Page 2 of 58 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1147

Thread: The Order : 1886

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Σε τι σου θυμιζει Resistance? Εμενα παλι δεν μου δινει καθολου τετοιο vibe.
    Nerven δεν νομιζω οτι ειπαν κατι αλλα λογικα εχεις δικιο, στην αρχη ελεγα παιζει να ειναι hack n slash αλλα βλεποντας το trailer παλι δινουν αρκετη εμφαση στα οπλα οποτε κι εγω αν επρεπε να μαντεψε θα ελεγα over the shoulder action tps.
    Alternate reality + Λονδινο + τα οπλα φωναζαν Insomniac.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aυτο που λεει ο Λεωνιδας μου ηρθε κι εμενα, ενα vibe Insomniac (ειδικα οταν ειδα τα οπλα). Για resistance οχι βεβαια αφου η εποχη ειναι πολυ διαφορετικη, αλλα για insomniac game θα το περναγα κι εγω. Αλλα αυτοι αλλαξοπιστησαν τωρα (ωραια στιγμη βρηκαν λολ) οποτε...

  3. #23
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Σε τι σου θυμιζει Resistance? Εμενα παλι δεν μου δινει καθολου τετοιο vibe.
    Nerven δεν νομιζω οτι ειπαν κατι αλλα λογικα εχεις δικιο, στην αρχη ελεγα παιζει να ειναι hack n slash αλλα βλεποντας το trailer παλι δινουν αρκετη εμφαση στα οπλα οποτε κι εγω αν επρεπε να μαντεψε θα ελεγα over the shoulder action tps.


    Καπου το είδα σε video developer mini interview από gametrailers.com αν το πετύχω θα το postαρω εδω. πάντως δείχνει νσ είναι διαμαντάκι έχουμε και απο τα καλύτερα studio απο πίσω πως να μην ηταν άλλωστε.
    Last edited by Nerven; 19-06-2013 at 18:57.

  4. #24
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #25
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To ειχαν πει και στην Ε3 αυτο, θελουν λεει με αυτον τον τροπο να το κανουν ποιο κινηματογραφικο.

  6. #26
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    To ειχαν πει και στην Ε3 αυτο, θελουν λεει με αυτον τον τροπο να το κανουν ποιο κινηματογραφικο.
    Ο,τι να 'ναι λενε! Αν θες να φτιαξεις ταινια, φτιαξε ταινια. Δεν λειτουργουν με τις ιδιες αρχες ταινιες/παιχνιδια, ουτε υπαρχει περιπτωση να το δεις σε κινηματογραφο το παιχνιδι. Ετσι ηταν και το Dragon's Dogma και μου εσπασε τα νευρα. Σε περιοριζει χωρις λογο!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #27

    Default

    There Are 80 People Working on PS4 Exclusive The Order: 1886
    http://www.pushsquare.com/news/2013/...the_order_1886

  8. #28
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mεσαια ομαδα απο αποψη αριθμου, για exclusive νομιζω μια χαρα ειναι, και η Sucker Punch καπου τοσους εχει.

    Υπαρχει και ενα thread στο neogaf με παρα πολλες τεχνικες λεπτομερειες, πχ η τεχνικη τους για να κανουν capture τα textures των υφασματων



    Θυμιζει λιγο αυτο που κανει και η Fox η θυμαμαι λαθος?

    Kαι διαφορα slides και παρουσιασεις με καποιες ενδιαφερουσες εικονες












    Και πολλα πολλα αλλα dev centric ακαταλαβιστικα πραγματα εδω για οποιον ενδιαφερεται.


  9. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    michael92 (30-07-2013),Mokelle (29-07-2013)

  10. #29
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default




    When creating our alternate history in The Order: 1886, our goal was to make the environment as believable as possible while at the same time adding our own twist to real places. With the release of our trailer back at E3, we hinted at our vision of an alternate London.



    This Neo-Victorian London will seem familiar to everyone, however, advances in technology will take centre stage in many ways as you navigate the city. One of the main examples is the advent of electricity throughout the city, well before its time. Gas lamps are replaced by electric street lights. Everywhere you go, you can hear the hum of electricity running through the city.

    The London subway system is present in our version of the world, but it is much more advanced than it was in real life. Certain sections of the subway system run above ground in between buildings throughout the city. Electric signs line the streets making some areas of London almost look like Time Square.



    The other big change you will witness is in the skyline of London. Although the familiar sights of Big Ben, St. Paul’s and the Tower Bridge are present, the skyline is broken up by watch towers. Their searchlights are consistently scanning the city and the skies. The other change in the skyline is the presence of airship mooring towers. In The Order: 1886, London is patrolled day and night by a squadron of dirigibles called the Sentinels. All of these are a constant reminder that the world is not as it seems.



    These changes are the result of our Industrial Revolution, mankind’s chance to take the upper hand in a centuries-old war. Mankind now has access to advanced weapons, one of which you saw in the trailer – a rifle that can fire electricity.
    Communicators give you the ability to converse with the rest of your squad. A thermite gun allows you to shoot a cloud of inflammable thermite that can be ignited by a flame or by shooting a flare into it. In contrast to these advanced weapons, you will still be able to use more traditional black powder guns. These give a sense of realism and believability to the world and make the atmosphere feel dirty and palpable, reminiscent of the way we are used to viewing the real post-Industrial Revolution Europe.



    The team will be sharing more information about the game in the months to come. For now we wanted to share with everyone a PSN static theme inspired by The Order: 1886 which is available today, 21st August.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following 11 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (22-08-2013),Desmond (22-08-2013),FotisGRC (22-08-2013),geogoku (22-08-2013),Kkritikos (21-08-2013),kostasb13 (22-08-2013),MajereMP44 (21-08-2013),Nek_Food (22-08-2013),stavros88 (21-08-2013),Stefanos (22-08-2013),Valkyre (21-08-2013)

  12. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    λεωνιδα το ποστ αυτο με κανει επισημα ενθουσιασμενο γι αυτο το παιχνιδι!

    Ουαο! Να τολμησω να ρωτησω οι εικονες αυτες ειναι artwork? cg? .... in...game...???

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-08-2013)

  14. #31
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    λεωνιδα το ποστ αυτο με κανει επισημα ενθουσιασμενο γι αυτο το παιχνιδι!

    Ουαο! Να τολμησω να ρωτησω οι εικονες αυτες ειναι artwork? cg? .... in...game...???
    Χαιρομαι! Και εμενα εχει αρχισει να μ αρεσει το παιχνιδι. Κατι εχει το steampunk ρε παιδι μου, δεν ξερω

    Οι καινουργιες ειναι ολες concept art. Εχω μια επιφυλαξη για αυτη που εχει aspect ratio 2,40:1 (αυτη που εχει μαυρες μπαρες πανω και κατω). Ο χαρακτηρας μου μοιαζει με in-game model αλλα οι περαστικοι ειναι σιγουρα ζωγραφισμενοι. Θα δουμε. Μπορει να ειναι ετσι και (καποια απο) τα cutscenes, ποτε δεν ξερεις.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #32

    Default

    Oντως Λεωνίδα πολύ ωραίο το art.. Μου θυμίζει Van Helsing φάση..! Ελπίζω να δούμε κάτι καλό!
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  16. #33

    Default

    Οντως, αν το παιχνιδι μοιαζει σαν τα παραπανω τοτε θα ειναι το πρωτο παιχνιδι που μου κανει κλικ στις νεες κονσολες.

  17. #34
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    λεωνιδα το ποστ αυτο με κανει επισημα ενθουσιασμενο γι αυτο το παιχνιδι!

    Ουαο! Να τολμησω να ρωτησω οι εικονες αυτες ειναι artwork? cg? .... in...game...???
    Απο οτι λενε η 3 εικονα(κατα σειρα) ειναι απο μεσα απο το παιχνιδι!!Αν οντως αληθευει αυτο!!προβλεπω οτι απο το 2014 που θα βγει ο τιτλος!!!θα μας πεσουν τα σαγονια κατω.

  18. #35

    Default

    Άμα είναι έτσι το game χαλάλι το cinematic ratio

  19. #36
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το steampunk με τραβάει και εμένα αλλά ελπίζω το παιχνίδι να μην απλά ένα dishonored με άλλο setting.

  20. #37
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    λεωνιδα το ποστ αυτο με κανει επισημα ενθουσιασμενο γι αυτο το παιχνιδι!

    Ουαο! Να τολμησω να ρωτησω οι εικονες αυτες ειναι artwork? cg? .... in...game...???
    Μάλλον για artwork τις κόβω. Μου φαίνεται περίεργο να είναι ingame και να του έχουν ρίξει φίλτρο για να κάνουν αυτό το εφέ του "βαμμένου πίνακα". Είναι και ζωντανές σχετικά, σαν να έχουν ψυχή καλλιτέχνη, κάτι που προσδίδει η δουλειά στο χέρι. Αν ήταν ingame θα έπρεπε να είναι κατά την γνώμη μου πιο άψυχες από πλευράς ότι τα γραφικά του υπολογιστή όσο καλοφτιαγμένα και επιτηδευμένα "πραγματικά" και να είναι, πάντα τους λείπει αυτό το κάτι που δίνει στον άνθρωπο την αίσθηση της ζωντάνιας που σου δημιουργούν ακόμη και οι κάπως πιο αφηρημένοι πίνακες ή σκίτσα.

  21. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Nα διευκρινησω , ολες για artwork μοιαζουν οντως, αλλα αυτη που δειχνει τον χαρακτηρα.... οσο ναναι με διαολιζει οτι μπορει να ειναι ιn game...

    οπως και να εχει αν το παιχνιδι οπτικα πλησιαζει αυτο που βλεπω στο art... απλα ΟΥΑΟ...

    Ειδικα η 2η εικονα που δειχνει το skyline του Λονδινου ειναι απλα ανατριχιαστικα ομορφη...

  22. #39
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ναι αυτή έχει τις προδιαγραφές αλλά είναι σίγουρα πειραγμένη κυρίως στον περιβάλλοντα χώρο, εκτός και αν είναι κανένα φίλτρο του παιχνιδιού, οπότε μιλάμε για πολύ καλό εφέ με πολύ αληθοφανές και όμορφο τελικό αποτέλεσμα. Έχει απόσταση ποιότητας νομίζω με τα αρχικά βίντεο που είχαμε δει την ανακοίνωση, αλλά μπορεί κάλλιστα να είναι αποτέλεσμα μετά από προοδευτικό polishing του τίτλου. Σίγουρα είναι ξεχωριστός και ενδιαφέρων exclusive τίτλος για launch κονσόλας, από εταιρεία με προδιαγραφές για μεγάλα και ποιοτικά πράγματα.

  23. #40
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ναι αυτή έχει τις προδιαγραφές αλλά είναι σίγουρα πειραγμένη κυρίως στον περιβάλλοντα χώρο, εκτός και αν είναι κανένα φίλτρο του παιχνιδιού, οπότε μιλάμε για πολύ καλό εφέ με πολύ αληθοφανές και όμορφο τελικό αποτέλεσμα. Έχει απόσταση ποιότητας νομίζω με τα αρχικά βίντεο που είχαμε δει την ανακοίνωση, αλλά μπορεί κάλλιστα να είναι αποτέλεσμα μετά από προοδευτικό polishing του τίτλου. Σίγουρα είναι ξεχωριστός και ενδιαφέρων exclusive τίτλος για launch κονσόλας, από εταιρεία με προδιαγραφές για μεγάλα και ποιοτικά πράγματα.
    Είναι launch τίτλος??????

Page 2 of 58 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •