Page 11 of 59 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1162

Thread: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  1. #201
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://www.gametrailers.com/side-mis...be-cosplayable
    Metal Gear Solid V's Characters To Be More Erotic That It "May Not Be Cosplayable"

    A flurry of tweets overnight from Metal Gear Solid creator Hideo Kojima were a bit unusual than I would expect from his timeline, which is usually filled with pictures of whatever food Kojima is eating and other random Japanese things. Instead, Kojima tweeted about MGS V's "erotic" character, Quiet, a female sniper who is voiced and motion captured by Stefanie Joosten.



  2. #202
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Female Sniper με στολη που περιλαμβανει στρινγκ και σουτιεν...

    oh Japan....



    Εντελως λολ χαρακτηρας σε εμφανιση και πραγματικα ελεος, το ειχα σχολιασει και οταν ειδα την παρουσιαση, θεωρω οτι το παραγαμησε ο Κοτζιμα στον σχεδιασμο της και την γκαρνταρομπα της... μοιαζει χαρακτηρας που απευθυνεται σε τυπικα 15αχρονα καβλωμενα αμερικανακια... κωλαρα, βυζαρες, λαγνο βλεμμα.... μοιαζει χαρακτηρας που θα σχεδιαζε ο Τακαγκι (αυτος που φτιαχνει το dead or alive) και οχι ο Κοτζιμα...

    Δεν εχω προβλημα με το ερωτικο στοιχειο, ισα-ισα, αλλα δεν χρειαζεται να ειναι γυμνη η γκομενα-χαρακτηρας για να ειναι ερωτικη... που ειναι η Sniper Wolf?? Απειρως πιο ερωτικη και ας φοραγε γουνινη στρατιωτικη στολη καις ας εβλεπες μονο το προσωπο της...

    Ή η Boss... στρατιωτικη στολη, αξιοπρεπης ερωτισμος...

    Ελεος Κοτζιμα... what the fuck?

    Ελπιζω σε revision στο ολοκληρομενο παιχνιδι...
    Last edited by Valkyre; 05-09-2013 at 13:59.

  3. #203
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Γεια σου ρε Κοτζιμα τρελε!! xD
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  4. #204
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    Ελεος Κοτζιμα... what the fuck?




    Το λεει ξεκαθαρα παντως οτι ειναι για εμπορικους λογους, για cosplay καΙ φιγουρες λεει ολοι ξερουμε βεβαια οτι ο στοχος ειναι κυριως αυτος που εγραψες παραπανω δλδ να τραβηξει κοσμο με boobiez OMG!!!!
    Δεν μας εχει συνηθισει σε τετοια, μαλλον εχει γινει και ο ιδιος πιο aggressive για να αυξησει τις πωλησεις.


  5. #205
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Εμένα δεν με χαλάει πάντως. Άλλωστε και στο 4 είχε κάποιες σκηνές με "ερωτικό" feeling. H εμφάνιση του χαρακτήρα δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο όσο η ικανότητα του δημιουργού να δώσει ψυχή στον χαρακτήρα του. Κάτι στο οποίο οι Ιάπωνες γενικά αλλά ακόμα πιο ειδικά ο Kojima, είναι ασύγκριτοι. Σαφώς και όπως φαίνεται και από τα tweets του το έκανε για εμπορικούς λόγους αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο χαρακτήρας θα είναι αδιάφορος κατά την άποψη μου.

  6. #206
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Οικτρα απογοητευτικο να βλεπω κατι τετοιο απο τον Κοτζιμα...

    οικτρα...

    Ηταν απο τους developers που δεν πιστευα ποτε οτι θα επεφτε θυμα τετοιων "φτηνων" πρακτικων... παντα θεωρουσα οτι ειχε στο μυαλο του το προιον αυτο καθεαυτο, σαν ποιοτητα και οχι ετσι...

    @ muku

    Οχι ρε συ... καμμια σχεση, αλλο το ερωτικο "feeling" και αλλο να σου παρουσιαζεται ενας χαρακτηρας με στρινκγ , βυζαρες και μινιμαλ σουτιεν...και να θελει το σεναριο να τον παρεις στα σοβαρα!

    Συγνωμη αλλα αυτο ειναι προσβλητικο και μην με πειτε τιποτα φεμινιστη / φλωρο και τετοιες βλακειες λολ.

    Οκ να βλεπω βυζαρες απο παιχνιδια που ειναι της πλακας οπως Ninja Gaiden, Dead or Alive, αλλα οχι απο ενα Metal Gear που παντα προσεχε πολυ τους χαρακτηρες του (ως επι το πλειστον). Με το να λεει ο Κοτζιμα οτι το κανει γιατι θελει να βλεπει τα αμερικανακια να κανουν cosplay και με στρινγκ και βυζια και τετοια , ε στα ματια μου προσβαλλει τον χαρακτηρα που δημιουργησε.
    Last edited by Valkyre; 05-09-2013 at 16:25.

  7. #207
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    @muku
    To ενα δεν προυποθετει το αλλο σιγουρα, αλλα η εμφανιση παιζει ρολο και βοηθαει να σκιαγραφησεις εναν χαρακτηρα. Επαιζα για παραδειγμα το Resi Revelations προσφατα και υπαρχει αυτη



    η οποια γινεται προσπαθεια να σκιαγραφηθει "σοβαρα", ε απλα δεν γινεται.
    Συμφωνω εννοειται με τον Δημητρη οτι εχει να κανει και με το ειδος του παιχνιδιου, αλλο το Dead or Alive/Dragon's crown και αλλο το MGS.


  8. #208
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μαλλον ζεσταινεται το κοριτσι στην ερημο και ειπε να φορεσει κατι αερατο

  9. The Following 4 Users Say Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (05-09-2013),hakoo (05-09-2013),muku (05-09-2013),Nikoladim (06-09-2013)

  10. #209
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Μα θα να είναι κομμάτι του χαράκτηρα της αυτή η εμφάνιση, όλη η προσωπικότητα της θα είναι βασισμένη σε αυτή την εμφάνιση. Δεν νομίζω ότι ξαφνικά θα γίνει το παιχνίδι Dead Or Alive επειδή τα πέταξε έξω μια sniper Ο κάθε χαρακτήρας είναι μελετημένος στο Metal Gear, δεν παίζει να αλλάξει αυτό τώρα.

  11. #210

    Default

    Αρεσει δεν αρεσει η νεα προσεγγιση του Κοτζιμα σιγουρα αποτελει αλλαγη τακτικης εκ μερους του. Μενει να δουμε τι αλλες ιδεες εχει και πως θα διαφοροποιησουν τον συγκεκριμενο τιτλο απο παλιοτερες δουλειες του.

  12. #211
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κατσε ρε συ γιατι υπαρχει μια αντιφαση εδω, οταν παραδεχεσαι οτι παρηγγειλες εναν χαρακτηρα στον character designer να ειναι επιτηδευμενα sexy για εμπορικους λογους ειναι σαν να λες a priori οτι εχω κανει εκπτωσεις στο γραψιμο μου η εχω προσαρμοσει το γραψιμο μου για να εξυπηρετησω εμπορικους σκοπους ακομα και αν βγει καλη σαν χαρακτηρας. Αυτο λεω βασικα.
    Last edited by hakoo; 05-09-2013 at 16:37.


  13. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @Μuku

    Το θεμα ειναι οτι με τετοια εμφανιση δεν μπορεις να παρεις εναν χαρακτηρα στα σοβαρα. Τουλαχιστον εγω.

    Ειναι αδυνατον. Ειναι τραγελαφικο να παρακολουθω μια σοβαρη υποτιθεται in game συζητηση και η αλλη να ειναι με τα βυζια εξω, με στολη στριπτιτζους και να κραταει ενα κανονι (οπλο...) στο χερι....

    Για εμενα αυτο αποτελει ελειψη σεβασμου.

    Ειναι σαν να καθομαι εγω τωρα στο τραπεζι με μια στριπτιτζου η οποια μου κωλοτριβεται μισογυμνη και να μου λεει "ελα να μιλησουμε λιγο για το εκπαιδευτικο συστημα της Ελλαδας και την εξωτερικη μας πολιτικη ως εθνος¨".

    Και να πρεπει να την παρω στα σοβαρα.

    λολ

    ΥΓ: Υπερεβαλλα επιτηδες εννοειται.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    AlexandrosQV (05-09-2013)

  15. #213
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Και το MGS 2 η fortune δεν ειχε παρομοιο ντυσιμο?

  16. #214
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Και το MGS 2 η fortune δεν ειχε παρομοιο ντυσιμο?
    Παρομοιο ναι με την εννοια οτι ηταν αποκαλυπτικο , δεν ηταν ομως με τα βυζια και τον κωλο εξω.




    Οπως λεει και ο Muku εννοειται οτι παντα υπηρχε το erotic theme στην σχεδιαση των χαρακτηρων στο MGS, αλλα ενταξει αυτη τη φορα ειναι λιγο επιτηδευμενα υπερβολικο νομιζω.


  17. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    stavros88 (05-09-2013)

  18. #215
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Και το MGS 2 η fortune δεν ειχε παρομοιο ντυσιμο?


    Oχι ακριβως. Ναι μεν τα ποδια της ηταν εκτεθιμενα, αλλα δεν ηταν βρακι και σουτιεν η ενδυμασια της. Η καπα κανει θαυματα. Γενικα περα απο τα ποδια της τιποτα αλλο δεν ηταν εκτεθιμενο.

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    stavros88 (05-09-2013)

  20. #216
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default



    Και φυσικά θα αρέσει στα καβλωμένα 15χρονα...

  21. #217
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Valkyre είσαι λίγο ρατσιστής! Δεν κατάλαβα, γιατί να μην μπορείς να συζήτησεις για σοβαρά ζητήματα με μια στριπτιτζού?

    Καταλαβαίνω πως το σκέφτεσαι αλλά πιστεύω θα ταιριάξει απόλυτα μέσα στο παιχνίδι. Αυτά που θα πρέπει να κάνει για να την υποστηρίξει θα τα κάνει σίγουρα, τόσα χρόνια δεν έχει αλλάξει ύφος, δεν νομίζω να το κάνει τώρα. Εγώ δεν ανησυχώ πάντως, Κοτζίμα είναι αυτός. Από μια διαφορετική σκοπιά θα μπορούσε κάποιος να πει για τον βαμπ ότι του θυμίζει τον λούλη από το Twilight και δεν μπορεί να τον πάρει στα σοβαρά

    Hakoo δεν ξέρω πως γράφεται ένα σενάριο αλλά φαντάζομαι θα υπάρχουν διάφορες μέθοδοι. Το να μπορείς να προσθέσεις ένα χαρακτήρα αφού έχεις ξεκινήσει, χωρίς να χρειαστεί να επηρέασεις αρνητικά την δομή που έχεις στο κεφάλι σου αρχικά θα είναι μια ικανότητα που έχουν οι περισσότεροι writers. Οπότε αν στην πορεία αποφάσισε για εμπορικούς λόγους να συμπεριλάβει την τύπισσα δεν θα πρέπει να χαλάσει κάτι από το σενάριο του. Δεν έβγαλε και τον Snake με string, μια στριπτιτζού sniper πρόσθεσε απλά ο άνθρωπος...

  22. #218
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    μια στριπτιτζού sniper πρόσθεσε απλά ο άνθρωπος...
    χαχαχαχα μα ακου το πως ακουγεται χαχα! Η πλακα ειναι οτι το λες σαν να ειναι κατι καθημερινο, κατι φυσικο! χαχα

  23. #219
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οτι εχει την ικανοτητα ειναι σιγουρο, αν δεν μπορει αυτος δεν ξερω κι εγω τοτε ποιος μπορει και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι μια καλογραμενη στριπτιτζου αλλα και μονο το οτι προσαρμοζει το σεναριο του για εμπορικους λογους (εστω κι αν το αποτελεσμα ειναι φοβερο) εμενα δεν μου αρεσει καθολου. Ειναι σαν να σε προκαταβαλει για τον συγκεκριμενο χαρακτηρα απο μονος του βασικα, στο δικο μου το μυαλο τουλαχιστον. Το αν επηρεαζει τη δομη του σεναριου η τυπισσα δεν το ξερουμε, πρεπει να παιξουμε το παιχνιδι πρωτα, απ'οτι εχω καταλαβει παντως προκειται για βασικο χαρακτηρα του παιχνιδιου.

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Δεν έβγαλε και τον Snake με string, μια στριπτιτζού sniper πρόσθεσε απλά ο άνθρωπος...
    Εχει βγαλει τον Raiden ξεβρακωτο οποτε δεν ειναι και πολυ μακρια


  24. #220
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Αντε γραψ'τε και τιποτα άλλο να αλλάξει σελίδα γιατί το ανοίγω στη δουλεια και βγαινει φατσα καρτα ο κωλος

  25. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    FotisGRC (05-09-2013)

Page 11 of 59 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •