Page 7 of 18 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 357

Thread: Kingdom Hearts III

  1. #121
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Πόσες οι πιθανότητες λέτε να το έχουν κάνει ήδη και να το κρατάνε μυστικό; (Χλωμό ε; )
    Από τη μια χλωμό γιατί παίζουν πολλά θέματα με τα δικαιώματα αλλά είναι η Square οπότε το trolling είναι δεύτερη φύση γι αυτούς.



    Θυμίζω ότι η EA έχει τα δικαιώματα για το Star Wars αυτή τη περίοδο και η Square φτιάχνει το Avengers game

    https://venturebeat.com/2015/06/16/s...s-complicated/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #122
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μεγάλο debate στο community.

    Εγώ πάλι είμαι της αντίθετης άποψης. Θα προτιμούσα δλδ να είναι όσο γίνεται πιο κοντά στο αρχικό της concept η σειρά (Square Enix και κλασικές ταινίες Disney). Υπάρχει και θα υπάρχει τόση Marvel και τόσο Star Wars στην pop κουλτούρα, από ταινίες μέχρι βιντεοπαιχνίδια, δεν το θέλω και στο Kingdom Hearts. Το Kingdom Hearts είναι το μόνο παιχνίδι το οποίο αφορά τον κόσμο των ταινιών Disney και δεν υπάρχει πουθενά κάτι παρόμοιο. Που αλλού μπορείς να εξερευνήσεις τον κόσμο του Ηρακλή;



    Η "Marvel" μπήκε με πλάγιο τρόπο και νομίζω και τον πιο ταιριαστό.



    Το Star Wars θα προτιμούσα να μην μπει ποτέ στη σειρά πέρα από μερικά references, άντε κανένα Darth Vader secret boss και μέχρι εκεί.

    Από την άλλη ο Nomura είναι μεγάλος fan των SWs και πιστεύω ότι αν του δώσει η Disney το OK κάτι θα κάνει.
    Κοίτα, αν κάνουν τους avengers και τον κόσμο τους παραμυθένιους, δεν νομίζω να ξεφύγει και τόσο από το πνεύμα της σειράς. Φαντάσου μια πόλη όπως αυτήν στο πρώτο παιχνίδι (νομίζω είναι η πρώτη που πάει ο Sora), απλά με ουρανοξύστες ή πιο διαστημική και να έχεις κοστούμια ή όπλα από avengers. Εξάλλου και η ίδια η πόλη δεν προερχόταν από κλασσική ταινία της disney (τουλάχιστον έτσι νομίζω). Ακόμα και να μην κάνουν κόσμο πάντως, μπορούν να βάλουν κοστούμια και όπλα σαν έξτρα.

    Η εικόνα από πού είναι;

    Ποια είναι η γνώμη σου στο να μπει κόσμος με βάση τα κόμικ του Μπαρκς και του Ρόσα; Για παράδειγμα Κλοντάικ ή Λιμνούπολη. Αν και αυτά τα κόμικ είναι πιο πετυχημένα και γνωστά στην Ευρώπη, οπότε δεν ξέρω αν θα κάτσουν να ασχοληθούν.

  3. #123
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Κοίτα, αν κάνουν τους avengers και τον κόσμο τους παραμυθένιους, δεν νομίζω να ξεφύγει και τόσο από το πνεύμα της σειράς. Φαντάσου μια πόλη όπως αυτήν στο πρώτο παιχνίδι (νομίζω είναι η πρώτη που πάει ο Sora), απλά με ουρανοξύστες ή πιο διαστημική και να έχεις κοστούμια ή όπλα από avengers. Εξάλλου και η ίδια η πόλη δεν προερχόταν από κλασσική ταινία της disney (τουλάχιστον έτσι νομίζω). Ακόμα και να μην κάνουν κόσμο πάντως, μπορούν να βάλουν κοστούμια και όπλα σαν έξτρα.

    Η εικόνα από πού είναι;
    Η εικόνα είναι από τότε που ανακοίνωσαν ότι θα μπει το Big Hero Six στο παιχνίδι. Είναι επίσημο concept art.


    Ποια είναι η γνώμη σου στο να μπει κόσμος με βάση τα κόμικ του Μπαρκς και του Ρόσα; Για παράδειγμα Κλοντάικ ή Λιμνούπολη. Αν και αυτά τα κόμικ είναι πιο πετυχημένα και γνωστά στην Ευρώπη, οπότε δεν ξέρω αν θα κάτσουν να ασχοληθούν.

    Έχω ακούσει διάφορα τέτοια ενδιαφέροντα σενάρια για κάποιους κόσμους και ένα από αυτά είναι και τα comics του Barks. Θα μ' άρεσε πάρα πολύ ένας κόσμος με τους Μουργόλυκους και τη Μάτζικα Ντε Σπελ, νομίζω ότι είναι κόσμος που μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα και στο κομμάτι της ιστορίας και οπτικά. Αν δεν το βάλουν στο 3 νομίζω ότι σε κάποιο μελλοντικό πρέπει να το αξιοποιήσουν.

    Όταν ανακοινώθηκε το παιχνίδι, είχε πει ο Nomura ότι δούλευαν πάνω στο Kingdom Shader. Στην ουσία ήταν απλά ένας όρος για να εξηγήσει ότι στόχος του ήταν να αλλάζει η εμφάνιση του Sora, Donald και Goofy καθώς θα ταξίδευαν σε άλλους κόσμους για να ταιριάζουν καλύτερα με την αισθητική της κάθε ταινίας (κάτι το οποίο δεν είναι άγνωστο σαν concept στη σειρά)

    Spoiler!


    Αυτό το concept δεν έχει αναφερθεί και δεν έχει φανεί πουθενά τα τελευταία χρόνια οπότε φαντάζομαι ότι δεν το εφάρμοσαν. Φαντάσου ωστόσο ένα κόσμο βασισμένο στην Λιμνούπολη, με αισθητική cel-shading ή κάτι παρόμοιο για να φαίνεται όπως τα comics.



    Έχεις δίκιο ότι είναι niche αλλά η σειρά προσθέτει συχνά κάποια niche στοιχεία από τον κόσμο της Disney.

    Στο Kingdom Hearts 2 είχαμε κόσμο βασισμένο στο Steamboat Willie και άλλα cartoon της εποχής και τον Tron.



    Players will marvel at being able to play within old Mickey Mouse cartoons such as Musical Farmer, Barnyard Battle, Giantland, and The Karnival Kid when they choose to play with the device.
    Mini-games βασισμένα σε cartoon του 1929-1933
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #124
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οπως το εχουν χτισει γενικα και με δεδομενο οτι σε καθε κοσμο η εμφανιση των χαρακτηρων αλλα και το καλλιτεχνικο κομματι αλλαζει οι δυνατοτητες ειναι απειρες.
    Αλλα δεν ξερω, προσωπικα συμφωνω λιγο περισσοτερο με τον Λεωνιδα, το να μπει στον superhero στιβο ΚΑΙ αυτο το παιχνιδι μπορει να το κανει πιο εμπορικο (εννοειται) αλλα θα χασει λιγο απο τη μοναδικοτητα του. Προτιμω κι εγω η βαση να ειναι οι κλασσικες ταινιες της Disney και γενικα οι κοσμοι που προσφερουν ελευθερια για πιο ομορφα καλλιτεχνικα πραγματα παρα οι πιο εμπορικοι ας πουμε.
    Καλο το Star Wars και το Avengers αλλα τα μοτιβα ειναι συγκεκριμενα και χιλιοπαιγμενα, με το toy story ας πουμε εχουν κανει εκπληκτικη καλλιτεχνικη δουλεια, δεν ξερω αν υπαρχει αυτη η ελευθερια σε αυτα τα settings.


  5. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (23-05-2018)

  6. #125
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - - - Updated - - -



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #126
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Η εικόνα είναι από τότε που ανακοίνωσαν ότι θα μπει το Big Hero Six στο παιχνίδι. Είναι επίσημο concept art.

    Έχω ακούσει διάφορα τέτοια ενδιαφέροντα σενάρια για κάποιους κόσμους και ένα από αυτά είναι και τα comics του Barks. Θα μ' άρεσε πάρα πολύ ένας κόσμος με τους Μουργόλυκους και τη Μάτζικα Ντε Σπελ, νομίζω ότι είναι κόσμος που μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα και στο κομμάτι της ιστορίας και οπτικά. Αν δεν το βάλουν στο 3 νομίζω ότι σε κάποιο μελλοντικό πρέπει να το αξιοποιήσουν.
    Έχεις δίκιο ότι είναι niche αλλά η σειρά προσθέτει συχνά κάποια niche στοιχεία από τον κόσμο της Disney.

    Στο Kingdom Hearts 2 είχαμε κόσμο βασισμένο στο Steamboat Willie και άλλα cartoon της εποχής και τον Tron.





    Mini-games βασισμένα σε cartoon του 1929-1933
    Το υποψιάστηκα ότι θα ήταν από εκεί η εικόνα, αλλά είπα να ρωτήσω.

    Θα μπορούσαν να βάλουν σαν βάση του κόσμου το θησαυροφυλάκιο που να εμφανίζονται έτσι οι Μουργόλυκοι και η Μάτζικα και να εμφανίζονται και πιο linear κομμάτια με αναμνήσεις του Σκρουτζ από το παρελθόν, όπως είχε γίνει με το Όνειρο μιας ζωής του Ρόσα.

  8. #127
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ντάξει, I am HYPED!!!!!!!!!


    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #128
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #129
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Από τα λίγα impressions που αξίζουν για το παιχνίδι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #130
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ημερομηνία κυκλοφορίας, 29 Ιανουαριου 2019!!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #131

    Default

    Αρα και αυτο εφαγε delay για το 2019 τεχνικα

  13. #132
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://twitter.com/KINGDOMHEARTS/st...87110492286977

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #133
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Για να λέει "a few trailers" λογικά θα δούμε ένα trailer στην έκθεση της Square Enix και ένα άλλο στην έκθεση της Sony. Πάντως το 2019 θα ξεκινήσει καλά, Ιανουάριος το Kingdom Hearts και Φεβρουάριος το Days Gone.

  15. #134
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Για να λέει "a few trailers" λογικά θα δούμε ένα trailer στην έκθεση της Square Enix και ένα άλλο στην έκθεση της Sony. Πάντως το 2019 θα ξεκινήσει καλά, Ιανουάριος το Kingdom Hearts και Φεβρουάριος το Days Gone.
    Όχι. Θα δούμε 1 στης Microsoft και μετά από την έκθεση θα έχει παρουσίαση στον Geoff το παιχνίδι. Μετά το επόμενο θα είναι στην Square.

    Υπάρχει η περίπτωση να είναι και ένα 3ο trailer στην έκθεση της Sony (έχουν ανεβάσει 3 κρυφά βίντεο στο κανάλι τους).

    https://twitter.com/RedMakuzawa/stat...76217649127425

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #135
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δεν το περίμενα στην Microsoft να πω την αλήθεια. Αλλά εντάξει, είναι καλή προσθήκη.

  17. #136
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #137
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://twitter.com/itsniallryan/sta...96184363528192

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #138
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #139
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και ενώ προσπαθούσα να ξεπεράσω το πόσο μέτριο ήταν το showing του Kingdom Hearts στην φετινή E3, έδειξαν και τις πιο basic συλλεκτικές εκδόσεις ever και με αποτελείωσαν.



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #140
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 7 of 18 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •