Page 2 of 42 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 835

Thread: The Division

  1. #21

    Default

    Ubisoft Confirms That The Crew and The Division are Always Online Games, Require Internet Connection

    "The Division will be always-online, because this is how the game is designed. It’s a world that’s always on and always living. The fact you’re always-online is a must. It’s the same for The Crew. You can join your friends or not, but something is happening in this world all the time."

    http://www.playstationlifestyle.net/...always-online/

    Εντάξει, λογικό αφού απο την αρχή με τα λεγόμενα τους καταλάβαμε οτι είναι ουσιαστικά MMO..


  2. #22
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Θα δουμε πολλα Sim City παιδια σε αυτη τη γενια. Οπως θα γινει συνηθες το "δεν μπορω να παιξω σημερα αυτα τα 10 παιχνιδια γτ εχουν maintenance οι servers"
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #23

    Default

    Eλπίζω να μην ισχύσει αυτό που λες, αν κι εγώ το φοβάμαι.. Αυτό με το maintenance δεν είναι μεγάλο θέμα, αλλά το να μην μπορείς στο άσχετο να παίξεις καθόλου είναι άσχημο.

  4. #24
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Μονο εμενα δεν με συγκίνησε το παιχνίδι από αυτά που είδα?

  5. #25
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kι εμενα, το ειπα απο το πρωτο post μου. Μου φαινεται ενα παντελως αδιαφορο project με ομορφα γραφικα. Αν ασχολιομουν με ενα always online shooter αυτο θα ηταν το Destiny και οχι το Division.


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (23-06-2013)

  7. #26
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το θεμα ρε γμτ με αυτα τα παιχνιδια ειναι οτι καταληγουν ολα στο ιδιο μοτιβο...Ενω τα δειχνουν ωραια και καλα στις παρουσιασεις στην πραγματικοτητα θα δεις cheaters, θα δεις να χοροπηδανε σαν τα μαϊμουνια, να τρεχουν 10 ατομα πανω στο objective ποιος θα πρωτοπαρει τα XP κ.α ομορφα...Και εμενα μαρεσει πολυ το Destiny ας πουμε αλλα ξερω οτι η τελικη εμπειρια δεν θα ειναι ετσι οπως επαιζαν οι devs...ο καθενας θα κανει το μακρυ του και το κοντο του...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  8. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    always online?

    never will buy

  9. #28

    Default

    Εγωδεν εχω καταλαβει και μαλλον ουτε αυτοι ξερουν γιατι τα κανουν Always-Online εκτος του DRM. Ολο λεει ''κατι γινεται στον κοσμο συνεχεια'' ''ειναι μια ξεφρενη εμπειρια με πολλα πραγματα να γινονται ταυτοχρονα'' αλλα ουσιαστικα ενα παραδειγμα δεν φερνει....

    Για μενα αυτο και μονο ειναι ενδειξη οτι απλα εχουν drm και τιποτα περισσοτερο

  10. #29
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    ειναι mutiplayer ή single player τελικα?

  11. #30
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    ^^Σταυρο είναι κάτι σαν semi-ΜMΟ-single player online δεν ξέρω πως να το πω πραγματικά αν κάποιος ξέρει ας βοηθήσει...
    Σαν το destiny ένα πράγμα... καινούργια μόδα μου φαίνεται πάνε να ξεκινήσουν..

  12. #31
    PS4forums Addict jorgedept's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1,499
    PSN ID
    JorgeDept

    Default

    Μου άρεσε υπερβολικά το game αλλά ξενέρωσα που θα είναι always online.....Θα το έχω στην λίστα με τις αγορές πάντως

  13. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Απαραδεκτος View Post
    ^^Σταυρο είναι κάτι σαν semi-ΜMΟ-single player online δεν ξέρω πως να το πω πραγματικά αν κάποιος ξέρει ας βοηθήσει...
    Σαν το destiny ένα πράγμα... καινούργια μόδα μου φαίνεται πάνε να ξεκινήσουν..
    Καπως έτσι έχω καταλάβει κι εγώ.. Δεν είναι ακριβώς Massive-Multiplayer νομίζω. Θα είσαι δηλαδή εσύ με 3 φίλους και θα παίζετε σαν co-op. Ισως να σου πετάει random events το παιχνίδι, λόγω οτι θα είναι συνδεδεμένο Online, αλλά μάλλον οι εχθροί δεν θα είναι άλλοι παίχτες. Θα είναι Α.Ι.

    Ισως είναι κάτι σαν multiplayer- coop

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by jorgedept View Post
    Μου άρεσε υπερβολικά το game αλλά ξενέρωσα που θα είναι always online.....Θα το έχω στην λίστα με τις αγορές πάντως

    Εντάξει καταλαβαίνω τι εννοείται, αλλά παιδιά μην ξεχνάμε οτι μερικά απο τα καλύτερα παιχνίδια είναι always online. Diablo, Lineage, WOW.. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας.. Ειναι διαφορετικό να είναι η κονσόλα always online και διαφορετικά να υπάρχουν 5-10 παιχνίδια.. Δεν χάθηκε ο κόσμος.

  14. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (26-06-2013)

  15. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ το προβλημα ειναι οτι συνηθως τα παιχνιδια που ειναι always online, εχουν ανυπαρκτο σεναριο.

  16. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (26-06-2013)

  17. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ το προβλημα ειναι οτι συνηθως τα παιχνιδια που ειναι always online, εχουν ανυπαρκτο σεναριο.
    Ναι σε αυτό δεν διαφωνώ.. Μακάρι να δούμε κάτι διαφορετικό, όχι μόνο απο το συγκεκριμένο αλλά και απο τα άλλα παιχνίδια που αναμένουμε!

  18. #35

    Default

    Ενα πολύ ωραίο βίντεο που εξηγεί την ιστορία του παιχνιδιού..

    Valkyre επειδή κι εγώ φοβόμουν για πολύ ρηχό σενάριο, είδα το βιντεάκι και με χαρά διαπίστωσα οτι προσπαθούν να δημιουργήσουν μια πειστική ιστορία με βάθος.. Εκτός απο gameplay πλέον βλέπω και μια υποσχόμενη ιστορία, αν την δουλέψουν σωστά. Δες αν θες και πες μου τη γνώμη σου.

    Επίσης δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλα κυκλοφορία ανακοινώθηκε για "Winter 2014"

    Last edited by FotisGRC; 26-06-2013 at 01:02.

  19. The Following User Says Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (26-06-2013)

  20. #36
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Τελικα δεν θα βγει για πισι!!οπωτε παει αποκλειστικα για τις νεες κονσολες ο τιτλος.

  21. #37
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Φωτη που ειναι το βιντεο? οεο?

  22. #38

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Τελικα δεν θα βγει για πισι!!οπωτε παει αποκλειστικα για τις νεες κονσολες ο τιτλος.
    Οχι δεν ισχύει αυτό.. Σήμερα διάβαζα οτι ακόμα δεν έχουν αποκλείσει το PC. Απλά προς το παρόν είναι για κονσόλες.

    Ubisoft not ruling out PC release for Tom Clancy's The Division


    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Φωτη που ειναι το βιντεο? οεο?
    Για δες το Link.. http://vimeo.com/68215272#

  23. The Following 2 Users Say Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    spartan (27-06-2013),Valkyre (26-06-2013)

  24. #39

    Default

    We’ve got another question on Facebook from Jonas, who asks: I noticed in the demo all players played as different characters. Can you create your own character in the game?

    The Division is an RPG, so we really want the player to feel unique; there will be tons of possibilities to customize your agent (thousands of weapon types, skill combinations, gear and much more).



    Kevin on Facebook asks: How many players will be part of a clan/guild?

    Right now we have no plans to cap the number of players who can be affiliated to any particular clan. We are also looking to have a very extensive web-based clan support system for all players in The Division. But we should have more to come around all this soon.


    Ειδικά το υπογραμμισμένο στην 2η απάντηση, είναι πολύ σημαντικό!! Ετοιμάζουν δηλαδή κάτι σαν το Battlelog.. Website που να μπορείς να οργανώνεσαι με την clan, να επικοινωνείς με τα μέλη κ.ο.κ.. Πολύ σημαντικό και όπως είχα πει απαραίτητο στα multiplayer παιχνίδια της νέας γενιάς.

  25. #40

    Default

    Will it be p2p or will there be dedicated servers?

    Yes, we will have dedicated servers. The Division is an online, open world, RPG game and this is the reason why we want to offer our players the best of multiplayer gameplay, social features and services. Unlike current generation RPG games, our players will not be limited to a server or realm. This means that any gamer can play with any other player regardless of where they are in the world

    How long has the project been in development?


    We have been working on the IP and on the tech for several years and on the actual game since the summer of 2012.

    http://www.nzherald.co.nz/entertainm...ectid=10896761

Page 2 of 42 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •