξε σε Custom Game στο UC3 MP να κάνει το DBG όποτε γούσταρε!

    Φυσικά η ND στα @@ της να το patchάρει τόσα χρόνια...

  9. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    FotisGRC (30-06-2013),I_HAVE_A_NAME_ (30-06-2013)

  10. #49
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    πολύ τόξο ρε γμτ

  11. #50
    Elite KosmixGR's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    683
    PSN ID
    KosmixGR
    Name
    Κώστας

    Default

    Μπράβο για το thread Λευτέρη !

    Γι αυτούς που θέλουν να κυνηγήσουν τα υψηλά unlockables αλλά δεν "το χουν" με τα kills о καλύτερος τρόπος είναι το First-Aid Training 3, παίρνεις τρελό πόντο. Βασικά και να το χεις είναι σχεδον μονοδρομος λόγω των firefly/hunter attacks και τον μεγάλο αριθμό supplies που χρειάζονται μετά τους 100 survivors. Επίσης τα heals (οχι revive) είναι τα πιο εύκολα challenges και πάντα τα κρατάω για τα 100% attacks. Аυτά.
    Last edited by KosmixGR; 01-07-2013 at 05:48.

  12. The Following User Says Thank You to KosmixGR For This Useful Post:

    le_71 (01-07-2013)

  13. #51
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=608576

    Και όλα αυτά λόγω των ηλίθιων Γερμανικών νόμων και της τσιγκουνιάς της Sony να παράγει 2 διαφορετικά δισκάκια...

  14. #52
    Elite ezio_auditore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    XALKIDIKI
    Posts
    878
    PSN ID
    VenomDK
    Name
    ΙΩΣΗΦ

    Default

    VenomDK καντε με add το λιωνω αυτες τις μερες,εχω και headset για καλυτερη συνενοηση

  15. #53
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Πωπω έχω ξενερώσει. Μου μένει ένα εύκολο Single Player Trophy και τα 4 του Multiplayer. Πήγα να παίξω λίγο και είναι πολύ δύσκολο. Δεν υπάρχει δεν μπορώ να πάω Kill. Μου φαίνεται δεν θα πάρω Platinum.. Όποιος θέλει να παίξουμε μαζί μπας και τα πάρω..

  16. #54
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ρώτα τα άλλα παιδιά εδώ μέσα αν ενδιαφέρονται να boostάρουν τα τρόπαια που θες...

  17. #55
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by Spiros20 View Post
    Πωπω έχω ξενερώσει. Μου μένει ένα εύκολο Single Player Trophy και τα 4 του Multiplayer. Πήγα να παίξω λίγο και είναι πολύ δύσκολο. Δεν υπάρχει δεν μπορώ να πάω Kill. Μου φαίνεται δεν θα πάρω Platinum.. Όποιος θέλει να παίξουμε μαζί μπας και τα πάρω..
    Υπάρχουν 2 trophies στο MP τα οποία πρέπει να τερματίσεις τις εβδομάδες ως firefly και ως hunter οπότε εάν δεν το έχεις καθόλου και το κάνεις περισσότερο "αγγαρεία" θα είναι πολύ δύσκολο να τα πάρεις..
    Αυτό με το first aid training 3 είναι εύκολο κολπάκι για περισσότερους πόντους εάν δυσκολεύεσαι με τα downs και τα kills..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  18. #56
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Quote Originally Posted by I_HAVE_A_NAME_ View Post
    Υπάρχουν 2 trophies στο MP τα οποία πρέπει να τερματίσεις τις εβδομάδες ως firefly και ως hunter οπότε εάν δεν το έχεις καθόλου και το κάνεις περισσότερο "αγγαρεία" θα είναι πολύ δύσκολο να τα πάρεις..
    Αυτό με το first aid training 3 είναι εύκολο κολπάκι για περισσότερους πόντους εάν δυσκολεύεσαι με τα downs και τα kills..
    Καλα θα δω άμα βρω και κανένα άλλο παιδί. Πάντως πέφτω σε κάτι μεγαλα levels και ξενερώνω. Για να πάρεις τα τρόπαια με τις εβδομάδες αν κατάλαβα καλα πρέπει να νικάς συνέχεια μέχρι να πας εβδομάδα 12 ημέρα 7;
    Και επίσης μια ερώτηση. Διαβάζω στα forums ότι να κρατάμε λέει τα εύκολα Challege για το τέλος. Τι εννοούν;
    Last edited by Spiros20; 02-07-2013 at 20:48.

  19. #57
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by Spiros20 View Post
    Καλα θα δω άμα βρω και κανένα άλλο παιδί. Πάντως πέφτω σε κάτι μεγαλα levels και ξενερώνω. Για να πάρεις τα τρόπαια με τις εβδομάδες αν κατάλαβα καλα πρέπει να νικάς συνέχεια μέχρι να πας εβδομάδα 12 ημέρα 7
    Και επίσης μια ερώτηση. Διαβάζω στα forums ότι να κρατάμε λέει τα εύκολα Challege για το τέλος. Τι εννοούν;
    Όχι δεν πρέπει να νικάς συνέχεια. Ούτε έχουν τόση σημασία τα deaths. Πρέπει να συλλέγεις αρκετά parts για να ταίζεις την υποτιθέμενη φυλή σου. Parts συλλέγεις με downs,με executions,με revives,με heals,με crafting,κλπ
    Εάν δεν μαζεψεις αρκετά parts για κάποια games η φυλή σου αρρωσταίνει και πεθαίνει σταδιακά..
    Καθόλη την διάρκεια αυτών των εβδομάδων σου εμφανίζονται κάποια challenges με την επίτευξη των οποίων είτε προσθέτεις στην φυλή σου άτομα είτε αφαιρείται όσο μικρότερο ποσοστό καταφέρεις.Αυτά τα challenges είναι του στυλ "Κάνε 6 downs" "Κάνε 9 executions" κλπ
    Τα οποία όμως επιλέγεις εσύ κάθε φορά που σου ζητείται. Όσο περισσότερο επιλέγεις μια κατηγορία όμως τόσο πιο πολύ αυξάνονται τα νούμερα που σου ζητάει..
    Γι'αυτό κρατάς τα εύκολα για το τέλος..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  20. The Following User Says Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    Spiros20 (02-07-2013)

  21. #58
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Quote Originally Posted by I_HAVE_A_NAME_ View Post
    Όχι δεν πρέπει να νικάς συνέχεια. Ούτε έχουν τόση σημασία τα deaths. Πρέπει να συλλέγεις αρκετά parts για να ταίζεις την υποτιθέμενη φυλή σου. Parts συλλέγεις με downs,με executions,με revives,με heals,με crafting,κλπ
    Εάν δεν μαζεψεις αρκετά parts για κάποια games η φυλή σου αρρωσταίνει και πεθαίνει σταδιακά..
    Καθόλη την διάρκεια αυτών των εβδομάδων σου εμφανίζονται κάποια challenges με την επίτευξη των οποίων είτε προσθέτεις στην φυλή σου άτομα είτε αφαιρείται όσο μικρότερο ποσοστό καταφέρεις.Αυτά τα challenges είναι του στυλ "Κάνε 6 downs" "Κάνε 9 executions" κλπ
    Τα οποία όμως επιλέγεις εσύ κάθε φορά που σου ζητείται. Όσο περισσότερο επιλέγεις μια κατηγορία όμως τόσο πιο πολύ αυξάνονται τα νούμερα που σου ζητάει..
    Γι'αυτό κρατάς τα εύκολα για το τέλος..
    Ok σε ευχαριστώ πολύ. Κάτι τελευταίο. Τα Parts που μαζεύεις άμα τα καταναλώσεις μέσα στο παιχνίδι να κάνεις κάποιο upgrade θα αφαιρεθούν γενικά από το σύνολο όταν νικήσεις το παιχνίδι που τα κάνει Convert;

  22. #59
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by Spiros20 View Post
    Ok σε ευχαριστώ πολύ. Κάτι τελευταίο. Τα Parts που μαζεύεις άμα τα καταναλώσεις μέσα στο παιχνίδι να κάνεις κάποιο upgrade θα αφαιρεθούν γενικά από το σύνολο όταν νικήσεις το παιχνίδι που τα κάνει Convert;
    Όχι δεν αφαιρούνται. Οτιδήποτε κερδίζεις σε parts γίνεται convert ασχέτως με το τι ξοδεύεις στο in-game store..
    Κοίταζε τις πληροφορίες που δίνει το παιχνίδι στα loading screens λίγο πριν ξεκινήσει το εκάστοτε game. Βοηθάει πολύ για να μάθεις 2-3 πράγματα στην αρχή..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  23. The Following User Says Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    Spiros20 (02-07-2013)

  24. #60
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Αυτό με τα υποχρεωτικά missions είναι πολύ σπαστικό πάντως...

    Αλήθεια, αν δεν επιλέξεις τίποτα και μείνεις στην οθόνη επιλογής mission, τι γίνεται; Περιμένουν και οι άλλοι παίκτες μέχρι να διαλέξεις;

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •