Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 80

Thread: Warframe

  1. #21
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, ηταν χαλασμενο τελικα το πηγε πισω. Και εμενα αυτο μου θύμισε Νεκταριε. Λες να εχουμε τετοια θεματα στη πορεία του PS4; Ο εφιάλτης ξαναχτυπά

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #22
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Θα δείξει αν εξαπλωθεί ή αν ήταν μεμονομένη υπόθεση. Τελικά παίζει κανείς με το Warframe? αξίζει να σσχοληθεί κανείς λίγο μαζί του ή είναι κάπως επιθετικό στην προώθηση των πακέτων επί πληρωμή και χωρίς αυτά δεν έχεις περιθώρια επιβίωσης;

  3. #23
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Λες να εχουμε τετοια θεματα στη πορεία του PS4; Ο εφιάλτης ξαναχτυπά
    Μέχρι στιγμής είναι σπάνιο φαινόμενο. Υπάρχουν ρεζερβέ 2 CUs για τέτοιες περιπτώσεις. Μπορεί του φίλου σου να είχε π.χ. 3 χαλασμένα CUs, εξού και τα artifacts.

  4. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    WolfRathmA (02-02-2014)

  5. #24
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Μέχρι στιγμής είναι σπάνιο φαινόμενο. Υπάρχουν ρεζερβέ 2 CUs για τέτοιες περιπτώσεις. Μπορεί του φίλου σου να είχε π.χ. 3 χαλασμένα CUs, εξού και τα artifacts.
    Δε ξέρω τι είναι τα CUs αλλά εμπιστεύομαι τη κρίση σου!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #25
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Είναι ας πούμε extra transistors στο τσιπ για καβάτζα, αν υπάρχουν μερικά ελαττωματικά.
    Last edited by psx3; 02-02-2014 at 16:19.

  7. #26
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν είδα καλά στο Αμερικάνικο store, έχει δωρεάν για τους plus το starter pack που περιλαμβάνει:

    100 platinums
    50.000 credits
    falcon mod card pack (5 random cards)
    3-day affinity booster
    3-day credit booster

  8. #27
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Διαθέσιμο και στο ευρωπαϊκό το free starters pack για τους plus.

  9. #28
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έπαιξα χθες αρκετά το Warframe, νομίζω ήταν η δεύτερη "βόλτα" μου στον κόσμο του, κάπως μεγαλύτερη αυτή την φορά. Δεν ήταν άσχημο, έβγαλα και τον πρώτο πλανήτη σιγά σιγά αν και υπήρχαν θέματα συνεργασίας με κάποιους από τους παίκτες που είχα ως ομάδα (όποιον έβρισκα ουσιαστικά). Δεν είναι άσχημο, πέρασα καλά και επειδή έχει αυτό το 3ήμερο bonus λογικά θα παίξω και σήμερα/αύριο να δω και κανέναν άλλο πλανήτη, να ανεβάσω και λίγο level. Τα ingame challenges που έβαζε ήταν στην πλειοψηφία τους απλά και εύκολα (30kills/20pistolkills/10stealthkills/etc) και έδιναν επιπλέον bonuses. Μου έβγαλε και μήνυμα ότι παίζω πολύ και μήπως θα έπρεπε να κάνω κάποιο διάλειμμα για ξεκούραση. Το άκουσα, το έκλεισα και την έπεσα για ύπνο.

    Ξέχασα: 4 players mode, συνεργατικό είτε σε αποστολή (σκότωσε τον τάδε, κατέστρεψε το άλλο, προφύλαξε το τρίτο, κλπ) ή σε μάχη με waves εχθρών. Πλούσιο σε add-ons, με κάρτες (mods) κλπ, ακόμη το ψάχνω. 1 main weapon / 1 secondary / 1 sword / 1 companion (αγορά) / έχει και κάποιου είδους med packs/κλπ αλλά δεν τα είχα ακόμη, επίσης, αν πέσεις και υπάρχει κάποιος δίπλα μπορεί να σε κάνει revive κλπ όμορφα.
    Last edited by Nek_Food; 23-04-2014 at 10:57.

  10. #29
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    θα πω και εγώ την γνώμη μου για το game, σαν free το play είναι αρκετά καλό, έχω παίξει αρκετά τώρα τελευταία (για αυτό φταίει το BF4) γύρο στις 150 ώρες και μέχρι στιγμής δεν βλέπω να υπάρχει θέμα να δόσεις κανονικά λεφτά για να σταθείς μέσα στο παιχνίδι, αυτό που χρειάζεται είναι να παίζεις πολλές παρτίδες να μαζεύεις κάρτες ( η χρυσές κάρτες είναι καλύτερες) και να τις αναβαθμίζεις.

    Εκεί που μπορεί να πεις χρειάζονται να βάλεις λεφτά είναι αν θες ποικιλία από όπλα και από Warframes, και όχι για αγορά όπλων και Warframes αλλά για θέσεις στο inventory σου.

    Εκεί σου δίνει 2 θέσεις για warframes (για μια extra θέσει θέλεις 20 platinum) και 10 θέσεις για όπλα (για 2 θέσεις θέλεις 12 platinum).

    Όλα όσα έχεις στο game Warframes / Main Weapon / Secondary Weapon / Sword / Companion / κτλπ
    μπορείς και τα φτιάχνεις μόνος σου με αγορές blueprint με εικονικά λεφτά του παιχνιδιού και υλικά που μαζεύεις από τους πλανήτες.

    Ένα ακόμη σημείο που χρειάζεται αλλά δεν επιβάλλεται να βάλεις λεφτά είναι στα upgrade του παίχτη (orokin reactor 20p) και του όπλου (orokin catalyst 20p), με αυτά ανεβάζεις τα MOD αντίστοιχα στο X2 και έχεις 60 θέσεις για MOD, και με τις Forma (20p) φτιάχνεις Polarize ( ένα σύμβολο τις αρεσκείας σου που όταν χρησιμοποιείς μια mod κάρτα με το ίδιο σύμβολο πιάνει το μισό σε χώρο η σε παίχτη η σε όπλο.
    Αυτό για να το βάλεις πρέπει να είναι 30lvl ο παίχτης η το όπλο και όταν το κάνεις μηδενίζονται τα lvl και ξανά από την αρχή αλλά είναι εύκολο να ανεβάσεις.

    Και θα σταθώ στο κομμάτι ότι δεν χρειάζεται να βάλεις λεφτά αν δεν βιάζεσαι να ανέβεις γρήγορα level και τα τρία αυτά υλικά μπορείς να τα φτιάξεις βρίσκοντας τα αντίστοιχα υλικά και blueprints.

    Έχει και άλλα πολλά το παιχνίδι για αυτό βάζω ένα link με πλήρη οδηγό

    http://warframe.wikia.com/wiki/WARFRAME_Wiki
    Last edited by pgp69; 25-04-2014 at 01:48.

    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to pgp69 For This Useful Post:

    Nek_Food (23-04-2014)

  12. #30
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έφτιαξα clan
    Μάλιστα έχω στείλει δύο τρεις προσκλήσεις ήδη σε Οδυσσέα, Γιώργο (K4P4), νομίζω και τον Αποστόλη. Όσοι είστε φιλαράκια, παίζετε warframe και θέλετε πρόσκληση μου λέτε. Ανέλαβα και το να φτιάξω το πρώτο κλειδί για να αρχίσω το χτίσιμο του Clan dojo, κλπ

    Για να δείτε που είναι η πρόσκληση στο PS4 στο αρχικό μενού ή στους χάρτες πατάτε το options button, ανοίγει στα δεξιά ένα πλαίσιο γκρι μπλε. Πατάτε μία το Ο για να πάει ο κέρσορας στα τρία μικρά μπλε εικονίδια δεξιά και κατεβαίνετε στο τρίτο που δείχνει μία ασπίδα. Εκεί πατάτε το Χ και σας ανοίγει ένα νέο πλαίσιο, εκεί λογικά θα βρείτε τυχόν προσκλήσεις σε clans ή φτιάχνετε την δικιά σας.
    Με το που αποδεχτείτε την πρόσκληση ή κάνετε νέα clan, σας δίνει ένα clan key blueprint, που το χρησιμοποιείτε στο FOUNDRY για την κατασκευή του κλειδιού που θα σας επιτρέψει την πρόσβαση στην clan. Το blueprint καταστρέφεται, αλλά το key που θα δημιουργηθεί έχει άπειρες χρήσεις. Θέλει κάποια σχετικά εύκολα διαθέσιμα υλικά και 12 ώρες για την κατασκευή του. Αύριο θα εχω έτοιμο το δικό μου, οπότε θα τα ξαναπούμε λογικά.

    Για περισσότερα δείτε:
    http://warframe.wikia.com/wiki/Clan_Key
    http://warframe.wikia.com/wiki/Clan
    Last edited by Nek_Food; 26-04-2014 at 21:53.

  13. #31
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Βαζω να δω. Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το παιχνιδι.

  14. #32
    Senior Member leospartan's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    137
    PSN ID
    leonidasg1981

    Default

    Στειλε μου αν θελεις nek

  15. The Following User Says Thank You to leospartan For This Useful Post:

    Nek_Food (25-04-2014)

  16. #33
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Για την clan και για την κατασκευή dojo δεν είναι τόσο απλά τα πράματα, για κάθε τι που χτίζεις θέλει πολλά υλικά και χρόνο και έχει πολύ πράμα για στήσιμο. Φυσικά εκεί μπορείς και φτιάχνεις και blueprint για όπλα και Warframes αλλά για να φτάσεις να φτιάχνεις θέλει πολλά υλικά ( και σπάνια υλικά) και πολύ εικονικό χρήμα. Σκεφτείτε ότι είχα 1.1 εκατομμύριο και για κάτι έρευνες για 2 όπλα και κάτι helmet έχασα 300k.
    Last edited by pgp69; 25-04-2014 at 23:34.

    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to pgp69 For This Useful Post:

    Nek_Food (25-04-2014)

  18. #34
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Nεκτάριε ευχαριστώ που με σκέφτηκες αλλά το έχω διαγράψει το παιχνίδι,
    είχα παίξει καμμιά ωρίτσα, μου φάνηκε αδιάφορο κι έφαγε delete.

  19. #35
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Nεκτάριε ευχαριστώ που με σκέφτηκες αλλά το έχω διαγράψει το παιχνίδι,
    είχα παίξει καμμιά ωρίτσα, μου φάνηκε αδιάφορο κι έφαγε delete.
    Εγω ξερω οτι ολα τα παιχνιδια που παιζονται με καλη παρεα γινονται ενδιαφεροντα...

  20. #36
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    δωσε και μενα ενα invite,σιγα σιγα να μπω και εγω λιγο στο warfrace μιας και ειναι coop και δεν υπαρχουν πολλα παιχνιδια coop να παιξουμε

  21. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Nek_Food (25-04-2014)

  22. #37
    Senior Member leospartan's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    137
    PSN ID
    leonidasg1981

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    δωσε και μενα ενα invite,σιγα σιγα να μπω και εγω λιγο στο warfrace μιας και ειναι coop και δεν υπαρχουν πολλα παιχνιδια coop να παιξουμε
    Το απόγευμα σε θελω μεσα.

  23. #38
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    απικο...

  24. #39
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  25. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    leospartan (10-05-2014),Nek_Food (11-05-2014)

  26. #40
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Το κατέβασα χτες και έκανα μια δοκιμή σήμερα, σαν να βλέπω κάποια βελτιώσει στα γραφικά του αν δεν κάνω λάθος.

    Spoiler!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •