Page 24 of 25 FirstFirst ... 14202122232425 LastLast
Results 461 to 480 of 497

Thread: Diablo 3

  1. #461
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Σε ευχαριστώ. Σου έστειλα. Βασικά ψήθηκα πολυ που μπορώ να παιξω το παιχνίδι με πχ δύο άτομα στον ίδιο χώρο χωρίς να χωρίζεται η οθόνη. Πολύ καλό. Απλά το φοβήθηκα γιατί είναι λίγο παλιό. Αλλά από ότι είδα η Blizzard αργεί πολύ να βγάλει καινούργια.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 07-01-2017 at 13:02.

  2. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Axilleas_GR (07-01-2017)

  3. #462
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Σε ευχαριστώ. Βασικά ψήθηκα πολυ που μπορώ να παιξω το παιχνίδι με πχ δύο άτομα στον ίδιο χώρο χωρίς να χωρίζεται η οθόνη. Πολύ καλό.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Βασικά παίζεις με έως τέσσερις παίχτες(adventure mode) και ο καθένας πάει όπου θέλει υπό τη προϋπόθεση ότι βρίσκεσαι στο ίδιο act. Βέβαια όταν θα ξεκινήσεις να κάνεις bounties για να μετρήσει για κάθε παίκτη θα πρέπει να βρισκονται όλοι στο ίδιο dungeon. Δε γίνεται να κάνει ο καθένας διαφορετικό bountie και να γίνεται για όλο το party count. Το ίδιο και στα Nephalem Rifts, για να πέρνεις τα xp από τα mobes θα πρέπει να είσαι μέσα στο dungeon. Αλλιώς πέρνεις μόνο τα xp που σου γίνονται reward στο τέλος. Θα τα δεις δεν είναι τίποτα. Απλά για να ξεκλειδώσει το adventure mode πρέπει πρώτα να ολοκληρωθεί το campaign. Επειδή είχα save απο το ps3 εμένα ήταν ξεκλείδωτο από την αρχή. Τώρα θα τελειώσω το campaign ενω ταυτόχρονα έχω κάνει και καμία 170αρια bountie από τα 500 που χρειάζονται για το trophie. Μακράν το πιο άκυρο και χρονοβόρο του παιχνιδιού.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (07-01-2017)

  5. #463
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Το campaign μπορείς να το παίξεις με άλλους?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #464
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ναι εννοείται. Αλλά καλό θα ηταν να το κάνεις μόνος γιατί θα το ευχαριστηθείς περισσότερο.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (07-01-2017)

  8. #465
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εχω και τον γιο μου όποτε μπορεί να το βγάλουμε παρέα. Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως μπορεί να έχει ο καθένας τον χαρακτήρα του ενω πχ παιζει σε αλλον χρήστη?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #466
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Δε το έχω κάνει ποτέ αυτό και δε το ξέρω η αλήθεια είναι. Μονίμως έπαιζα με άλλους online. Απλά ακόμη και έτσι μόνοι σας, θα μπορείτε να ανακαλύψετε τις δυνατότητες του χαρακτήρα που έχετε επιλέξει. Καλό θα ήταν να πάρετε και διαφορετικούς χαρακτήρες.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (07-01-2017)

  11. #467
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ναι ναι εννοείται διαφορετικο χαρακτήρα. Απλά πως γινεται μετα ο καθενας να συνεχιζει στα lvl του δεν μπορώ να το καταλάβω. Θα δείξει. Αν εχω πάντως καμία απορία θα σε ενοχλήσω λιγακι. 😉

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #468
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Ναι ναι εννοείται διαφορετικο χαρακτήρα. Απλά πως γινεται μετα ο καθενας να συνεχιζει στα lvl του δεν μπορώ να το καταλάβω. Θα δείξει. Αν εχω πάντως καμία απορία θα σε ενοχλήσω λιγακι. 😉

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι ρε συ κανένα πρόβλημα. Απλά καλό θα ηταν μόνο για κανένα trophie boost αν θες να σε βοηθήσω. Αν μπω και παίξουμε μαζί θα σου χαλάσω το παιχνίδι. Έχω φτάσει σχεδόν 818 level paragon.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (07-01-2017)

  14. #469
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Ναι ρε συ κανένα πρόβλημα. Απλά καλό θα ηταν μόνο για κανένα trophie boost αν θες να σε βοηθήσω. Αν μπω και παίξουμε μαζί θα σου χαλάσω το παιχνίδι. Έχω φτάσει σχεδόν 818 level paragon.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εσύ είσαι μεγαθήριο. Χα χα χα χα

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #470
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Ειχα μεγάλη βοήθεια από Mouxlalouda σε ps3 και από τον Ary4022 σε ps4. Κάναμε ένα trophie boost μέχρι πρωίας....
    Χώρια τα αντικείμενα που έστειλε. Thanks και πάλι ary!!!

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    ary4022 (19-01-2017),cocous (07-01-2017)

  17. #471
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Λοιπόν μερικές ερωτήσεις....
    Φτιαχνω νέο level 1 χαρακτήρα και ξεκινάω το "Darkening of Tristam". Στο invertory του χαρακτήρα μου βγάζει όλα τα cosmetics και pets του παιχνιδιού. Αυτά όμως απο όσο είδα εκτός του ότι δεν είναι accountable , ούτε μπορούν να γίνουν drop, ούτε μπαίνουν στο stash, ούτε να τα στείλεις μπορείς μέσω του "ταχυδρομείου" του παιχνιδιού. Υπάρχουν εκεί, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις, αλλά σε οτιδήποτε διαφορετικό όπως mail και stash το κουτάκι στο invertory εμφανίζεται ως άδειο. Μοιάζουν να είναι "δεμενα" αποκλειστικά με αυτό το νέο χαρακτήρα. Όλα οκ έως εδώ και συνεχίζω με το event. Παίρνω όλα τα challenges και τα rewards πλην των 40 unique mobes που βρίσκονται μέσα στο labyrinth. Χρειάζονται 6-7 playthrough περίπου για να τα πάρει κανείς όλα. Κερδίζω λοιπόν και τα δύο νέα pet: Butcher & Royal calf αλλά μόνο το δεύτερο μεταφερεται στο stash.
    Το Butcher pet και αυτό θα είναι δεμένο με το χαρακτήρα που τελείωσε το event?
    Χρειάζεται να κάνω εξίσου νέους χαρακτήρες και να ολοκληρωθεί με κάθε ένα από αυτους το event για να έχουν το Butcher pet στο invertory? Η το έχουν όλοι απευθείας στο invertory τους? (Η αλήθεια είναι ότι δεν πρόλαβα ούτε και σκέφτηκα να κοιτάξω σε άλλο χαρακτήρα στο invertory να δω τι γίνεται....)
    Πώς και ο νέος χαρακτήρας έχει οοοολα τα cosmetics και pets τη στιγμή που για να τα αποκτήσεις πρέπει να κάνεις farming σε συγκεκριμένα σημεία του παιχνιδιού μέχρι να σου γίνει spawn ένα συγκεκριμένο goblin το οποίο αφού νικηθεί κάνει drop τέτοια items?
    Το άλλαξαν από Blizzard πλευρά αυτό ή ισχύει μόνο για το event?
    Σε γενικές γραμμές πάντως συμπαθητικό το event αλλά πολύ κουραστικό για τα μάτια. Έχοντας συνηθίσει πλέον στα γραφικά που έβλεπα, έπειτα από 3,5 ώρες σε κάργα πιξελιασμενο ρετρό περιβάλλον κάποια στιγμή κουράστηκα. Μου φαίνεται βουνό να ασχοληθώ για άλλα 5-6 playthrough για να πάρω και τα τελευταία challenges....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 09-01-2017 at 13:49.

  18. #472
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Τα pet πάνε άμεσα σε όλους τους χαρακτήρες.
    Πάρε και το cow pet, δες οδηγό

  19. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Axilleas_GR (09-01-2017)

  20. #473
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Τα pet πάνε άμεσα σε όλους τους χαρακτήρες.
    Πάρε και το cow pet, δες οδηγό
    Το εχω πάρει.... Thanks!!!!
    Μόνο τα 40 unique μου λείπουν. Έχω σκοτωσει μερικά σε κάθε level αλλά πρέπει να κάνω και άλλα playthrough για να βρω και τα υπόλοιπα.



    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #474
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση για τους παλιούς. Εχω εδω και καιρο το παιχνίδι αλλά ασχολούμαι ελάχιστα λογου έλλειψης χρόνου. Ακόμα παιζω την ιστορία εχω νικήσει τον Diablo και συνεχίζω. Ομως τώρα τελευταία παρατηρησα ότι εχει εμφανιστει ενας καλικάντζαρος ο οποίος με ακολουθεί και μου παίρνει κάποια loot. Τι γίνεται με αυτόν? Ετσι θα κάνει συνέχεια? Υπάρχει τρόπος να τον διωξω?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #475
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Χαχαχαχαχαχαχαχα ο καλικαντζαρος οφείλεται μάλλον σε κάποιο αντικείμενο που φοράς. Μαζεύει loot με πιθανότητα κάποια στιγμή να σου "πετάξει" ενα legendary item, αν θυμάμαι καλά.
    Κοίταξε το ring φοράς.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 30-03-2017 at 16:39.

  23. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (30-03-2017)

  24. #476
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν το έχω δει ποτέ μου αυτό που λέτε. Μόνο τους καλικάντζαρους που βρίσκεις τυχαία και όταν τους σκοτώσεις μαζεύεις το τρελό loot που αφήνουν.

    By the way, έχουν μπει εδώ και καμία εβδομάδα τα seasons και στις κονσόλες. Δεν έχω μπει ακόμα να το δω.

    Seasons on Console


    PS: Γαμάτο θα ήταν αν μπορούσαν να κάνουν κάτι και να είναι το παιχνίδι πραγματικά cross-platform μεταξύ παικτών από Xbox-PC-PS4. Έχω φίλους που παίζουν στο PC και είναι κρίμα που δεν μπορώ να παίξω και εγώ μαζί. Anyway...
    Last edited by WolfRathmA; 30-03-2017 at 16:46.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  25. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    cocous (30-03-2017)

  26. #477
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση για τους παλιούς. Εχω εδω και καιρο το παιχνίδι αλλά ασχολούμαι ελάχιστα λογου έλλειψης χρόνου. Ακόμα παιζω την ιστορία εχω νικήσει τον Diablo και συνεχίζω. Ομως τώρα τελευταία παρατηρησα ότι εχει εμφανιστει ενας καλικάντζαρος ο οποίος με ακολουθεί και μου παίρνει κάποια loot. Τι γίνεται με αυτόν? Ετσι θα κάνει συνέχεια? Υπάρχει τρόπος να τον διωξω?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν καταλαβαίνω καλά όπως το περιγράφεις, μιλάς για ένα treasure goblin που σε ακολουθεί. Αυτό είναι ένα perk που έχει ένα δαχτυλίδι (το puzzle ring αν θυμάμαι καλά) όπου το goblin μαζεύει χαμηλού ενδιαφέροντος loot και σου πετάει κάποια στιγμή κάτι καλύτερο. Λογικά έχεις εξοπλίσει το ring, για αυτό σε ακολουθεί. Αν θέλεις να τον ξεφορτωθείς, αλλάζεις το ring

    EDIT: Το puzzle ring ήταν, καλά θυμόμουν https://us.battle.net/d3/en/item/puzzle-ring

  27. The Following 3 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    cocous (30-03-2017),WolfRathmA (30-03-2017)

  28. #478
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Αν καταλαβαίνω καλά όπως το περιγράφεις, μιλάς για ένα treasure goblin που σε ακολουθεί. Αυτό είναι ένα perk που έχει ένα δαχτυλίδι (το puzzle ring αν θυμάμαι καλά) όπου το goblin μαζεύει χαμηλού ενδιαφέροντος loot και σου πετάει κάποια στιγμή κάτι καλύτερο. Λογικά έχεις εξοπλίσει το ring, για αυτό σε ακολουθεί. Αν θέλεις να τον ξεφορτωθείς, αλλάζεις το ring

    EDIT: Το puzzle ring ήταν, καλά θυμόμουν https://us.battle.net/d3/en/item/puzzle-ring

    ΧΑΧΑ! Γαμάτο! Δεν το έχω πετύχει.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  29. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    cocous (30-03-2017)

  30. #479
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ευχαριστώ παιδιά. Θα τσεκαρω αν είναι και το δαχτυλίδι.
    Παντως έχει πολύ γέλιο ο άτιμος. Μερικές φορες γελαει ειρωνικά και σε τσαντίζει. Ειδικά όταν σου παίρνει τα loot.


    Edit: Τελικά είναι ικανότητα ενός δαχτυλιδιου ακριβώς οπως λένε ο Αχιλλέας και το tsakali παραπανω. Τώρα δεν πρόκειται να το βγάλω αφου κάποια στιγμή πετάει καλύτερο loot. Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 30-03-2017 at 20:17.

  31. #480
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Έχετε δίκιο είναι το puzzle ring το οποίο είναι σε μεγαλύτερα character level άχρηστο στην ουσία. Έχει όμως την εξής ιδιαιτερότητα.
    Όταν πάμε στο act 3 στο adventure mode, δίπλα από το Arreat Crater υπάρχει η περιοχή Ruins of Sescheron. Εκεί βρίσκουμε το artifact Kanai's Cube, έπειτα απο πλήρη εξερεύνηση της περιοχής, το οποίο και παραδίδουμε στο Zoltun Kulle πίσω στο camp.
    Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το puzzle ring?
    Εκτός από όλα τα καλούδια που ξεκλειδώνει η ολοκλήρωση αυτού του quest (όπως το extract legendary power πχ.) καθε φορά που κάνουμε salvage ένα puzzle ring στο Zoltun Kulle ανοίγει portal για τη περιοχή The Vault. Αυτό γίνεται μια φορά ανα παιχνίδι. Αν κάποιος έχει πολλά τέτοια ring για να τα αξιοποιήσει με τέτοιο τρόπο θα πρέπει κάθε φορά να κάνει reset.
    Και σε γενικές γραμμές το puzzle ring είναι εύκολο drop, κάνοντας την επίσκεψη μας στο Greed Boss ευκολότερη υπόθεση από ότι να περιμένεις να ανοίξει εντελώς τυχαία ένα τέτοιο portal σκοτώνοντας ένα treasure goblin.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 31-03-2017 at 02:45.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •