Page 2 of 25 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 497

Thread: Diablo 3

  1. #21

    Default

    ^^Είχε και το planescape από τα δεξιά, αλλά δεν χώραγε και αναγκάστηκα να το κόψω



    Η πρώτη επαφή με το συγκεκριμένο είδος ήταν πριν από πολλά χρόνια όταν έπαιξα για λίγο το πρώτο diablo στο PS1. Δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι και τίποτα. Η πιο πρόσφατη εμπειρία ήταν όταν δοκίμασα το demo του torchlight 2. Δεν ήταν άσχημο αλλά να φανταστώ ότι αυτή είναι η φιλοσοφία. Σκοτώνεις εχθρούς και μαζεύεις looting. Δηλαδή το κάνει καλύτερα το Diablo?

  2. #22
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Καλά άλλη παιχνηδάρα το planescape.

    Γενικά το diablo πέρα απο την φοβερή ατμόσφαιρα που έχουν τα παιχνίδια ειδικά το 1 και το 2 είναι ίσως και τα καλύτερα στο ειδος αυτό μαζί με το NOX που είχε βγεί πριν καμια δεκαετία απο την sierra αν δεν κάνω λάθος. To torchligh είναι κ αυτο πολύ καλό και πολύ όμοιο με το diablo καθώς οι δημιουργοί του ήταν πρώην μέλη της ομάδας ανάπτυξης του diablo 1 και 2.

  3. #23
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ω Βενιγκρέ βλέπω old school pcas και εσύ ε! Εύγε! To Nox είχε εκδότη την Sierra και developer αν θυμάμαι καλα την Westwood.
    Λοιπόν το Diablo 3 σίγουρα χάνει σε ατμόσφαιρα σε σχέση με τα προηγούμενα 2, αλλά σίγουρα παρεμένει ένα εθιστικότατο hack n slash. Τέραστιο πλεονέκτημα για το Ps3 είναι και το δωρεάν Online ώστε να μη χρειαστεί να πληρώσεις κάτι εξτρά (360).

    Agent ναι το Diablo είναι ακριβώς σαν το Torchlight.

  4. #24

    Default

    Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Λεω να κοιτάξω και λίγο από Νox μεριά. Η αλήθεια είναι ότι ανακαλύπτω συνέχεια παλιά rpg, πολλά από τα οποία δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα σημερινά.

  5. #25
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Χμ αν πας τόσο μακριά καλύτερα παίξε το Diablo 1 μαζί με το Expansion του Hellfire. Τσέκαρε το με αυτό το mod http://www.moddb.com/mods/diablo-the-awakening και επίσης αν παίξεις το hellfire φρόντισε να περάσει το unofficial patch που σου δίνει δύο εξτρά κλάσεις.
    Εναλλακτικά από παλιά hack n slash , εκτός του nox, θα σου πρότεινα το 1ο dungeon siege, revenant, sacred 1 και γενικότερα τσέκαρε και το Titan Quest. Το τελευταίο έχει πάρα πολύ καλό μηχανισμό σε combat και skill tree αλλά τελείως generic σενάριο.

  6. #26
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Ω Βενιγκρέ βλέπω old school pcas και εσύ ε! Εύγε! To Nox είχε εκδότη την Sierra και developer αν θυμάμαι καλα την Westwood.
    Λοιπόν το Diablo 3 σίγουρα χάνει σε ατμόσφαιρα σε σχέση με τα προηγούμενα 2, αλλά σίγουρα παρεμένει ένα εθιστικότατο hack n slash. Τέραστιο πλεονέκτημα για το Ps3 είναι και το δωρεάν Online ώστε να μη χρειαστεί να πληρώσεις κάτι εξτρά (360).

    Agent ναι το Diablo είναι ακριβώς σαν το Torchlight.
    Ναι φίλε μου εκείνη την περίοδο ήμουν με pc ναι n64... οπότε κάποια τέτοια rpg τα ξεκοκκάλησα


    @Agent κοιτα, κάποια παιχνίδια είναι να τα παίζεις και στην εποχή τους. Τώρα αν το παίξεις λογικό είναι να μην νιώσεις τον ίδιο ενθουσιασμό αλλά αν μπορείς να το ξεπεράσεις αυτό μπορείς να παίξεις άνετα αυτο το διαμαντάκι... εγώ το έπαιξα για καθαρά νοσταλγικούς λόγους πριν κάτι μήνες και το απόλαυσα.. Αν μπορείς να ξεπεράσεις αυτο το θέμα της παλαιότητας καθώς πολλά απο τα τότε games δεν έχουν ούτε τα γραφικά αλλά ούτε τους gameplay μηχανισμούς που έχουμε συνηθήσει σήμερα.. το diablo 1 είναι για μένα must played και χωρίς τα mod πάλι ωραίο είναι... τότε μας είχε λιώσει τα μυαλά όσο μονότονο και αν φαίνεται τώρα.

    Titan quest??? που το θυμήθηκες αν και δεν μ άρεσε ποτε προσπάθησα να το παίξω 2-3 φορές κάποτε αλλά μάταια και το dungeon 1 πολυ καλό.

  7. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Venigre View Post


    Αν μπορείς να ξεπεράσεις αυτο το θέμα της παλαιότητας καθώς πολλά απο τα τότε games δεν έχουν ούτε τα γραφικά αλλά ούτε τους gameplay μηχανισμούς που έχουμε συνηθήσει σήμερα..
    Πίστεψε με δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα και ξέρεις γιατί? Όλη αυτή τη σειρά των παιχνιδιών που βλέπεις στην υπογρφή μου δεν έχει περάσει ούτε ένα 6ξαμηνο που τα ανακάλυψα. Εχω προλαβει να τερματίσω το icewind dale 2 ,το Βaldurs gate και τωρα εχω αρχισει το δευτερο. Αρα είμαι η ζωντανή αποδειξη οτι αν κάτι είναι αντικειμενικά καλό , ούτε νοσταλγία υπάρχει, ούτε εμπόδιο ειναι τα παρωχημένα γραφικά, ενταξει δεν εχω πιασει και το πρωτο Ultima .Οσο για το αν το gameplay ειναι καλύτερο τώρα, αυτό ελέγχεται... Απλα να διασκεδάζεις οσο μπορείς.

    edit: Το μονο που με ανησυχεί ειναι μηπως δεν παιζουν στα windows 7, γιατι μερικα απο τα παιχνιδια που ανέφερα πιο πανω κινδύνεψα να τα εγκαταστήσω και να τα παιξω μετα. Μιλαμε για αγοραστα με το κουτι τους.
    Last edited by AgentPrinny007; 03-04-2013 at 00:14.

  8. #28
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Που τα βρήκες τώρα με το κουτί (το χαρτινο?) τους και σε νορμάλ τιμή??

    Καλά ειδικά με την σειρά baldurs πέρα απο το οτι τα έβρισκα παλούκια όταν τα πρωτοέπαιξα μου βγήκε και λίγο η πίστη να μάθω τοτε κάποια πράγματα για τους κανόνες γιατί στο adnd το armor είναι καλύτερο όσο μικρότερο είναι κάτι που στην αρχή δεν το ήξερα. Το καλόκαίρι σκέφτομαι να ξαναπιάσω κάποια απο αυτα τα games... ακόμα δες και τα neverwinter nights και αυτά φοβερά και πιο κοντά στην εποχή μας αλλά με το gameplay των παλιών.

    Με το nox θυμάμαι που ήθελε dos based λειτουργικό το είχα τρέξει σε win7 αν θυμάμαι καλά με δεξί κλίκ και run as admin αλλίως στη χειρότερη δώσε ενα partition 10giga με windos xp sp2 που τα τρέχει όλα.

  9. #29
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Πολυ ωραια παιχνιδια φιλε AgentPrinny!Και γω αγορασμενα τα ειχα στο κουτι τους και καποια άλλα τα ειχαν δωρο περιοδικα που επαιρνα, τα οποια καποια στιγμη τα εδιναν χυμα!Πολλες ωρες καψιματος και ποιοτητας!χοχο
    Satan has left his killing floor
    PS4

  10. #30
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Και εγώ ειδικά τα badurs τα έχω στις συλλεκτικές τους το nox ψάχνω στο χάρτινο κουτάκι του.

  11. #31

    Default

    Σε προσφορες τα ειχα βρει, φανταζομαι καμια σχεση με τις παλιες συλλεκτικές εκδόσεις . Το Baldurs gate 4 σε 1 κτλ. Πχ το Neverwinter nights diamond το βρηκα 10 ευρω και αφου τελειωσα και τις 3 main campaign , τη πρωτη και τις δυο επεκτασεις της, εχω αρχισει μερικα modules παιχτωνΓια να πω και την αληθεια δεν μπορω να τα βρω ολα ετσι

  12. #32
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Τσεκάρετε και το gog.com , έχει όλα τα παιχνίδια που αναφέρατε DRM free, με μπόλικα καλούδια και ασφαλώς συμβατά στα win 7/8-mac.

  13. #33
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    θα το τσεκάρω να θυμηθώ κανα παλιό!

  14. #34
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://www.gog.com/promo/hasbro_stac...6a143b5016901f
    Venigre τσέκαρε και το σημερινό πρόμο.
    Eπίσης για τους Φανς του D3 προτείνω ασφαλώς και το Book of Cain, http://www.amazon.com/Diablo-III-Boo.../dp/1608870634

  15. #35
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    thnx nikoladim αλλα μου έβαλες ψήσιμο και είπα γι αυτό το μήνα δε θα κάνω άλλη αγορά, αλλά βλέπω να υποκύπτω

  16. #36
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    είναι τρομερή προσφορά... μόνο και μόνο τα 4$ για το NwN2 complete? πουθενά!

  17. #37
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Θα βγώ λίγο offtopic τώρα, το gog τα κρατάει στο λογαριασμό σου να τα κατεβάσεις όποτε θές και όσες φορές θές?

  18. #38
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ναι ακριβώς!

  19. #39

    Default

    Το έπαιξα πρόσφατα με account φίλου στο PC. Πολύ απογοητευτικό. Βασικά όλο το παιχνίδι είναι να ψάχνεις items και τίποτα άλλο. ΤΙΠΟΤΑ ! Καμία ιστορία, κανένα ενδιαφέρον σαν rpg, καθόλου τεχνική στο gameplay, καμία επιλογή στο build του χαρακτήρα.

  20. The Following User Says Thank You to DigitalDevilSummoner For This Useful Post:

    Aparadektos (20-04-2013)

  21. #40
    Advanced Member Venigre's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    athina
    Posts
    370
    PSN ID
    Venigre
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Το ποστάρω εδώ γιατι κάτι τέτοια για τους φαντατικούς του κόσμου diablo δεν πρέπει να χάνονται.

    http://www.public.gr/product/books/e...prod2740396pp/

    Προχθές το τσίμπησα και για μένα είναι φοβερή η ποιότητα του βιβλίου, hardcover με σελίδες σαν πάπυρος, τσεκάρετε βιντεάκια στο youtube που το παρουσιάζουν.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Venigre For This Useful Post:

    Nikoladim (26-04-2013),tsakali GR (26-04-2013)

Page 2 of 25 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •