Page 5 of 10 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 81 to 100 of 185

Thread: Deep Down

  1. #81
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    @Μοkelle
    Μan sorry κιολας το λεω με αγαπη lol αλλα δεν θα επρεπε να εχεις ψηθει τοσο με το tech demo. Το βλεπω και απο αλλους που κραζουν στο neogaf "wtf is this shit" κτλ.
    Λαθος να εχεις τετοιες προσδοκιες απο μια εταιρεια που δεν εχει δωσει ουτε την παραμικρη αφορμη για κατι τετοιο τα τελευταια (πολλα) χρονια. Προσωπικα αν και πανεμορφο το tech demo δεν με επεισε ουτε ενα δευτερολεπτο οτι μπορει να μετουσιωθει αυτο σε πραγματικο παιχνιδι. Τα ιδια πανω κατω ισχυουν και για το Agni's philosophy της SE.
    Για μενα ηταν σαφες οτι προκειται πολυ περισσοτερο για show off και μια ευκαιρια να στρεψουν τα φωτα για λιγο επανω τους στο PS meeting (το εχουν αναγκη μετα την κατρακυλα αλλωστε), παρα για ενα δειγμα απο πραγματικο παιχνιδι.
    Μακαρι στο TGS να βγει το παιχνιδι και να με αποστομωσει με γραφικα ala tech demo αλλα δεν το νομιζω.


  2. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Mokelle (02-08-2013)

  3. #82

    Default

    Χα χΑ δίκιο έχεις φίλε hakoo, όμως τα medieval fantasy rpgs ειναι το αγαπημένο μου είδος. Οποτε το deep down για εμενα ειναι I want to believe. Και επιπλέον έχοντας δει ως τωρα στο ps3 φοβερά γραφικά, θελω να πιστεύω πως με το ps4 θα φτάσουμε κοντά στο επίπεδο αυτό. Μαλλον οχι με παιχνιδι από την capcom όμως...

    Υ.Γ. Πήγα να σου δώσω rep αλλα επειδη ειμαι από κινητό ελπιζω να μην εκανα βλακεια
    Last edited by Mokelle; 02-08-2013 at 18:50.

  4. #83

    Default

    Το μόνο που σκέφτομαι όταν βλέπω το τέρας:

  5. The Following User Says Thank You to michael92 For This Useful Post:

    Mokelle (02-08-2013)

  6. #84
    Advanced Member Deathtrick's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ThessalonΓ*ki, Greece
    Posts
    473
    PSN ID
    orion_4
    Name
    Savvas

    Default

    Tech Demo από τη μηχανή γραφικών Panta Rhei (τα πάντα ρει)
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to Deathtrick For This Useful Post:

    DJTaurus (04-08-2013)

  8. #85

    Default

    Το Deep Down ανακοινώθηκε επίσημα ότι θα είναι playable στο booth της Sony στο TGS!!

    http://www.ausgamers.com/pressreleases/read/3349431

    Ετοιμάζομαι για μεγάλη έκπληξη ή για μεγάλη απογοήτευση..... Βασικά για το δεύτερο...

  9. #86
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    One simply cannot trust Capcom these days...

    προσωπικα κι εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξος... λολ

  10. #87

  11. #88
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default










    Απο οτι φαινεται exclusive.
    Ps4 Exclusive with SCEJ engineers helping with dev
    πηγη:Neogaf.
    Last edited by PDS; 09-09-2013 at 10:56.
    .

  12. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Mokelle (09-09-2013),SQP_GR (09-09-2013),Valkyre (09-09-2013)

  13. #89
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Απ'ότι φαίνεται είναι ένα online Dragon's Dogma με επιρροές από Monster Hunter και Dark Souls.

    Yes Capcom yes, επιτέλους.

    EDIT (moar info):

    - Online Only
    - Ps4 Exclusive with SCEJ engineers helping with dev
    - Game looks like a mix of Assassins Creed and Demon Souls
    - Game takes place in New York 2094 and you go back in to memories of olden times

    - Randomly generated dungeons and monsters and loot
    - Game looks like it plays similar to Demon Souls but online.
    I'm happy

    Last edited by personGR; 09-09-2013 at 11:04.

  14. The Following User Says Thank You to personGR For This Useful Post:

    Nek_Food (09-09-2013)

  15. #90
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το οτι εμπλεκονται SCEJ engineers μου ανεβαζει την αυτοπεποιθηση οτι ο τιτλος παιζει και να ειναι πολυ καλυτερος απο αυτο που φανταζομουν...

    - - - Updated - - -

    Α ωπα μισο... ειναι μονο online??

    fuck....

  16. #91
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  17. #92
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mixed bag γενικοτερα με την λογικη οτι εχει καποια θετικα και καποια αρνητικα στοιχεια. Τα θετικα ειναι οτι προκειται για exclusive (δεν το περιμενα) με συμμετοχη της Sony στην αναπτυξη οποτε ειναι πολυ πιθανο να δουμε κατι πολυ δυνατο οπτικα, εεεεε αυτα?
    Για μενα ναι, ολα τα υπολοιπα δεν μου αρεσουν, ξεραμε οτι ειναι online only, μαθαμε επισης οτι

    Game takes place in New York 2094 and you go back in to memories of olden times
    κατι που θεωρω σουπερ βαρετο και κορεσμενο. Υπαρχει επισης ενα ερωτηματικο αναφορικα με την ομαδα που το αναπτυσσει, Capcom online που αν εχω καταλαβει καλα δεν εχει καμια σχεση με τις core ομαδες της Capcom (R36, Dragons Dogma).
    Για τα γραφικα απ οσο μπορουμε να κρινουμε απο αυτη την τραγικη ποιοτητα νομιζω οτι στο πρωτο κομματι (dungeon crawling) φαινονται solid αλλα καμια σχεση με τα γραφικα του demo τον Φεβρουαριο και στο δευτερο κομματι με τον δρακο φαινονται καπως downgraded σε σχεση με το αναλογο κομματι του Φεβρουαριου αλλα κατα βαση εκπληκτικα.
    Θα ειναι playable στην εκθεση οποτε υποθετω θα το ξαναδουμε αυτο το demo σε καλυτερη ποιοτητα.


  18. #93
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  19. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Mokelle (09-09-2013),PDS (09-09-2013)

  20. #94

    Default

    Για εμένα το παιχνίδι είναι μεγάλη θετική έκπληξη ώς τώρα. Θεωρώ πως είναι αρκετά κοντά στο αρχικό trailer, περισσότερο απο ότι περίμενα από ένα παιχνίδι της Capcom σε pre-alpha σταδιο μάλιστα. Στο τεχνικό κομμάτι συνεργάζονται με τη Sony και το ότι είναι exclusive είναι επίσης πολύ καλά στοιχεία. Δεν ξέρουμε πως θα παίζει, αλλά αυτό που βλέπω μου αρέσει.



    Βέβαια ώς παιχνίδι της Capcom δεν μπορούσε να μην έχει τις "ανωμαλίες" του, όπως το always online, τα random generated dungeons και το ότι διαδραματίζεται στο μέλλον. Anyway αναμένομε περισσότερα βιντεο απο το TGS στο προσεχές μέλλον....

    Ορίστε και μερικές screens από το trailer που δείχνουν κάποιες λεπτομέρειες....




  21. #95
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Καποια πραγματα απο το τραιλερ παντως μου θυμισαν Assassins Creed , στο οτι θα ειναι και αυτο σαν virtual reality.

  22. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το random generated dungeons δεν το θεωρω "ανωμαλια" ισα ισα ειναι κατι που κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο γιατι δεν το εχουν εφαρμοσει ακομα διαφοροι devs... καταλαβαινω το level deisign γινεται μαρτυριο, αλλα για τον παιχτη αυθξανει κατακορυφα το replay value... τα ελεγα και στο θρεντ του Last of Us, ειδικα τα single player games χρειαζονται random στοιχειο (ειτε σε level design ειτε στο να εμφανιζεται διαφορετικα οι εχθροι σε καθε playthrough) για να αυξηθει το replayability.

  23. #97

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Το logo του παιχνιδιου πιο πολυ σε sci fi μου κανει παρα σε παιχνιδι με ιπποτες και δρακους. Mπορει να ειναι τυχαιο, μπορει και οχι.
    Συγνμωμη που θα περιαυτολογησω, αλλα το ειχα υποψιαστει απο την αρχη

    πουφ, να ανοιξω κανα παραθυρο γιατι ντουμανιασαμε...

  24. The Following 4 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    hakoo (09-09-2013),MajereMP44 (09-09-2013),Mokelle (09-09-2013),Valkyre (09-09-2013)

  25. #98
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13
    .

  26. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Mokelle (09-09-2013)

  27. #99

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το random generated dungeons δεν το θεωρω "ανωμαλια" ισα ισα ειναι κατι που κοπαναω το κεφαλι μου στον τοιχο γιατι δεν το εχουν εφαρμοσει ακομα διαφοροι devs...
    Κοίτα απο τη σκοπιά που το περιγράφεις έχεις δίκιο. Εμένα προσωπικά δεν με προδιαθέτουν θετικά τα random dungeons γιατί απλούστατα δεν παίζω σχεδόν ποτέ το ίδιο παιχνίδι δεύτερη φορά και θεωρώ ότι όσο καλή δουλειά και να έχει γίνει, σίγουρα το random δεν θα είναι τόσο προσεγμένο όσο το μοναδικό dungeon.

    Επίσης έχει πολύ μεγάλη σημασία το στύλ του παιχνιδιού στο αν θα ταιριάξουν τα random dungeons. Σε ένα story heavy RPG δεν νομίζω ότι ταιριάζουν, αντίθετα σε ένα upgrade heavy RPG ταιριάζουν μια χαρά. Βέβαια περι ορέξεως...

    Τέλος μια άσχετη παρατήρηση, αλλά νομίζω πως είδα ragdol physics όταν σκοτωσε το Orge. Ελπίζω να μην φάνηκε καλά και να τα ξεφορτωθούμε στην next-gen με τις βαρβάτες GpGPUs γιατί χαλάνε αρκετά την ατμόσφαιρα (βλ. Skyrim, Demon's Souls κτλ)...

  28. #100

    Default

    Ομολογώ ότι δεν το περίμενα έτσι, ευχάριστη έκπληξη.

Page 5 of 10 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •