Page 30 of 35 FirstFirst ... 20262728293031323334 ... LastLast
Results 581 to 600 of 694

Thread: Pro Evolution Soccer 2015

  1. #581
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Είναι αξιόπιστο το redline! Έχω ψωνίζει αρκετές φορές και δεν έχω κανένα παράπονο!!

  2. #582

    Default

    Το εχω κανει preopder απο το store αλλα δεν βλεπω να κανει preload μεχρι στιγμης.

  3. #583
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Οσοι το έχετε πάρει ήδη παίζετε online κανονικα ή ειναι κλειστοί οι ευρωπαϊκοί servers ακόμα ;

  4. #584
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by De-lee_GR View Post
    Οσοι το έχετε πάρει ήδη παίζετε online κανονικα ή ειναι κλειστοί οι ευρωπαϊκοί servers ακόμα ;
    Σε είδα το πρωί που έπαιζε!! Για πες καμία πρώτη γνώμη!!

  5. #585
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Ενα ημίχρονο δοκίμασα μόνο.. Ενώ παίζω fifa χρονια μπορω να πω οτι με εντυπωσίασε offline η ανάπτυξη του παιχνιδιού οι συγκρούσεις των παικτών και οι τερματοφύλακες ...
    Ειναι νωρίς ακόμα θέλει ψάξιμο !

  6. The Following User Says Thank You to De-lee_GR For This Useful Post:

    AriStos13 (12-11-2014)

  7. #586
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Οκ περιμένουμε επιπλέον εντυπώσεις!!!

  8. #587
    Elite LAZAGR76's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    καβαλα
    Posts
    684
    PSN ID
    LAZAGR76
    Name
    Γιαννης

    Default

    παρα πολυ καλο παιδια .καμια σχεσει με το περσινο .πολυ ομορφο και ο χειρισμός επιτέλους ειναι άμεσος.φυσικα πρωτα παιχνιδια ειναι θα το δω καλύτερα το βραδυ μιας και τωρα θα το τεσταρη και ο μικρος.


  9. #588

    Default

    πραγματικά πάει να κοντράρει την EA η Konami με αυτό εδώ το παιχνίδι;

    Last edited by phoenix7; 12-11-2014 at 22:00.


  10. #589
    Senior Member efthimisv's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    101
    PSN ID
    efthimisv
    Name
    Ευθύμης

    Default

    Το' παιξες ή κοιτώντας μόνο το βίντεο διερωτάσαι;

  11. #590
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    Παιδιά και εμένα δεν με εντυπωσιάζει αυτό που βλέπω.Δεν το έχω παίξει αλλα μιλάω για το τακτικό κομμάτι δεν μπορώ να βλέπω ακομα από την κοναμι ένα τεραστιο γήπεδο με παίκτες όπου οι γραμμές τους εχουν τέτοιες αποστάσεις και ούτε να βλέπω άμυνα ζώνης που αντί οι παίκτες να ειναι κοντά σαν ζώνη να εχουν απόσταση μεταξυ τους λουκούμι για τις κάθετες μπαλιές και το χειρότερο να βλέπω την άμυνα τους αντί να τραβιέται έξω από την περιοχή του τερματοφύλακα να κάθετε μέσα στην μικρη του περιοχή την ώρα που ο αντίπαλος κάνει επίθεση ΕΚΤΟς ΠΕΡΙΟΧΗς. Θεωρώ οτι το γηπεδο πρέπει να ειναι πιο μικρό παρατηρήστε μάτς από πραγματικό αγωνα τις κοντινές αποστάσεις γραμμών παικτών και γηπεδου.Αυτα ακομα η κοναμι δεν τα εχει αλλάξει κρατάω πισινή υελω να το νοικιάσω και θα πω περισσότερα.το παιχνίδι θα κριθεί μετά από ένα 2μηνο στο καθενα προσωπικά εγώ είπα την προσωπική μου γνώμη.

  12. #591

    Default

    Ξεκινω απο τα μελανα σημεια.
    Κλασσικα North London FC και αλλα διαφορα τετοια
    Ευκολες καρτες (κυριως οι κιτρινες με απλα τζατζαρισματα. (μου τη σπαει)
    Τερματοφυλακες δινουν τη μπαλα με τα χερια μεχρι τη μεσαια γραμμη σχεδον, ενω τα βολε τους την ξεπερνανε κατα πολυ.
    Το γηπεδο μου δινει την αισθηση οτι ειναι μικροτερο, Φτανει πιο ευκολα η μπαλα απο τη μια περιοχη στην αλλη με 2-3 πασες (νορμαλ εννοω και οχι through). Ισως σε αυτο φταιει και η αισθηση που σου δινει ο τερμας οταν σουταρει η ριχνει μπαλα με τα χερια.
    Πολυ ευαισθητα κουμπια στο παρατεταμενο πατημα για φαουλ - πεναλτυ (και στο ντεμο ετσι ηταν)

    απο κει και περα.
    Γραφικα μαμανε. Τα προτιμω σε σχεση με του ΦΙΦΑ. Προσωπα, κινησεις, τροπος σουτ προσομειωση πραγματικοτητας ακομη και ingame και οχι μονο στα cut scenes.
    Πολυ ωραιες κινησεις παικτων, αληθοφανεις, και με κολπακια ενιοτε (αναλογα τον παικτη)
    Ομορφο transition παικτων
    Physics πολυ βελτιωμενα σε σχεση με το παρελθον, με πιο αληθοφανεις και γρηγορες κινησεις. Αποκριση σουπερ.
    Gameplay και ΑΙ σε πολυ καλυτερα επιπεδα απο οτι μας ειχε συνηθησει.
    Σουτ και one touch pass μακραν οτι καλυτερο εχω δει για χρονια. Συγκριση με ΦΙΦΑ δε συζητω, εκει ακομη χωλαινει.
    Αμεσος και ακριβης χειρισμος.

    Συμπερασμα: Εχουμε reboot τιτλου με σαφως βελτιωμενες παραμετρους.

    Menus, πρωταθληματα Ομαδες, Rosters κλπ δεν εψαξα (καθοτι υπηρχε η επιθυμια για να γνωριστω με το gameplay.
    Master League εχει απ οτι ειδα
    Online δε μπαινει ακομη. ειχε >1 GB update file για download.
    Αναμενουμε edited option file για να καραγουσταρουμε

  13. #592
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Για το τελευταίο που λες νομίζω ότι δεν γίνετε γιατί το εκάστοτε save file είναι κολλημένο στο εκάστοτε account και δεν μπορει να μεταφερθεί!!

  14. #593
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default Pro Evolution Soccer 2015

    Μπορεί κάποιος που το εχει να μου πει βλέποντας μεσα απο το μενού ποια UDP port προτείνει να ανοίξουμε ;

  15. #594

    Default

    Βρε παιδες προσπαθω να παιξω τωρα online κ μου λεει ' η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη αυτη τη στιγμη'. http://www.konami.jp/we/online/2015/?tg=gr&pf=ps4 να ειναι η εκτακτη συντηρηση που λεει 15-11 απο 8.30-10.00 η κανω κατι λαθος κ πρεπει να ψαχτω? Ευχαριστω!
    Last edited by TechfreaK; 15-11-2014 at 19:20.

  16. #595
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Μια πρώτη γνώμη απο τις πρώτες μέρες που το δοκιμάζω
    Ειναι τόσο στρωτα και πολλα τα animations που το παιχνίδι σου δίνει την εντύπωση πως εχει αρχή και τέλος με συνεχόμενη ροή.
    Τέρμα το πολυ τρέξιμο γιατι οι παίχτες κουράζονται πολυ εύκολα (στο fifa, στο ημίχρονο γεμίζει η ενέργεια τους ενώ εδω οχι ) με αποτέλεσμα τις αναγκαστικές 3 αλλαγές.
    Πολυ σωστή ΑΙ όλων των παικτών (ακολουθούν τις οδηγίες που καθοριζεις) θέλει ψάξιμο δλδ πριν ξεκινήσεις τον αγώνα για να δεις και την φιλοσοφία της ομάδας σου.
    Το παιχνίδι θέλει υπομονή και σωστό passing game για να αναπτυχθεις σωστά.
    Στα αρνητικά τώρα , αρχικά η έλλειψη σταδίων και οι άδειες πολλών πρωταθλημάτων .

    Προσωπικά παίζω online friendlies και δοκιμάζοντας την tv broadcast camera ,μου έφυγε το κεφάλι στους 3 πρώτους αγώνες να την συνηθισω αλλα τώρα δεν την αλλάζω με τίποτα . Εντελώς τηλεοπτική εμπειρία . ( ούτως ή άλλως θέλει τόσες πάσες που δεν χρειάζεσαι και το τεράστιο οπτικό πεδίο )

  17. #596
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    το online πως ειναι? εχει βελτιωθει καθολου απο εκεινο το εκτρομα που ηταν παλια?

  18. #597
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    το online πως ειναι? εχει βελτιωθει καθολου απο εκεινο το εκτρομα που ηταν παλια?
    Δεν ξέρω πως ήταν παλια γιατι έπαιζα fifa για χρονια . Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα πάντως , μια χαρα παίζει ( σε κάποια επιλογή σου προτείνει και ποια port να ανοίξεις στο ρουτερ σου )

  19. #598
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    παλια ηταν μαυρο χαλι.. τρελο lag σε σημειο εσυ ησουν στο κεντρο και ο αντιπαλος ηταν ετοιμος να σου βαλει goal..!

  20. #599
    Senior Member efthimisv's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    101
    PSN ID
    efthimisv
    Name
    Ευθύμης

    Default

    Σίγουρα δεν έχει τα χάλια του παρελθόντος, βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο πού είναι ο αντίπαλος που παίζεις. Έχω παίξει παιχνίδια που ήταν σα να παίζω offline και σε κάποια άλλα είχε ένα μικροlag που ήταν λίγο κουραστικό. Σε γενικές γραμμές πάντως βελτιώθηκε η online εμπειρία. Μην ξεχάσετε να κάνετε port forwarding το PS4 στο router σας.

  21. #600

    Default

    Κολημενος με το φιφα χρονια πριν μια βδομαδα μεταπηδησα στο φετινο προ για πολους λογους.
    Καταρχην το φιφα 15 ειναι μαγικη εικονα ,απο την μια σε δελεαζει στην αρχη με τα γραφικα και την αμεσοτητα στην αποκριση,ευελιξια,ευλιγισια,αισθηση ελευθεριας στην κινηση.Ομως στο καθεαυτου gameplay το fifa εχει φρικτα λαθοι στο καλιμπραρισμα.πχ φετος πετσοκοψαν τις σεντρες επηδη επερση ηταν overpower.Πετσοκοψαν την αποκριση των αμυντικων,δεν προλαβενεις να κανεις τζαρτζαρισμα, το αποτελεσμα ειναι να εχει γινει ενα διεστραμενο ποδοσφαιρακι-τρεχαντιρη- η χαρα του τετατετ.Κανεις δεν κανει ουτε μια σεντρα σε ολο το ματς και ολοι παιζουν εκμεταλευομενοι τον overpower νευρωτικο τεμπο του φιφα και εντελη καιγεσε τσιτωμενος παιζοντας αντι να διασκεδαζεις.Οι μισες πασες δεν περνανε,ουτε οι προωθημενες και απο την αλλη το παιχνιδι επιτρεπει σε εξπερ-σπασικλες να κανουν τα δικα τους κολπακια και να σκοραρουν ο καθενας με τον δικο του νευρωτικο και μονοτονο τροπο.
    Ενα ποδοσφαιρακι ειναι επιτιχιμενο οταν υπαρχει ισοροποια σε αμυνα,κεντρο,επιθεση και οταν σε ενθουσιαζει με το να σκοραρεις με ποικηλους τροπους κατι που δεν συμβεναι στο φετινο φιφα.
    Να γιατι μεταπηδησα και αγορασα και το προ φετος και προς το παρον αφησα το φιφα να σκονιζετε διοτι αν και "σπαρτιατικο" θυμιζει παιζοντας οτι το ποδοσφαιρο ειναι ανδρικο αθλημα,εχει τζαρτζαριματα,εχει κοντρες,εχει νορμαλ τεμπο,στιβαρη,στακατη αισθηση.Δεν εχει σπασικλες να τρεχουν σαν καρτουν καβαλα σε μηχανακια.
    Μακαρι να σινεχισει αυτο που ξεκινησε φετος η κοναμι διοτι τα περσινα-προπερσινα προ ηταν για πεταμα,ενω στο φετινο χωρις να εχει φρου-φρου κι αρωματα
    παιζετε ομως νορμαλ μπαλα και σε κερδιζει μερα με την μερα.Συναντισα ομως καποια προβληματα οταν παω να συνδεθω και δεν εβρισκε συνδεση η και να εβρισκε καθυστερουσε 10 λεπτα.Ισως λυνετε το προβλημα με αυτο που αναφερει στο απο πανο post o efthimisv

  22. The Following 3 Users Say Thank You to peter1777 For This Useful Post:

    alexadrinos (16-11-2014),giannislazy (16-11-2014)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •