Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 61 to 80 of 217

Thread: Dying Light

  1. #61

    Default

    Γιατι βρωμάει κάτι?? Δεν μου φαίνεται τόσο περίεργο οτι μπορεί να είχαν θέματα στην παραγωγή των retail δίσκων.. Τι άλλο μπορει να συμβαίνει δηλαδή?

    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  2. #62
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aπο τη στιγμη που βηκε το παιχνιδι σε digital μορφη δεν νομιζω οτι βρωμαει κατι σε σχεση με το ποσο ετοιμο ειναι το παιχνιδι, καποιο θεμα εχουν στην παραγωγη.


  3. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    FotisGRC (22-01-2015)

  4. #63
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Αυτό που "βρωμάει" είναι το θέμα του budget. Ίσως το πρόβλημα στην παραγωγή του retail να είναι οικονομικό.
    Αυτό με τη σειρά του μπορεί και να έχει επηρεάσει την ανάπτυξη του τίτλου με διάφορους τρόπους. Σε συνδιασμό με το γεγονός ότι παράτησαν τις cross gen εκδόσεις ενδέχεται και να έχουμε περίπτωση προβληματικού development.
    Μπορεί να βγεί άψογο, μπορεί όμως να έχει και θέματα όπως να τελειώνει βιαστικά, να πέφτει κατακόρυφα η ποιότητά του στο δεύτερο μισό, να έχει "κομμένο" περιεχόμενο, να έχει σημαντικά bugs και άλλα.

    Επίσης η τιμή του digital είναι μεγαλύτερη από το retail κατά τουλάχιστον 10€. Με όσα μου έχει δείξει η games industry μέχρι τώρα, είμαι επιφυλακτικός.

  5. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    spartan (22-01-2015)

  6. #64
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  7. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    teras1 (23-01-2015)

  8. #65
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default



    Δεν ξερω τι προβληματα εχουν προκυψει...παντως διαβαζα οτι αντιδρα ο κοσμος και εχει ακυρωσει προπαραγγελιες επειδη καθυστερει πολυ η retail εκδοση...
    Παντως αφου τερματισα το Dead Island εχω υψηλες προσδοκιες για το παιχνιδι...φαινεται να εχουν βελτιωσει παρα πολλα πραγματα...τα bugs του DI να μην εχει και θα ειναι πολυ καλο...
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    teras1 (23-01-2015)

  10. #66
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλά κρασιά...


    OFFICIAL ANNOUNCEMENT:
    Dying Light will have a worldwide digital release on PC of January 27, 2015.

    In North and South America, the digital release and physical copies for PlayStation 4 and Xbox One will be available at the same day.

    In Europe, Middle East, Asia, and Australia, Dying Light will have a digital release on PlayStation 4 and Xbox One of January 28, 2015.
    Physical copies of the game will be released in these territories on February 27, 2015. Additionally all of the physical preordered versions will include two DLC packs, Cuisine & Cargo and Ultimate Survivor Bundle, free of charge.
    We have one more announcement to make in a few hours - stay tuned..

  11. #67

  12. #68
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ένας κάνει τώρα live streaming στο ps4

    http://www.twitch.tv/generaldrew
    Last edited by Snk; 23-01-2015 at 22:07.

  13. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    chronohill (24-01-2015)

  14. #69
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Dying Light: 5 Reasons Why You Should Play This Game

    Πω ρε φουστη μου ελεγα μηπως το αφηνα να περασει λιγο ο καιρος μην σκασω 50+ευρω αλλα δεν μπορω...θα ενδωσω μου φαινεται...
    Spoiler!

  15. #70
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Dying Light: 5 Reasons Why You Should Play This Game

    Πω ρε φουστη μου ελεγα μηπως το αφηνα να περασει λιγο ο καιρος μην σκασω 50+ευρω αλλα δεν μπορω...θα ενδωσω μου φαινεται...
    Εγω το εκλεισα με τη προσφορα που ειχε το public στο δευτερο παιχνιδι - 50% και το εχω παρει με 30 ευρω, χοχοχο
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (28-01-2015)

  17. #71
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    έβλεπα stream εχτές για καμια ώρα....δεεεεν τρελάθηκα... το αφήνω προς το παρόν γιατί έχω πιάσει το GTA V και βλέπουμε. αν το πάρει κανείς ας πει εντυπώσεις.

  18. #72
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εγω το εκλεισα με τη προσφορα που ειχε το public στο δευτερο παιχνιδι - 50% και το εχω παρει με 30 ευρω, χοχοχο
    Click image for larger version. 

Name:	Flipping Tables.jpg 
Views:	216 
Size:	10.1 KB 
ID:	6511
    Ωραια οταν το τερματισεις το αγοραζω....
    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    έβλεπα stream εχτές για καμια ώρα....δεεεεν τρελάθηκα... το αφήνω προς το παρόν γιατί έχω πιάσει το GTA V και βλέπουμε. αν το πάρει κανείς ας πει εντυπώσεις.
    Κοιτα να δεις...Εαν εχεις παιξει Dead island ξερεις τι να περιμενεις πανω κατω...Ειναι ενα DI με βελτιωμενη κινηση/parkour και εναλλαγη μερας/νυχτας που προσδιδει στον τιτλο εναν αλλο χαρακτηρα...Τωρα βεβαια διαβαζω οτι εχει παρει απτο μικρο του αδερφακι καποια απτα βασικα αρνητικα του που ειναι καποια bugs και glitches..
    Εγω που εχω πολυ προφατο το DI το βρισκω πολυ καλο...
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    WolfRathmA (28-01-2015)

  20. #73
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Απο το eurogamer συγκριτικό μεταξύ ps4 και xbone. To ps4 είναι native 1080p ενω το xbone απο οτι φαίνεται είναι σε χαμηλότερη ανάλυση ( 20% πιο κάτω 1536Χ1080 , που τις βρίσκουν αυτές τις αναλύσεις ) με αρκετά frame drop στο xbone , και τα δυο είναι κλειδωμένα στα 30 .



    Επίσης συγκριτικό μεταξύ ps4 και pc σε high( max settings ) photos. Γενικά λένε τα παέι πολύ καλά το ps4 σε σχέση με το pc .

    PC High




    PS4

    Last edited by memix; 28-01-2015 at 19:50.

  21. The Following 4 Users Say Thank You to memix For This Useful Post:

    ilias78 (31-01-2015),spartan (29-01-2015),Viper (28-01-2015)

  22. #74
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν και η αναλυση του Digital Foundry δεν ειναι η τελικη (θα γινει update οταν τελειωσουν το παιχνιδι), θα σταθω σε αυτα:

    We're still working on a final resolution calculation, but we're inclined to believe the PS4 renders at full 1080p, while Xbox One is operating at a reduced 1536x1080 - or something very close to it. That's a basic 20 per cent drop in the overall pixel count. However, the PS4 version suffers from a disappointing lack of anisotropic filtering, with oblique angles producing much sharper texture work on Xbox One.
    First impressions suggest a demanding title that seems to be CPU-limited, making it rather difficult to hit 60fps without dropping the distance slider down a great deal, but we'll have the full story later this week.
    Αυτο το CPU limited ακουγεται πολυ τωρα τελευταια (ξεκινησε με την δηλωση της Ubi για το AC:Unity). Αντε να μοιρασουν διεργασιες και στην GPU, γιατι απο οτι φαινεται η CPU δεν ειναι για πολλα.

  23. #75

    Default

    Λοιπον μαγκες, να σας πω πολλα καλα και ενα μεγαλο κακο για το παιχνιδι το οποιο αγορασα digital την πρωτη ημερα.

    Το παιχνιδι οπτικα ΣΠΕΡΝΕΙ. Αν θελετε δειτε και συγκριτικα βιντεο με ultra high pc και ps4 και θα ψαχνετε σχεδον ματαια να βρειτε διαφορες, περαν των 60fps.
    Εκπληκτικη ατμοσφαιρα, μεγαλο διαχωρισμος στο gameplay αναμεσα σε ημερα και νυχτα.
    Αρκετα καλα οπλα, με εξυπνες και καφρικες αναβαθμισεις, ενω το gameplay σε αναγκαζει να παιξεις σχεδον εξ'ολοκληρου με melee.
    Πανευκολο και πολυ γρηγορο parkour

    Το μεγαλο προβλημα με το παιχνιδι ειναι ενα glitch σε ολες τις εκδοσεις του (PS4, XBOX ONE, PC) ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ RESET ΟΛΑ ΤΑ ΑBILITIES ΚΑΙ ΤΟ ΙΝVENTORY σε καποιο σημειο γυρω στο 22% του main story. Εγω την πατησα σημερα ενω το ανοιξα να παιξω, και ενω κανω continue και με βγαζει ακριβως στο σημειο που το αφησα, δεν ειχα ουτε ενα οπλο, ουτε ενα item, και ΟΛΑ τα abilities μου ειχαν μηδενιστει. Το μεγεθος του ξενερωματος ειναι περιττο να αναφερθει, και το παιχνιδι μπαινει στην ακρη μεχρι να γινει patch. Φημες λενε οτι συμβαινει αν κλεισεις το παιχνιδι χωρις να κανεις quit, αμεσως μετα που εχεις ξυπνησει.

    Εχει ξενερωσει πολυς κοσμος και εγω μαζι του, αλλα ειναι πολυ καλο παιχνιδακι και θα περιμενω λιγο καιρο να ηρεμησουν τα νευρα μου και να διορθωθει το προβλημα για να το ξαναπιασω.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to DarthGR For This Useful Post:

    chronohill (02-02-2015),hakoo (03-02-2015),teras1 (03-02-2015),WolfRathmA (03-02-2015)

  25. #76
    Elite GedoGt's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Santa Friday
    Posts
    1,084
    PSN ID
    Geodion
    Name
    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Default

    Το κατέβασα από το us account μου, με κόστος 51€, δεν το έχω παίξει ακόμα.
    Θα δω το τελευταίο επεισόδιο του Z nation και μετά

  26. #77
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by DarthGR View Post
    Λοιπον μαγκες, να σας πω πολλα καλα και ενα μεγαλο κακο για το παιχνιδι το οποιο αγορασα digital την πρωτη ημερα.

    Το παιχνιδι οπτικα ΣΠΕΡΝΕΙ. Αν θελετε δειτε και συγκριτικα βιντεο με ultra high pc και ps4 και θα ψαχνετε σχεδον ματαια να βρειτε διαφορες, περαν των 60fps.
    Εκπληκτικη ατμοσφαιρα, μεγαλο διαχωρισμος στο gameplay αναμεσα σε ημερα και νυχτα.
    Αρκετα καλα οπλα, με εξυπνες και καφρικες αναβαθμισεις, ενω το gameplay σε αναγκαζει να παιξεις σχεδον εξ'ολοκληρου με melee.
    Πανευκολο και πολυ γρηγορο parkour

    Το μεγαλο προβλημα με το παιχνιδι ειναι ενα glitch σε ολες τις εκδοσεις του (PS4, XBOX ONE, PC) ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ RESET ΟΛΑ ΤΑ ΑBILITIES ΚΑΙ ΤΟ ΙΝVENTORY σε καποιο σημειο γυρω στο 22% του main story. Εγω την πατησα σημερα ενω το ανοιξα να παιξω, και ενω κανω continue και με βγαζει ακριβως στο σημειο που το αφησα, δεν ειχα ουτε ενα οπλο, ουτε ενα item, και ΟΛΑ τα abilities μου ειχαν μηδενιστει. Το μεγεθος του ξενερωματος ειναι περιττο να αναφερθει, και το παιχνιδι μπαινει στην ακρη μεχρι να γινει patch. Φημες λενε οτι συμβαινει αν κλεισεις το παιχνιδι χωρις να κανεις quit, αμεσως μετα που εχεις ξυπνησει.

    Εχει ξενερωσει πολυς κοσμος και εγω μαζι του, αλλα ειναι πολυ καλο παιχνιδακι και θα περιμενω λιγο καιρο να ηρεμησουν τα νευρα μου και να διορθωθει το προβλημα για να το ξαναπιασω.
    Μεγαλη μαλακια. Πιστευω μεχρι το τελος του μηνα που θα κυκλφορησει και η retail εκδοση του τιτλου να εχει διορθωθει. Υπαρχει καποιο forum της ομαδας αναπτυξης και εχει ειπωθει εκει το θεμα;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. #78
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Στο pc δεν ισχυει κατι τετοιο παντως με το glitch.

    Eκτος και αν διορθωθηκε με ενα patch που βγηκε.

  28. #79
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    κατι εχουν γραψει παιδια οι δημιουργοι στο FB οτι το day one patch διορθωνει(κλασσικα) πολλα προβληματα το εχετε κανει?
    Spoiler!

  29. #80

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Μεγαλη μαλακια. Πιστευω μεχρι το τελος του μηνα που θα κυκλφορησει και η retail εκδοση του τιτλου να εχει διορθωθει. Υπαρχει καποιο forum της ομαδας αναπτυξης και εχει ειπωθει εκει το θεμα;
    Ναι γίνεται χαμός στα φόρουμ της techland, μου απάντησαν κι εμένα σε ερώτηση που εκανα με email. Το θεμα εχει οντως λυθεί για τα Pc, απλά για τις κονσόλες δεν έχουν ακομα χρονοδιάγραμμα που θα το δώσουν. Ορίστε και η απάντηση.

    "We are very sorry, however, if your progress has been deleted and the character is back at level 1 with no items, it is most likely due to an issue we are having with transitions and sleeping. At the moment, the game does not actually save when the character sleeps - it overwrites the character with a level 1 character without any items. Fix is already workng for PC and the update should appear very soon on consoles. For the time being, the safest way to leave the game after transitions or sleeping is by making sure the game has autosaved properly after it (indicated by a little square in the bottom of the screen). The issue can also occur if forced out of the coop game after the transition, so be careful.

    There is "temporary fix" that is not perfect - it doesn't seem to work for everybody. You can go to Play Campaign -> Select your Save -> Go to Advanced -> Restart from quest (while choosing the lastest story mission you were on). What this should do is to get your character progress (skills, weapons, blueprints) to the level someone would have if doing only the main story missions up to the quest You've selected. Other than that there sadly is no other option to restore your progress."

    Εννοείται οτι το δοκίμασα αυτο που λεει και όπως και σε όλους, δεν δούλεψε ούτε και σε εμένα.

  30. The Following User Says Thank You to DarthGR For This Useful Post:

    WolfRathmA (09-02-2015)

Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •