Page 2 of 59 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 21 to 40 of 1162

Thread: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  1. #21
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Στο ντεμο αυτος που βοηθαει τον snake με τον επιδεσμο, η φωνη του μοιαζει παρα πολυ στου jack bauer( kiefer sutherland)!!!




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ναι ρε φιλε κι εμενα αυτον μου θυμισε!

    Παντως τωρα μαλλον αρχιζω και καταλαβαινω ενα μερος του "ρισκου" που υποτιθεται οτι λεει οτι παιρνει ο Κοτζιμα. Επισης επιβεβαιωνομαστε που λεγαμε οτι προκειται για ενα παιχνιδι χωρισμενο σε 2 μερη στην ουσια. Για να ειμαι ειλικρινεις το δευτερο μερος μου φαινεται πολυ πιο ενδιαφερον απο το πρωτο, μιας και το πρωτο φαινεται να ειναι ενα mission απο τα καθιερωμενα. Αλλα με ενοχλει που πανω κατω ξερω τι θα συμβει στο τελος του part 1...

    Τωρα για τα γραφικα αυτα σε PS3 θυμαμαι που οταν ειχε δειξει το ντεμο του ground zeroes ετρεχε σε PC και ελεγε ο Κοτζιμα οτι κανουν emulate το πως θα φαινεται στο PS3 και μαλιστα οτι ετσι ακριβως θα τρεχει στις κονσολες. Σιγουρα η FOX engine ειναι σε αναπτυξη παρα πολυ καιρο και σιγουρα υπαρχει λογος. Δεν ξερω αν το αποτελεσμα θα ειναι οπτικα αυτο που μας υποσχεται ο Κοτζιμα, αλλα οπως και να εχει περιμενω πως και πως.

    ΥΓ: Απιστευτη ξενερα που η φωνη του Snake/big boss (αν ειναι αυτος) ειναι τελειως αλλαγμενη... o David Hayter μας λειπει...

  3. #23
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Οντως μεγαλη ξενερα η καινουρια φωνη του snake και βλακεια του kojima που τον αλλαξε..!!απο τις πιο αναγνωρισημες φωνες σε video game..!!
    Μεγα σφαλμα..!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Aς περιμενουμε να δουμε τον λογο που το εκανε. Το ξερει πολυ καλα οτι ο Hayter ειναι για τους φανς ο Snake, οποτε θα υπαρχει καποιος λογος. Θα δουμε.

  5. #25

    Default

    Μπορει να ειναι κολπο η φαση με τον Ντειβιντ και ξαφνικα να ακουσουμε την φωνη του στον σολιντ, προς το τελος του παιχνιδιου!
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  6. #26
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    οπως το βλεπω εγω παντως το παιχνιδι θα εχει πρωταγωνιστη τον big boss, οποτε παλι την φωνη του snake θα επρεπε να εχει

  7. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Λογικα ναι ετσι φαινεται οτι ειναι... αλλα ο Κοτζιμα εξηγησε τον λογο σε ενα interview λενε, το οποιο ομως ακομα δεν εχει δει το φως της δημοσιοτητας. Ας περιμενουμε να ακουσουμε τον λογο και μετα κραζω μαζι σας γιατι κι εγω μεγαλωσα με hayter...

  8. #28
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως δυσκολα θα τρεχει ετσι σε ps3.Δεν ξερω αν ειναι μαγοι εκει στην ομαδα του Hideo, αλλα open world και τετοια γραφικα σε Ps3?Απιθανο για μενα.
    .

  9. #29
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Στο ντεμο αυτος που βοηθαει τον snake με τον επιδεσμο, η φωνη του μοιαζει παρα πολυ στου jack bauer( kiefer sutherland)!!!
    O Sutherland δινει την φωνη του και στον Snake.

    Στο GAF ηδη κανουν θεωριες:


    -Ishmael and Big Boss are both voiced by Kiefer in the scene.

    -Ishmael points back at Big Boss when Big boss asks him who he is.

    -Ishmael corrects himself when he goes "I've--we..."

    -Ishmael never supports Big Boss's weight to help him out of the hospital. He flips him over at one point, but not in a way that Big Boss wouldn't be able to do himself. Doesn't make sense whatsoever to leave Big Boss flopping around if they're trying to escape together and Ishmael is able to walk.

    -Ishmael is a funky sort-of character sort-of omniscient narrator in Moby Dick. He introduces himself, but his attributes as a character fall away entirely as the story progresses. Here, in the very first line of the gameplay footage, Ishmael calls Big Boss "Ahab," so it's a direct reference to the scenario in Moby Dick.

    -Obviously all sorts of other hallucinations are taking place. Volgin etc.

  10. #30

    Default

    Να κάνω εγώ μια offtopic ερώτηση.. Ρε παιδιά, ειλικρινά τα έχω ξεχάσει όλα.. Σας βλέπω που μιλάτε για Big Boss κτλ, και δεν θυμάμαι σχέσεις, γεγονότα κτλ.. Εχει πάρα πολλά χρόνια που τα έχω παίξει τα παιχνίδια..

    Υπάρχει ίσως κάποιο βίντεο να έχει κάπως την ιστορία μαζεμένη να τα ξαναθυμηθώ?

  11. #31
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Update: To clarify, the supposed voice of Sutherland can be heard from the bandaged man that is guiding Snake in the trailer, not Snake himself. Presumably, another voice actor has replaced Hayter.

    Update 2: Contrary to what Kojima said during the GDC panel today, Konami has confirmed with Joystiq that Ground Zeroes and Metal Gear Solid V: Phantom Pain are indeed separate games.
    Ο,τι να 'ναι. Γυρευε τι σκεφτεται ο καθενας.
    Last edited by Leon_DiZ; 28-03-2013 at 15:03.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #32
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Γνωμη μου ειναι οτι ειναι τοσα πολλα που καλυτερα (για να μην φας ωρες) να επισκεφθεις http://metalgear.wikia.com/wiki/Metal_Gear_Wiki και να διαβασεις τις περιληψεις και το timeline των γεγονοτων.

  13. #33
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σιγουρα πριν παιχτει το συγκεκριμενο ,θα παιξω ολη την σειρα απο την αρχη.Μπορεις να κανεις το ιδιο Φωτη.Αξιζει.
    .

  14. #34

    Default

    @Valkyre - Ευχαριστώ Δημήτρη!

    @PDS - Ναι έχεις δίκιο σε αυτό.. Νομίζω οτι αξίζει να νοσταλγήσουμε πάλι.. Απλά επειδή πλέον ο χρόνος είναι περιορισμένος, για να να τελειώσω όλα θα μου πάρει πολλούς μήνες..! Πάντως πρέπει να την σκεφτώ σοβαρά την ιδέα..

  15. #35
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν ειναι και τοσο μεγαλα παντως.
    .

  16. #36
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σιγουρα πριν παιχτει το συγκεκριμενο ,θα παιξω ολη την σειρα απο την αρχη.Μπορεις να κανεις το ιδιο Φωτη.Αξιζει.
    Χεχε, αυτό ακριβώς είχα σκοπό να κάνω κι εγώ, το 4 το έχω αλλά το έπαιξα προ trophy patch
    και το HD Collection μου ήρθε χθες από Amazon, το είχε πριν μια βδομάδα που το παράγγειλα 23 ευρώ.

    Ρε σεις να τα παίξω με τη σειρά που κυκλοφόρησαν (2, 3, 4, Peace Walker)
    ή όπως πάει χρονολογικά η ιστορία?

  17. #37
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εγω δεν ξερω αν θα τα παιξω στο psvita ή στο ps3
    Γμτ επρεπε να μας δινει και την εκδοση για ps3 στο plus.
    .

  18. #38

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ρε σεις να τα παίξω με τη σειρά που κυκλοφόρησαν (2, 3, 4, Peace Walker)
    ή όπως πάει χρονολογικά η ιστορία?
    χρονολογικα!
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  19. #39

    Default

    To ground zeroes θα κυκλοφορήσει και αυτο για PS3 σαν ξεχωρισοτ game?

  20. #40
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Όπως κυκλοφόρησαν, για να νιωσεις καλυτερα την ιστορια.

Page 2 of 59 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •