Page 1 of 42 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 835

Thread: The Division

  1. #1
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default The Division

    Ubisoft new ip for next gen.

    http://www.vg247.com/2013/06/11/the-...ives-new-game/

    για εμενα το μονο αξιολογο παιχνιδι απο την παρουσιαση της Ubisoft μαζι με το Watchdogs.
    Last edited by Valkyre; 11-06-2013 at 03:23.

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (11-06-2013)

  3. #2
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το βρηκα εξαιρετικα βαρετο εγω παιδια.
    Τα γραφικα ωραια, ως εκει.
    Pew pew pew.Online.Pew pew pew.
    Μας εριξε τον προλογο η Ubi στην αρχη και ψαρωσα οτι θα ειναι κατι αλα Watch_Dogs και απογοητευθηκα οταν ειδα οτι ειναι απλα ενα shooter (rpg my ass).
    Και κατι μου λεει οτι θα απαιτει και συνδεση αλλα Destiny.


  4. #3
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    σαν setting και γκαντζετιες μου αρεσε.
    π αλλα κακα τα ψεμματα κι εμενα με κερδισε περισσοτερο ο τεχνικος τομεας, κυριως το γεγονος οτι ηταν επιτελους κατι που εδειχνε next gen στην εκθεση της ubisoft..

  5. #4
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ωραια γραφικα!!!!

  6. #5
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Τι λες τώρα! Γραφικάρες,το πέρασα για cgi αρχικά


  7. #6

    Default

    Τρομερό.. Ειδικά σαν Online RPG, αν έχει αντικείμενα, gadget κτλ θα έχει πολλά να δώσει!

  8. #7
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Πωωωω τόσο μοναδικό, τόσο ξεχωριστό και τόσο απαραίτητο στις νέες κονσόλες που δε θα έχουν καθόλου open world shooters.

    Ubisoft, πότε θα πας κατά διαόλου επιτέλους;

  9. #8

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Πωωωω τόσο μοναδικό, τόσο ξεχωριστό και τόσο απαραίτητο στις νέες κονσόλες που δε θα έχουν καθόλου open world shooters.

    Ubisoft, πότε θα πας κατά διαόλου επιτέλους;
    Ποιο παιχνίδι υπάρχει που είναι ίδιο με το Division?

  10. #9
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Πολλα του μοιαζουν, Tom Clansy ειναι το παιχνιδι, εμενα μου θυμησε υπερβολικα Rainbow Six και Ghost Recon Advanced Warfare.

    Γενικα αυτος ο Clansy ειναι ρε παιδι μου ενα σεναριο και τιποτα αλλο.

    Θα δουμε ομως... τεχνικα με εντυπωσιασε.

  11. #10

    Default

    Καταλαβαίνω τι λέτε.. Απλα επειδη υπαρχει ήδη το Gran Turismo να μην βγουν άλλα racing. Επειδή υπάρχει το Metal Gear να μην βγουν άλλα stealth.

    Αυτό που θέλω να πω είναι οτι οι αρχικές πληροφορίες για το παιχνίδι λένε οτι θα βασίζεται πολύ στο Multiplayer.. Αυτό είναι που μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Υποτίθεται οτι οι άλλοι παίχτες που ήταν μαζί με αυτόν που παίζει δεν ήταν A.I.. Ηταν κανονικοί παίχτες που έπαιζαν απο την κονσόλα τους..

    Το Drone που ήρθε να τους βοηθήσει, ήταν άλλος παίχτης που έπαιζε απο tablet. Να μπορείς να παίζεις με άλλους 2-3 παίχτες και μακάρι και παραπάνω. Να ετοιμάζετε τακτικές πως θα χτυπήσετε ένα κτίριο. Να καλύπτετε ο ένας τον άλλον. Αυτά είδα εγώ και με ενθουσίασε. Απο πίσω βλέπω κάτι ενδιαφέρον.

    Σιγουρα οπτικά μοιάζει με άλλα games, shooting είναι, λογικό το βρίσκω..

  12. #11
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αυτο που λες ηδη το κανουν και αλλα παιχνιδια.

    Δεν ειπα βεβαια εγω να μην βγαινουν παιχνιδια που μοιαζουν σε αλλα, αλλα οσο ναναι οταν μπαινεις σε μια νεα γενια κονσολων περιμενεις να δεις κατι φρεσκο. Κατι διαφορετικο. Οχι παιχνιδια σαν το Titanfall, ή αυτο εδω. Περιμενεις να δεις κατι που να σε κανει να πιστευεις οτι δοκιμαζει κατι καινουργιο, οπως κανει το watchdogs, οπως φαινεται να εξελισσεται το MGSV σε κατι πολυ πιο εκσυγχρονισμενο απο αυτο που ηταν.

    Θα το δουμε μακαρι να ειναι πραγματικα καλο.


  13. #12
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Αυτο που λες ηδη το κανουν και αλλα παιχνιδια.

    Δεν ειπα βεβαια εγω να μην βγαινουν παιχνιδια που μοιαζουν σε αλλα, αλλα οσο ναναι οταν μπαινεις σε μια νεα γενια κονσολων περιμενεις να δεις κατι φρεσκο. Κατι διαφορετικο. Οχι παιχνιδια σαν το Titanfall, ή αυτο εδω. Περιμενεις να δεις κατι που να σε κανει να πιστευεις οτι δοκιμαζει κατι καινουργιο, οπως κανει το watchdogs, οπως φαινεται να εξελισσεται το MGSV σε κατι πολυ πιο εκσυγχρονισμενο απο αυτο που ηταν.

    Θα το δουμε μακαρι να ειναι πραγματικα καλο.
    Πάνω κάτω αυτό, το Division δε φάνηκε τίποτα σπουδαίο πέρα από γραφικά, που ούτως ή άλλως θα βλέπαμε κάποια στιγμή αναλόγου ή ακόμα και ανώτερου επιπέδου.

    Τώρα, μη μου πετάξεις, gadgets, level up κλπ, ήδη υπάρχουν παιχνίδια που το κάνουν αυτό στο single, λογική εξέλιξη να το εφαρμόσουν σε μεγαλύτερη κλίμακα σε multiplayer. Επίσης η χαζομάρα με το tablet (smartglASS κλπ)... εντάξει στο multi, ας το δεχτώ ότι θα προσπεραστούν όλα τα θέματα ping κλπ και να έχει κάποιο ενδιαφέρον, αλλά η χαζομάρα που ο άλλος έβγαλε ο κινητό στο Dead Rising 3 για να ρίξει mortars στα ζόμπι... Η λέξη immersion δεν τους λέει τίποτα πια; Θυμάμαι στο πρώτο Dead Rising να κυνηγάω τα όπλα το ένα μετά το άλλο στο εμπορικό, και στο 3 ο άλλος καλεί από το πουθενά στρατιωτική επέμβαση ξέρωγω. (άσχετο, αλλά εξοργίστηκα εκείνη τη στιγμή).

    Επίσης, έχω ένα προσωπικό μίσος για τον Clancy και τις ιστορίες του, για λόγους που μάλλον δεν αφορούν αυτό το thread, αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα.

    ΥΓ: Όσο για το Titanfall, Valkyre, καταλαβαίνω ότι δε σε ενδιαφέρει το multiplayer, και ίσως να μη νιώθεις κάτι για το παιχνίδι, αλλά δε σου κάνω πλάκα ότι σκέφτομαι να αγοράσω X1 αποκλειστικά για να λιώσω το Titanfall - το παιχνίδι, μαζί με το Destiny φαίνεται να είναι αυτά που θα εξελίξουν το multiplayer, γενικά, σαν concept.

  14. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ι am dissappoint!

    Κατσε ρε συ εδω τα χαλαμε... την μια λες για το παιχνιδι αυτο οτι ειναι μια απο τα ιδια και ανουσιο, και μετα μου λες αυτα για το Titanfall... οχι ρε συ πες μου οτι μου κανεις πλακα...

    Τι ειχε δηλαδη το Titanfall που το κανει να ξεχωριζει μεσα απο τον σωρο των απειρων FPS και το Division φαινεται οτι δεν διαθετει? (προσεξε θα χρησιμοποιησω εναντιον σου τα ιδια τα επιχειρηματα τα δικα σου που εχεις γραψει πιο πανω! "λογικη εξελιξη" , "μεγαλυτερη κλιμακα")

  15. #14
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Ι am dissappoint!

    Κατσε ρε συ εδω τα χαλαμε... την μια λες για το παιχνιδι αυτο οτι ειναι μια απο τα ιδια και ανουσιο, και μετα μου λες αυτα για το Titanfall... οχι ρε συ πες μου οτι μου κανεις πλακα...

    Τι ειχε δηλαδη το Titanfall που το κανει να ξεχωριζει μεσα απο τον σωρο των απειρων FPS και το Division φαινεται οτι δεν διαθετει? (προσεξε θα χρησιμοποιησω εναντιον σου τα ιδια τα επιχειρηματα τα δικα σου που εχεις γραψει πιο πανω! "λογικη εξελιξη" , "μεγαλυτερη κλιμακα")
    Όχι, είναι διαφορετικό. Το Division μου φάνηκε μία από τα ίδια, ένα tactical online shooter που έχει πολύ λίγα πραγματικά νέα στοιχεία. Πέρα από τα καταπληκτικά γραφικά, ούτε το πιστολίδι με ενθουσίασε, ούτε η όλη μαγκιά με τα rpg στοιχεία (που κακα τα ψέμματα ήδη υπάρχουν σε αρκετά multiplayer παιχνίδια, όπως το Crysis 3).

    Το Titanfall από την άλλη μου φάνηκε οτι τολμάει. Έχει jetpacks, έχει mechs, έχει στοιχεία δύσκολα που κανείς μέχρι τώρα δεν κατάφερε να υλοποιήσει σωστά. Το Killzone 3 που πήγε να κάνει κάτι, είχε μπάχαλο multiplayer. Και πάνω απ'όλα φάνηκε τρομερά διασκεδαστικό, με φοβερό πιστολίδι. Η φάση με τα mechs και τους πυραύλους, ήταν απλά υπέροχη. Μου θύμισε κάτι από Unreal Tournament.

  16. #15
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν θεωρω οτι ειδαμε αρκετα στοιχεια και απο το μεν και απο το δε παιχνιδι, ωστε να βγαζουμε ασφαλες συμπερασμα υπερ του ενος ή του αλλου με βαση το ποιο καινοτομει περισσοτερο.

    Προσωπικα εμενα και τα 2 δεν μου λενε κατι αλλα αν μου ελεγαν δοκιμασε ενα απο τα 2 ντε και καλα, θα δοκιμαζα το Division. Δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητα τοσο ρηχο οσο το βλεπεις εσυ, και απο την αλλη δεν βλεπω τοσο καινοτομο το Titanfall, που βεβαια το βλεπεις εσυ.

    Με λιγα λογια ακομα ειναι νωρις και για τους 2 μας!

  17. #16
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    αλλά δε σου κάνω πλάκα ότι σκέφτομαι να αγοράσω X1 αποκλειστικά για να λιώσω το Titanfall - το παιχνίδι, μαζί με το Destiny φαίνεται να είναι αυτά που θα εξελίξουν το multiplayer, γενικά, σαν concept.
    Χωρις να θελω να υποδειξω κατι, μακρια απο εμενα αυτα μιας και ο καθενας κανει ο,τι γουσταρει και ο,τι επιτασσει η...ταυλα του, σε καταλαβαινω απο την αποψη οτι κι εγω θα αισθανομουν περιεργα να εβλεπα ενα παιχνιδι που μου αρεσει πολυ να ειναι exclusive στο xbox. Αλλα θεωρω οτι χρειαζονται και καποιες θυσιες απο τη στιγμη που υποτιθεται οτι καταδικαζω πρακτικες και πολιτικες που οδηγουν το χομπι μου σε πληρη μεταλλαξη και αφανισμο με την μορφη που το γνωριζουμε. Προσωπικα δεν θα το σκεφτομουν καν οσο πολυ και αν μου αρεσε ενας τιτλος, ακομα και το επομενο Elder Scrolls να ανακοινωναν ως αποκλειστικοτητα θα ελεγα παρτε ενα @. Εκει στηριζεται η MS για να περασει αυτη η λαιλαπα, οτι δλδ ο halo fan θα το παρει το xbox ακομα και αν πρεπει να τον παρακολουθει στην τουαλετα η MS. Αποψη μου παντα.
    Επισης επειδη το ειδα το Titan Fall, αν και δεν ξερω απο multiplayer και shooters πιστευω οτι αυτο που λες (innovation στο genre) πιθανοτατα θα το προσφερει μονο η Bungie και οχι η EA με τον εν λογω τιτλο.
    Last edited by hakoo; 11-06-2013 at 19:52.


  18. #17
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Το μόνο πράγμα που με κρατάει αυτή τη στιγμή από preorder του X1 είναι η always-connected κάμερα, αλλά μετά κοιτάω τα δύο λαπτοπς που είναι 24/7 ανοιχτά σ'αυτό το σπίτι με τις hd κάμερες ενσωματωμένες, οπότε το επιχείρημα εξασθενεί κάπως. Μετά όμως κοιτάω και τον λογαριασμό μου που είναι μια κατάθλιψη, οπότε το ξεχνάω ούτως ή άλλως στο launch. Κάνα εξάμηνο μετά το launch όμως (το γενικότερο), όταν οι ιδεαλισμοί καταρρεύσουν, εδώ θα είμαστε.

  19. #18
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  20. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    michael92 (16-06-2013),nickolas82 (19-06-2013)

  21. #19
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Και τα σαγονια μεσα!!!!μια παρατηρηση μονο!!απο οτι δειχνει το παιχνιδι φαινεται να διαδραματιζεται χριστουγεννα απο οτι δειχνει αυτη η φωτο.Οπωτε μηπως τελικως το παιχνιδι παει για κυκλοφορια χριστουγεννα του 2014?????

  22. #20

    Default

    Νεες λεπτομέρειες για το Division, απο το Official Blog της Ubisoft

    Τα σημαντικότερα κομμάτια του άρθρου.

    "A big part of the game will be restoring the infrastructure of New York, so the players will actually see the impact of what they do in the game. They’ll fix New York, which is in this ‘mid-crisis situation’ where communication, law enforcement, power and water are all failing. You’ll be able to see how you basically reconnect areas of New York that have lost power or lost water back to the grid and get them functioning"

    " If you play RPG's, you know a lot of time there will be a healer, DPS and tank. We want that trinity, and that holy trinity is important for any RPG in general. But the way we are doing ‘classes’ is different. So in the first 15 minutes of the game, we’re not asking you to choose what you are and how you want to play The Division. You’ll discover how you want to play while playing the game. Being open and not being class-locked will allow you to go back to your skills and talents and make adjustments."

    "You’ll be able to craft new weapons and items for yourself or your fellow agents, or put it on the market. The market will take a cut of it, of course. But having a very deep economy is important, so players have activities that aren't always just about fighting."

    "it has been said that you can't play as an unfriendly faction"

    Οπότε με λίγα λόγια, με τις πράξεις σου σιγά σιγά θα χτίζεις απο την αρχή την Νέα Υόρκη που έχει καταστραφεί απο έναν ιό.. Θα παίρνεις XP points και θα τα βάζεις σε classes που προτιμάς και έτσι θα κερδίζεις gadgets και skills.

    Θα φτιάχνεις καινούρια όπλα είτε για σένα και τους συμμάχους σου, είτε θα τα πουλάς.

    http://www.trueachievements.com/n137...e-division.htm


  23. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    Valkyre (20-06-2013)

Page 1 of 42 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •