Page 4 of 42 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 835

Thread: The Division

  1. #61
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Γιατί είστε τόσο αρνητικοί με το multiplayer;

  2. #62
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γουστα ειναι αυτά φιλε μου. Εγω ειμαι old school , να κατσω το βραδυ να βαλω ποτακι να ξεκινησω το παιχνιδι , να εχει μια ωραια ιστορια να μου πει. Δεν θελω να μιλαω , να ακουω αλλους να παιζω για τα xp και τα levels. Νot for me.

    Spoiler!

  3. The Following 3 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Nek_Food (28-02-2014),teras1 (30-03-2014),Valkyre (28-02-2014)

  4. #63
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Φίλους με το ίδιο χόμπι δεν έχεις;

    Και multiplayer =! CoD, ειδικά όπως πάνε να το κάνουν αυτό.

  5. #64
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Και φίλους να έχεις, πολλές φορές δεν έχεις χρόνο, διάθεση, πρόγραμμα, αν έχεις μικρά παιδιά δεν μπορείς να αφιερωθείς στο online multi και να φωνάζεις κλπ Επίσης, κάποιοι από εμάς είμαστε όντως old school και θέλουμε ένα όμορφο στόρι να δεθουμε με χαρακτήρες κλπ ενώ επιπλέον όσο και να το παλεύουμε πολλές φορές είμαστε και μέτριοι στο multi (λόγω και όλων των παραπάνω φυσικά) οπότε θέλουμε και τα νευρα μας στην θέση τους.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    geogoku (01-03-2014),teras1 (30-03-2014)

  7. #65
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γουστα ειναι αυτά φιλε μου. Εγω ειμαι old school , να κατσω το βραδυ να βαλω ποτακι να ξεκινησω το παιχνιδι , να εχει μια ωραια ιστορια να μου πει. Δεν θελω να μιλαω , να ακουω αλλους να παιζω για τα xp και τα levels. Νot for me.
    ετσι ακριβως. Κι εγω αυτης της φιλοσοφιας ειμαι. δεν ειναι θεμα του να εχεις φιλους με το ιδιο χομπυ. Εχω πολλους φιλους με το ιδιο χομπυ, αλλα θελω παντα ΕΓΩ να επιβαλλω τον ρυθμο με τον οποιο θα παιξω το παιχνιδι μου. Οταν εισαι με παρεα ειναι αδυνατον να το κανεις αυτο. εισαι παντα εξαρτομενος και απο το τι θελουν ολοι οι αλλοι. Εγω θελω ενα παιχνιδι 10 ωρων να το κανω παιχνιδι 20 ωρων γιατι μου αρεσει να παιζω αργα και να με απορροφα ο κοσμος του παιχνιδιου.

    Δεν υπαρχει για εμενα πιο immersion breaking σκηνικο απο το να παιζω με αλλους και να τσαταρουμε ταυτιχρονα. Το immerssion για εμενα παει περιπατο.

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    teras1 (30-03-2014)

  9. #66
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by VoleMaulder View Post
    Φίλους με το ίδιο χόμπι δεν έχεις;

    Και multiplayer =! CoD, ειδικά όπως πάνε να το κάνουν αυτό.
    Έχω φίλους κ μάλιστα τρελούς με το mp. Να καταλάβεις όμως εγώ παίζω BF4 campaign, αυτοί ονλαιν, με σπαμαρουν invites κ τρώνε γείωση. Επίσης όταν πήρα τα earforce τα ακουστικά για να μην ενοχλώ το βράδυ το πρώτο που έκανα ήταν να βγάλω το μαρκουτσι μικρόφωνο κ να το δώσω στην κόρη μου να κάνει πως τραγουδάει. Δεν μου ταιριάζει το mp ακόμα κ να μην έχω τι να παίξω θα βρω κάτι πιο παλιό παρά να παίξω ονλαιν.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    geogoku (01-03-2014)

  11. #67
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Δεν έχω παίξει ποτέ story driven mp στα 20 χρόνια gaming καριέρας μου και θα ήθελα να το δοκιμάσω πριν βγω στην σύνταξη!LOL!

  12. #68
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Δεν έχω παίξει ποτέ story driven mp στα 20 χρόνια gaming καριέρας μου και θα ήθελα να το δοκιμάσω πριν βγω στην σύνταξη!LOL!
    Τώρα που το λες, μου ήρθε μια εξαίρεση στο μυαλό: το AC:R MP ξεκλείδωνε κάποια story βιντεάκια όσο ανέβαινες level!

    Αλλά ναι, γενικά είναι πολύ σπάνιο... άλλα πράγματα προσφέρει το SP (story, character development) και άλλα το MP (challenge, ανταγωνισμός, χαβαλές/παρεΐστικο κλίμα).

  13. #69
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Αλλο το competitive multiplayer κι άλλο το co-op, μιλάμε για τελείως διαφορετικά πράγματα. Μια καλή ιστορία, αν αυτό είναι το ζητούμενο (που καμία σχέση με old school δεν έχει. Οσοι ξέρω που θεωρούνται και τους θεωρώ old school το τελευταίο πράγμα που κοιτούν στα παιχνίδια είναι η ιστορία) μπορεί μια χαρά να βιωθεί και με άλλα άτομα αν είναι κατάλληλα δωσμένη και στημένη. Το αν θα το πετύχει ο developer εξαρτάται από αυτόν, όχι από τη φύση του multiplayer. Φυσικά, χρειάζεται και η κατάλληλη παρέα, γιατί αν, ας πούμε, σου αρέσει να παίζεις τα παιχνίδια αργά και να παρατηρείς τα περιβάλλοντα και τις λεπτομέρειες και να κάνεις rp - που κι εγώ τέτοιος είμαι - και πας να παίξεις μαζί με άτομο που θέλει να τρέχει από checkpoint σε checkpoint για να τελειώνει, προφανώς κανείς από τους δύο δε θα περάσει καλά.

    Από το παράδειγμα με το BF 4, πάντως, james, φαίνεται πως έχεις πολύ συγκεκριμένο μοντέλο στο μυαλό σου, και με βάση αυτό είναι λογικό να μη γουστάρεις στην ιδέα. Ούτε κι εμένα με ψήνει τέτοιου είδους multi. Τα co-op που έπαιξα στη γενιά που πέρασε με φίλους με τους οποίους συμπίπτουν τα gaming styles μας ήταν πολύ ευχάριστες εμπειρίες, πάντως.

    Το ζήτημα, όπως πολύ σωστά λέει κι ο psx3, είναι σε τι εστιάζουν στο παιχνίδι και πόσο βάθος και βάρος δίνουν. Οταν ένα παιχνίδι το ξεκινούν από την αρχή με τέτοιο σκοπό - και δεν είναι οι μόνοι που το κάνουν - πιθανότατα μιλάμε για το επόμενο next-gen trend, όχι για κάτι που το πετούν πάνω στο παιχνίδι επειδή έτσι θέλει το marketing ή ο τάδε CEO, οπότε θα είναι και κάτι στο οποίο θα πέσει δουλειά για να γίνει καλά. Εξάλλου, όλοι αυτοί πάνε να καθιερώσουν νέα franchises, δε νομίζω να μπουν στη νέα γενιά με ξεπέτες.



    Για να καταλήξω, αυτό που θέλω να πω είναι να μην απορρίπτετε νέες ιδέες χωρίς να τους δίνετε πρώτα μια ευκαιρία.

  14. #70

    Default

    Απο οτι διαβασα θα μπορεις να παιζεις μονος σου τις αποστολες, παρολο που ειναι Online. Οποτε δεν εχω κανενα προβλημα, αν οντως λειτουργησει ετσι και μπορω να τα κανω ολα μονος μου(απλα θα καταπιω το always-online)

  15. #71
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default


  16. The Following 5 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    corsaopc3071r (05-03-2014),FotisGRC (04-03-2014),Leon_DiZ (04-03-2014),psx3 (04-03-2014),sattal (04-03-2014)

  17. #72
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Blame πουρέιτζερ.
    Last edited by psx3; 28-03-2014 at 15:09.

  18. #73
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  19. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    FotisGRC (23-03-2014),Leon_DiZ (19-03-2014),panos74gr (20-03-2014)

  20. #74

    Default

    Τις πιστευουμε τις νεες photos gameplay??

    http://www.vg247.com/2014/03/24/the-...f-dead-bodies/

  21. The Following User Says Thank You to Roy For This Useful Post:

    FotisGRC (24-03-2014)

  22. #75
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Καποιες φαινονται καλες, καποιες φαινονται χαλια. Σε καμια περιπτωση παντως, δεν ειναι ιδιες με το trailer της πρωτης σελιδας και καποιες παλιοτερες φωτο.
    Last edited by Viper; 24-03-2014 at 15:23.

  23. #76

    Default

    Oπως λέει και ο Κώστας.. Κάποιες καλές και κάποιες χάλια. Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα ρε γαμώτο.. Σίγουρα δεν είναι ίδιες με το trailer..

    Κλασικά, όπως και με το Watchdogs έτρεχε σε High End PC και το downgrade δίνει απόδοση 1,05..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  24. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    teras1 (30-03-2014)

  25. #77
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωραιο downgrade. Εγκρινω

  26. #78

    Default

    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  27. #79
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Hideo Kojima on 'The Division': It's so good, 'it makes me want to quit my job'
    http://www.examiner.com/article/hide...to-quit-my-job


    Αν συνεχισει να βγαζει preview, αργα ή γρηγορα θα γινει πραγματικοτητα...

  28. #80
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Απ΄οτι λεει το αρθρο, αυτο ειπωθηκε περισυ στην Ε3. Πολλων τοτε μας ειχαν πεσει τα σαγονια, δεν ηταν μονο του Kojima.
    Παει καιρος ομως απο τοτε, να δουμε πως θα ειναι τελικα...προσωπικα δεν εχω πολλες ελπιδες οτι θα δουμε κατι τετοιο, τουλαχιστον στο ps4, παραηταν καλο εκεινο το gameplay trailer. Η γνωμη μου ειναι οτι ηταν οτι πιο εντυπωσιακο εχουμε δει μεχρι σημερα.
    Last edited by kostasb13; 11-04-2014 at 02:11.

Page 4 of 42 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •