Page 43 of 69 FirstFirst ... 3339404142434445464753 ... LastLast
Results 841 to 860 of 1378

Thread: Pro Evolution Soccer 2014

  1. #841
    Advanced Member dredd's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    379
    PSN ID
    kraken 13

    Default

    Λοιπον να πω κγω.Το patch k το update πραγματι κατεβηκαν με ρυθμους χελωνας 5 ωρες χωρις πλακα αναψε το ps3.Τωρα δυο λογια για το game μετα patch εποχη εχει φτιαξει αρκετα θα ελεγα στο κοματι gameplay αλλο game το ειχα παρει πρωτη μερα κ χθες ηταν η μονη φορα που επαιξα 6αγωνες στη σειρα ενταξει δεν ειναι το τελειο προ αλλα τουλαχιστων παιζεται επιτελους.Θα ελεγα στους υπολειπους να του ριξουν μια ματια ακομα αν δεν το εχουν πουλησει φυσικα.

  2. #842
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Γενικα το παιχνιδι πως σου φαινεται μετα το patch Οδυσσεα? Αλλαξε καθολου προς το καλυτερο?
    Τα ζώα μου αργά!

  3. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    FotisGRC (17-11-2013)

  4. #843
    Cool Member alexxx711's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    155
    PSN ID
    husuris

    Default

    Εγω παντως οταν το κατεβασα αλλαξα το P2P σε HTTP για τον τροπο κατεβασματος και σε 10 λεπτα ειμουν ετοιμος

  5. #844
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εγώ πάντως τώρα με το patch που ξαναέπαιξα 1vs1 δεν είδα καμμιά αλλαγή,
    το ίδιο αργό, εκνευριστικό, άναρχο, μη αποκρίσιμο ποδοσφαιράκι βλέπω,
    τουρλουμπούκι, ότι να'ναι κι αγιος ο θεός.

    Μας πήρε τα λεφτά η κονάμι φέτος αλλά είναι και τα τελευταία.

    Πως γίνεται το 11vs11 να παίζει καλύτερα από το 1vs1 είναι πραγματικά ν' απορεί κανείς.
    Last edited by odytsak; 17-11-2013 at 11:26.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    alan sirer (18-11-2013),psx3 (18-11-2013)

  7. #845

    Default

    ρε παιδια καθυστερει και σε εσας το patch με τα προσωπα να κατεβει τοσο πολυ??ενα τεταρτο τωρα και ειναι ακομα 1 τοις εκατο!!!με p2p κατεβαζω γιατι με html στο 17 τοις εκατο μου εβγαλε οτι το αρχειο ειναι κατεστραμενο!!

  8. #846
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Mε html το κατέβασα χθες κι έκανε πάνω από μία ώρα,
    μ'αρέσει που προτείνουν το p2p για πιο γρήγορα.

  9. #847
    Cool Member alexxx711's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    155
    PSN ID
    husuris

    Default

    Βασικα ισως ημουν λιγο υπερβολικος οταν ελεγα οτι ειχα τελειωσε σε 10 λεπτα. Καπου πηρε το ματι μου οτι το patch ειναι 1,3gb οποτε σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο και η συνδεση που εχει καποιος αλλα και ποσοι το κατεβαζαν εκεινη τη στιγμη

  10. #848
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    χωρίς καμία δόση υπερβολής παιδιά......άλλο παιχνίδι.......επιτέλους playble,εντάξει δεν λέω ότι δεν έχει τα ελαττώματα του αλλά.....σίγουρα πολύ πιο καλό απο το 13' πλέον....από αύριο ξεκινάει το λιώσιμο...ευτυχώς οι της Konami μετά από τόσο κράξιμο το συμμάζεψαν....

  11. #849
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    [New & Official] Data Pack 2 Trailer [PES 2014]



    Από ΠΑΟΚ στο 0:24 έχει κοντινό με Pablo Garcia και Necid,
    από Ολυμπιακό δεν πήρε κάτι το μάτι μου.

  12. #850
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by gtakis View Post
    χωρίς καμία δόση υπερβολής παιδιά......άλλο παιχνίδι.......επιτέλους playble,εντάξει δεν λέω ότι δεν έχει τα ελαττώματα του αλλά.....σίγουρα πολύ πιο καλό απο το 13' πλέον....από αύριο ξεκινάει το λιώσιμο...ευτυχώς οι της Konami μετά από τόσο κράξιμο το συμμάζεψαν....
    Toυ ξανάδωσα μια ευκαιρία σήμερα αλλά μάλλον εγώ παίζω άλλο παιχνίδι,
    μ' άκουσε όλη η γειτονιά από τα μπινελίκια και τα λαρύγγια μου βγήκαν απ'έξω.

    Αλλα πατάς άλλα κάνει και στο τέλος άλλα γίνονται,
    το πιο εκνευριστικό με διαφορά είναι όταν τρακάρουν οι συμπαίκτες σου και γίνεται τουλάχιστον 3-4 φορές σε κάθε παιχνίδι,
    ειδικά όταν βγήκα μόνος με την εστία και πάω να σουτάρω και πέφτει πάνω μου ο συμπαίκτης που ελέγχει η ΑΙ
    ε τα πήρα στο κρανίο, quit game και έξω από την κονσόλα αυτό το ΕΚΤΡΩΜΑ.

  13. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    alan sirer (19-11-2013)

  14. #851

    Default

    Ακριβος το ιδιο και εγω, κατεβασα το ντεμο του fifa για να δω τι παιζει κ πραγματικα δεν το περιμενα να ναι τοσο καλο..
    Αλλαξα τα κουμπια κ τακανα οπως του προ, τα σουτ κ ολα και εχω παιξει πανω απο 15 ματσακια..
    Μετα λεω κατσε να βαλω το προ επειδη νιωθω καπως παραξενα να παιζω φιφα εγω ο προ ακιας και με νευριασε φουλ , το βαλα στο κουτι κ τοδωσα στο φιλαρακι μου..
    Πλεον σκεφτομαι να αγορασω το ακατανομαστο φιφα

    Mαρεσει πως να το κανουμε , παταω το κουμπι κ κανει τακλιν τρεχει σουταρει , στο προ θελει ενα 8αωρο...


  15. #852
    Cool Member Multy-Gamer's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    157
    PSN ID
    ORIGINAL-AEKAPA-

    Default

    Επαιζα προ 10 χρονια σερι.Απο περυσι πηγα στο fifa κ εχω ευχαριστηθει ποδοσφαιρακι με την ψυχη μου.Αν δεν ειχα παει θα ειχα καταληξει σιγουρα στο πλησιεστερο ψυχιατρειο.Δεν trollαρω απλα οσον αφορα εμενα ετσδι ειναι.Η διαφορα των 2 παιχνιδιων ειναι οτι στο fifa αν ξερεις μπαλα θα παιξεις,στο προ πρεπει να παιξεις προ οχι μπαλα.να συμβιβαστεις δηλαδη με το παιχνιδι.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Multy-Gamer For This Useful Post:

    alan sirer (19-11-2013),FotisGRC (18-11-2013),I_HAVE_A_NAME_ (18-11-2013),psx3 (18-11-2013),Snk (18-11-2013)

  17. #853
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Kαι αυτό που δεν θα συγχωρήσω στην ΚΟΝΑΜΙ και δεν πρόκειται να την ξανατιμήσω με τα λεφτάκια μου
    είναι ότι έβαλε online pass σ' ένα παιχνίδι που στην καλύτερη το χαρακτηρίζεις beta
    όταν το FIFA με τις εκατομμύρια πωλήσεις και όλα τα δικαιώματα σε ομάδες και παίκτες ΔΕΝ έχει.

    Το μείωσα στα 20 ευρώ στην αγγελία που έβαλα και ούτε ένα pm δεν έχω,
    στο τέλος θα το πετάξω το ΕΚΤΡΩΜΑ από το παράθυρο να τελειώνει η υπόθεση.
    Last edited by odytsak; 18-11-2013 at 23:17.

  18. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    FotisGRC (19-11-2013)

  19. #854

    Default

    Εγώ το λέω και το ξαναλέω, χωρίς να τρολλάρω και απλά με όρεξη να δω και απο τις 2 εταιρίες ένα πολύ ωραίο παιχνίδι..
    Με τα λεφτά μου δεν επιτρέπω να παίζει ΚΑΝΕΙΣ..Καμία ΚΟΝΑΜΙ..

    Κι εγώ όπως πολλά παιδιά έπαιζα Pro για μια 10ετία.. Μέχρι που έφτασε η μέρα που αντι να το ευχαριστιέμαι έβριζα, και στο Online τρελαινόμουν απο το Lag και τα disconnect.

    Η Κonami μόνη της βγάζει τα μάτια της. Ειχε δυνατότητα για πολλά πράγματα αλλα τα πέταξε στα σκουπίδια. Αντι να ανεβάζει την ποιότητα, το Pro έμεινε στάσιμο και απο πρόπερσυ κάνει ελευθερη πτώση. Δεν χωράνε fanboy-σμοι στα λεφτά που πληρώνεις.

    Οποιος αξίζει, σε αυτόν θα τα δώσουμε. Ουτε η ΕΑ είναι η τέλεια εταιρία, αλλα τουλάχιστον προσφέρει κάτι το οποίο το ευχαριστιέμαι με την παρέα μου. Αυτό μου αρκεί.
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  20. The Following 6 Users Say Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    alan sirer (19-11-2013),I_HAVE_A_NAME_ (19-11-2013),Multy-Gamer (18-11-2013),nickolas82 (19-11-2013),odytsak (19-11-2013),psx3 (19-11-2013)

  21. #855
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Toυ ξανάδωσα μια ευκαιρία σήμερα αλλά μάλλον εγώ παίζω άλλο παιχνίδι,
    μ' άκουσε όλη η γειτονιά από τα μπινελίκια και τα λαρύγγια μου βγήκαν απ'έξω.
    Ώστε εσύ ήσουν με τις φωνές......σα δεν ντρέπεσαι μου ξύπνησες και το παιδί! :-P

  22. #856
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    αφου δεν ντρεπετε η konami να λεει στο trailer "roster update" τι να πω

  23. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    alan sirer (19-11-2013)

  24. #857
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Η φετινη χρονια θα ειναι καταστροφικη για το pro οχι τοσο για λογους ποιοτητας (σας πιστευω φυσικα οτι εχει πολλα προβληματα και εχετε 1000 δικια κι εσεις και ολοι οσοι παραπονιουνται παγκοσμιως) οσο γιατι θα μπει στο περιθωριο απο αποψη πωλησεων, κι αυτο ειναι το χειροτερο αναφορικα με το μελλον της σειρας.
    Παιδια εγω δεν εχω το 2014 για πρωτη φορα μετα το 2007 που πηρα το ps3, ημουν καθε χρονο first day αγοραστης. Φετος λοιπον κυριως λογω ps4 δεν θα αγορασω το pro στο ps3, οταν λοιπον ελεγα σε αυτο το thread οτι αυτο θα κοστισει σε πωλησεις και οτι ειναι παρα πολλοι σαν εμενα που ειτε θα πανε next gen ειτε θα τους τραβηξει το FIFA λογω next gen εκδοσης μου ελεγαν καποια οτι ειμαι υπερβολικος και οτι σιγα ποσοι πια θα αγορασουν next gen κονσολα φετος (οχι πολλοι μωρε, μον ο 1 εκ Αμερικανοι σε μια μερα και επεται αναλογο αποτελεσμα στην Ευρωπη). Οι αριθμοι λοιπον μιλανε για ενα pro που φετος εχει πουλησει (κρατηθειτε) συμφωνα με το vgchartz 340.000 αντιτυπα παγκοσμιως σε ολες τις πλατφορμες. Μιλαμε για ενα νουμερο ανεκδοτο για ενα mainstream προιον οπως το pro, για τις συγκρισεις περσι σε αναλογο χρονο (8 εβδομαδες περιπου) ειχε πουλησει το διπλασιο.
    Και μιας που επιασα τους αριθμους να δουμε λιγο τι γινεται σε σχεση με το ξεκινημα του σε αυτη τη γενια με τις πωλησεις του σε ολες τις πλατφορμες

    pro evolution soccer 2008 8.54 million
    pro evolution soccer 2009 6.12 million
    pro evolution soccer 2010 5.92 million
    pro evolution soccer 2011 4.77 million
    pro evolution soccer 2012 3.47 million
    pro evolution soccer 2013 1.96 million
    pro evolution soccer 2014 0.34 million (μεχρι στιγμης)

    Και το σημαντικο ειναι οτι τα νουμερα αυτων των παιχνιδιων ειναι αρκετα ενδεικτικα για τις απωλειες μιας και οπως ολα τα sports games ο εμπορικος τους κυκλος ειναι πολυ μικρος, οσο πουλησαν πουλησαν μεσα σε ενα χρονο και μετα γινονται αχρηστα, δεν ειναι Uncharted που θα το παρει ο αλλος 3 χρονια μετα την κυκλοφορια.
    Νομιζω οτι τα νουμερα τα λενε ολα, μεσα σε 7 χρονια καταφερε να χασει ολη την fanbase του και εφτασε σε νουμερο για λυπηση πραγματικα, αν δειτε τους αριθμους του FIFA αναλογα απο το 2008 ειναι σαν καθε χρονο να προστιθενται αυτοι που φευγουν απο το pro, δεν κανω πλακα ουτε τρολαρω, ως γνωστον δεν εχω παιξει ποτε μου FIFA.
    Σε αυτο το σημειο δεν χρειαζεται νομιζω να βαλω τους απεναντι αριθμους, ενδεικτικα να πω οτι μονο φετος σε 2 μηνες κυκλοφοριας περιπου και μονο σε ps360 εχει πουλησει 6 million.
    Και φτανω στο point που εθεσα στην αρχη, αυτοκτονια η φετινη προσπαθεια της Konami, δεν προσπαθησε καν να αποφυγει το αναποφευκτο με μια next gen εκδοση που θα εδινε λιγο ενδιαφερον και θα κρατουσε τουλαχιστον την core fanbase. Αντ' αυτου προτιμησε να βγαλει ενα παιχνιδι με 1002 προβληματα σε 3 πλατφορμες μονο, να πατωσει με τραγικο τροπο στις πωλησεις και απλα ολοι εμεις οι fans του pro να περιμενουμε το μοιραιο.
    Δεν θα μου κανει εντυπωση να σταματησει και εντελως η σειρα, με τετοια νουμερα δεν παει πουθενα οχι mainstream ποδοσφαιρακι αλλα ουτε indie game.
    Last edited by hakoo; 19-11-2013 at 14:53.


  25. The Following 7 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    djpar (19-11-2013),FotisGRC (19-11-2013),Multy-Gamer (19-11-2013),nickolas82 (19-11-2013),odytsak (19-11-2013),psx3 (19-11-2013),Snk (19-11-2013)

  26. #858
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Αφού έφυγα εγώ από το προ κ όσοι φίλοι μου λένε για το προ λέω καλύτερα φιφα, πάρε κ κατάλαβε

    Εγώ το είπα μόλις το πήρα το παιχνίδι, το φιφα είναι το νέο προ γιατί τα παλικάρια το προσέχουν πχ squad- stats updates κάθε βδομάδα

  27. #859
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    εγώ το πήρα στο βίτα το φιφα κ έπαιξα το ντεμο στο ps3... ε ρε παιδιά ότι και να μου λέτε, αν δε φτιάξουν αυτο το ψέμα σουτ κ κάποιες κινήσεις που φένοντε πολύ πλαστικές εγω δε θα γίνω φιφακιας... αναγκαστικά στο vita το παίζω όμως και είναι οκ.


    btw δεν έχω πάρει ουτε εγω το pes 2014 ακόμα και δε ξέρω αν θα το πάρω... με το 2013 προς το παρόν βολεύομαι ακόμα, κ ναι είμαι απο αυτούς που πέρναν pro/WE απο το 98 day1.

  28. #860
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    hakoo +rep για όλο τον χρόνο να παραθέσεις το αναλυτικό και μακροσκελές σεντόνι,
    μια από τα ίδια κι εγώ, δεν έχω παίξει ΠΟΤΕ fifa, από τα trophies μου φαίνεται ότι ούτε καν έχει μπει στην κονσόλα μου κάποιο παιχνίδι της σειράς
    αλλά πλέον έχει γίνει Η ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ για ποδοσφαιράκι.

  29. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    hakoo (19-11-2013)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •