Page 37 of 37 FirstFirst ... 273334353637
Results 721 to 725 of 725

Thread: [3D] Gran Turismo 6

  1. #721
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Άργησα λίγο, αλλά κατέβασα την πίστα των Σερρών, πολύ καλή δουλειά.

    Ανέβασα δύο βιντεάκια, ένα με την F430 που έχει βάλει και ο Νίκος με τις ίδιες ρυθμίσεις και ένα επίσης stock με το Evo VIII, που κάνει αρκετά καλό χρόνο και αυτό. Είχα ξεχάσει ότι μια χαρά γούστα βγάζεις και με comfort ελαστικά.




    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  2. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    AriStos13 (13-12-2015),petaloudas (13-12-2015),Tsoupri. (13-12-2015)

  3. #722

    Default

    Τα συγχαρητήρια μου στον panosrunner για τη σχεδίαση!!! Μακάρι και στο ps4 να υπάρξει κάτι τέτοιο!

  4. #723
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Στο επόμενο Gran Turismo (όχι στο Sport) και σε έναν ιδανικό κόσμο θα ήθελα να υπάρχει η δυνατότητα να ανεβάζουμε φωτογραφίες από τα προσωπικά μας αυτοκίνητα (εμπρός, πλάι, πίσω κλπ) δηλώνοντας και τα στοιχεία όπως βάρος, ιπποδύναμη κλπ και με κάποιο τρόπο να τα βλέπουμε στις πίστες του παιχνιδιού. Αν θα ήταν υλοποιήσιμο κάτι τέτοιο το παιχνίδι πραγματικά θα "ξέφευγε".
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  5. #724
    Elite Eddy_Gordo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    725
    PSN ID
    KALLIANI
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Καλησπερα στο φορουμ. Με την ελευση του σπορτ στο 4 ειπα να προβω και σε αγορα και του Γραν τουρισμο 6 στο ΠλειΣτεισον 3 . Αξιζει ; υπαρχει ονλαιν υποστιρηξη η εχουν κλεισει οι σερβερς ; επισης κοιταξα και ειδα για την πιστα των Σερρων αλλα δεν με αφγνει να κατεβασω, τι παιζει ;

  6. #725
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Well Double review as i promised!

    Πριν ξεκινησω θα ηθελα να ξεκαθαρίσω καποια πραγματα. Πρωτον πολλοι μπορει να διαφωνησουν με το review μου κ αυτο γιατι Δευτερον δεν ειμαι hardcore simulας. Δε παιζω με τιμονια , racing sets, manual κ τα ρεστα. Εχω περασει μεν απο ολα τα Gran Turismo αλλα δεν ημουν ποτε απο αυτους που ξεκοκκαλιζαν τα settings κ.ο.κ... Επισης το game το ξεκινησα προσφατα πραγμα που σημαινει οτι εχει παρει πααααρα πολυ υλικο απο οτι ειχε απο τοτε λανσαριστηκε οποτε η γνωμη μου σιγουρα θα διαφερει απο καποιον που το επαιξε day one.

    Αφου εκανα υπομονη καμποσες ωριτσες να κατεβασει περι τα 30+ giga σε updates ξεκινησε η εμπειρια μου...

    Spoiler Alert και ας ετοιμασουν καποιο τσουγκρανες , φωτιες κ οτι αλλο... Για εμενα, το λεω κ το ξαναλεω, για εμενα ειναι το καλυτερο Gran Turismo κ ισως το πιο αδικημενο της προηγουμενης γενιας.

    κ εξηγουμαι.

    τρομερα γραφικα κ σκαλες ανωτερα απο τα πιο μουντα του Gran Turismo 5. Πολυ καλα Εφε. Ειδικα οι πιστες ολες εχουν υποστει ενα παρα πολυ καλο lifting που το ειχε πολυ αναγκη η σειρα.

    O χειρισμος του αψογος κ με εμφανείς διαφορες απο αμαξι σε αμαξι. δεν ηταν λιγες οι φορες που σε προηγουμενα entries νομιζες οτι σχεδον ολα τα FR ηταν ιδια κ ειχαν την ιδια συμπεριφορα σε στροφες φρεναρισμα κτλπ. ειναι απο τις λιγες φορες που δεν χρειαστηκα συστηματα υποβοηθησης για να οδηγησω FR αυτοκινητα καθως σε παλαιοτερα entries η εμπειρια επαιζε μεγαλο ρολο. θεωρω το συγκεκριμενο πιο rookie friendly.

    Μου αρεσε επισης το συστημα ποντων PP για καθε event & το star collecting. Απειρα πραγματικα events & trials να δοκιμασεις κ φυσικα καποια να απαιτουν λιγοτερο χρονο να τα ολοκληρωσεις αλλα πολλες προσπαθειες να τα φτασεις στο 100%.Επισης αρκετα φιλικο στα αμαξια που σου δινει δωρο καθως πολλα απο αυτα ειναι χρησιμα στο να καθαρισεις αρκετα events χωρις να χαλασεις credits ασκοπα.Μοναδικη παραφωνια ειναι η αρχη που σε ξεκιναει με Honda Jazz. Ενταξει εγω ειμαι Ηondakιας βεβαια αλλα μπορω να καταλαβω οτι ειναι μεγαλο turn-off το να μην μπορει καποιος που ξεκιναει το game να εχει με τουλαχιστον 3-4 επιλογες.

    Τα Licences επιτελους πιο συντομα κ πιο βατα χωρις να θελουν 1 ωρα να τα περασεις για να προχωρησεις παρακατω.
    τα μενου πολυ πιο καθαρα κ πολυ πιο συντομα. θα ηθελα μονο λιγοτερο loading στις μεταβασεις , καλυτερο car search με πιο πολλα filters γιατι η ποικιλια ειναι τεραστια κ ειναι δυσκολο να βρεις αυτο που θελεις.
    Τεχνικα παρα πολυ καλο με μονη παραφωνια καποιες screen tearing χωρις ομως να χαλαει την εμπερια.

    κατι που με χαλασε ηταν η ΑΙ. ειδικα απο την μεση κ μετα ο καθε αγωνας ηταν μεταξυ εμου κ του πρωτου με τους υπολοιπους να ειναι απλα τα εμποδια.
    Παντα ο πρωτος αποκταει τεραστιο προβαδισμα απο τον δευτερο κ ενω μπορει να κανεις σταθερους χρονους σε καθε γυρο, ω του θαυματος τον προλαβαινεις παντα στο τελευταιο γυρο. δυστυχως δεν υπαρχει καμια λογικη σε αυτο εκτος κ αν κουραζεται ο πρωτος που δεν νομιζω...

    επισης θα ηθελα το dynamic timelapse που υπαρχει σε καποιες πιστες να ειναι πιο ομαλο. δηλαδη να μην βραδιαζει σε 15 δευτερολεπτα...ας το εκαναν σε 2 λεπτα θα ηταν πιο ομαλο κ πιο ρεαλιστικο κατα την γνωμη μου.

    Επισης kart stages...παιδια...ελεος...μιλαμε πως ειναι ενα συνεχομενο trial & error. μεχρι να περασεις πρωτος αν δεν σε εχουν στουκαρει οι αντιπαλοι κ δεν εχεις χασει τον ελεγχο ολα καλα. με το που περασεις πρωτος δε σε ενοχλει κανεις.

    εκει θεωρω που πρεπει να δωσει επιτελους πορους η ομαδα του GT ειναι στο κομματι της ζημιας. Αν θελει να μπει στα καλυτερα sims θα πρεπει περα απο τα μοντελα ζημιας να υπαρχει κ εμφανης φθορα στο χερισμο/αποδοση του αυτοκινητου κ.ο.κ.

    για μενα περα απο τα κακα του που εχει βεβαια συνεχιζω να το θεωρω το καλυτερο entry της σειρας αλλα με τον ανταγωνισμο να καλπαζει πλεον πρεπει να κανει μεγαλα βηματα ωστε να γινει πιο ανταγωνιστικο.

    αυτα τα "λιγα" απο μενα. Περιμενω τις γνωμες σας !



    εις το επανιδειν !!!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

Page 37 of 37 FirstFirst ... 273334353637

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •