Page 3 of 46 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 917

Thread: FIFA 14

  1. #41
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    Από αυριο εμείς που θα το κατεβάσουμε στο ps3
    ευχάριστα τα νεα σας για να δούμε


  2. #42
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    Νέοι πανηγυρισμοί στο φιφα 14



  3. #43
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Υπαρχει το demo στο Ευρωπαικο store.
    1.6gb.
    .

  4. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Desmond (10-09-2013),odytsak (10-09-2013),Snk (10-09-2013)

  5. #44
    Member jsrory's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Posts
    72
    PSN ID
    jsrory
    Name
    ΓΙΑΝΝΗΣ

    Cool

    Τώρα το κατεβάζω απο το αμερικάνικο προφίλ !

  6. #45
    Cool Member alexxx711's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    155
    PSN ID
    husuris

    Default

    Ανεβηκε και στο EU PSN

  7. #46
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Aπο τις 6 εχει ανεβει,το γραφω πιο πανω.

    Κανω install τωρα.Εντυπωσεις αργοτερα.
    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    odytsak (10-09-2013)

  9. #47
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    χμμμμ πολυ καλυτερο για μενα απο το 13 που επαιξα πριν λιγες μερες αλλα εβαλα ενα αυτογκολ, ψαχνω το video που εκανα upload και δεν το βρισκω καπου...μιλαμε για τρελο ακυρο το γκολ

  10. #48
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Aπο τις 6 εχει ανεβει,το γραφω πιο πανω.

    Κανω install τωρα.Εντυπωσεις αργοτερα.
    Νόμιζα για αύριο ήταν το demo, σε είδα που έπαιζες και έβαλα να κατεβάζει.


  11. #49
    Elite freakygeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ilion
    Posts
    867
    PSN ID
    freakygeo
    Name
    giorgos

    Default

    Calma Calma!!!Χαχαχαχαχα

  12. #50
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Δεν μου αρεσε καθολου το demo, πιο αργο μου φανηκε απο το περσινο σε ταχυτητα, εχει περισσοτερη δυσκολια στο να κανεις ολες τις κινησεις, οι αμυντικοι ειναι μετριοι σαν AI, μια απο τα ιδια για εμενα. Στα + σιγουρα το οπτικοακουστικο, αφου τα animations πραγματικα ειναι παρα πολυ καλα. Περιμενω τωρα το pes 14 demo.

  13. #51
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ολα καλα,υπαρχουν εμφανεστατες βελτιωσεις και προσθηκες στο gameplay και animation,αυτο που δεν αντεχω ομως πλεον ειναι το βασικο animation των παιχτων.Με εχει κουρασει.
    Ειχαμε να λεμε για το ρομποτικο animation των pes, τωρα μου φαινεται οτι ειναι καιρος να μιλαμε για μαριονετες στο fifa και οχι για παιχτες.Στριβουν πολυ αποτομα,γλυστρανε στο εδαφος και γενικα ειναι πολυ αποτομο και οχι φυσικο το βασικο animation.
    Απο κει και περα εχουν προσθεσει πολλες κινησεις,μου αρεσει και η καλυψη της μπαλας ας πουμε,αλλα δεν αρκουν αυτα για μενα πλεον.
    Θα παιξω κι αλλα ματσακια σιγουρα.Δεν με ψηνει ομως προς το παρον οση δουλεια κι αν εχουν ριξει(η αληθεια ειναι οτι περιμενα λιγοτερα λογο της next gen εκδοσης).
    .

  14. #52
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Εγώ από την άλλη εξεπλάγην πολύ ευχάριστα από το demo. Η αλήθεια είναι πως το περίμενα πολύ χειρότερο από τα βίντεο που είχα δει.
    Στα αρνητικά για εμένα είναι πως τα γραφικά πλέον έχουν μείνει τελείως στάσιμα. Οπτικά πλέον δεν βλέπω καμία διαφορά από το 13.
    Στην κίνηση όμως δεν περίμενα τέτοια βελτίωση. Πολύ πιο φυσική από το 13 αλλά η μεγαλύτερη αλλαγή είναι η κίνηση με την μπάλα που πλέον δεν κολλάει στα πόδια δίνοντας πολύ μεγαλύτερη ποικιλία σε άμυνα και επίθεση.
    Πολύ καλή η προσθήκη της προστασίας της μπάλας με το σώμα και ο ρυθμός παιχνιδιού λίγο ξενίζει αφού είναι αρκετά πιο αργός αλλά δίνει ένα ρεαλισμό για εμένα.
    Επίσης είδα μεγάλη βελτίωση στα σουτ και στην ποικιλία φάσεων (που εκεί το προ είχε εμφανώς το πάνω χέρι) που οφείλετε κυρίως στην μεγάλη αλλαγή στην συμπεριφοράς της μπάλας στα πόδια και στα σουτ.
    Γενικά πολυ θετικές απόψεις (που δεν το περίμενα) αλλά μου ανοίγει μόνο την όρεξη για την next gen version αφού αυτό το gameplay σε συνδυασμό με τα αναβαθμισμένα γραφικά θα μιλάμε για το απόλυτο ποδοσφαιρακι (τουλάχιστον μέχρι να βγουν τα πραγματικά next gen ποδοσφαιρακια)

  15. #53
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και εγω εγραψα πανω οτι περιμενα λιγοτερα και ειδα σημαντικες βελτιωσεις.
    Aπλα με χαλαει πλεον αυτο το αποτομο animation.Στην αρχη ηταν τοσα τα θετικα του fifa που το αφηνα στην ακρη.Τωρα πλεον δεν μπορω να το προσπερασω.Οι απαιτησεις αυξανονται και δυστυχως βλεπω να εχουν την ιδια αποτομη κινηση οι παιχτες και στο next gen fifa..

    Σιγουρα δεν θα αγοραστει αυτη η εκδοση(για πρωτη φορα μετα απο χρονια).Ισως η next gen αφου πρωτα την δοκιμασω.
    .

  16. #54

    Default

    Eπαιξα κι εγώ 2-3 ματσάκια.. Αρκετά πιο αργό απο το 13, που σημαίνει καλύτερος έλεγχος της μπάλας, αλλα μερικές φορές νιώθω οτι τα κοντρολ γίνονται σε slow motion..
    Οπως είπατε, βαρύς χειρισμός που δεν με χάλασε.. Στα animations μια απο τα ίδια, αντε να πρόσθεσαν 1-2 καινούρια στις υποδοχές της μπάλας που κάνει ο παίχτης..

    Εκει που παραξενεύτηκα πολύ, ήταν όταν έπαιξα vs με ένα φιλαράκι.. Οι κάθετες πάσες έβγαιναν λες και είχαμε διαβήτη.. Και οι 2 βάλαμε απο 1 γκολ που βγάλαμε πάσα απο το κέντρο και οι αμυντικοί δεν μπορούσαν να την κόψουν με τπτ.. Κατευθείαν στα πόδια του επιθετικού και γκολ. Γενικά πρόσεξα οτι οι πάσες σπάνια πάνε λάθος..

    Καλό αυτό γιατί θα μπαίνουν πιο πολλά γκολ αλλα σπαστικο να σου βαζει ο άλλος γκολ με πάσα 30 μέτρων απο το κέντρο και τους αμυντικούς να κοιτανε.
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  17. #55
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Και εγω εγραψα πανω οτι περιμενα λιγοτερα και ειδα σημαντικες βελτιωσεις.
    Aπλα με χαλαει πλεον αυτο το αποτομο animation.Στην αρχη ηταν τοσα τα θετικα του fifa που το αφηνα στην ακρη.Τωρα πλεον δεν μπορω να το προσπερασω.Οι απαιτησεις αυξανονται και δυστυχως βλεπω να εχουν την ιδια αποτομη κινηση οι παιχτες και στο next gen fifa..

    Σιγουρα δεν θα αγοραστει αυτη η εκδοση(για πρωτη φορα μετα απο χρονια).Ισως η next gen αφου πρωτα την δοκιμασω.
    Βαγγέλη ή αλήθεια είναι πως δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε χαλάει στο animation.
    Πάντως είναι η πρώτη χρονιά που εγώ βλέπω πως οι παίχτες έχουν επιτέλους βάρος και φαίνεται.
    Συγκεκριμένα μου έκανε εντύπωση που μετά από πάτημα της μπάλας είδα τον παίχτη να κινητε αργά μέχρι σιγά σιγά να επιταχύνει και να φτάσει στην μεγίστη ταχύτητα του ή σε απότομη αλλαγή κατεύθυνσης να χάνει αρκετή ταχύτητα μέχρι να ξανα πιάσει την μέγιστη ταχύτητα. Στα προηγούμενα αυτό δεν υπήρχε στον βαθμό που είδα στο demo

  18. #56
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Eπαιξα κι εγώ 2-3 ματσάκια.. Αρκετά πιο αργό απο το 13, που σημαίνει καλύτερος έλεγχος της μπάλας, αλλα μερικές φορές νιώθω οτι τα κοντρολ γίνονται σε slow motion..
    Οπως είπατε, βαρύς χειρισμός που δεν με χάλασε.. Στα animations μια απο τα ίδια, αντε να πρόσθεσαν 1-2 καινούρια στις υποδοχές της μπάλας που κάνει ο παίχτης..

    Εκει που παραξενεύτηκα πολύ, ήταν όταν έπαιξα vs με ένα φιλαράκι.. Οι κάθετες πάσες έβγαιναν λες και είχαμε διαβήτη.. Και οι 2 βάλαμε απο 1 γκολ που βγάλαμε πάσα απο το κέντρο και οι αμυντικοί δεν μπορούσαν να την κόψουν με τπτ.. Κατευθείαν στα πόδια του επιθετικού και γκολ. Γενικά πρόσεξα οτι οι πάσες σπάνια πάνε λάθος..

    Καλό αυτό γιατί θα μπαίνουν πιο πολλά γκολ αλλα σπαστικο να σου βαζει ο άλλος γκολ με πάσα 30 μέτρων απο το κέντρο και τους αμυντικούς να κοιτανε.
    Να προσθέσω πως από την αρχή έπαιξα σε full manual και δεν είδα καθόλου αυτό που λες για τις πάσες αλλά πράγματι οι αμυντικοί έχουν θέμα με το ΑΙ

  19. #57
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Βαγγέλη ή αλήθεια είναι πως δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σε χαλάει στο animation.
    Οι αποτομη αλλαγη κατευθυνσης του παιχτη.Αυτο δεν ειναι ρεαλιστικο.Στο demo του pes γινεται καλυτερα αυτο.Πιο ρεαλιστικα για μενα.
    Ασχετα που στο fifa εχει μεγαλυτερη ποικιλια στο animation.
    .

  20. #58

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Να προσθέσω πως από την αρχή έπαιξα σε full manual και δεν είδα καθόλου αυτό που λες για τις πάσες αλλά πράγματι οι αμυντικοί έχουν θέμα με το ΑΙ
    Κι εγώ συνήθως semi παίζω, για να μην έχουμε τέτοια φαινόμενα, απλά είπα να δοκιμάσω έτσι.. Εννοείται στο manual είναι άλλη φάση!

    Θέλω να δω αν διόρθωσαν αυτό το θέμα που είχε στο 13, όταν ήσουν στην άμυνα που σου έδινε μερικές φορές άλλον παίχτη απο αυτόν που ήθελες να ελέγξεις..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  21. #59
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    Εγώ μια χαρά είδα το φιφα.το έκαναν πιο αργό αλλά είναι πιο ρεαλιστικό πιο αληθινό..η προστασία της μπάλας δίνει σε πολλούς δυνατότητα για παιχνίδι κέντρου πολλά φάουλ και τέλος η φυσική της μπάλας στα πολύ θετικά του φιφα. Θα το αγοράσω.

  22. #60
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το Κατεβασα εχθές το βράδυ και περιμένω να τελειώσω την δουλεια για να πάω να δω πως είναι.Αν και φέτος για 2Κ14 θα κρατησω λεφτα(αν και το θέλω στο ps4 αλλα δεν μπορω να περιμένω τόσο) για FIFA δύσκολο μιας και έχουμε(οποτε) την αγορά του ps4
    Spoiler!

Page 3 of 46 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •