Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 31 of 31

Thread: Daylight

  1. #21
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Γράψε αν θέλεις εντυπώσεις γιατί σκέφτομαι να το τσιμπήσω τώρα που έχει 9μιση ευρώ.

  2. #22
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Spoiler!

  3. #23

    Default

    Θα το ξεκινησω αυριο που θα εχω χρονο δεν νομίζω να είναι κατι το Super αλλα προσωπικά και μονο που εχει αυτην την ατμόσφαιρα με πνεύματα κτλ μετραει

  4. #24
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν και δεν το έχω τερματίσει ακόμα, μπορώ να πω οτι το παιχνίδι είναι αρκετά τρομακτικό, ειδικά αν έχετε 5.1 σύστημα.
    Τα γραφικά του είναι συμπαθητικά (για όποιον ενδιαφέρεται βέβαια δεν τρέχει σε 60fps) και γενικά προς το παρόν δεν μπορώ να πω οτι κλαίω τα λεφτά μου με αυτό που βλέπω.
    Έχει επίσης και επιλογή για 3d, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να πω την άποψη μου γι αυτό!

  5. The Following 5 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    chronohill (02-05-2014),FotisGRC (02-05-2014),Nek_Food (09-05-2014),odytsak (02-05-2014),spartan (02-05-2014)

  6. #25
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να τα δώσουμε τα 10€?

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  7. #26
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Να τα δώσουμε τα 10€?

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγώ θα έλεγα όχι.
    Το έπαιξα καμία ώρα και προς το παρόν δεν ενθουσιάστηκα αλλά θα το τελειώσω και θα δούμε μήπως αλλάξω γνώμη.
    Προς το παρόν γραφικά μέτρια προς κακά και μάλιστα απορώ πως με τέτοια γραφικά έχει ΜΟΝΟ 30 fps αλλά το πιο σημαντικό είναι πως δεν μπορώ να πω πως τρόμαξα ιδιαίτερα μέχρι τώρα και η ιστορία δεν έχει ξετυλιχθεί ακόμα για να την κρίνω.
    Όσο για το 3D μακριά γιατί είναι που είναι απαράδεκτα τα frames γίνονται ακόμα πιο απαράδεκτα σε σημείο unplayable με το 3D και αποκτάει input lag στον χειρισμό . Δηλαδή n μετατροπή 2D σε 3D που παίζω τα παιχνίδια και που δοκίμασα και αυτό είναι πολύ καλύτερη από το 3 D που έχει
    Δυστυχώς δεv τίποτα μέχρι τώρα που να πλησιάζει το για εμένα πάρα πάρα πολύ καλό outlast

  8. The Following 3 Users Say Thank You to nickolas82 For This Useful Post:

    james9 (05-05-2014),Nek_Food (09-05-2014),odytsak (05-05-2014)

  9. #27
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να φανταστείς ότι εμένα δε μου άρεσε ούτε το outlast από ένα σημείο και μετά οπότε φαντάζομαι αυτό... Ευχαριστώ!

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Nek_Food (09-05-2014)

  11. #28
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Μόλις το τελείωσα, πρέπει να μου πήρε γύρω στις 2 ώρες και κάτι συνολικά.
    Η ατμόσφαιρα του παιχνιδιού είναι καλή, τα γραφικά σε μερικά σημεία είναι αρκετά καλά, ειδικά προς το τέλος.
    Spoiler!

    Μην περιμένετε να ενθουσιαστείτε, αλλά για τα λεφτά του για μένα αξίζει.
    Το μόνο που με χάλασε ήταν το framarate που είναι αρκετά ασταθές και πέφτει σίγουρα κάτω από τα 30fps σε κάποια σημεία.
    Last edited by gonzalez; 07-05-2014 at 22:32.

  12. #29
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Performance Analysis: Daylight on PS4 and PC

    • We count a full 1920x1080 native resolution on PS4, with post-processing AA to help the effort.
    • Speaking of performance, despite missing out on many perks, the PS4 still struggles to even lock down 30fps at points.
    • Overall, it's clear that Daylight isn't a smooth experience for either PS4 or higher-end PCs,

  13. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    Nek_Food (09-05-2014)

  14. #30
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλά υπερβάλει λίγο νομίζω για την απόδοση στο pc, γιατί μιας και το δοκίμασα αφού το τελείωσα κι εκεί για να δω απο περιέργια διαφορά, με επεξεργαστή 3ετίας 4πύρηνο, 8gb, και ατι 7870 με γραφικά όλα στο φουλ μετρημένα είναι συνεχώς στα 55+fps...

  15. #31
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν και ειμαι απο αυτους που στηριζω τα "μικρα" παιχνιδια , εδω μετανανοιωσα την ωρα κ τη στιγμη που το αγορασα.



    Δεν θα ειμαι υπερβολικος και να πω οτι με χαλασε το framerate που εκανε βουτιες χωρις λογο σε ασχετα σημεια, ουτε τα πιξελιασμενα γραφικα(2gb παιχνιδι ειναι) , ουτε οι επαναλμβανομενοι ηχοι κ τα τριξιματα για να τρομαξουμε. Δυστυχως το παιχνιδι καταργει πολυ απλους κανονες του gaming. Δεν γινεται ολα τα δωματια που μπαινεις να ειναι ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ , ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΟΙ , ΟΛΑ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ. Εδω δε μιλαμε για ελλειψη , χρηματων , ή πορων αλλά για έλλειψη εμπνευσης και για τεμπελια. Προσπαθεις να βρεις το δρομο σου κ γυρνας απο φωματιο σε δωματιο και δεν θυμασαι που πηγες γιατι ολα ειναι ιδια , δηλαδη 3-4 σχεδια που επαναλαμβανονται. Το ιδιο και οι σκαλες. Αισχος .

    Spoiler!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •