Page 17 of 18 FirstFirst ... 7131415161718 LastLast
Results 321 to 340 of 357

Thread: Kingdom Hearts III

  1. #321
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Spoiler!


    Κατα τα άλλα πως σου φάνηκε το παιχνίδι; Δεν έχεις γράψει κάτι αν δεν κάνω λάθος... Ικανοποιημένος; Το ευχαριστήθηκες φαντάζομαι ακόμα περισσότερο απ' ότι εγώ.
    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (11-02-2019)

  3. #322
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Spoiler!
    Για να είμαι ειλικρινής θεωρώ οτι αν βγει Final Mix θα πρέπει να είναι σε μορφή dlc και όχι νέος τίτλος. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι θα γίνει έτσι...

    Το χ δεν είναι το mobile game? Στην ουσία το Union x αυτό δεν είναι upgraded? Προσωπικά θα προτιμούσα να προχωρήσουν το story παρά να κάνουν κάποιο remake σε αυτή τη φάση...

    Ερώτηση που μου ήρθε φλασιά:
    Spoiler!

  4. #323
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler!




    Σιγουρα θα είναι DLC, απλά θέλω να είναι τούμπανο από άποψη περιεχομενου, όπως ήταν το Final Mix του 2.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #324
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το Union χ στην ουσία είναι δεύτερη Season, δεν είναι κάποιο remake. Είναι σαν να λέμε Kingdom Hearts χ 2.0
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #325

    Default

    Να ρωτήσω εγώ σαν άσχετος με την σειρά.. Τι μπορεί να δώσει το παιχνίδι? Δεν έχω παίξει τπτ από τα παλιά.. Δεν με τρελαίνει το όλο σετ αλλα αν έχει στοιχεία να δώσει ευχαρίστως να ασχοληθώ.

  7. #326
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Να ρωτήσω εγώ σαν άσχετος με την σειρά.. Τι μπορεί να δώσει το παιχνίδι? Δεν έχω παίξει τπτ από τα παλιά.. Δεν με τρελαίνει το όλο σετ αλλα αν έχει στοιχεία να δώσει ευχαρίστως να ασχοληθώ.
    ARPG, Disney worlds, anime story
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #327
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Να ρωτήσω εγώ σαν άσχετος με την σειρά.. Τι μπορεί να δώσει το παιχνίδι? Δεν έχω παίξει τπτ από τα παλιά.. Δεν με τρελαίνει το όλο σετ αλλα αν έχει στοιχεία να δώσει ευχαρίστως να ασχοληθώ.
    Παρόλο που η square θέλει να το παρουσιάσει ως παιχνίδι που μπορεί να το παίξει και κάποιος άσχετος με την σειρά κατα την γνώμη μου δεν ισχύει σε κανέναν βαθμό αυτό.
    Γενικά δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς, και σε καμμία περίπτωση δεν αρκεί να παίξεις το 1 και το 2 και μετά το 3. Θα χάσεις εντελώς την μπάλα αν δεν ξέρεις την ιστορία όλων των παιχνιδιών.

    Πέρα απο αυτά το gameplay είναι αρκετά καλό αλλά όχι σε βαθμό που να πεις σε κάποιον παίξε και ας μην καταλαβαίνεις Χριστό.
    Η μόνη περίπτωση που ίσως να το πρότεινα θα ήταν αν κάποιος ήταν μεγάλος disney fan και ήθελε να βρεθεί μέσα στις αγαπημένες του ταινίες. Αλλά και εκεί οτιδήποτε δεν έχει σχέση με την εκάστοτε ταινία θα του έμοιαζε "ο,τι να νε".

    Εν ολίγης δεν το προτείνω σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα και πιστεύω οτι το σενάριο των προηγούμενων είναι τόσο πολύπλοκο που ακόμα και να δεις ένα recap των 30' πάλι δεν θα καλύψει... ΤΟ παχινίδι είναι καταπληκτικό αλλά πρέπει να είσαι φαν της σειράς για να το εκτιμήσεις.

  9. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    ScaryTerry (11-02-2019)

  10. #328

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Παρόλο που η square θέλει να το παρουσιάσει ως παιχνίδι που μπορεί να το παίξει και κάποιος άσχετος με την σειρά κατα την γνώμη μου δεν ισχύει σε κανέναν βαθμό αυτό.
    Γενικά δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς, και σε καμμία περίπτωση δεν αρκεί να παίξεις το 1 και το 2 και μετά το 3. Θα χάσεις εντελώς την μπάλα αν δεν ξέρεις την ιστορία όλων των παιχνιδιών.

    Πέρα απο αυτά το gameplay είναι αρκετά καλό αλλά όχι σε βαθμό που να πεις σε κάποιον παίξε και ας μην καταλαβαίνεις Χριστό.
    Η μόνη περίπτωση που ίσως να το πρότεινα θα ήταν αν κάποιος ήταν μεγάλος disney fan και ήθελε να βρεθεί μέσα στις αγαπημένες του ταινίες. Αλλά και εκεί οτιδήποτε δεν έχει σχέση με την εκάστοτε ταινία θα του έμοιαζε "ο,τι να νε".

    Εν ολίγης δεν το προτείνω σε κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα και πιστεύω οτι το σενάριο των προηγούμενων είναι τόσο πολύπλοκο που ακόμα και να δεις ένα recap των 30' πάλι δεν θα καλύψει... ΤΟ παχινίδι είναι καταπληκτικό αλλά πρέπει να είσαι φαν της σειράς για να το εκτιμήσεις.
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα δω κάποιο recap μήπως κ κάνει το κλικ.

  11. #329
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κοντεύω να πάρω την πλατίνα και με έχει πιάσει μια περίεργη στεναχώρια...
    Το επόμενο παιχνίδι δεν μπορεί να έρθει αρκετά γρήγορα...

  12. #330
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Κοντεύω να πάρω την πλατίνα και με έχει πιάσει μια περίεργη στεναχώρια...
    Το επόμενο παιχνίδι δεν μπορεί να έρθει αρκετά γρήγορα...
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το παθαίνω και εγω με παιχνίδια και πλέον σαν άμυνα έχω βρει ή διάλειμμα από gaming (αν δεν έχω όρεξη καθόλου) αλλιώς βάζω κάτι τελείως «αμυαλο» (sport games, racing, online shooter κλπ) για να «καθαρίσω» και να μπω στο επόμενο μου «σοβαρό» παιχνίδι χωρίς να το αδικήσω.
    Τώρα πχ μετά το RDR2 μια χαρά μου έχει κάτσει το Apex Legends (και παράλληλα έπαιξα το campaign του SW battlefront 2).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    enstikto (18-02-2019)

  14. #331
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για το πως είναι να συνεργάζεσαι με έναν κολοσσό όπως η Disney: https://nordic.ign.com/kingdom-heart...f-working-with

  15. #332
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τι φοβερη δουλειά εχουν κανει στον καθε κοσμο. Πραγματικα ειναι να σαν συμμετέχεις στις ταινίες τις disney.

    Απο τα προηγούμενα kh ειχα παιξει λιγο το πρώτο κάποτε στο ps3 αλλα το ειχα παρατήσει γιατί το ειχα βαρεθεί, οπότε απο την ιστορία εχω χάσει πολλά και προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει και τι έχει γίνει, αυτό όμως δεν με ενοχλεί καθόλου, μια χαρά το ευχαριστιέμαι το παιχνίδι κι έτσι

  16. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Leon_DiZ (19-02-2019)

  17. #333
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Πόσο δύσκολο είναι σαν παιχνίδι για παιδιά ηλικίας 8~10 ετών? Πέσαμε λόγω youtube στο Frozen Trailer και καταλαβαίνετε...



    Πέρα από την Ιστορία και τo Language barrier προφανώς, έχει βαρύ RGP σύστημα με stats ή περισσότερο action? Δεν έχω παίξει ποτέ KH... ίσως στο PS2 αλλά δεν θυμάμαι πραγματικά.

  18. #334
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σαν gameplay είναι αρκετά εύκολο, ειδικά αν το βάλεις στο easy. Δεν ξέρω βέβαια τι εξηκίωση έχει το παιδάκι σου με video games.
    Πάντως σε ένα μεγάλο βαθμό στο easy το παιχνίδι είναι spam x to win, αλλά σίγουρα χρειάζεται να μπορείς να ελέγξεις και κάμερα καθώς παίζεις.

    Απο ιστορία πάντως δεν πρόκειτε να καταλάβει τίποτα απο το συνολικό στορυ αρκ (ούτε εσύ θα καταλάβεις αν δεν ξέρεις τι έχει γίνει στα υπόλοιπα ) . Απο τους κόσμους της disney όμως ειδικά αν έχει δει και τις ταινίες κάτι θα καταλάβει.

    Υπόψην όμως γιατί δεν θέλω να απογοητευτεί:
    1. Ο Frozen κόσμος είναι πολύ πολύ μέτα στο παιχνίδι. Ξεκλειδώνει δηλαδή αφού έχεις γράψει ήδη πολλές ώρες. Είναι ο
    Spoiler!

    κόσμος κατα σειρά.
    2. Το interaction με Ελσα και την αδερφή της είναι πολύ λίγο δυστηχώς και μάλιστα κυρίως σε cutscenes.

  19. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (15-04-2019)

  20. #335
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ωραίος - σε ευχαριστώ πολύ, έχει πολύ εξηκίωση με δράση και Platformers (nintendo) αλλά κολλάει φυσικά σε rpg συστήματα (ανάπτυξη χαρακτήρα).

  21. #336
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λίγο micromanagement παίζει πάντως να χρειαστεί (Για αλλαγή όπλων κ ικανοτήτων).
    Αλλά στο easy ίσως να μην χρειάζεται καν αυτό.
    Γενικά τα stats δεν είναι ιδιαίτερα πολλά.

    Υπάρχουν και διάφορα special abilities αλλά και αυτά στο easy λογικά δεν θα είναι θέμα.

  22. #337

    Default

    https://mobile.twitter.com/YanilynGa...27997173731328

    Kingdom Hearts 3 remind Dlc revealed.

  23. #338
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #339
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νέα details για το dlc (είναι απο twitter αλλά τα βάζω copy+paste γιατί κάποιιοι δεν βλέπουν twitter)

    Nomura on KH3 ReMind DLC.
    - The additional scenario is independent (select from title screen) and can be played after finishing the main game.
    - Just like you seen in trailer, Roxas and others is playable by advancing that area.http://
    - Additional scenario (independent), limit cut episode & bosses (aiming for around same amount as KH2 Final Mix), secret episode & boss.
    - Trailer is mainly based on additional scenario & other. None of scenes from limit cut.
    - New keyblade & form is free DLC.
    For Limit Cut bosses, they are aiming for around the same amount as KH2 Final Mix.
    They aren't certain on exact date for DLC, but they don't want it close to FFVIIR.

  25. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Valkyre (19-06-2019)

  26. #340
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •