Page 58 of 58 FirstFirst ... 8485455565758
Results 1,141 to 1,147 of 1147

Thread: The Order : 1886

  1. #1141
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Polygon Feature: Revisiting The Order: 1886 with developer Ready At Dawn

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #1142

    Default The Order : 1886

    Το sequel που κανείς δεν ζήτησε (?)

    https://www.gamesradar.com/the-order...ses-are-right/

  3. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    hakoo (18-01-2020),Stefanos (18-01-2020)

  4. #1143
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μακάρι να βγει. Το the order παρά τα προβλήματα του ήταν διασκεδαστικό και είχε μια ωραία ιστορία που πρέπει να συνεχιστεί.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    dimagic (18-01-2020),tsakali GR (19-01-2020)

  6. #1144
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ναι ρε φιλε, ναι. Μακαρι να βγει (το) sequel, εγω προσωπκα το απολαυσα παρα το hate που εφαγε (κυριως για την διαρκεια) το setting για 'μενα παντα, ηταν ενα απο τα καλυτερα που εχω δει/παιξει. Οποτε Day 1!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  7. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    mihalis13 (18-01-2020)

  8. #1145

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Ναι ρε φιλε, ναι. Μακαρι να βγει (το) sequel, εγω προσωπκα το απολαυσα παρα το hate που εφαγε (κυριως για την διαρκεια) το setting για 'μενα παντα, ηταν ενα απο τα καλυτερα που εχω δει/παιξει. Οποτε Day 1!
    Το παιχνιδι εφαγε hate κυριως για την αρχικη του τιμη και φυσικα τι προσεφερε στο συνολο του στα χρηματα αυτα.
    Δεν ειναι τυχαιο οτι οι περισσοτεροι που ειχαν θετικη εικονα για το παιχνιδι αυτο ηταν ειτε αυτοι οι οποιοι του εριξαν μια ενοικιαση,ειτε αυτοι που το αγορασαν σε γεναια εκπτωση απο τα 60ευρω ή 70ευρω δεν θυμαμαι που ειχε αρχικη τιμη.

  9. #1146
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν το έχω παίξει ακόμη... ντρέπομαι που το λέω, αλλά ναι... ή μάλλον όχι δεν το έχω παίξει ακόμη.

    Στην αρχή ήταν το γεγονός ότι ναι μεν καλό αλλά με εξευτελιστική μικρή διάρκεια για να δικαιολογήσει κάποιος το κόστος αγοράς (σε full price μάλιστα). Μετά πέρασε ο καιρός και κάηκα σε άλλα παιχνίδια οπότε "ξεχάστηκε" και υπήρχε πάντα η ελπίδα μήπως μπει στο Plus. Αυτές τις μέρες πάντως το κοιτούσα για αγορά μαζί με τα Tomb Raider που δεν έχω επίσης, αφού πρώτα ξεμπερδέψω με το Spider-Man μιας και έχει πέσει η τιμή τους και θα ήθελα να τα παίξω (αλλά πάλι είπα να περιμένω μία εβδομάδα μπας και το βάλουν στο Plus του Φεβρουαρίου). Διάβασα λοιπόν το παρόν θέμα και το review του Slay στο φόρουμ μας. Διάβασα και μερικά άλλα τριγύρω και έκρινα ότι, εάν οι devs προβούν στην επιδιόρθωση των προβλημάτων που είχε και εφαρμόσουν κάποια πράγματα που προτάθηκαν ακόμη και από συμφορουμήτες μας, θα μπορούσε να βγει ένα sequel πολύ καλό (και να κυλήσει το story παραπέρα, εάν διάβασα καλά αφήνει υπόνοιες για sequel).

    ¶σχημα δεν πήγε πάντως από πλευρά πωλήσεων, νομίζω κάπου στα 1,7 με 1,8 mil κομμάτια είχε την τελευταία φορά που κοίταξα. Δεν ξέρω αν ο στόχος ήταν πιο πάνω (έστω 2,0 mil και άνω) αλλά με τα θέματα που είχε και τις κριτικές που έλαβε (6+ μέσος όρος κριτικών και παικτών) θεωρώ ότι πήγε σχετικά καλά και κάτι τέτοιο αν δεν κάνω λάθος είχαν αναφέρει και οι δημιουργοί του.

  10. #1147
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν το έχω παίξει ακόμη... ντρέπομαι που το λέω, αλλά ναι... ή μάλλον όχι δεν το έχω παίξει ακόμη.

    Στην αρχή ήταν το γεγονός ότι ναι μεν καλό αλλά με εξευτελιστική μικρή διάρκεια για να δικαιολογήσει κάποιος το κόστος αγοράς (σε full price μάλιστα). Μετά πέρασε ο καιρός και κάηκα σε άλλα παιχνίδια οπότε "ξεχάστηκε" και υπήρχε πάντα η ελπίδα μήπως μπει στο Plus. Αυτές τις μέρες πάντως το κοιτούσα για αγορά μαζί με τα Tomb Raider που δεν έχω επίσης, αφού πρώτα ξεμπερδέψω με το Spider-Man μιας και έχει πέσει η τιμή τους και θα ήθελα να τα παίξω (αλλά πάλι είπα να περιμένω μία εβδομάδα μπας και το βάλουν στο Plus του Φεβρουαρίου). Διάβασα λοιπόν το παρόν θέμα και το review του Slay στο φόρουμ μας. Διάβασα και μερικά άλλα τριγύρω και έκρινα ότι, εάν οι devs προβούν στην επιδιόρθωση των προβλημάτων που είχε και εφαρμόσουν κάποια πράγματα που προτάθηκαν ακόμη και από συμφορουμήτες μας, θα μπορούσε να βγει ένα sequel πολύ καλό (και να κυλήσει το story παραπέρα, εάν διάβασα καλά αφήνει υπόνοιες για sequel).

    ¶σχημα δεν πήγε πάντως από πλευρά πωλήσεων, νομίζω κάπου στα 1,7 με 1,8 mil κομμάτια είχε την τελευταία φορά που κοίταξα. Δεν ξέρω αν ο στόχος ήταν πιο πάνω (έστω 2,0 mil και άνω) αλλά με τα θέματα που είχε και τις κριτικές που έλαβε (6+ μέσος όρος κριτικών και παικτών) θεωρώ ότι πήγε σχετικά καλά και κάτι τέτοιο αν δεν κάνω λάθος είχαν αναφέρει και οι δημιουργοί του.
    Απ'ότι βλέπω στα σκρουτζομάγαζα ξεκινάει από 14,80€. Για μένα δεν αξίζει ούτε τόσα (επίσης δεν παίρνω ποτέ παιχνίδια στα 50-60€). Είναι μια όμορφη οπτικά εμπειρία, που αξίζει να τη δεις, και τίποτα άλλο. Νοίκιασε το αν θέλεις να το παίξεις οπωσδήποτε.

  11. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    Nek_Food (20-01-2020)

Page 58 of 58 FirstFirst ... 8485455565758

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •