Page 13 of 46 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 241 to 260 of 917

Thread: FIFA 14

  1. #241
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγω fut μόνο ήλιο


  2. #242
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αφού δεν απάντησαν στο email, επικοινώνησα σήμερα με live chat με έναν advisor της ea. Το παλέψαμε καμιά 1,5 ώρα και στο τέλος καταλήξαμε ότι αν λέω παραμύθια θα μπαναρουν τον λογαριασμό μου, αν δεν λέω θα το κοιτάξουν αλλά θα κάνει πολυυυ καιρό και δεν ειναι σίγουρο ότι θα διορθωθεί τίποτα. Φαντάζομαι και τόσους άλλους που λένε στο fb ότι τους χακεψαν, τα ίδια θα λένε

    Με όλα αυτά μάλλον θα κάνω ένα delete club να τελειώνουμε

  3. #243
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    γιατι ρε φιλε,εγω ξερεις τι φοβαμαι οτι εσυ για να μπεις στο fut εχει βαλει για στοιχεια το psn email και pass...για κανε ενα change password στο psn καλου κακου

  4. #244
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μπα όχι διαφορετικά έχω

  5. #245
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  6. #246
    Cool Member babis13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ATHENS
    Posts
    208
    PSN ID
    xaralampos_13

    Default

    Καλημερα παιδια οσο πιο πολυ παιζω τοσο πιο πολυ με πορωνει το φετινο φιφα κατι που εχει να γινει πολλα χρονια με ποδοσφαιρακι...fut δεν εχω ξεκινησει αλλα με οσα βλεπω εδω μεσα το ψηνω ασχημα αν και κολλησω πιστευω!Αν και γενικα εκραζα παλια την ea με τα online pass κλπ που ειχε πρεπει να δωσω συγχαρητηρια γιατι εφτιαξε φετος το καλυτερο ποδοσφαιρακι που εχει βγει(μεχρι το επόμενο)

  7. #247
    Member The Godfather's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Λεμεσός
    Posts
    94
    PSN ID
    GeneralGiGi

    Default

    Πράγματι, πάρα πολύ καλό.

    Φέτος είπα με το που θα το πάρω να ξεκινήσω κατ' ευθείαν στο manual. Κάθε χρόνο έλεγα να παίξω πρώτα λίγο semi και μετά το γυρίζω αλλά ποτέ δεν το έκανα. Άλλη εμπειρία το manual! Πρέπει να μετράς και να υπολογίζεις κάθε σου κίνηση. Δεν είναι μόνο οι πάσες. Πρέπει να τα σκέφτεσαι όλα. Πχ δεν έχεις την πολυτέλεια να πεις θα κάνω την παραπάνω ενέργεια κι άμα τα βρω σκούρα θα πατήσω Χ και κάποιος δικός μου θα την πάρει. Πραγματικά αξίζει να το δοκιμάσετε και να κάνετε υπομονή για λίγα παιχνίδια.

    Όσον αφορά τα modes, παίζω μόνο Seasons. Στα περισσότερα παιχνίδια κολλάω στο μηδέν αλλά όταν μπει το γκολ το χαίρομαι με την ψυχή μου όπως παλιά στα PES 3-4-5.

    Επίσης με το online pass, νομίζω το αφαίρεσαν και από το FIFA 13. Έδωσα το παιχνίδι σε ένα φίλο και αν θυμάμαι καλά δεν ζήτησε τίποτα. Όταν πριν ένα χρόνο έδωσα το 12, είχε 3 μέρες μόνο trial και μετά έπρεπε να αγοράσει online pass.

  8. #248
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγω θυμάμαι εποχές pes 6

  9. #249
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Και μένα στην αρχή μου άρεσε πολύ αλλά με το που ανέβασα δυσκολία σε world class το παιχνίδι πατάει σε unplayable χωράφια επικίνδυνα..
    Παίζω άριστα σε κάθε αγώνα και όταν δεν μπορούν να μπουν ούτε καν μες στην περιοχή μου τραβάνε μια σκοτωμένη σέντρα, παίρνουν μια ακόμα πιο σκοτωμένη κεφαλιά και τρώω το γκολ.
    Σε όλα σχεδόν τα ματς τελειώνω με 10+ σουτ στον στόχο, ο αντίπαλος 1 και το σκορ στο 1-1..
    Ο τερματοφύλακας τους πιάνει το 8.5 για πλάκα και ο δικός μου είχε μέχρι και 4(!!!) σε έναν αγώνα..
    Καλά με τις μεγάλες τύπου Real,Βαrca δεν το συζητώ, τρώω 4 για πλάκα..
    Αλλα εκεί λες πάει στο διάολο, η Barcelona είναι..Οχι να τρως 1 γκολ με 1 σουτ από το Livorno κ να έχεις κάνει άριστο αγώνα.
    Τι άλλο να κάνω.Το επόμενο είναι να βρω έναν σίγουρο τρόπο να σκοράρω στα τετ α τετ γτ πάνω από τα μισά τα πιάνει ο τερματοφύλακας τους.
    Πραγματικά δεν μπορώ την παράλογη/ανούσια δυσκολία σε αρκετές περιπτώσεις..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  10. #250
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ρε παιδια στο online δεν νομιζεται οτι παει λιγο πιο αργα? βασικα δεν ειναι σαν το offline σε αποκριση κατα τα αλλα το βλεπω τελειο

  11. #251
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    Δεν ειναι έτσι φίλε μου απλώς θελει χρόνο για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις σε επίπεδο world cup και εγώ στο φιφα 12 οταν άλλαξαν και το συστημα αμυνας οταν έπεζα σε επιπεδο world up δεν έπαιρνα νίκη ούτε με σφαίρες μόνο ισοπαλίες και ήττες μου ερχότανε να το σπασωσιγα σιγά όμως έφτασα σε επίπεδο τοπ.πρεπει να γίνεις αποτελεσματικός στις επιθέσεις σου και καλύτερος στο τρόπο αμυνας απέναντι και σε τοπ ομάδες.προσπαθησε να καταλάβεις την άμυνα που σου κάνει το παιχνίδι πως σε μαρκαρουν και να τους αντιμετωπίζεις μ τον ιδιο τρόπο. Ακομα και στα σούτ οταν βγαίνεις τέ τα τετ πχ την ώρα που κανείς σούτ πρέπει να εχεις ξεκολησει το δάκτυλο από το τρέξιμο να εχεις δει το βηματισμό του επιθετικού και να εχεις διαλέξει με τον αναλογικό μοχλό γωνία. Αν παίζεις με σταυρό sorry τότε υπαρχει πρόβλημα.ειναι πολλά παρα πολλά που θα ανακαλύψεις σε αυτό το επίπεδο.εγω παίζω ντορτμουντ είμαι τρίτος στο πρωταθλημα Γερμανίας και μέσα στους υπόλοιπους στοχους κύπελλο Τσάμπιονς λιγκ. Οταν κοντραρεις στα ίσια σε αυτό το επίπεδο θα βγαίνεις να παίζεις ονλαιν και θα θερίζεις και θα δεις ποσο άναρχα παίζουν ονλαιν. Και κάτι ακόμα θα προσαρμοζεις το συστημα της ομάδας σου στον αντίπαλο όχι να το αλλάζεις να το προσαρμοζεις μην μου παίζεις πχ σε όλα τα μάτς φουλ επίθεση και τα μπακ ανεβασμένα.θα γουστάρεις τρέλα οταν φτάσεις σε επίπεδο world cup.

  12. #252
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    djteon
    Αυτά που λες τα κάνω μεχρι στιγμής και σου εξηγώ ότι στην άμυνα μου δεν έχω κανένα πρόβλημα.Συνήθισα να παίζω με το παλιό σύστημα άμυνας (όχι αυτό με την επιλογή contain) κ δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Μόνο απέναντι στις 4-5 κορυφαίες του παιχνιδιού που τρώω αρκετές επιθέσεις αλλά αυτό δεν με πειράζει.
    Αυτό που λες με το να αμύνομαι όπως αυτοί το καταφέρνω. Με πίεση από τους συμπαίχτες μου,κλπ
    Δεν είναι αυτά που με ενοχλούν.Με ενοχλεί να έχω κάνει τόσες ευκαιρίες, το τέρμα τους να πιάνει ότι πηγαίνει μέσα και με ένα σουτ να μου κάνουν γκολ οι άλλοι.
    Αυτό εννοώ ως "παράλογα δύσκολο" όταν συμβαίνει στους 8 από τους 10 αγώνες μου.
    Και τα σουτ μια χαρά μου βγαίνουν απλώς τα πιάνουν όλα οι τερματοφύλακες, γι'αυτό και τελειώνουν τον αγώνα με ratings 8.5 και 9..
    Δοκίμασα λόμπες σε κάποιες στιγμές και είναι πιο αποτελεσματικές αλλά και πάλι..
    Εγώ μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει με Monaco,Juventus και Milan..
    Στο τέλος με βλέπω να παίρνω Barca και να ησυχάζω.. Αφού αυτό θέλει το παιχνίδι..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  13. #253
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    Εισαι σε πολυ καλο δρομο μην το αφησεις θα ερθουν τα γκολ μαλλον εχεις αγχωσει τους παικτες.εχω παιξει την γιουβεντους ενα 2 ματς και περσι για μια σεζον. οι ιταλικες ομαδες παιζουν με πολλους παικτες κεντρο συστημα 3-5-1-1η 3-5-2 αν δεν κανω λαθος.. εντελως διαφορετικο στυλ παιχνιδιου απο τις γερμανικες που παιζουν 4-2-3-1η 4-3-3. μια λυση που σου προτεινω παρε τους επιθετικους με τα χαρακτηριστικα γκολτση εντος περιοχης ο τέβες,Γιορεντε τζιοβινκο και κανε εξασκηση στα skill moves ξεσκισε τους στα σουτ εντος εκτος περιοχης θα σε βοηθησει πολυ το εχω κανει και εγω σε διαφορες ασκησεις. στην ντορτμουντ παιζω την ομαδα πανω στο λεβαντοσκι ο τυπος εντος περιοχης εκτελει... το ξερεις για τα χαρακτιριστικα παιχτων οταν πας στο ροστερ του καθενος εχει χαρακτιριστικα παικτη με κατι εικονιδια..πχ παιχτης περιοχης ή δεκαρι οργανωτης,και καλος στις τριπλες κτλ που θα σου χρειαστουν στο επιπεδο world cup.ας πουμε οτι αυτες οι λεπτομερειες θα κανουν την διαφορα.παντως μην τα παρατησεις το εχεις..εγω το εχω πει καθαρα εδω στο φορθμ δεν με ενθουσιαζει το ονλαιν..αλλα αντιπαλο την iq του παιχνιδιου. εδω ειμαστε θα τα λεμε.

  14. #254
    Elite I_HAVE_A_NAME_'s Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,055
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Εγώ στην Juve πήρα Ramires και Modric και έπαιξα 4-1-2-1-2 με Teves κ Γιορέντε στην κορυφή, και στο κέντρο Ramires,Marchicio,Vidal κ Modric..
    Δεν είχα ποτέ καλύτερο κέντρο και στην επίθεση πέταγε φωτιά ο Teves αλλά και πάλι είχα τα ίδια αποτελέσματα.
    Τα skill moves δεν τα έχω πολύ γτ μου την κλέβουν για πλάκα την μπάλα ενώ εγώ πρέπει να ρίξω πάνω τους λεωφορείο για να την πάρω
    Για τα εικονίδια γνωρίζω και γενικά διαλέγω παίκτες σκυλιά για το κέντρο με engine,tactician,κλπ
    Τεσπα,οπως και να χει ευχαριστώ για τις συμβουλές.
    Θα δω πια θα πάρω γτ θα ξαναρχίσω μάλλον μια career..
    "Artificial Intelligence is no match for Natural Stupidity"

  15. #255
    Cool Member babis13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ATHENS
    Posts
    208
    PSN ID
    xaralampos_13

    Default

    Παιδες εχω θεμα μαλλον εχει χαλασει το L3 το κουμπι που παταει οχι ο ελεγχος και σε συνδυασμο με το τρεξιμο κανει διαφορα κολπα στην επιθεση η στην αμυνα κανει τακλιν μονο του...η ερωτηση μου ειναι μπορω να το απενεργοποιησω καπως ωστε να μην με ενοχλει αυτο το πραγμα η μονο να παιξω με σταυρο μπορω αντι για αναλογικο?

  16. #256
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    pezontas kaboso fifa, exo na po, oti i ipervolika apotomi alagi kateuthinsis 180 mires merikes fores fenete telios psema
    Last edited by georgios; 09-10-2013 at 11:50.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  17. #257
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Στο ps4 θα εχει διδιάφορα κ με 10 ευρώ (αν έχεις το φιφα για PS3) αξίζει στο φουλ

  18. #258
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    fantazome to slogan su pari

    "to fifa sto ps3 bori na ine ligo afisiko me ta ipervolika grigora animation, ala, ama dosete 470euro(konsola+fifa+kapelo) exete ena kalo fifa"

    ke fisika ekferis apopsi xoris na exis idea pos tha ine pragmatika

    mas kufanes...
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  19. #259
    Cool Member babis13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ATHENS
    Posts
    208
    PSN ID
    xaralampos_13

    Default

    πως θα κανει 470ευρο ρε ανθρωπε αν η κονσολα κανει 400 συν 10 ευρο το φιφα για οσους το εχουν ?

  20. #260
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    εγω ειπα
    Στο ps4 θα εχει διδιάφορα κ με 10 ευρώ (αν έχεις το φιφα για PS3) αξίζει στο φουλ
    εσυ ειπες
    fantazome to slogan su pari

    "to fifa sto ps3 bori na ine ligo afisiko me ta ipervolika grigora animation, ala, ama dosete 470euro(konsola+fifa+kapelo) exete ena kalo fifa"

    ke fisika ekferis apopsi xoris na exis idea pos tha ine pragmatika

    mas kufanes...

    πως καταφερες να τα συνδυασεις?

    εγω το μονο που ειπα και δεν ηταν απαντηση σε σενα γιατι θα εβαζα quote, ηταν απλα μια πληροφορια,οτι το φιφα στο ps4 που θα βγει φετος θα ειναι διαφορετικο και εχω δει βιντεακια γιαυτο τωρα που εβγαλες το σλογκαν....καλα αστο βλεπεις οτι δεν εχει ενδιαφερον το νημα του προ κ ηρθες απο εδω?

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •