Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 40 of 102

Thread: The Last of US - Factions

  1. #21
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χα χα... Ναι, ετσι εγινε.
    Μπορει να παιξω λιγο σημερα παλι, αν βρω χρονο. Practice makes perfect.


  2. #22
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Dragonpaul. Δοκίμασε να ξεκινήσεις με το stealth preset το οποίο σου δίνει το τόξο ως 2ο όπλο (μεγάλο) και το silenced 9mm για 1ο (μικρό). (Και τα 2 είναι κλειδωμένα στα custom loadouts.)
    Έτσι όταν πυροβολάς τουλάχιστον δεν θα φαίνεσαι ως κόκκινη βούλα στο ραντάρ που είναι πάνω αριστερά στην οθόνη σου.
    Επίσης για τον ίδιο λόγο μην τρέχεις πολύ μες στο παιχνίδι. Εάν πηγαίνεις crouched υπάρχει ένα booster στο stealth preset με το οποίο δεν σε εντοπίζουν όταν μπαίνουν σε listen mode οι εχθροί.
    Και γω έχασα την φυλή μου την πρώτη φορά αλλά μετά προσπάθησα να επιλέγω διαφορετικά challenges για να κρατάω τους στόχους "επιτεύξιμους".
    Τώρα είμαι στις 12 βδομάδες και 2 μέρες. (άλλα 5 παιχνίδια έμειναν)
    Δυστυχώς εάν πέσεις πάνω σε παίκτες που πηγαίνουν 4-4 δεν παλεύεται το παιχνίδι. Πρέπει να είσαι και εσύ σε τετράδα για να τους νικήσεις.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  3. The Following User Says Thank You to I_HAVE_A_NAME_ For This Useful Post:

    Dragonpaul (23-06-2013)

  4. #23
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    Quote Originally Posted by I_HAVE_A_NAME_ View Post
    Dragonpaul. Δοκίμασε να ξεκινήσεις με το stealth preset το οποίο σου δίνει το τόξο ως 2ο όπλο (μεγάλο) και το silenced 9mm για 1ο (μικρό). (Και τα 2 είναι κλειδωμένα στα custom loadouts.)
    Έτσι όταν πυροβολάς τουλάχιστον δεν θα φαίνεσαι ως κόκκινη βούλα στο ραντάρ που είναι πάνω αριστερά στην οθόνη σου.
    Επίσης για τον ίδιο λόγο μην τρέχεις πολύ μες στο παιχνίδι. Εάν πηγαίνεις crouched υπάρχει ένα booster στο stealth preset με το οποίο δεν σε εντοπίζουν όταν μπαίνουν σε listen mode οι εχθροί.
    Και γω έχασα την φυλή μου την πρώτη φορά αλλά μετά προσπάθησα να επιλέγω διαφορετικά challenges για να κρατάω τους στόχους "επιτεύξιμους".
    Τώρα είμαι στις 12 βδομάδες και 2 μέρες. (άλλα 5 παιχνίδια έμειναν)
    Δυστυχώς εάν πέσεις πάνω σε παίκτες που πηγαίνουν 4-4 δεν παλεύεται το παιχνίδι. Πρέπει να είσαι και εσύ σε τετράδα για να τους νικήσεις.
    Σωστός. Παίξε δίπλα σ'ένα φαινομενικά καλό παίχτη. Καν' τον heal, άσε να σε κάνει εκείνος. Το game δεν έχει objectives, μην προσπαθείς να τα κάνεις όλα μόνος σου. Βγες τελευταίος, αλλά τουλάχιστον κατάληξε στο συμπέρασμα ότι έπαιξες συνετά. Εχεις να ανταγωνιστείς καμμένους που είναι ήδη level 20, μην το ξεχνάς αυτό. Διασκέδασε αντί να εκνευρίζεσαι και όλα θα πάνε καλύτερα.

  5. The Following User Says Thank You to le_71 For This Useful Post:

    Dragonpaul (23-06-2013)

  6. #24
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εχετε δίκιο και οι δυο. Αυτή τη στιγμή ειμαι μεσα και παίζω. Παίζω τις προμήθειες, αλλα και πάλι δε καταλαβαίνω πως μειώνεται ο μετρητής. Θα το βρω...
    Αλεξ, το τόξο το σιχαινομαι σαν όπλο. Δε με βολεύει καθόλου και στο βασικό παιχνίδι ειναι ζήτημα να το χρησιμοποίησα 2 φορές.

  7. #25

    Default

    Με εχετε πορωσει απιστευτα με αυτα που γραφετε..... Με βλεπω να πηγαινω να το παιρνω μεθαυριο και να αρχιζω κατευθειαν το online...
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  8. #26
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδια, παω για ενα μπασκετακι και οταν γυρισω, αν δε βγω, μπορει να μπω να παιξουμε. Αν θελετε, καντε μια λιστα εδω με τα psn id σας οσοι παιζετε και θα σας κανω add.
    Last edited by Dragonpaul; 23-06-2013 at 23:06.

  9. #27
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by le_71 View Post
    Εχεις να ανταγωνιστείς καμμένους που είναι ήδη level 20, μην το ξεχνάς αυτό.
    XAXAXAXXAAAXA Έλιωσα γιατί έγινα lvl 20 πριν καμιά ώρα και τερμάτισα τις βδομάδες Υπέρτατο timing!
    Έχεις δίκιο όμως. Θέλει αρκετό κάψιμο για να φτάσεις σε αυτό το lvl μέσα σε μερικές μέρες..
    Όταν βρω ένα παιχνίδι που μου αρέσει παίζω μόνο αυτό για αρκετές ώρες οπότε αναμενόμενο και το κάψιμο..
    Παύλο όπως σε βολεύει.. Εξίσου καλό είναι και το semi-auto silenced αφού κάνει λίγο χειρότερο damage αλλά έχει μεγαλύτερο fire rate.
    Αυτό όμως πρέπει να κερδίσεις parts για να το ξεκλειδώσεις και σου πιάνει και 1 slot παραπάνω στο custom loadout σου.
    Σε οποιαδήποτε απορία μπορώ να βοηθήσω feel free to ask
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  10. #28
    Banned PS4forums Addict le_71's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Sgt-GRECO
    Name
    Λευτέρης

    Default

    εχθές έκανα quit, ένα game πριν ξεκινήσει επειδή έπρεπε να φύγω και αμέσως έμεινα με -12 στη φυλή, 8 αρρώστους και δύο-τρεις πεινασμένους. Μάλλον το πήρε σαν μέρα χωρίς καμία συλλογή πόρων

  11. #29
    Senior Member xforis78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Posts
    116
    PSN ID
    FORIS-GR

    Default

    παλικαρια μια ερωτηση εχει dedicated servers το παιχνιδι η παιζεις p2p???

  12. #30
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Είναι p2p.

  13. #31
    Senior Member xforis78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Posts
    116
    PSN ID
    FORIS-GR

    Default

    ok ευχαριστω.

  14. #32
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by le_71 View Post
    εχθές έκανα quit, ένα game πριν ξεκινήσει επειδή έπρεπε να φύγω και αμέσως έμεινα με -12 στη φυλή, 8 αρρώστους και δύο-τρεις πεινασμένους. Μάλλον το πήρε σαν μέρα χωρίς καμία συλλογή πόρων
    Όποτε κάνεις quit σου γίνεται αυτό που λες και σου σακατεύει πραγματικά την clan. Εμένα με έχει πετάξει 5-6 φορές όσο το έχω παίξει αλλά μόνο την μία το έπιασε σαν quit. Πάλι καλά. Εγώ έχω φτάσει μέχρι 105 clan members και πραγματικά απορώ πως έφτασαν κάτι τύποι 500!! Δηλαδή ότι και να κάνεις απλά δεν γίνεται..
    Ωραίο είναι μέχρι στιγμής το MP αλλά έχει κάτι κουλά ειδικά με lag issues.
    Και στην αρίθμηση των parts πολλές φορές τύποι που έχουν λιγότερα downs,λιγότερα executions και λιγότερα revives από εμένα καταλήγουν με περισσότερα parts.. xD
    Γενικά χρειάζεται κάποιες βελτιώσεις και ελπίζω να έρθουν..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  15. #33
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by I_HAVE_A_NAME_ View Post
    Εγώ έχω φτάσει μέχρι 105 clan members και πραγματικά απορώ πως έφτασαν κάτι τύποι 500!! Δηλαδή ότι και να κάνεις απλά δεν γίνεται..
    Γίνεται με boosting.

  16. #34
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Γίνεται με boosting.
    Τι εννοείς boosting? Το booster που σου δίνει 20% περισσότερα parts? Αν εννοείς αυτό το έχω δοκιμάσει και δεν κάνει τόσο μεγάλη διαφορά..
    Για να φτάσεις την 500αρα πρέπει να κάνεις 6 με 7000 parts μέσο όρο σε κάθε game. Πράγμα αδιανόητο ακόμα και αν είσαι δολοφόνος-φάντασμα μέσα στην πίστα..
    Εγώ στα παιχνίδια που πραγματικά τα έχω πάει απίστευτα έχω πάρει maximum 5300 parts..Γι'αυτό λέω ότι είναι αδύνατον να έχεις 1500 περισσότερα ως μέσο όρο(!)

    Επίσης ξέρεις τι παίζει με την καταμέτρηση των parts? Αυτό που αναφέρω ότι έχοντας πολύ ανώτερα νούμερα παίρνω λιγότερα parts..
    (Σίγουρα ο αντίπαλος δεν έχει βάλει booster για parts γιατί είναι πολύ μικρό lvl για να το έχει ξεκλειδώσει)
    Last edited by I_HAVE_A_NAME_; 28-06-2013 at 16:16.
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  17. #35

    Default

    O Psx3 μάλλον εννοεί Boosting-Cheat.. Να μαζεύονται αρκετοί μαζί και να κάνουν kills-revives κτλ, πολύ πάνω απο το μέσο όρο.. Συννενοημένα.

  18. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    I_HAVE_A_NAME_ (28-06-2013)

  19. #36
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    O Psx3 μάλλον εννοεί Boosting-Cheat.. Να μαζεύονται αρκετοί μαζί και να κάνουν kills-revives κτλ, πολύ πάνω απο το μέσο όρο.. Συννενοημένα.
    Α τότε οκ πάω πάσο. Έτσι να τα χαίρονται τα 500 members τους..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  20. #37

    Default

    Ε τα ξέρεις τώρα.. Και στο COD,και στο Battlefield και σε όλα τα ranked παιχνίδια έτσι γίνεται..

  21. #38
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δείτε στα leaderboards τον Ibiza-Twist.

  22. #39
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Δείτε στα leaderboards τον Ibiza-Twist.
    Τον Ibiza-Twist τον θυμάμαι από το Uncharted.
    Εν τω μεταξύ μόνο στην κατηγορία clan υφίσταται ενημερωμένη λίστα.
    Σε όλες τις άλλες κατηγορίες είναι μπάχαλο με πρώτους κάποιους που εμφανίζονται σαν να μην έχουν παίξει ούτε λεπτό.
    Λογικά και αυτό θα διορθωθεί σύντομα. Όχι ότι έχει καμιά σημασία αλλά οκ..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  23. #40
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τι να διορθωθεί, έχεις δει τα leaderboards του UC3 MP πόσα bugs/glitches έχουν; Άτομα με αρνητικό KDR και εκατομμύρια kills...

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •