Page 4 of 37 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 725

Thread: [3D] Gran Turismo 6

  1. #61
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Kαι μαντεψτε ποιος μεταφραζει...ο translator san!!!!!!!!!!!
    Yeaahhhhh biaches

    Last edited by hakoo; 15-05-2013 at 22:18.


  2. #62
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Το gps πάντως ωραία προσθήκη, έχω αποθηκευμένες στο κινητό αρκετές διαδρομές στο βουνό που πάω και τρέχω
    με τις στροφές του με τις υψομετρικές διαφορές του με τα όλα του,
    καιρός να τις διανύσω και με κανένα rally.

    Επίσης αν έχει ο course maker περιβάλλον πόλης όλοι μπορούμε να βάλουμε τις γνωστές μας διαδρομές που κινούμαστε καθημερινά
    και να τις τρέχουμε με καμμιά ferrari, lambo κλπ.

  3. #63
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Gran Turismo 6 'In Mind' For PS4
    PS3 may not be the only landing pad for Polyphony Digital's next game.
    http://uk.ign.com/articles/2013/05/1...?+main+twitter

    Oποτε ειναι πολυ πιθανο να το δουμε και στο ps4.

    Κατι λενε για tessellation στην ps3 εκδοση(??)
    .

  4. #64
    Advanced Member j.dnls's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    329
    PSN ID
    adtk

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Διαφορετική αρχή, ίδιο τέλος, α γκαρανό άτσουρε ματά που λέει κι ο Καζουνόρι.

    Επιτέλους και ΚΤΜ στο 1:46.

  5. #65
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Kαι μαντεψτε ποιος μεταφραζει...ο translator san!!!!!!!!!!!
    Yeaahhhhh biaches
    τι μου θυμισες τωρα ρε συ… τι επικες στιγμες ζησαμε με τον translator-san… ΘΕΟΣ!

  6. #66

    Default

    Εμ βέβαια, η PS4 έκδοση θα είναι η "καλή", όταν στο PS3 μετά απο τόσα χρόνια βλέπουμε ακόμα 2D κοινά:



    Δεν πειράζει, ας είναι καλά η PS3 fanbase που θα μιλκάρουμε μέχρι θανάτου...
    Last edited by Tilemaxx; 16-05-2013 at 01:43.

  7. #67
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και στα ποδοσφαιράκια. Να μην αναφέρω τα δέντρα-χαρτόνια και τα τετραγωνισμένα περιγράμματα των αυτοκινήτων όπου έχει καπνό. Ε τι να κάνουμε, έχει συγκεκριμένους τεχνικούς περιορισμούς η κονσόλα.

    Προσωπικά δεν περιμένω καμία τρελή βελτίωση στα γραφικά... χρήμα θέλουν να βγάλουν και να μην έχει ανταγωνισμό το Driveclub, όντας launch game. Απόλυτα λογικό.

    Πάντως δεν νομίζω ότι είναι δόκιμος ο όρος milking στην εν λόγω περίπτωση. Δεν βγαίνει και κάθε χρόνο το GT, όπως τα COD/AC...
    Last edited by psx3; 16-05-2013 at 01:59.

  8. #68

    Default

    Μέχρι και στα ποδοσφαιράκια και στα μπασκετάκια, τα sprites των θεατών πλέον είναι fully 3D, εδώ και κάμποσα χρόνια...

    Το μιλκινγκ δεν πήγαινε για το GT, ίσα-ίσα που είναι μια απο τις αγαπημένες μου σειρές και θα ήταν σκάνδαλο να μην έβγαινε δεύτερο instalment στο PS3. Αλλά όχι 2D sprites σε παιχνίδι του 2013 ρε γαμώτο. Παίζει να χρησιμοποιούν τα ίδια sprites θεατών με αυτά του GT3 ξερωγώ... Χίλιες φορές να έβαζαν άδειες κερκίδες παρά αυτό το πράγμα.

    Επίσης θα ξερενώσω ΠΟΛΥ άσχημα αν βάλουν ξανά standard cars στο παιχνίδι. Και δυστυχώς μάλλον θα τα ξαναδούμε, γιατί 1200 premium αποκλείεται να βάλουν. Εκτός και αν είναι πάλι 300+ Skyline και 200 Impreza, Evo, κτλ...

  9. #69
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Sprite και 3D είναι σχήμα οξύμωρο. Ή είναι 2D ή είναι κανονικό 3D μοντέλο με πολύγωνα κλπ. Είσαι σίγουρος ότι στα τελευταία FIFA/Pro οι θεατές είναι 3D μοντέλα και όχι ταπετσαρία;

    Επίσης, το GT παίζει σε ανάλυση ανώτερη (1280x1024) του κλασικού 720p και 60fps αντί για 30fps. Αυτές οι επιλογές ζορίζουν το μηχάνημα. IMHO, καλύτερα να έπαιζε σε 720p @ 60fps.

  10. #70

    Default

    Ναι έχεις δίκιο, μπερδεύτηκα. Fully 3D models είναι, τελευταία φορά που είδα 2D sprites σε ποδοσφαιράκι ήταν δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια πίσω, και ΑΝ θα ήταν και σε current-gen games.

  11. #71
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by j.dnls View Post
    Επιτέλους και ΚΤΜ...
    Mιας και ανέφερες το ΚΤΜ, GT6 - Silverstone μ'αυτό.


  12. #72
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο θεμα των 2D θεατων, χιλιες φορες να εχεις ενα φωτορεαλιστικο μοντελο αυτοκινητου και ας συνεπαγεται αυτο 2d θεατες.

    Ουτως η αλλως δεν νομιζω να παιζει κανει racing game και να κοιταζει τους θεατες.

    Ειναι λογικο το PS3 να εχει τετοιους περιορισμους.

  13. #73
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Συμφωνώ μέχρι ένα μεγάλο βαθμό με τις δύο πρώτες προτάσεις, διαφωνώ κάθετα με την τρίτη.

    Ξεκινάω ανάποδα... Διαφωνώ ότι δεν έχει την δυνατότητα αυτή το PS3, την έχει και με το παραπάνω και εάν δεν κάνω λάθος υπάρχουν third party παιχνίδια με "ζωντανούς θεατές" και με αυτό εννοώ ότι κουνάνε και τα χέρια τους, τραβάνε φωτογραφίες, τραβιούνται - μετακινούνται στην άκρη. Αν δεν κάνω λάθος, ακόμη και το GT5 είχε ρεαλιστικούς (μέσα σε λογικά πλαίσια) θεατές, ένας δυο από αυτούς ήταν και σε τρόπαια, να τους φωτογραφίσεις. Άρα προφανώς βλέπουμε να υπάρχει και πάλι το φαινόμενο Premium & Standard εκδόσεων κάποιων αντικειμένων του παιχνιδιού. Προτιμώ αυτές να επικεντρώνονται στους θεατές παρά σε άλλα πιο ουσιώδη ζητήματα όπως τα αυτοκίνητα και οι πίστες.

    Τώρα αν προτιμάω ρεαλιστικότερα αυτοκίνητα, πλήρης και ρεαλιστική απεικόνιση της πίστας (aka όχι πια δάκρ... εννοώ φλατ 2D δέντρα) κλπ, προφανώς ας ρίξουν λίγο την ανάλυση των θεατών, σιγά που θα σκάσω κιόλας. Αλλά η αλήθεια είναι ότι σε αργές ταχύτητες και σε επιλεγμένα σημεία, πίστες κλπ προφανώς κάποια πράγματα στιγμιαία σου χαλάνε την μαγιά (και την μαγεία), αλλά στον μέσο όρο ταχύτητας δεν νομίζω ότι θα τους πάρει είδηση κανείς. Αλίμονο αν περιμέναμε εκατοντάδες διαφορετικά μοντέλα θεατών, αλλά σίγουρα και τα 2D - φλατ επαναλαμβανόμενα χαρτονέ που είδαμε είναι ένα θέμα. Είναι αποδεδειγμένο βέβαια ότι ο Καζ δεν ενδιαφέρεται για τους ανθρώπους (που δεν συμμετέχουν στην πίστα ενεργά) όσο για τα οχήματα και αυτό μέχρι ένα βαθμό είναι θετικό. Η τελειομανία του επικεντρώνεται στο αντικείμενο του πόθου και του πάθους του, τα οχήματα και τις πίστες, τα υπόλοιπα μάλλον του είναι ενοχλητικά θα έλεγα, έως αγγαρεία ίσως (αναρωτιέμαι τι παίζει και με την οικογένεια του δηλαδή).

  14. #74

    Default

    http://www.gameover.gr/ps3/news/Υπό-...PS4.24159.html

    Παμε για την αρπαχτη του αιωνα απ οτι φαινεται! Μπορει να εχουμε το ιδιο σεναριο και για τα MGSV και GTAV; Τι λετε;

  15. #75
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Mιας και ανέφερες το ΚΤΜ, GT6 - Silverstone μ'αυτό.


    ρε σεις τι σκατογραφικα ειναι αυτα γαμω τη τρελα μου γαμω?

  16. #76

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    ρε σεις τι σκατογραφικα ειναι αυτα γαμω τη τρελα μου γαμω?
    Μηπως εχεις πολυυυυυ μυωπια???? Ή σαρκαζεις??

  17. #77
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Aυτη πιστα δεν εχει να δειξει και πολλα παντως.

    Απο οτι λενε τα γραφικα ειναι βελτιωμενα.Εδω μεχρι και για tessellation στα αυτοκινητα διαβαζω.Κατι που λεγαμε οτι θα δουμε στην νεα γενια.
    .

  18. #78
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Νομίζω ότι πρέπει να είναι και early build, χώρια που η λήψη είναι από εξωτερική κάμερα (φωτογραφική ίσως; Δεν ξέρω) ενω αν διάβασα καλά τον ήχο τον τσίμπησαν με καλώδιο από την ΤιΒι με μονοφωνικό καλώδιο. Σίγουρα δεν μπορείς να κρίνεις υπό αυτές τις συνθήκες και χωρίς μέτρα σύγκρισης καθώς η πίστα είναι άδεια από διάφορα πράγματα όπως αλλα οχήματα, θεατές, κλπ παίζει να είναι και το demo που θα μας σερβίρουν σε κάνα μήνα.

  19. #79
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by AlexandrosQV View Post
    http://www.gameover.gr/ps3/news/Υπό-...PS4.24159.html

    Παμε για την αρπαχτη του αιωνα απ οτι φαινεται! Μπορει να εχουμε το ιδιο σεναριο και για τα MGSV και GTAV; Τι λετε;
    Για φετος αποκλειεται. Το Driveclub ειναι ο exclusive racing τιλος του ps4.Θα το χαντακωσουν αν κυκλοφορησουν και μια μεταφορα του GT6 στο ps4, συν τοις αλλοις.Η δικη μου η αποψη ειναι οτι παει για κανα reboot η σειρα στο PS4.Θα αρχισουν με τα concept, τα prologues και εχει ο θεος.

    @the master μια χαρα ειναι ρε τα γραφικα τι εχουν? Ουτε καν direct capture δεν εκαναν, απο καμερα ειανι τραβηγμενο το βιντεακι.Αυτο που ειδα εγω και μαρεσε ειναι το πως κινουνται οι αναρτησεις.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  20. #80
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Aυτη πιστα δεν εχει να δειξει και πολλα παντως.

    Απο οτι λενε τα γραφικα ειναι βελτιωμενα.Εδω μεχρι και για tessellation στα αυτοκινητα διαβαζω.Κατι που λεγαμε οτι θα δουμε στην νεα γενια.
    Είπε ο Kazunori επίσημα ότι θα έχει tesselation; Πώς θα γίνει αυτό όταν δεν το υποστηρίζει η GPU;

Page 4 of 37 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •