Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 81 to 97 of 97

Thread: The Witness

  1. #81
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    30-35 ωρες? Τοσο μεγαλο? πωπω σε 3 χρονια βλεπω να το τελειωνω.. Παντως στις 2-3 ωρες που εχω παιξει, ιστορια δεν εχω δει...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  2. #82
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

  3. The Following 6 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    euromaster (02-02-2016),hakoo (02-02-2016),litanies (02-02-2016),panos74gr (02-02-2016),Starlord (02-02-2016),teras1 (02-02-2016)

  4. #83
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    ^^Μαρτύρησες όντως χαχαχα.
    Δεν περίμενα την έκταση του νησιού τόσο μικρή. Φαινόταν ότι θα έχει πολλά μέρη στα πρώτα trailers.

  5. #84
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    ^^Μαρτύρησες όντως χαχαχα.
    Δεν περίμενα την έκταση του νησιού τόσο μικρή. Φαινόταν ότι θα έχει πολλά μέρη στα πρώτα trailers.
    Εχει 12 τοποθεσιες εαν μετρησα σωστα, αλλα ειναι μια κολητα στην αλλη

  6. #85
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πολυ καλα κανεις και στο review σου τονιζεις την δυσκολια, οσοι εχουν παιξει το Braid ξερουν τι να περιμενουν αλλα το The witness απευθυνεται σε ενα μεγαλυτερο κοινο που πιθανως δεν ξερει ποιο ειναι το στυλ του Blow. Δεν εχω παιξει το The Witness ακομα αλλα αν εχει την παραμικρη σχεση με το Braid (που προφανως εχει) καταλαβαινω απολυτα τι λες στο review σου. Ηταν ορισμενες φορες που πραγματικα ενιωθες αβοηθητος και απελπισμενος και αυτο οδηγουσε σε εκνευρισμο, το παιχνιδι σου εκανε το μυαλο πουρε.
    Παρολα αυτα, για μενα το Braid ηταν απο τα καλυτερα indies της προηγουμενης γενιας οποτε θα παιξω σιγουρα και αυτο.


  7. #86
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    PS4 Pro patch update
    We are definitely supporting HDR, on both the PS4 Pro and the base model PS4. If the game detects an HDR TV, it will start in HDR mode. HDR works in all resolutions mentioned below.

    If you have a PS4 Pro, and are outputting to a 1080p TV, The Witness will render at 1080p, 60fps, 4x MSAA (which is substantially higher than the base PS4’s 900p, 60fps, 2x MSAA). This is the same as we announced in the earlier posting.

    If you have a PS4 Pro, and are outputting to a 4k TV, then you get a choice of two modes from the options menu:
    (a) 1440p 3D scene, upscaled to 4k, text and UI rendered at 4k, 60fps
    (b) 4k rendering for everything, 30fps

    We added option (b) because a lot of people seem to want it, and it does look really good!

    I don’t yet know the exact release date for the patch, but it is coming pretty soon, in November sometime. We are now in the process of nailing down all the little details and making sure they are good. As soon as we know the release date I will announce it here.
    http://the-witness.net/news/2016/11/...-patch-update/
    .

  8. #87
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    guys να το παρω στην σημερινη προσφορα στα 17?
    Δεν βλεπω να βγαινει retail και δεν βλεπω επισης να πεφτει τοοοοοοοοοοοσο πολυ στο αμεσο μελλον...απτην αλλη ειμαι γκαντεμης και φοβαμαι μην βγαλουν σε καναν μηνα ριτειλ στο 30ε και τραβαω τις κοτσιδες μου...
    edit:ακολουθω τον blow στο φεις και κατι μου βγαλε και του εγραψα pm αν θα βγαλουν retail!αχααχαχαχα ποσο πιο χαμηλα να πεσω!
    Last edited by chronohill; 01-12-2016 at 18:32.
    Spoiler!

  9. #88
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ^^ παλιε μου εαυτε καλα που συγκρατηθηκες...
    Το πηρα στην προσφορα που ειχε πριν λιγο καιρο στα 8ε και το ξεκινησα σιγα σιγα...
    Φανατικος της προηγουμενης δουλειας του και υποστηρικτης οτι εβγαλε ενα απτα καλυτερα platform ολων των εποχων (ξερετε ποιο εννοω βρε ντροπη σας) εκανα πολυ υπομονη...
    Βεβαια τα puzzles αυτου του ειδους δεν ειναι και οτι καλυτερο για μενα αλλα δεν γινοταν να μην το παιξω...
    Περασα σχεδον τα βασικα και εχουν αρχισει και δυσκολευουν τα πραγματα...κυκλοφορει ενα μυστηριο στο νησι και μαρεσει πολυ...εχει εναν αερα myst αλλα ειναι ξεχωριστο...
    Εχω βρει και 3-4 ομιλιες απο διαφορους του παρελθοντος...γενικα εχει πολυ ψαξιμο...
    Spoiler!

  10. #89
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    chronohill το τελειωσες ποτε?

    το τελειωσε ποτε κανεις? Και ειδικα αν το εκανε καποιος χωρις βοηθεια, για μενα θα ειναι ηρωας.

    Προσπαθω να μην χρησιμοποιω βοηθεια, μονο αν εχω εξαντληθει αλλα τωρα στο τελος πραγματικα δεν αντεχω.
    .

  11. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dimitris_ (23-04-2019)

  12. #90
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    chronohill το τελειωσες ποτε?

    το τελειωσε ποτε κανεις? Και ειδικα αν το εκανε καποιος χωρις βοηθεια, για μενα θα ειναι ηρωας.

    Προσπαθω να μην χρησιμοποιω βοηθεια, μονο αν εχω εξαντληθει αλλα τωρα στο τελος πραγματικα δεν αντεχω.
    Το τελείωσε πολύ φίλος μου Βαγγέλη χωρίς καμία βοήθεια.
    Είναι άνθρωπος με πολύ μεγάλο πείσμα και δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσει κάτι στη μέση.
    Μου το κουβέντιαζε πριν από κάποιους μήνες για το τι είχε τραβήξει...


  13. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    PDS (22-04-2019)

  14. #91
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι το είχα τελειώσει με βοήθεια εννοείται..ήταν πολύ κάψιμο δεν υπήρχε περίπτωση να το κάνω μόνος μου..αλλά έχει πολύ νόημα το παιχνίδι και αξίζει πολύ το τέλος...φυσικά προσπάθησα αρκετές φορές να βγάλω το τελευταίο παζλ που είναι τρομερά δύσκολο και ραντομ..δεν τα κατάφερα εννοείται!!!πάντως ήταν φοβερό παζλ γκειμ... απίστευτο

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  15. #92
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το τελειωσα.

    Με κουρασε σε πολλα σημεια και ειδικα μεχρι την μεση που δεν καταλαβαινα τι γινεται. Αλλα τελικα το θεωρω εξαιρετικο παιχνιδι.

    Spoiler!


    Mπορει να μη με τραβηξε οσο το Βraid, το οποιο με ειχε καθηλωσει, αλλα ηταν εξισου ποιοτικο.
    .

  16. #93
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    chronohill το τελειωσες ποτε?

    το τελειωσε ποτε κανεις? Και ειδικα αν το εκανε καποιος χωρις βοηθεια, για μενα θα ειναι ηρωας.

    Προσπαθω να μην χρησιμοποιω βοηθεια, μονο αν εχω εξαντληθει αλλα τωρα στο τελος πραγματικα δεν αντεχω.
    Εγώ το παράτησα στους βάλτους. Είχε γίνει το μυαλό μου πλυντήριο. Δεν μου έκανε κέφι να το συνεχίσω ούτε με βοήθεια

  17. #94
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τι να πω ρε παιδια... Δοκιμασα το παιχνιδι και το παρατησα μετα απο 3 ωρες. Οχι επειδη ηταν δυσκολο, αλλα απλα επειδη δεν νομιζω οτι αξιζει να λεγεται καν puzzle game. Δεν υπαρχει γριφος στο παιχνιδι. Υπαρχουν κανονες. Τους οποιους τους μαθαινεις σχεδον με την μια αφου σε καθοδηγει το παιχνιδι να τους μαθεις. Απο εκει και περα ειναι πιο πολυ "σου κανω την ζωη δυσκολη" παρα "σκεψου τι χρειαζεται για να λυθει ο γριφος". Πρακτικα επαιζα την τελευταια ωρα πριν το παρατησω και δεν ειχα την παραμικρη αμφιβολλια του τι επρεπε να κανω για να προχωρησω. Ηξερα ποια ηταν η λυση, το προβλημα ηταν οτι ο δημιουργος του παιχνιδιου μαλλον ειχε βιτσιο να κανει παντελως ridiculous τη διαδικασια επιλυσης. Πχ σου γυρναω τα κοντρολς αναποδα. Μετα εκτος του οτι στα γυρναω αναποδα στα κανω και mirror. Μετα εκτος ολων αυτων στα κανω και αορατα ολα αρα πρεπει να θυμασαι τι εκανες. Στο τελος ουτε θελω να ξερω τι αλλο σκεφτηκε και καλα για να το κανει ποιο δυσκολο και ουτε θελω να μαθω.

    Συγνωμη αλλα αυτο εγω το θεωρω μια βλακεια και μιση.

    Δεν ακονιζω ουτε το μυαλο μου, ουτε προσπαθω να βρω τι πρεπει να κανω για την λυση.Το μονο που κανω ειναι να σπαω τα @@ μου χωρις λογο. Πρεπει να ειναι το χειροτερο "puzzle game" που εχω πιασει τα τελευταια χρονια. Ευτυχως που δεν το πηρα οταν βγηκε και το δοκιμασα στο plus.

  18. #95
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με την σειρά μου το παράτησα στις 2,5 ώρες. Στην αρχή θεώρησα πως είχε προοπτικές και με έψησε. Έλυσα περίπου 60 γριφους σε διάφορα μέρη του νησιού, αλλά σε κανένα μέρος δεν ολοκλήρωσα κάποια ενότητα. Από ένα σημείο και μετά δεν αντιλαμβάνομαι το ζητούμενο. Βοηθεια δεν πήρα, θεωρώ πως στην πλειοψηφία των περιπτώσεων χαλάει όλη η εμπειρία. Εντάξει, να παίξεις 60ωρες και να δεις μια βοήθεια για 3 σημεία ή collectibles που έχεις κολλήσει, είναι θεμιτό. Να παίξεις παιχνίδι απο την αρχή με βοήθεια, για εμένα δεν αξίζει.

  19. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πιο πολυ παιχνιδι δεξιοτητων ειναι απο Puzzle...

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dimitris_ (23-04-2019)

  21. #97
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Για μενα ειναι 10/10 material το παιχνιδι και ενα καλο επιχειρημα γιατι τα παιχνιδια μπορουν να θεωρηθουν τεχνη.

    Μπορω πρακτικα να διαφωνησω ομως με τα παραπονα σας? Οχι

    To παιχνιδι για να το τελειωσω, δεν ξερω, πρεπει να μου πηρε μπορει και πανω 40-50 ωρες. Νευριασα, ενιωσα reward, απογοητευση και κυριως απουσια νοηματος. Αλλα για καποιο λογο επεμενα να συνεχισω, ειχα την περιεργεια.

    (Εκτος απο την περιεργεια αυτο που με κραταγε να μην το παρατησω ηταν τα reviews. Λεω δεν μπορει...)



    Ειχα συναντησει πριν καποιο καιρο εναν ξαδερφο μου και μου εφερε στην κουβεντα την προσφατη πρωτη φωτο της μαυρης τρυπας. Μου ελεγε, σιγα ρε φιλε και τι εγινε? Μια φωτο ειναι δεν μπορουν να κανουν τοσο ντορο. Δεν εβρισκε νοημα γιατι το ειχε ξαναδει ψηφιακα και στο κατω κατω μια φωτο ειναι και τιποτα παραπανω.
    Προσπαθησα να του εξηγησω, οτι για να επιτευχθει αυτο που εμεις το θεωρουμε μια απλη φωτογραφια (και μαλλον ζηταμε να μας μιλησει καποιο alien για να εντυπωσιαστουμε lol) υπηρχαν ανθρωποι που περασαν εναν τεραστιο γολγοθα προσπαθειας, υπομονης/επιμονης(και δανειζομαι οτι εγραψα απο πανω)που περιελαμβανε θυμο, άγνοια, μικρα rewards, απογοητευσεις και ισως συχνα απουσια νοηματος.

    Το The Witness (εξαιρετικος τιτλος!) προσπαθει ακριβως να σε κανει βιωματικα τον ''μάρτυρα'' αυτης της πολυπλευρης και συχνα αχαρης διαδικασιας του να ανακαλυψουμε τον κοσμο και να βρουμε νοημα σε αυτον.
    Λειτουργουμε και εδω με βαση την θεωρια του constructivism.

    Ο Jonathan Βlow ειναι απλα genius.
    .

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •