Page 54 of 58 FirstFirst ... 444505152535455565758 LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1147

Thread: The Order : 1886

  1. #1061
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Άμα είναι DLC θα το τσιμπήσω.
    Αλλά δεν νομίζω, λογικά διαφημιστικό σποτάκι θα είναι.

    Spoiler!

  2. #1062
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Τι 'ν' τουτο? DLC?

    Multiplayer mode add-on.....

  3. #1063
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Ααααα αν ειναι DLC δε θελω να φανταστω ποση ωρα gameplay θα εχει, αλλα ισως το παρω ετσι για να εχω ολη την εμπειρια.

  4. #1064
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κανονικά θα πρέπει να το δώσουν τσάμπα, αφενός λόγω της γενικής σχέσης τιμής/διάρκειας που έχει ο κεντρικός τίτλος, αφετέρου μπας και σπρώξει λίγο παραπάνω τις πωλήσεις του παιχνιδιού που θεωρώ θα είναι πολύ πιο συμφέρον από το να πουλήσει το DLC για ένα Χ ποσό σε λιγοστούς καμένους οπαδούς του τίτλου. Λέω εγώ τώρα... θα είναι καλή διαφήμιση και έτσι ίσως κλείσουν λίγο το gap (στόματα) περί διάρκειας, money value, κλπ

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    AriStos13 (13-03-2015),mihalis13 (13-03-2015),Nerven (13-03-2015)

  6. #1065
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Κανονικά θα πρέπει να το δώσουν τσάμπα, αφενός λόγω της γενικής σχέσης τιμής/διάρκειας που έχει ο κεντρικός τίτλος, αφετέρου μπας και σπρώξει λίγο παραπάνω τις πωλήσεις του παιχνιδιού που θεωρώ θα είναι πολύ πιο συμφέρον από το να πουλήσει το DLC για ένα Χ ποσό σε λιγοστούς καμένους οπαδούς του τίτλου. Λέω εγώ τώρα... θα είναι καλή διαφήμιση και έτσι ίσως κλείσουν λίγο το gap (στόματα) περί διάρκειας, money value, κλπ
    Νεκτάριε έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες. Μακάρι να γινόταν μπας και σώζαν λίγο την κατάσταση. Αφιβάλλω όμως. Τα dlc έχουν κόστος για να φτιαχτούν. Δεν ξέρω αν μπορούν να βγάλουν ένα dlc (που όπως φαίνετε απο το τρέϊλερ έχει πολύ δουλειά για να φτιαχτεί ) και να μη το χρεώσουν.
    Απο την πλευρά του καταναλωτή πάντος σίγουρα θα ήταν καλύτερα αν γινόταν έτσι όπως λες...
    Last edited by enstikto; 13-03-2015 at 10:47.

  7. #1066
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που επιθυμουν να μην κανει πολυ καλες πωλησεις το παιχνιδι (δεν λεω να πατωσει) ωστε να μην γινει συνηθειο να βγαζουν τετοια παιχνιδια με τοσο μικρη διαρκεια (και πολλα αλλα...), σε αυτες τις τιμες.

  8. #1067
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Εγώ να πω την αλήθεια δεν θέλω να πατώσει. Αλλά δεν θέλω να κάνει και τρελή επιτυχία.
    Το μήνυμα που πρέπει να περάσει κατα τη γνώμη μου είναι: δεν αγοράζουμε παιχνίδια που κρατάνε 5 ώρες αλλά απο την άλλη wow για τα γραφικά!
    Αν πατώσει πετιέτε ένα κομμάτι στο οποίο έγινε όντως φοβερή δουλειά. Αν πάει μέτρια τότε αναγνωρίζετε τουλάχιστον το ένα κομμάτι.
    Έδωσαν πολύ βάση στα γραφικά και έμειναν πίσω πολλά άλλα πράγματα. Το ιδανικό θα ήταν να βρούν ένα balance μεταξύ των δύο. Ωραία η λεπτομέρια αλλά τρώει πολλές εργατοώρες που θα μπορούσαν να εκμεταλευτούν αλλού. Απο την άλλη αν και τα γραφικά είναι για τα μπάζα δεν έχει νόημα.

  9. #1068
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το κόστος είναι σχετικό με το κέρδος. Τι είναι μεγαλύτερο κέρδος να πουλήσουν 100 DLC προς 5€ ή να το δώσουν τσάμπα και να τσιμπήσουν 100 νέους παίκτες με 40~60€ το παιχνίδι; Από την άλλη πάντα το τσάμπα στους παίκτες αρέσει περισσότερο από το να πρέπει να πληρώσουν, ειδικά για κάτι που μπορεί να αρχίσει η γκρίνια ότι είναι μέρος του παιχνιδιού που κόπηκε και έπρεπε να υπήρχε μέσα, που κόπηκε από την διάρκεια και για αυτό ήταν μικρό το κανονικό παιχνίδι, κλπ όμορφα πλην όμως σοβαρά. Έχει παραγίνει το κακό με τα DLCs, παιχνίδια που υποφέρουν σε διάρκεια, ποιότητα, πωλήσεις, κλπ θα πρέπει να τα δίνουν τσάμπα μπας και βελτιώσουν την εικόνα τους.

    Αν αληθεύουν τα νούμερα περί 200Κ πωλήσεων, τότε έχει ήδη πατώσει σε σχέση με την προσμονή, την διαφήμιση, την επένδυση και τον ουαου factor.

  10. #1069
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Τα DLC μπορει καποιος να πει πως ειναι ήδη μερος του παιχνιδιου... απλα το αφαιρουν και το πουλανε μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.

    Μιλαω για παιχνιδια, τετοιου μεγεθους (τυρογαριδακι φαση) και οχι BF ας πουμε.

  11. #1070
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τα DLC είναι 100% μέρος του παιχνιδιού αφού τώρα πια υπάρχουν εξαρχής στον προγραμματισμό υλοποίησης του (έως και προανακοινωμένες ημερομηνίες κυκλοφορίας), άρα σε μεγάλο τους βαθμό αποτελούν τμήμα που επιλέχθηκε στην ανάπτυξη να κοπεί από το συνολικό πακέτο και να δοθεί αργότερα για επιπλέον κέρδος. Απλά σε κάποια παιχνίδια είναι όντως αξιόλογο πρόσθετο υλικό (λόγω μεγέθους του τίτλου βλ. BF) που απαιτεί επιπλέον προσωπικό και επεκτείνουν τον κύκλο ζωής του τίτλου κλπ και σε άλλα απλά κλέβουν πόρους από το βασικό πακέτο και τους χρεώνουν αρχικά μέσα στην τιμή αγοράς του τίτλου και μετά τα παίρνουν επιπλέον και από την πώληση του DLC, ήτοι διπλό κέρδος από το κορόιδο τον πελάτη. Το πρώτο ας πούμε αποδεκτό, αλλά το δεύτερο είναι απατεωνιά. Επίσης, στην περίπτωση του BF προκαλούν θέμα στους χρήστες αφού κόβουν το players pool στα δύο, στους κατόχους και στου μη κατόχους των DLC πιστών, κλπ. αν και λόγω μεγέθους αυτού του players pool τώρα μάλλον δεν θα φαίνεται. Στο Killzone που αν δεν κάνω λάθος (έχω καιρό να παίξω) είναι δωρεάν δεν δημιουργείται τέτοιο θέμα σε αυτό τον βαθμό (δημιουργείται ούτως ή άλλως θέμα αν υπάρχουν περισσότερες πίστες και modes από όσα μπορούν οι ενεργοί χρήστες να συντηρήσουν).

  12. #1071
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    ^^Εγώ να πω την αλήθεια δεν θέλω να πατώσει. Αλλά δεν θέλω να κάνει και τρελή επιτυχία.
    Το μήνυμα που πρέπει να περάσει κατα τη γνώμη μου είναι: δεν αγοράζουμε παιχνίδια που κρατάνε 5 ώρες αλλά απο την άλλη wow για τα γραφικά!
    Αν πατώσει πετιέτε ένα κομμάτι στο οποίο έγινε όντως φοβερή δουλειά. Αν πάει μέτρια τότε αναγνωρίζετε τουλάχιστον το ένα κομμάτι.
    Έδωσαν πολύ βάση στα γραφικά και έμειναν πίσω πολλά άλλα πράγματα. Το ιδανικό θα ήταν να βρούν ένα balance μεταξύ των δύο. Ωραία η λεπτομέρια αλλά τρώει πολλές εργατοώρες που θα μπορούσαν να εκμεταλευτούν αλλού. Απο την άλλη αν και τα γραφικά είναι για τα μπάζα δεν έχει νόημα.
    E δεν λες κατι διαφορετικο! Ουτε κι εγω θελω να πατωσει. Απλα να μην χεστουν στο ταληρο.

  13. #1072
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post

    Αν αληθεύουν τα νούμερα περί 200Κ πωλήσεων, τότε έχει ήδη πατώσει σε σχέση με την προσμονή, την διαφήμιση, την επένδυση και τον ουαου factor.
    Yπαρχει καποια ενημερωση? Μου φαινεται τραγικα μικρο νουμερο, δεν νομιζω να ισχυει.


  14. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Nek_Food (13-03-2015)

  15. #1073
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    E δεν λες κατι διαφορετικο! Ουτε κι εγω θελω να πατωσει. Απλα να μην χεστουν στο ταληρο.
    Α καλάαααα. My bad. Το διάβασα λάθος το post σου... Ό,τι να νε...

  16. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Zeichef (15-03-2015)

  17. #1074
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Yπαρχει καποια ενημερωση? Μου φαινεται τραγικα μικρο νουμερο, δεν νομιζω να ισχυει.
    Χμ... Μάλλον έκανα λάθος. Από σημερινή δημοσίευση του Slay.

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...379#post571379

    Υποθέτω ότι αφορά πωλήσεις μόνο σε Αμερική. Βλέπω στο vgchartz ότι σε παγκόσμιο επίπεδο έχει 560Κ πωλήσεις... και πάλι όμως δεν ξέρω αν θεωρούνται καλές.

    Current rumor for the NPD console hardware numbers are:
    PS4 352k
    XB1 276k
    Wii U 98k

    The Order sold a little more than 200k, disappointing. Evolve sold <500k. 54% on X1, 46% PS4


    http://www.vgchartz.com/game/73107/the-order-1886/

  18. #1075
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Yπαρχει καποια ενημερωση? Μου φαινεται τραγικα μικρο νουμερο, δεν νομιζω να ισχυει.
    το διαβασα σε tweet του Rasheed, και προερχεται απο NPD, οποτε λογικα ειναι valid το νουμερο, τουλαχιστον για την Αμερικη.

  19. #1076
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Μα τετοια απογοητευση πια; Να πω οτι το ειχε βγαλει καμια εα να ελεγα δεν με νοιαζει, ας πατωσει.. Αλλα οταν βλεπεις μια καινουργια προσπαθεια να θελει να κανει ενα βημα παραπερα, τουλαχιστον εγω το εκτιμω αυτο. Εμενα η διαρκεια μου φαινεται κανονικη, χωρις βιασυνες. Θα μπορουσε να ητανε και πιο μεγαλο αλλα νομιζω οτι καλυτερα λιγοτερο αλλα πολυ καλο, παρα να του προσθεταν περισσοτερες σκηνες που ομως θα ηταν μετριες ή επαναλαμβανομενες περιοχες. Το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο σε ολους τους τομεις, το gameplay του με πολυ καλη την στοχευση, πολυ καλο το animation, οι φωτισμοι, πραγματικα δεν μπορεις να βρεις ψεγαδι, ολα φαινονται next gen. Τωρα αμα εχουν αλλο τοσο παιχνιδι και σκοπευουν να το πουλησουν μεσω DLC δεν συμφωνω με αυτη την τακτικη, αλλα ειναι και κατι που το εχουν καθιερωσει ολοι σχεδον πλεον.

  20. The Following User Says Thank You to criter For This Useful Post:

    mihalis13 (13-03-2015)

  21. #1077
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    εγω σημερα το πηρα. Για ποιο dlc μιλατε? Ποτε βγαινει?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  22. #1078
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,681
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Φήμες κάνουν λόγο ότι το επερχόμενο DLC θα είναι μόνο cutscenes, εξ ου και δωρεάν! (λολ)

  23. #1079
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Θα προσθέσει στο gameplay δηλαδή ^^


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Zeichef (15-03-2015)

  25. #1080
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Το πήρα το παιχνίδι ωραία γραφικά ωραία ατμόσφαιρα δεν με χάλασε τιποτα ξαφνικά τελείωσε...σαν να βλέπω ταινια στο σταρ το βράδυ..που με το που βάζει διαφημίσεις Κοιμάμε αυτήν την γεύση μου άφησε..


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •