Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425
Results 481 to 497 of 497

Thread: Diablo 3

  1. #481
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Ευχαριστώ παιδιά. Θα τσεκαρω αν είναι και το δαχτυλίδι.
    Παντως έχει πολύ γέλιο ο άτιμος. Μερικές φορες γελαει ειρωνικά και σε τσαντίζει. Ειδικά όταν σου παίρνει τα loot.




    Edit: Τελικά είναι ικανότητα ενός δαχτυλιδιου ακριβώς οπως λένε ο Αχιλλέας και το tsakali παραπανω. Τώρα δεν πρόκειται να το βγάλω αφου κάποια στιγμή πετάει καλύτερο loot. Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Θα βρεις καλύτερο ring και τελικά θα το "πετάξεις". Όπως έγραψα πριν σε μεγαλύτερα level είναι άχρηστο. Πολύ καλό για παράδειγμα είναι το Ring of royal Grandeur που σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις ένα set item λιγότερο.
    Σε συνδυασμό με τα Blackthorne's set items (4) εχεις:
    +250 vitality
    10% increased damage against elites
    10% reduced damage against elites
    +25% extra gold from monsters
    Immunity to Desecrator, Molten and Plagued monster ground effects
    με μόλις 3 set item από το συγκεκριμένο set. Οπότε μετά μπορείς να κάνεις και διαφορετικούς συνδυασμούς αντικειμένων στο χαρακτήρα με τον οποίο παίζεις.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #482
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πάντως το game είναι πολύ εθιστικο.
    Δεν το περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Τα αντικείμενα στο inventory πως μπορείς να τα αυξήσεις? Υπάρχει κάτι. Ας πούμε το stash το μεγαλωνεις. Του χαρακτήρα ομως?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #483
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Του χαρακτήρα οχι δε γίνεται. Μπορείς όμως να δημιουργήσεις 2 άλλους χαρακτήρες και να τους χρησιμοποιήσεις ως "αποθήκη".
    Από 60 slot ο καθένας σύνολο 120. Αφήνεις ότι δεν θες στο stash και έπειτα το μοιράζεις στους δύο νέους χαρακτήρες.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (31-03-2017)

  5. #484
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πάντως το game είναι πολύ εθιστικο.
    Δεν το περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ. Τα αντικείμενα στο inventory πως μπορείς να τα αυξήσεις? Υπάρχει κάτι. Ας πούμε το stash το μεγαλωνεις. Του χαρακτήρα ομως?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κρατάς πολλά αντικείμενα, παρά μόνο κάποια set items. Άρα ο χώρος στο stash όταν τον αναβαθμίσεις είναι επαρκής. Όταν ανεβαίνεις level και maxaρεις και ειδικά μετά το τέλος του game στο adventure mode, έχει τόσα πολλά drops καλύτερων και ισχυρότερων αντικειμένων, που όλα τα προηγούμενα items που κρατάς συνήθως είναι outperformed ή outdated. Μόνο αν θες κάποιο για τα "looks" αν και πάλι με τη λειτουργία transmogrify της Mystic (μιας εκ των merchants) μπορείς να αλλάζεις την όψη των αντικειμένων.

  6. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    cocous (31-03-2017)

  7. #485
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Λοιπόν παιδιά τελειωσα το story. Τωρα μπαινω σε adventure mode και βλεπω στον χάρτη στα act αποστολες κτλ. Εκτος αυτου υπαρχει και μια πυλη που ανοίγεις αποστολές και οταν τελειωνεις σου δίνει rewards ένας τύπος εκει στην βάση.Επισης εκει μονο την πρώτη επιλογή εχει ανοιχτή. Στις παρακάτω ζηταει ενα κλειδί αν θυμάμαι καλά. Πως το παιρνεις αυτό? Τι γίνεται με όλα αυτά? Πως πρέπει να ξεκινήσω. Στα act ενω έβγαλα κάποια και μου εδειξε πρασινο βελακι οτι ειναι τελειωμένα μου τα ξαναεμφανισε παλι. Κοσμο για online πως καλω? Οχι φίλους μιας και δεν το παιζουν πολλοι αλλα τυχαιο. Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά μου φαίνεται κάπως πολύπλοκο ολο αυτό.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 04-04-2017 at 03:21.

  8. #486
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Λοιπόν πρέπει να το πάρουμε λίγο από την αρχή.
    Στο adventure mode μπορείς να κάνεις ουσιαστικά 3 πράγματα:
    1.Bounties
    2.Nephalem Rifts
    3.Greater Nephalem Rifts
    Bounties: Σε κάθε act υπάρχουν 5 bounties. Όταν τα ολοκληρώσεις πηγαίνεις πίσω στον Tyrael και σου δίνει την ανταμοιβή σου. Μόλις συμπληρώσεις 500 παίρνεις και το trophy. Είναι καλύτερο πάντα να κυνηγάς το act που έχει μπόνους και σου δίνει διπλή ανταμοιβή στο τέλος. Συνολικά σε ένα gaming session μπορείς να κάνεις έως 25 bounties. Μετά αφού κάνει save το παιχνίδι,κανείς reset και ξεκινάς από την αρχή.(μην αμελήσεις να πηγαίνεις στο act που έχει μπόνους. Στο τέλος σου δίνει 2 horadric cache).
    Nephalem Rifts: Εδω χρειάζεται rift key stone, το οποίο το βρίσκεις απο τα bounties. Εδ ω δε χρειάζεται ούτε reset ούτε τίποτα. Είναι ένα μέρος όπου αντιμετωπίζεις πολλούς εχθρούς, έως ότου εμφανιστεί ο Rift Guardian. Ουσιαστικά κυνηγάς xp και καλύτερα drops.
    Εδω βρίσκεις και τα Greater rift key stone.
    Greater Nephalem Rifts: Αναβάθμιση των προηγούμενων rifts τόσο σε δυσκολία όσο και σε xp. Εδω μπορείς να επιλέξεις και το level που θες να παίξεις και αν μπορείς να αυξήσεις και κάθε φορά τη δυσκολία.
    Το μεγάλο βραβείο στο τέλος κάθε τέτοιου rift είναι η Ursi, αν θυμάμαι καλά το όνομα, όπου αναβαθμίζει σε level τα legendary gem. Όσο πιο δύσκολο το rift τόσο πιο πολλά level σου δίνει. Εμένα έδινε 3 ή 4 αλλά μπορεί να κάνω και λάθος για το 4 διότι δε το θυμάμαι καλά.
    Βασικά όλα απο μνήμης στα γράφω.
    Online μπορείς είτε να κάνεις κάποιον invite είτε στα options να βάλεις το παιχνίδι σε open to public και να περιμένεις να μπει κάποιος αυτόματα από τους server. Ελπίζω να βοήθησα.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 04-04-2017 at 15:31.

  9. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (04-04-2017)

  10. #487
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ξεκίνησε το season το Σάββατο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #488
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Φίλε μου Αχιλλέα ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Οπότε καλύτερα ειναι τα acts απο τι μου προτείνεις και εσύ. Απλά αν κατάλαβα καλά το act πρέπει να το ολοκληρώσεις αλλιώς ξεκινά απο την αρχή μετά? Μπορείς να το επαναλαβεις ξανά και ξανά? Δεν σου το δείχνει ολοκληρωμένο αν το τελειώσεις? Μετα για τις season καλο ειναι δημιουργία καινούριου χαρακτήρα η οχι. Και τελος στο online δεν μπορείς εσυ να αναζητήσεις τυχαίους παίκτες? Απλά το κάνεις open και οτι σου επιλεξει το game?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #489
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Δεν έχει καλύτερο ή χειρότερο. Ανάλογα με το τι θέλεις να ασχοληθείς. Με τα rifts ανεβαίνεις level γρήγορα συν επιπλέον ότι στα greater rifts ανεβάζεις level τα legendary gem. (Τα οποία τα βαζεις σε αντικείμενα και αυξάνεις τις ιδιότητες τους αναλόγως το gem)
    Στα bounties αναλόγως το act κερδίζεις κυρίως craft materials για το blacksmith ή για το Zoltun Kulle και rift key stones. (Δες τι αναφέρω πιο πάνω για το Zoltun Kulle και το Kanai's Cube.)
    Όταν τελειώσεις τα bounties ενός act προχωράς στο επόμενο. Δεν μπορείς να ξαναπαίξεις τα bounties που έχεις ολοκληρώσει σε ένα act αν δεν κάνεις πρώτα reset το παιχνίδι. Κοινώς quit με λίγα λόγια. Δεν ειμαι απόλυτα σίγουρος αλλά εχω την εντύπωση ότι αν δεν ολοκληρώσεις και τα πέντε bounties ενός act και δεν πάρεις το horadric cache τα bounties δεν μετράνε αν κάνεις quit? Νομίζω πως έχω λάθος σε αυτό και ότι μετράνε αλλά δε θυμάμαι καθόλου. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν είσαι με άλλους παίκτες παρέα δε γίνεται να ολοκληρώσει ο καθένας διαφορετικό bounty και αυτό να μετρήσει για όλους. Πρέπει όλο το party να βρίσκεται στο ίδιο dungeon.
    Για τα rifts δεν έχεις περιορισμό. Κάνεις όσα σου επιτρέπει ο αριθμός rift key stone (τα βρίσκεις στα bounties) και greater rift key stone (τα βρίσκεις στα Nephalem Rifts) χωρίς να χρειάζεται να κάνεις quit το παιχνίδι.
    Οταν είσαι open to public κάνει join game όποιος έχει το παιχνίδι από τη λίστα των φίλων σου και παίζει εκείνη τη στιγμή ή όποιος άλλος σου πετάξει ο server random.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 04-04-2017 at 19:54.

  13. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (05-04-2017)

  14. #490
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    μεγα λαθος που το πουλησα
    τωρα θα το ειχα φτασει paragon 9999
    τρελο καψιμο με ατελειωτες online μαχες

  15. #491
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by ary4022 View Post
    μεγα λαθος που το πουλησα
    τωρα θα το ειχα φτασει paragon 9999
    τρελο καψιμο με ατελειωτες online μαχες
    Στο 10000 "καίγεσαι" έτσι θυμάμαι τουλάχιστον...... Μόλις φτάσεις εκεί κρασάρει το παιχνίδι.
    Άλλα 95 paragon level to go για να φτάσω στο 1000 😛😛😛😛😛
    Πάντως έχουν κάνει πολυ καλό patch.
    Ξεμπλοκαρισε και το stash από τα craft materials που έτρωγαν χώρο.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #492
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Βγήκε το expansion με το necromancer στα 15 ευρώ στο store. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς είναι όταν φτιάξεις χαρακτήρα, όταν θα φτάσει στο 70 level θα μοιραστεί το paragon level που έχω φτάσει έως τώρα ή θα ξεκινήσει από την αρχή 1,2,3,4 κ.ο.κ?

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #493

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Βγήκε το expansion με το necromancer στα 15 ευρώ στο store. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς είναι όταν φτιάξεις χαρακτήρα, όταν θα φτάσει στο 70 level θα μοιραστεί το paragon level που έχω φτάσει έως τώρα ή θα ξεκινήσει από την αρχή 1,2,3,4 κ.ο.κ?
    Αυτο που ξερω ειναι οτι ο νεος χαρακτηρας μοιραζετε απο την αρχη το paragon level και δεν χρειαζεται να φτασεις στο 70 για να το κανεις. Δοκιμασε το με καποιον αλλο για να δεις.

  18. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (02-07-2017)

  19. #494
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Αυτο που ξερω ειναι οτι ο νεος χαρακτηρας μοιραζετε απο την αρχη το paragon level και δεν χρειαζεται να φτασεις στο 70 για να το κανεις. Δοκιμασε το με καποιον αλλο για να δεις.
    Έχεις δίκιο. Έχω μια female witch doctor level 23 και ήδη έχει τα paragon level που έχω ανεβάσει. Την έχω φτιάξει για set dungeons με τα οποία δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Παλιότερα δεν ήταν έτσι βέβαια. Έχω κολλήσει στο παλιό σύστημα. Όπως πλέον δε χρειάζεται key stone για να ανοίξεις απλό rift. Μόνο για τα greater rift χρειάζεσαι greater key stone.
    Ρωτάω το παραπάνω γιατί με μπέρδεψε ο seasonal character ο οποίος ξεκινάει τελείως εκ του μηδενός και όσο φτάσει μέχρι το τέλος του season.
    Αν δεν ξεκινάς από το μηδέν και ουσιαστικά μοιράζεται το stash και τα paragon level των υπολοίπων αξίζει να αγοράσω το rise of the necromancer expansion.
    Αλλιώς έπειτα από ωωωωωωρες που έχω ασχοληθεί δε ξεκινάω με τίποτα από την αρχή και δωρεάν να ήταν.
    Ένα μικρό tip επίσης για όσους δε το ξέρουν.
    Όταν κάνεις ένα νέο χαρακτήρα σου δίνονται από την αρχή κάποια αντικείμενα τα οποία είναι αδύνατο να τα ξεφορτωθείς, είτε κάνοντας τα drop, είτε salvage, είτε με mail σε κάποιον φίλο ο οποίος έχει σταματήσει να παίζει.
    (Μετά από 30 μέρες επιστρέφουν πίσω στον αποστολέα αλλά αν δεν τα δεχθείς έπειτα από επιπλέον 30 μέρες σβήνονται.)
    Κατά συνέπεια είτε τα κουβαλά ο χαρακτήρας συνεχώς, πιάνοντας χώρο στο invertory, είτε πιάνουν χώρο στο stash αφού σε μεγάλα level είναι εντελώς άχρηστα.......
    Υπάρχει όμως η εξής γρήγορη λύση για αντικείμενα όπως τα Hero's Journey, Infernal pauldrons, Leorics gauntlets, Drakes Amulet και κάποια recipes.
    Για αρχή τα μεταφέρουμε όοοοολα στο stash. Από όλους τους χαρακτήρες που μπορεί να τα έχουν στο invertory τους.
    Έπειτα φτιάχνουμε ένα νέο χαρακτήρα.
    Τα μεταφέρουμε όλα στο νέο χαρακτήρα που μόλις φτιάξαμε.
    Αφού έχουμε σιγουρευτεί ότι το stash είναι άδειο από αντικείμενα σαν αυτά, κάνουμε delete το χαρακτήρα και τέλος. Στο καλό και να μας γράφουν.....
    Το σκέφτηκα τελείως τυχαία χθες που έκανα μια αναδιάρθρωση στο stash και μου βγήκε. Ελπίζω να βοήθησε.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 03-07-2017 at 09:36.

  20. #495
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    https://us.battle.net/d3/en/blog/204...-live-1-4-2017

    Για οποιον ασχολειται ακομη με το D3. Τρεχει 1 patch που σε στελνει στο Diablo 1, με ρετρογραφικα/ηχο κλπ. Δυνατη εμπειρια. Μου φαινεται διαρκει μεχρι τελος Ιανουαριου.

    New Feature: 20th Anniversary Event
    • A mysterious group of Cultists is stirring up trouble! Hunt them down in Adventure Mode to uncover clues that reveal a portal into Tristram’s past, and rediscover the terrifying darkness that took hold of the town so many years ago…
    • This event is only available in January
      • Please note that future anniversary events will feature a pre-cursor event available from January 1-3.



  21. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (12-01-2018)

  22. #496
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    https://us.battle.net/d3/en/blog/204...-live-1-4-2017

    Για οποιον ασχολειται ακομη με το D3. Τρεχει 1 patch που σε στελνει στο Diablo 1, με ρετρογραφικα/ηχο κλπ. Δυνατη εμπειρια. Μου φαινεται διαρκει μεχρι τελος Ιανουαριου.

    New Feature: 20th Anniversary Event
    • A mysterious group of Cultists is stirring up trouble! Hunt them down in Adventure Mode to uncover clues that reveal a portal into Tristram’s past, and rediscover the terrifying darkness that took hold of the town so many years ago…
    • This event is only available in January
      • Please note that future anniversary events will feature a pre-cursor event available from January 1-3.

    Το είχα αγοράσει όταν το είχαν ανακοινώσει πάλι πριν κάτι μήνες και τελικά δεν έπαιξα. Πιστεύω ότι τώρα είναι ευκαιρία πάλι!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #497
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Το είχα αγοράσει όταν το είχαν ανακοινώσει πάλι πριν κάτι μήνες και τελικά δεν έπαιξα. Πιστεύω ότι τώρα είναι ευκαιρία πάλι!
    Το τελειωσα χθες, σου παιρνει 1-2 ωριτσες, εχει αρκετη πλακα και καποια ωραια easter eggs.

Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •