Page 56 of 58 FirstFirst ... 64652535455565758 LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1147

Thread: The Order : 1886

  1. #1101
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    αποφασιζομεν και διατασσομεν. Σβηστηκε το μηνυμα μου ενω αυτο με τους μπαφους οχι...ΜΠΡΑΒΟ!




  2. #1102
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Αν εχεις παραπονα στο καταλληλο τοπικ και σταματα το τρολαρισμα ακομα δεν επεστρεψες.
    Ευχαριστω.


  3. #1103
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Τελοσ και απο μενα.Αναμεικτα συναισθημ τα.θα μεινω στα αρνητικα.Το παιχνιδι εχει κριση ταυτοτητασ,,λολ..
    Δεν ξερω ,αλλα μου δειχνει λιγο απο ολα και εναν γενικο αχταρμα διαφορων modes.
    Μισο σουτερ...μισο movie feeling ...μισο twist( εως καθολου) γενικα χωρις να εντυπωσιαζει.
    Θα ηθελα φυσικα να δω και επομενες δουλειες της Ready at dawn
    Και θα προτεινα σε ολους τους κατοχους ps4 να βαλουν απλα το δισκακι του the order στο tray για να δουνε για πιο λογο!!

  4. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Nikoladim (21-03-2015)

  5. #1104
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (24-03-2015),odytsak (24-03-2015)

  7. #1105
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    MMM ειμαι πλεον στο κεφαλαιο 6 και να πω την αληθεια μου αρεσει παρα πολυ το παιχνιδι. Δηλαδη προσωπικα δεν βρηκα ουτε βαρετους τους χαρακτηρες ουτε κακο το στορι, το αντιθετο μαλιστα. Τα QTEs προς το παρον δεν ειναι υπερβολικα ουτε τοσο ασχημα. Θα δωσω τις συνολικες μου εντυπωσεις μεσα στο σκ.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Dragonpaul (24-03-2015),mihalis13 (24-03-2015),odytsak (24-03-2015)

  9. #1106
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το ξεκίνησα κι εγώ σημερα.
    Οκ, τα γραφικα απλα δεν υπάρχουν!!!!! Και επαιξα μισή ωριτσα μονο, επειδη επρεπε να το κλείσω μετα. Ο ήχος με τα Gold ειναι αλλού. Και να φανταστείτε δεν ειχα ενεργοποιήσει το mode ήχου για το παιχνιδι.
    Αντε... Καλη μου αρχη και θα πω εντυπώσεις μόλις το τελειώσω.

  10. #1107
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Τελείωσα και εγώ το παιχνίδι, όπως οι περισσότεροι το ενοικίασα και το τελείωσα μέσα στο ΠΣΚ, σε 4 sessions περιίπου 2-2,5 ώρες το καθένα στο hard.


    Τεχνικά είναι απίστευτο. Κορυφαία δουλειά παντού. Τα φώτα τρεμοπαίζουν και το τρεμόπαιγμα επηρεάζει τις σκιές των αντικειμένων, τα υλικά έχουν απίστευτες αντανακλάσεις (ακόμα και πλακάκια στον τοίχο ή μπρούντζινα ή μεταλλικά αντικείμενα), τα ρούχα κινούνται πάρα πολύ φυσικά. Τα εφέ συνδυάζονται μεταξύ τους πχ φωτισμός και βροχή και αλληλεπιδρούν με ρεαλιστικό τρόπο. Τα αντικείμενα μετακινούνται ή σπάνε με τις σφαίρες ρεαλιστικά. Σου πέφτει στο σαγόνι πραγματικά. Όλα αυτά χωρίς ίχνος framedrop (δεν κατάλαβα κάτι).


    Καλλιτεχνικά είναι επίσης κορυφαίο. Πολύ ωραία αναπαράσταση της εποχής, ρούχα αντικείμενα και χώροι. Ήχοι μουσική και πολύ καλό voice acting. Φοβερή δουλειά και εδώ.


    Σενάριο μέτριο, δεν με έφτιαξε αλλά δεν με ενόχλησε κιόλας.


    Και ερχόμαστε στο gameplay που είναι και αυτό που μετράει πιο πολύ σε ένα παιχνίδι. Εδώ το παιχνίδι παίρνει την κάτω βόλτα. Πολύ όμως. Ο ρυθμός είναι χάλια στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού καθώς εκεί που περνάς λίγο καλά και έχεις αφεθεί σου παίρνει τον έλεγχο, και το κάνει συνεχώς. Και γιατί; για να δεις τον χαρακτήρα να ανεβαίνει μια σκάλα σιγά σιγά, ή να περπατάει να πάει να μιλήσει σε έναν άλλον χαρακτήρα λίγο πιο πέρα. Η περιπλάνηση είναι ελάχιστη και ουσιαστικά δεν υπάρχουν και πολλά να εξερευνήσεις, επίσης ότι βρίσκεις σχεδόν δεν έχει σημασία, ούτε σου δίνει κάποια πληροφορία σε σχέση με την ιστορία. Κάθισαν και έφτιαξαν δηλαδή αυτό το πανέμορφο τρόπο να κάνεις inspect αντικείμενα και τελικά τον χρησιμοποιούν για ανούσια πράγματα.


    Το shooting ενώ σαν αίσθηση είναι απολαυστικό και μερικά όπλα πολύ καλά, εξελίσσεται σε μικρά μέρη και τελειώνει πολύ γρήγορα. Μετά το παιχνίδι σου παίρνει και τα cool όπλα που με τόσο χαρά είχες βρει. Έτσι για να μην το χαρείς. Υπάρχουν βέβαια και μερικές μάχες πολύ ωραίες και που σε αφήνει να παίξεις αρκετή ώρα και να το ευχαριστηθείς χωρίς να σε πάρει από το χέρι. Οι μάχες με τα lycans είναι όντως lol. Και τα boss battles πολύ εκνευριστικά λόγω QTE.


    Τα λέει πολύ καλύτερα από μένα και το Angry Joe σε αυτό το απολαυστικό video review που συμφωνώ τόσο πολύ. Είναι πολύ μέσα σε ότι λέει για το the order εκτός από την βαθμολογία. Εγώ θα ήμουν πιο επιεικείς και θα έβαζα ένα 6,5-7. Όσος είναι και ο μέσος όρος του.






    Το παιχνίδι, αν το δούμε ως franchise είναι αρκετά προς πολύ ενδιαφέρον και η τεχνολογία + καλλιτεχνική επιμέλεια είναι πάρα πολύ καλά για να πάνε χαμένα. Αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να πάρουν ιδέες από την Naugthy Dog να παίξουν το last of us αρκετές φορές, να δουν αυτά που κάνει τόσο καλά και να προσπαθήσουν να τα φέρουν στο επόμενο the order. Νομίζω ότι έτσι μπορούν να το σώσουν. Αλλιώς καλό θα ήταν να τους αγοράσει η Sony και να τους ενσωματώσει σε κάποιο άλλο studio.










  11. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Nikoladim (10-04-2015)

  12. #1108
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το παιχνιδι το τελειωσα μερες τωρα, αλλα πάλεψα λιγο παραπάνω με τα τελευταια τρόπαια. Τι πιστεύω...
    καταρχην ηταν σχεδόν ο,τι περίμενα. Σας το ειχα πει απο την αρχη οτι το ολο setting/concept με "έπιασε" εμενα, σε τέτοιο βαθμό που ήμουν διατεθειμένος να συγχωρήσω αρκετές ατέλειες του παιχνιδιου, οπως και εγινε. Το βικτωριανο Λονδινο, οι χαρακτηρες, τα όπλα, οι Lycans κλπ, ολα ταίριαζαν εμενα.
    Τα γραφικα ειναι απλα άψογα!!!! Και βοήθησαν πολυ στο να "εκφράσει" το παιχνιδι πιο πειστικα την εποχη. Πολυ εντυπωσιακά!!!! Είχαν, βεβαια, το περιθώριο, αφου πρόκειται για ενα αυστηρά παιχνιδι "διαδρόμου", αλλα και παλι τους βγάζω το καπέλο!!!! Η λεπτομέρεια ειναι τρομακτική σε ΟΛΑ τα chapters.
    Η ιστορια δε με χάλασε, απλα μπορουσε να ειναι πιο ενδιαφέρουσα. Μερικώς προβλέψιμη, αλλα μια χαρα την παρακολούθησα. Καποια κλισέ υπήρχαν, αλλα οκ.
    Οι χαρακτηρες καθόλου αδιάφοροι για εμενα, οπως ειπωθηκε κάπου. Ισως λιγότερο "δυνατοί" απο οσο θα ηθελα, ναι, αλλα οχι αδιάφοροι. Σε ενα παιχνιδι της συγκεκριμένης διαρκείας, δε νομιζω οτι θα μπορούσαν να εμβαθύνουν αλλο.
    Η διάρκεια ηταν στα δικά μου μέτρα. Οσο επρεπε ετσι ώστε να μη βαρεθω και "προσαρμοσμένη" στον ελεύθερο χρόνο που εχω.
    Αυτό που με χάλασε λιγάκι ηταν οι χαρακτηρες σωσιες. Εχω πει και στο παρελθόν ποσο με ενοχλει αυτο και στο Order το φαινόμενο ειναι υπέρμετρο. Βλέπεις κυριολεκτικά ίδιους χαρακτηρες αντιπάλους δίπλα δίπλα. Το φαινομενο ειναι πιο ενοχλητικό στα cut scenes, οταν δηλαδη αιφνιδιαζεις αντιπάλους πηγαίνοντας απο πίσω, οπως στους κήπους. Εκει ειναι ΟΛΟΙ ίδιοι. Για ενα παιχνιδι με τέτοια οπτικα standards, αυτο δε θα επρεπε να συμβαινει.
    Επισης, οι μάχες με τους Lycans θα επρεπε να ειναι πιο εμπνευσμένες και με ποικιλία. Με στεναχώρησε ο ίδιος τρόπος που πάλευες με όλους.
    Αυτα... Ενα 7.5 απο εμενα το παιχνιδι και ειμαι σιγουρος οτι το επομενο, ειδικότερα μετα απο ολα τα παράπονα που ακούστηκαν, θα ειναι σαφως βελτιωμένο.

  13. The Following 8 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    FotisGRC (11-04-2015),Godweeder (10-04-2015),mihalis13 (10-04-2015),panos74gr (11-04-2015),PDS (11-04-2015),spyke333 (11-04-2015),stratisd (10-04-2015),teras1 (12-04-2015)

  14. #1109
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Update Ver. 1.02
    Photo mode

    Click image for larger version. 

Name:	CCeXrWdUkAEoc7c.jpg 
Views:	242 
Size:	51.8 KB 
ID:	6960

    Spoiler!

  15. #1110
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Τωρα θυμήθηκαν να το βάλουν;;;;;

  16. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    panos74gr (13-04-2015)

  17. #1111
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Τωρα θυμήθηκαν να το βάλουν;;;;;
    Και εγώ αυτό λέω μιας και το έπαιξα πριν 1-2 βδομάδες

  18. #1112
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ε, μα... Εγώ το επαιξα σχεδόν δυο φορές για να βρω και καποια αντικείμενα που μου έλειπαν. Βαριέμαι να ασχοληθώ παλι...

  19. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    panos74gr (13-04-2015)

  20. #1113
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Οι αποκλειστικότητες της Sony πρέπει κατά την γνώμη μου να έχουν όλες photo mode και από την αρχή, είναι ωραίο χαρακτηριστικό και καλή διαφήμιση για το παιχνίδι, με το ανέβασμα εικόνων στο ίντερνετ.

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    Nikoladim (14-04-2015),panos74gr (14-04-2015),WolfRathmA (14-04-2015)

  22. #1114
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ειδικά εάν σκεφτείς ότι ο κώδικας βασικά είναι ο ίδιος

  23. #1115
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To photomode ειναι ενας ωραιος τροπος να ξαναφερεις το προιον σου στο προσκηνιο και να ξαναμπει στις λιστες των ανθρωπων. Δεν θεωρω οτι ειανι τυχαιο οτι σχεδον ολα τα παιχνιδια εβαλαν photo mode μετα την επισημη κυκλοφορια τους. Its smart business, you give something interesting for free that can give a small spike in sales.

  24. #1116
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default The Order : 1886

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ειδικά εάν σκεφτείς ότι ο κώδικας βασικά είναι ο ίδιος

    Όντως!

    Απο οτι είδα στο βίντεο, το the order εχει και καποια extra πχ έχει auto focus, οταν αλλάζεις θέση στην κάμερα, και κάποια εφέ (νομιζω το color grading) μένουν ενεργά και κατά το gameplay αν θες.

    Νομιζω οτι το καλύτερο θα ηταν να υπαρχει το photo mode από την αρχή για να υπαρχει και η αντίστοιχη social ώθηση που θα δέχονταν ένας τέτοιος τίτλος απο το πολυ share.

    Πολλοί θα το έπαιρναν ακομα και μετά τα κακά reviews για να δουν τι βγάζει η κονσόλα.
    Last edited by panos74gr; 14-04-2015 at 14:06.

  25. #1117
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Σε exclusive παιχνιδια εχει προστεθει αργοτερα, infamous, driveclub τωρα στο the order. Δεν ξερω αν ειναι κολπο για να φρεσκαρει τον τιτλο, δεν νομιζω ομως το ιδιο θα ηταν, το αποτελεσμα μετραει που ειναι εκπληκτικο και αυτο που νομιζω ειναι οτι καποια αλλη ομαδα προγραματιστων ασχολειτε και κανει αυτην την προσθηκη, ενω αν ηταν multiplatform θα υπαρχε απο την αρχη σαν επιλογη.

  26. #1118
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ήθελα να 'ξερα, είμαι ο μοναδικός που μου προκαλούν πλήρη αδιαφορία τα photo mode στα παιχνίδια;

    Όχι τώρα που προσπαθούν (ανεπιτυχώς) να το κάνουν "μόδα", αλλά από προηγούμενα χρόνια με άφηνε παγερά αδιάφορο, πχ στο GT5 το 2010 ζήτημα να τράβηξα 2 φωτογραφίες ίσα-ίσα για να δω την λειτουργία του feature.

  27. #1119
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ήθελα να 'ξερα, είμαι ο μοναδικός που μου προκαλούν πλήρη αδιαφορία τα photo mode στα παιχνίδια;

    Όχι τώρα που προσπαθούν (ανεπιτυχώς) να το κάνουν "μόδα", αλλά από προηγούμενα χρόνια με άφηνε παγερά αδιάφορο, πχ στο GT5 το 2010 ζήτημα να τράβηξα 2 φωτογραφίες ίσα-ίσα για να δω την λειτουργία του feature.
    Και εγώ έτσι έλεγα αλλά τώρα το χρησιμοποιώ, και το βίντεο για να καταγράφω ωραίες στιγμές που βλέπω στα παιχνίδια. Όχι μόνο για αισθητικούς λόγους, αλλά και για να θυμάμαι τις στιγμές αυτές.

  28. #1120
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    video πες ΟΚ, αλλά οι φωτό μου φαίνονται τελείως περιττές.

  29. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    thanasis7 (15-12-2015)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •