Page 1 of 37 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 725

Thread: [3D] Gran Turismo 6

  1. #1
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default [3D] Gran Turismo 6

    Παρόλο που το PS4 κυκλοφορεί φέτος, φαίνεται πως η Sony δεν είναι έτοιμη να εγκαταλείψει το PS3. Μάλλον το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει, αν ισχύουν τα λεγόμενα του senior vice president της SCEE, Michael Denny. Σε πρόσφατη συνέντευξή του, ο Denny, μιλώντας για την συνεχιζόμενη υποστήριξη του PS3, αναφέρει τίτλους όπως The Last of Us, Beyond: Two Souls, και… Gran Turismo 6. Αν όντως το Gran Turismo 6 έρχεται και στο PS3, τότε μιλάμε για σημαντική έκπληξη. Αν το Gran Turismo 6 έρχεται μόνο στο PS3 και όχι στο PS4, τότε μιλάμε για το μεγαλύτερο αυτογκόλ όλων των εποχών, μιλάμε για τον ορισμό της αυτοκτονίας. Και επειδή πρόκειται για τη Sony, τίποτα δεν αποκλείεται.


    game20.gr


    Spoiler!

  2. #2
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Φιλε ilias_78 ειναι μια φημη για την οποια τιποτα δεν ειναι σιγουρο.Πιστευω οτι ειναι παρα πολυ νωρις για να εχουμε ξεχωριστο thread.Απο την αλλη το κειμενακι του game20.gr ειναι απαραδεκτο κατα τη δικη μου αποψη."Αυτογκολ" και "αυτοκτονια" μια (ουσιαστικα) παραδοση της Sony να βγαζει 2 τιτλους GT σε καθε της κονσολα? Τι πραγματα ειναι αυτα...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  3. #3
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Μου φαίνεται λίγο απίθανο ρε παιδιά να βγει gt6 για το ps3... Εδώ ακόμα βγάζουν patches και events και προσωπικά δε νομίζω οτι θα μπορέσει στην τρέχουσα κονσόλα να προσφέρει κάτι παραπάνω εκτός από το να βάλει πχ εσωτερικό σε όλα τα αυτοκίνητα και λεπτομέρειες τέτοιες. Δεν ξέρω δε μου φαίνεται και πολύ λογικό.

  4. #4

    Default

    Μην αποκλειουμε το γεγονος να βγει μαζι με την κυκλοφορια του PS4 και ετσι να υπαρχει και στις δυο κονσολες..

  5. #5
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Εδω το κλιπακι στο σημειο που του ξεφευγει (?)
    http://audioboo.fm/boos/1236062-clip-from-interview-with-michael-denny-svp-scee-worldwide-studios
    Satan has left his killing floor
    PS4

  6. #6

    Default

    Με τιποτα...
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  7. #7
    Member jason22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    69
    PSN ID
    jasonGR22

    Default

    προσωπικα δεν το αποκλειω να δουμε GT6 στο PS3.

  8. #8
    Member Innersense's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Nea Smyrni
    Posts
    90
    PSN ID
    evnus
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ειμαι ενας απο τους πολλους πιστευω που αγορασα ps3 για το gt. Παρα τα αρχικα θεματακια του και τα μεγαλα και απανωτα patch, η υποστηριξη αυτου του παιδιου ειναι υποδειγματικη, κανοντας με 2 χρονια μετα την αγορα του να το παιζω με το ιδιο ενδιαφερον. Το να βγει το 6 και/για ps3 θα ειναι ευχης εργον και ας εχει και καλυτερα γραφικα στο ps4. Στο κατω κατω ας μας δειξουν head to head τι πλεονεκτημα στα γραφικα θα εχουμε με την καινουργια κονσολα. Εξαλου η Sony εχει δηλωσει οτι εχει ηδη ετοιμο racing τιτλο για το ps4 και μπορει η εξελιξη του gt6 να εχει φτασει σε τετοιο σημειο που να μη θελουν να το καθυστερισουν αλλο.
    Παιζονται τοσα πολλα που οτι λεμε ειναι απλα θεοριες, οποτε περιμενουμε απλα να δουμε. Το σηγουρο ειναι οτι μια εξαιρετικη χρονια για το ps3 ξεκιναει...

  9. #9
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Η λογική λέει ότι δε θα βγει και στο PS3. Αλλά με τόση μεγάλη βάση χρηστών PS3 και με την εξαιρετική πορεία του GT5, δεν αποκλείεται τίποτα.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Φιλε ilias_78 ειναι μια φημη για την οποια τιποτα δεν ειναι σιγουρο.Πιστευω οτι ειναι παρα πολυ νωρις για να εχουμε ξεχωριστο thread.Απο την αλλη το κειμενακι του game20.gr ειναι απαραδεκτο κατα τη δικη μου αποψη."Αυτογκολ" και "αυτοκτονια" μια (ουσιαστικα) παραδοση της Sony να βγαζει 2 τιτλους GT σε καθε της κονσολα? Τι πραγματα ειναι αυτα...

    2 τίτλους ναι.. Όχι όμως ο 2ος ενώ η κονσόλα επόμενης γενιάς είναι προ των πυλών.. Να το βγάλει στο PS3 αλλά είναι υποχρεωμένη να το βγάλει και στο 4! Τόσο κόσμο θα τραβήξει. Εννοείται πως αν δεν το κάνει θα βγει τρομερά χαμένη..

  11. #11
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    η αληθεια ειναι πως κ μενα μου φαινεται καπως περιεργο το να βγει μονο σε ps3. το πιο πιθανο (κατ εμε παντα) ειναι να βγει κ στις δυο κονσολες. ισως βγηκε τετοια ειδηση για να δειξουν πως θα υπολογιζουν στο ps3 για καιρο ακομα, προσφεροντας νεους κ δυνατους τιτλους.

    Spoiler!

  12. #12
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το ps4 φιλε Φωτη εχει τιτλους για την πρωτη περιοδο κυκλοφοριας του.Δεν θα περιμενει ο κοσμος να το αγορασει για το GT6.Ξερουμε οτι θα βγει καποια στιγμη το παιχνιδι ετσι κιαλλιως.Μαλιστα εχει ενα racing το οποιο φαινεται εξαιρετικα δουλεμενο, το DriveClub.Αν τυχον βγει το GT6 στο ps4 τον πρωτο χρονο ζωης της κονσολας το Driveclub θα παει απατο (υπερβολικο, οκ.Δεν θα παει καλα). Θα το χαντακωσουν (γιαυτο αλλωστε επελεξαν να παρουσιασουν αυτο στο meeting.Αν μιλουσαν για το GT6 ποιος θα κοιταζε το Driveclub).Απο την αλλη το GT4 ειχε βγει και μετα απο ενα χρονο κυκλοφορησε το PS3.Το οτι μπορει να το βγαλει και στο ps4 θα ειναι μια ασχημη καταληξη για το παιχνιδι.Θα ειναι ενα απλο port απο την εκδοση του ps3 (με καλυτερη αναλυση ξερω γω και σταθεροτερο framerate) κατι το οποιο απευχομαι.Θελω αν κυκλοφορησει στο PS4 να ειναι ολοκαινουριο.Να γινει βασικα ενα reboot.Να λεγεται GT σκετο και να μας τρελανει τελειως.Τι λετε για GT6 στο PS3 και GT prologue στο PS4? Καπως ετσι μαλιστα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  13. #13
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    δηλαδή για να καταλάβω τι υποστηρίζετε:

    η ομάδα Polyphony Digital, έχει πάρει τόσους μεγάλους οικονομικούς πώρους, ΑΛΛΑ έχει βρει και τον χρόνο ώστε,

    α) να φτιάξει ένα ΠΑΡΑ πολύ καλό τίτλο για το PS3 (αυτοκίνητα, γραφικά, ήχος, ολοκληρωτικά νέο design στο interface, νέος κώδικας στο online κλπκλπ)

    και

    β) να φτιάξει τον ΙΔΙΟ τίτλο για το PS4, ΑΛΛΑ με ΠΟΛΥ καλύτερα γραφικά / ήχο / τα πάντα, ώστε να δείξει την δύναμη της νέας κονσόλας + να προγραμματίσει ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ της η ομάδα ώστε να προμοταριστούν οι καινούριες δυνατότητες του PS4 OS (video capture / share, remote play κλπκλπ).


    μόνο εμένα μου φαίνεται ΑΔΥΝΑΤΟ δηλαδή να συμβεί αυτό;

    εκτός και αν ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ περιμένετε, το β) να είναι, ένας τίτλος όχι-και-τόσο-ενδεικτικός των δυνατοτήτων του PS4.


    καθαρά για δική σας πληροφόρηση, το GT2 βγήκε προς το τέλος του PS1.

    Το GT4 για το PS2 αποτελεί εξαίρεση, καθώς ΔΕΝ βγήκε προς το τέλος της κονσόλας, γιατί πολύ απλά ήταν αναβαθμισμένος κώδικας του GT3, απλά με προσθήκη αυτοκινήτων και πιστών (κάτι που το δούλευαν σερί από όταν έφτιαχναν το GT3).

    Άρα: το 2ο GT σε κάθε PS κονσόλα, είναι δεδομένο.

    Τώρα, παίζει και μια τελευταία περίπτωση: να μην βγει ΚΑΝ για το PS3 και να πάει στο PS4, αλλά το 2014 (ώστε να υπάρξει επαρκής χρόνος για ανάπτυξη που να αναδεικνύει την δύναμη του PS4).

  14. #14

    Default

    Λευτέρη, μόνος σου το έχεις πει οτι είναι απλά business. Συμφωνώ με αυτά που λες, απο την μεριά του gamer όμως που θέλει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα..

    Και που το ξέρεις οτι η Sony δεν έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό της Polyphony και τους αναγκάσει να βγάλουν έναν έστω μέτριο τίτλο (απο άποψη γραφικών και τεχνικών δυνατοτήτων) για το PS4. Αν όχι day one, τουλάχιστον πολύ σύντομα απο την ημέρα κυκλοφορίας της κονσόλας.

    Δηλαδή εσύ πιστεύεις οτι θα βγάλουν 2ο GT στο PS3 και στο PS4 το πρώτο Gran Turismo θα κυκλοφορήσει πότε?? Σε 3-4 χρόνια?? Marketing φάουλ μου ακούγεται..

    Όσο για το τελευταίο που λες, δηλαδή να μην βγει καν στο PS3 και να βγει απευθείας μόνο στο PS4, πιο πιθανό μου αγούγεται.. Εκεί που κολάω είναι οτι η Sony δεν νομίζω να είναι διατεθειμένη να περιμένει ΞΑΝΑτοτόσα χρόνια για έναν απο τους Best Selling τίτλους.
    Last edited by FotisGRC; 02-03-2013 at 13:13.

  15. #15
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    εχμ, επειδή προσέχω ΠΑΡΑ πολύ ποιες λέξεις και αριθμούς χρησιμοποιώ, πέσμου που έγραψα "Σε 3-4 χρόνια??" (το παρέθεσα όπως ακριβώς το έγραψες)

    ξαναλέω: προσέχω τι γράφω. Και έγραψα, ανάμεσα στα πολλά, 2014. Ούτε 2, ούτε 3, ούτε 4 χρόνια. Και πάλι, αυτή η υπόθεση που έκανα περί 2014, είναι η τελευταία από αυτές που παρέθεσα.

    Και ειλικρινά, δεν με ενδιαφέρει τι λένε οι gamer αν ΔΕΝ έχουν ψάξει πως λειτουργεί μια εταιρεία και γενικότερα η βιομηχανία και πως είναι το business thinking. Για να μην παρεξηγηθώ αυτό που θέλω να πω είναι: να ακούσω τον gamer που λέει τα "θέλω" του, αλλά όταν αυτά τα "θέλω" δεν έχουν καμία επαφή την ρεαλιστική πραγματικότητα, ε, απλά προσπερνώ αυτές τις "απόψεις".

    Καλό είναι να εξετάζουμε τι είναι εφικτό, τι θα προσφερθεί αν φτιαχτεί "πιεστικά", πόσο χρήμα υπάρχει για να υλοποιηθούν τα "θέλω" μας........και μετά να λέμε την γνώμη μας.

    Κι εγώ ήθελα μικρός να βγεί έως και Superman Νο 8 ταινία με τον Κριστοφερ Ρηβ, αλλά αυτό δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει ποτέ.

  16. #16

    Default

    Εγώ διάβασα προσεκτικά αυτά που έγραψες..! Δεν είπες για 4 χρόνια.. Εγώ το είπα! Λέω, πιο πιθανό μου φαίνεται να δουλεύουν ήδη στην νέα γενιά και να μην βγει καν στο PS3.

    Πες μου εσύ που είσαι και μέσα στα πράγματα. Αν βγαλουν Gran Turismo 6 μέχρι το τέλος του 2013 στο PS3, έχουν χρόνο να παραδόσουν μέσα στο 2014 ένα next gen Gran Turismo που να χρησιμοποιεί στο maximum τις δυνατότητες του PS4?

  17. #17
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Δεν νομιζω οτι θελει και ρωτημα ρεεεεεεεεε! Οχι βεβαια.Αν βγει στο PS3 τωρα δεν θα βγει το 14 για ps4 και να ειναι και τουμπανο ταυτοχρονως.Δεν προλαβαινουν, το ειπε ο Λευτερης, το υπεννοησαμε και μεις, το λεει και η λογικη!

    Απλα δεν ξερω γιατι ολο το ιντερνετ (στα αρθρα και ΟΧΙ απο τους χρηστες τοσο) ειναι ετοιμοι να κραξουν την περιπτωση κυκλοφοριας του GT6 στο ps3? Ειναι παραδοσιακα φυσιολογικο και επισης θα δωσει κιαλλη ζωη στο PS3 και στο (αρκετα μεγαλο ) κομματι που δεν εχει χρηματα για PS4 και GT6 τελος του '13.Σαν παιχνιδι δε, δεν το συζηταω αν βελτιωσει εκει που ποναει το GT5 (για εμενα ειναι αποσυνδεσεις και σφαλματα μεταξυ των συνδεσεων των χρηστων το Ν01, customisation των αυτοκινητων και ισως ζημιες-δεν μενδιαφερει το τελευταιο- και οι σκιες), θα ειμαι ευτυχισμενος μεχρι να παρω PS4.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  18. #18

    Default

    Απο τι στιγμη που βγηκε το 5 με ολες αυτες τις νεες online δυνατοτητες (νεα ιβεντ καθε λιγο και λιγακι, διαφορες αναβαθμισεις, νεα αυτοκινητα, διαφορα πακ κτλ κτλ) ειμαι της αποψης πως καταρριφθηκε αμεσως αμεσως το "βγαζουμε 2 GT ανα γενια". Δεν υπαρχει λογος πλεον... δεν χρειαζεται ρε παιδι μου να βγαλει η PD το επομενο παλι στο PS3!!! πως το λενε!!! ειδικα τωρα που μεσα σε ενα χρονο θα εχουμε το PS4... το θεωρω απιθανο. Και επισης να δειτε που θα εχουμε ενα GT και στο PS4 με πολλες πολλες περισσοτερες αναβαθμισεις απ οτι τωρα.
    υ.γ. Αντε ακομα να το μεταφερετε στο "παιχνιδια για το Playstation 4" ????

    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  19. #19
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Α, εσυ το πας οτι ειναι ηδη πληρες το παιχνιδι οποτε δεν "παιρνει" κατι αλλο στο PS3?
    Satan has left his killing floor
    PS4

  20. #20

    Default

    Καλα μη σκιζετε τα ρουχα σας μερικοι, μια υποθεση εκανα.. Χαλαρωστε..

Page 1 of 37 1234511 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •