Page 49 of 59 FirstFirst ... 39454647484950515253 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1162

Thread: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  1. #961
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    εψαξα στο ιντερνετ και διαβασα οτι και να κανω replay δεν θα αλλαξει κατι και δεν θα την εχω στην βαση. αλλοι λεγανε οτι δεν μπορεις να την σκοτωσεις και οτι θα την ξαναπετυχω..
    εκανα replay την αποστολη και
    Spoiler!



  2. #962
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ολα τα side ops που δεν εχουν γινει σωστα μπορουν να ξαναπαιχτουνε.

  3. #963
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ολα τα side ops που δεν εχουν γινει σωστα μπορουν να ξαναπαιχτουνε.
    δεν ειναι side op Οδυσσεα.
    Spoiler!

  4. #964
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πως ανεβάζουμε το security;
    Είναι το μοναδικό που έχω χαμηλά .
    Αντε αυτό το παιχνίδι να πας για πλατινα για να φτάσεις τα 50 lvl πρέπει να φας μια ζωη και να φτιάξεις ολόκληρη την βαση 4/4
    Αλλά 17 ζωα εμειναν μονο, πολυ παγίδα
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-09-2015 at 04:26.

    xbox:Christoforo7s

  5. #965
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Spoiler!

    Για τον φιλο που ζητησε φωτο!!


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  6. #966
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πως ανεβάζουμε το security;
    Είναι το μοναδικό που έχω χαμηλά .
    Αντε αυτό το παιχνίδι να πας για πλατινα για να φτάσεις τα 50 lvl πρέπει να φας μια ζωη και να φτιάξεις ολόκληρη την βαση 4/4
    Αλλά 17 ζωα εμειναν μονο, πολυ παγίδα
    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το security ανεβαίνει και αυτό αλλά επειδή χρησιμοποιείτε εξολοκλήρου στο Online, αν κάνεις auto allocate τον κόσμο θα προτιμήσει να βάλει τους καλούς στο combat στο combat unit. Οπότε πρώτα θα κάνει πολύ καλό το combat unit και μετά ότι περισσεύει το πετάει στο security.
    Αν θέλεις να το ανεβάσεις μπορείς να πας με το χέρι και να βάλεις μερικούς εκεί. Μπορείς να το κάνεις έτσι και για το τρόπαιο και μόνο και μετά να ξανακάνεις auto και να συος επιστρέψει εκεί που τους είχες.

  7. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Christos33 (28-09-2015)

  8. #967
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αυτο σκέφτηκα και εγω ότι θα θέλει λιγο με το χέρι
    Πολλά όμως θέλει,ειδικά τα πυρηνικά να τα κατασκευασεις θέλει δουλειά.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #968
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Το παιχνίδι θέλει γενικώς πολύ χρόνο, παίζω-παίζω σχεδόν ένα μήνα και τελειωμό δεν έχει,
    μου έχουν μείνει πολλές βασικές αποστολές για να το τερματίσω συν τα αρκετά side ops που δεν έχω παίξει ακόμη
    FOB αποστολές δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, στο development περιμένουν πάνω από 100 πράγματα για φτιάξιμο
    και το multi ξεκινάει στις 6 Οκτώβρη,
    δεν βλέπω να προλαβαίνω με τίποτα.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    spartan (28-09-2015),spyke333 (28-09-2015)

  11. #969
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγω νευριασα που εχει επανάληψη, μερικά πράγματα νομίζω δεν χρειάζεται.
    Τώρα είμαι σχεδόν στα 30 lvl και θέλω λιγα ζώα και είμαι 30% side ops, αλλά αν παω για πλατινα θέλει πολυυυυυυ δουλειά ακόμα ειδικά που πρέπει να βγαλω ολα με S και ολο αυτά που ζητάει μετά στην καθε αποστολή,καλα Χριστούγεννα με βλεπω

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    spartan (28-09-2015)

  13. #970
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δεν έχω ούτε μια αποστολή με S,
    συνήθως δεν αφήνω το ελικόπτερο να φύγει, του λέω πήγαινε εκεί για Air support,
    μέχρι να πάω τους βρίσκω ήδη μαλακωμένους, ρίχνω κι ένα Air strike να γίνει χαμός,
    βάζω εν τω μεταξύ την Quiet να καθαρίζει και πάω σαν κύριος μετά.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Christos33 (28-09-2015),spyke333 (28-09-2015)

  15. #971
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν έχω ούτε μια αποστολή με S,
    συνήθως δεν αφήνω το ελικόπτερο να φύγει, του λέω πήγαινε εκεί για Air support,
    μέχρι να πάω τους βρίσκω ήδη μαλακωμένους, ρίχνω κι ένα Air strike να γίνει χαμός,
    βάζω εν τω μεταξύ την Quiet να καθαρίζει και πάω σαν κύριος μετά.
    Νομίζω πρέπει να κάνεις μεγάλο σαματα για να μην έχεις παρει ενα S,είναι μερικές αποστολές που είναι τοσο εύκολες .


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #972
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Η ομορφιά του παιχνιδιού είναι ότι μπορείς να το παίξεις όπως θέλεις,
    πολλές φορές κόβω βόλτες με το tank και σπάω πλάκα που με νομίζουν για δικό τους,
    βγαίνω σε μια ανύποπτη στιγμή, στέλνω με το μπαλόνι τον αιχμάλωτο στη mother base,
    ξαναμπαίνω στο tank και φεύγω κύριος.

  17. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Christos33 (28-09-2015)

  18. #973
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αυτό που λες είναι μεγάλη αλήθεια, κανείς με παρα πολλούς τρόπους την αποστολή.
    Εγω ακόμα δεν έχω κάνει βόλτες με όχηματα, βέβαια εχω μαζέψει αρκετά και γενικά δεν εχω κάνει πολλες άσχετες βόλτες .
    Έχω πάει σε αποστολή όμως και δεν αφήνω τίποτα όρθιο, δοκιμαζω οπλα (αυτο βέβαια τωρα στοιχίζει ακριβα,θέλει 19000 για να μου στειλει κάτι ).
    Το μπαλόνι το τελευταίο τι σηκώνει δεν έχω καταλάβει, μόλις το αποκτήσα

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #974
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Το τελευταιο ειναι το wormhole, αν εννοεις αυτο το καλο ειναι οτι μπορεις να σηκωσεις τα παντα μεσα σε κλειστο χωρο,
    κι αναρωτιομουν στις αρχες ποιος μλκς εβαλε τα container μεσα σε υποστεγα.

    Επισης μπορεις να σηκωσεις το οτιδηποτε χωρις να μπορουν να στο πυροβολησουν και να στο κατεβασουν.

  20. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Christos33 (29-09-2015)

  21. #975
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα δεν εχει τύχη να το σπάσουν.

    Το παιχνίδι ανάλογα πως παιζεις σε παιζει,εγω ολο κεφάλι χτυπαγα,τώρα έγιναν κόκκινα οπότε της περισσότερες φορές θα φοράνε κράνος.
    Μονο νύχτα και μπαλόνι έχει γλυτώσει

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #976
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Nαι, το παιχνίδι είναι απίστευτο,
    αν αρχίσεις να παίζεις συνέχεια νύχτα και φοράς νυχτερινή διόπτρα μετά σε μαθαίνουν και φοράνε κι αυτοί.

  23. #977
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To παιχνιδι το εχω τελειωσει καιρο. Το παιζω ακομα φυσικα καθως εχω πραγματα να κανω και το καταδιασκεδαζω.

    Το παιχνιδι ειναι ακριβως αυτο που περιμενα σε καποια σημεια, και ακριβως αυτο που δεν περιμενα σε καποια αλλα. Αυτο δεν σημαινει οτι ολα αυτα που περιμενα ειναι καλα, ουτε και ομως και οτι οσα δεν περιμενα ειναι καλα επισης.

    Γενικα ο Κοτζιμα εχει κανει μια απιστευτη δουλεια στο παιχνιδι οσον αφορα το gameplay κομματι, ομως οι επιλογες που εχει παρει οσον αφορα το game design σε καποια πραγματα δεν με βρισκουν συμφωνο. Γενικα δεν θα μιλησω για τα καλα του παιχνιδιου γιατι πλεον δεν μου βγαινει να κανω μεγαλα ποστ, ας αρκεστω στο να πω οτι ειμαι πληρως ικανοποιημενος στο τομεα αυτο.

    Για πχ τα credits πριν και μετα απο καθε αποστολη, θεωρω οτι ειναι τραγικη επιλογη... το να βλεπω σε μια αποστολη που δεν εχω ιδεα τι θα συμβει οτι στα opening credits εμφανιζεται ο bad guy ή ο ταδε boss, ειναι κατι που ειλικρινα δεν μπορω να πιστεψω οτι θεωρηθηκε καλη ιδεα. Επισης ενω το παιχνιδι -κατ εμε- εχει ενα αρκετα ενδιαφερον στορυ να πει, το pacing πασχει παρα πολυ και σε αυτο επισης δεν βοηθαει ουτε ο υπερβολικα μεγαλος αριθμος αποστολων (που δεν χρειαζεται) ουτε το episodic nature. Οι κυριες αποστολες αυτες καθεαυτες ειναι ακρως ενδιαφερουσες και δυναμικες, αλλα τα side ops πραγματικα δεν υπαρχει λογος. Το παιχνιδι δειχνει εμφανη σημαδια οτι στο τελος εγινε rushed και οτι κοπηκε υλικο ουσιας, λογικα απο την κατασταση Κοναμι-Κοτζιμα.

    Γενικα εχω τις ενστασεις μου. Το gameplay το ευχαριστηθηκα παρα πολυ και το στορυ με ικανοποιησε ως προς την ουσια του, αλλα ο τροπος παρουσιασης αυτου του στορυ δεν ηταν αναλογος των προσδοκιων μου.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (29-09-2015),gonzalez (29-09-2015),Nikoladim (29-09-2015),Slay (29-09-2015),Snk (29-09-2015)

  25. #978
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    To παιχνιδι το εχω τελειωσει καιρο. Το παιζω ακομα φυσικα καθως εχω πραγματα να κανω και το καταδιασκεδαζω.

    Το παιχνιδι ειναι ακριβως αυτο που περιμενα σε καποια σημεια, και ακριβως αυτο που δεν περιμενα σε καποια αλλα. Αυτο δεν σημαινει οτι ολα αυτα που περιμενα ειναι καλα, ουτε και ομως και οτι οσα δεν περιμενα ειναι καλα επισης.

    Γενικα ο Κοτζιμα εχει κανει μια απιστευτη δουλεια στο παιχνιδι οσον αφορα το gameplay κομματι, ομως οι επιλογες που εχει παρει οσον αφορα το game design σε καποια πραγματα δεν με βρισκουν συμφωνο. Γενικα δεν θα μιλησω για τα καλα του παιχνιδιου γιατι πλεον δεν μου βγαινει να κανω μεγαλα ποστ, ας αρκεστω στο να πω οτι ειμαι πληρως ικανοποιημενος στο τομεα αυτο.

    Για πχ τα credits πριν και μετα απο καθε αποστολη, θεωρω οτι ειναι τραγικη επιλογη... το να βλεπω σε μια αποστολη που δεν εχω ιδεα τι θα συμβει οτι στα opening credits εμφανιζεται ο bad guy ή ο ταδε boss, ειναι κατι που ειλικρινα δεν μπορω να πιστεψω οτι θεωρηθηκε καλη ιδεα. Επισης ενω το παιχνιδι -κατ εμε- εχει ενα αρκετα ενδιαφερον στορυ να πει, το pacing πασχει παρα πολυ και σε αυτο επισης δεν βοηθαει ουτε ο υπερβολικα μεγαλος αριθμος αποστολων (που δεν χρειαζεται) ουτε το episodic nature. Οι κυριες αποστολες αυτες καθεαυτες ειναι ακρως ενδιαφερουσες και δυναμικες, αλλα τα side ops πραγματικα δεν υπαρχει λογος. Το παιχνιδι δειχνει εμφανη σημαδια οτι στο τελος εγινε rushed και οτι κοπηκε υλικο ουσιας, λογικα απο την κατασταση Κοναμι-Κοτζιμα.

    Γενικα εχω τις ενστασεις μου. Το gameplay το ευχαριστηθηκα παρα πολυ και το στορυ με ικανοποιησε ως προς την ουσια του, αλλα ο τροπος παρουσιασης αυτου του στορυ δεν ηταν αναλογος των προσδοκιων μου.
    Θα συμφωνήσω 100% και ως προς το πόσο καλό είναι το gameplay, αλλά και ως προς το οτι το pacing πάσχει πολύ.
    Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι ξεκινάει τόσο δυναμικά, με φοβερές σκηνές και αφήγηση(πραγματικά για μένα η αρχή ήταν ψιλό epic) και μετά κάπου το χάνει λίγο όλο αυτό.

  26. #979
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατι που δεν προκειται ποτε να δειτε/ξεκλειδωσετε στο παιχνιδι. Κατι που μολις διαπιστωσα και με εχει αφησει αφωνο κατα μια εννοια. Διοτι ο Κοτζιμα, με εναν μοναδικο, ιδιοφυη τροπο εχει περασει την ανθρωπινη φυση και υποσταση απο το παιχνιδι στην πραγματικοτητα και παλι πισω.

    Ο Κοτζιμα εκατσε και εφτιαξε ενα secret ending το οποιο δεν θα δει ποτε κανεις μας στο παιχνιδι του(εκτος απο το youtube link το οποιο προσφερεται στο σποιλερ πιο κατω και προερχεται απο datamining της PC εκδοσης).

    Η πλακα ειναι οτι το ending αν ξεκλειδωθει (που δεν θα ξεκλειδωθει) θα ξεκλειδωθει για ολον τον κοσμο. Οποιον παιζει ΜGSV. Ειναι κατι που δεν μπορει να το συλλαβει ο ανθρωπινος νους ευκολα, ενα μηνυμα του Κοτζιμα προς την ανθρωποτητα, το τι προσπαθησε να πει, του τι δυνατοτητα εχει η ανθρωποτητα και ποσο ευκολο ειναι να αλλαξει η ζωη ολων με μια απλη κινηση. Μια απλη κινηση που ομως ειναι αδυνατον για καποιους να την κανουν, να την στερηθουν. Και ακριβως αυτη η ανθρωπινη φυση ειναι που -οπως και στην πραγματικοτητα- δεν θα επιτρεψει ποτε σε κανεναν να ξεκλειδωσει αυτο το τελος οσο παιζει. Τα requirements ειναι τραγικα ευκολα. Το προβλημα ειναι ο ανθρωπος. Αυτο το τελος και το μηνυμα που περναει μονο ενα βιντεοπαιχνιδι μπορει να το περασει ετσι. Καμμια ταινια και κανενα σινεμα δεν μπορει να παιξει σε τετοια νοτα.

    Φυσικα σποιλερς εννοειται.


  27. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (30-09-2015),isildur83 (29-09-2015),panos74gr (10-01-2016),spyke333 (29-09-2015)

  28. #980
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Εχω δυο ερωτησεις να κανω! Το βαζω σε σποιλερ γιατι εχει και δυο φωτο μεσα!
    Spoiler!



    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •