Page 115 of 115 FirstFirst ... 1565105111112113114115
Results 2,281 to 2,299 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #2281
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εμένα παιδιά το συγκεκριμένο είναι το αγαπημένο μου .
    Όταν λέμε το έλιωσα...το έλιωσα.
    Θυμάμαι επισης και εδω μέσα στο φόρουμ, πολλά παιδιά να το πουλάνε σε λιγότερο από εβδομάδα.
    Το αγόρασα χώμα τιμη κΙ προσωπικά (ίσως διοτι δεν με ενδιαφέρει το ονλινε??)) Οταν το έτρεξα και είδα αυτές τις γραφικαρες κ τα εφέ καιρού αργότερα..δεν το πιστευα που ο κόσμος συνέχιζε να το θάβει στο Internet.
    Είναι από τα λίγα παιχνίδια που θα τρέξω και στο ps5 ..ετσι όταν θα έχω την νέα tv θα τα βάλω όλα να τα δω ..λολ

  2. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (02-12-2020),tsakali GR (14-12-2020)

  3. #2282
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αυτό το διάστημα παίζω το DIRT5 στο PS5.

    Το έχω παίξει αρκετά και δυστυχώς δε με έχει κερδίσει.

    Δεν υπάρχει λόγος όμως να μιλώ για το DIRT5, αυτό μπορώ να το κάνω στο συγκεκριμένο νήμα.

    Με αφορμή όμως αυτό μου μπήκαν ιδέες και έκανα ξανά install αυτή τη φορά στο PS5 το Driveclub.

    Ήθελα να το θυμηθώ, να δω πόσο καλά αντέχει στον χρόνο μετά από τόσο καιρό, αν είναι αυτό που μου έχει μείνει σαν ανάμνηση κλπ.

    Με το που ξεκίνησα το παιχνίδι έφαγα μια φάπα αφού από τα 60 καρέ αμέσως έπαιξα στα 30.

    ΟΚ αυτό ήταν μια μεγάλη διαφορά που επηρεάζει πολύ την εμπειρία. Πέραν αυτού όμως παιδιά . . .

    Το παιχνίδι απλά πυροβολεί από παντού. Γραφικά ; Ήχος ; Gameplay ; Ατμόσφαιρα ;(ναι ατμόσφαιρα σε racing παιχνίδι), το UI του ;

    Ότι και να πω είναι λίγο. Σαφώς και είναι ένα παιχνίδι αρκετά χρόνια πίσω. Δε λέω πως τα γραφικά του είναι καλύτερα πχ από το DIRT5.

    Το art direction του παιχνιδιού όμως, οι χρωματικές παλέτες, το πως διαχέεται το φως (πως το έχουν κάνει αυτά πραγματικά όμως - αν και είχα διαβάσει στο παρελθόν για τις τεχνικές με τα σύννεφα κλπ κλπ)

    και επί της ουσίας ο χαρακτήρας που έχει το παιχνίδι το κάνει και στέκει ακόμη και σήμερα όχι απλά επαρκώς αλλά τα κοιτάζει κατάματα τον ανταγωνισμό.

    Αν μπορούσε έστω να βγει ένα remaster που να εκμεταλλευόταν το PS5 στο ελάχιστο πιστεύω πως θα "ξανακυλούσα" στο Driveclub γιατί τον καιρό που το έπαιζα είχα εθιστεί ξεκάθαρα.

    Αλήθεια, έχουμε διάθεση κάποιοι από εμάς να μαζευτούμε να μπούμε να παίξουμε καμιά μέρα έτσι για το fun ?

    Επίσης δε ξέρω με τους server τι έχει συμβεί ... τρέχουν ακόμη ; Το έκλεισαν και αυτό το κομμάτι;

    Το παιχνίδι είναι ΕΠΟΣ !

    Y.Γ. Θέλω Motorstorm και Driveclub σαν τρελός !

  4. The Following 5 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Lefteris_X (07-12-2020),PDS (07-12-2020),psx3 (07-12-2020),tsakali GR (14-12-2020),Valkyre (07-12-2020)

  5. #2283
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κι εγώ θα ήθελα μια συνέχεια των Driveclub/Motorstorm, να υπάρχει ένας ανταγωνιστής του Forza Horizon σε Sony πλατφόρμα. Μεγάλο λάθος το κλείσιμο της Evolution.

    Όσο η Sony δεν έχει αντίπαλο, μου φαίνεται θα μείνουμε με την όρεξη...

  6. #2284
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Με έψησες Βασίλη! Θα το βάλω και εγώ να το δοκιμάσω μετά από χρόνια.
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Error Flynn (07-12-2020)

  8. #2285
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Sign me up as well...! Το ειχα καραλιωσει. Πλατινα και ΟΛΑ τα DLC!

    Μακαρι να υπηρχε μια συνεχεια του ιδιως γι αυτη τη γενια. Θα μας επεφταν τα σαγονια. Θα το ηθελα ποιο πολυ απο οποιοδηποτε παιχνιδι του Yamauchi ετσι οπως τα εχει καταντησει που εχουν κολλησει στο μοτιβο και στην φιλοσοφια του 1995... (πραγμα το οποιο ευχομαι να αλλαξει (και δεν εννοω το simulation κομματι) με το νεο Gran Turismo αλλα κραταω παρα μα παρα πολυ μικρο καλαθι)

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Error Flynn (07-12-2020),psx3 (07-12-2020),tsakali GR (14-12-2020)

  10. #2286
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Σχετικό-άσχετο, αλλά εδώ πιστεύω δείχνει τα δόντια του το future-proof design του KZSF (60 fps/unlocked mode) στο PS5.

    Ραλλάκια και shooters (γενικά arcadey games) είναι άλλη φάση στα 60 fps...

    Το κακό είναι ότι δεν είδαμε Pro patches παντού, οπότε και τα PS5 patches είναι αμφίβολο κατά πόσο θα έρθουν σε αρκετά 1st party.

  11. #2287
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ωραία ρε παιδιά να δούμε όταν κάνετε install και αν έχετε κέφι να βρεθούμε όσοι όλοι μαζι θέλετε να παίξουμε το κανονίζουμε από εδώ.

    @Valkyre, ρε συ Δημήτρη πραγματικά όμως η SONY έχει τρελό κόλλημα με το GT. Πιο αποστειρωμένο παιχνίδι πεθαίνεις.

    Άσε που πλέον δε ξέρω κατά πόσο το fan base παραμένει τόσο μεγάλο όσο παλαιότερα.

    Λες και είναι το άγιο παιδί της SONY ένα πράγμα. Κοστίζει ένα σκασμό χρήματα στη παραγωγή, αργεί τέρμα να κυκλοφορήσει κάθε φορά

    και το αποτέλεσμα είναι να ακούς τα αυτοκίνητα σαν να ακούς Hoover ηλεκτρικές σκούπες και γκαπ γκουπ στα τρακαρίσματα.

    ΟΚ τα λέω υπερβολικά αλλά πιάνετε τι εννοώ. Ένα παιχνίδι που δεν φαν στη τελική και απευθύνεται στους τρομερά πληρωμένους με τον ¨ ρεαλισμό ¨.

    Τα γνωστά λέω το ξέρω . . .

    PGR 4 στο Xbox 360 και Driveclub στο PS4.

    Παιχνίδια με ...

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (07-12-2020),psx3 (07-12-2020),Valkyre (07-12-2020)

  13. #2288
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παιδιά έβαλα το Driveclub και δεν υπάρχει πουθενά το save μου..
    Με δείχνει fame 1 και μηδέν αστέρια.. Τα dlc είναι οκ, έχω όλα τα event ανοιχτά (και το bikes) αλλά μου φαίνεται περίεργο....

    Edit: Για κάποιον λόγο δεν έβρισκα το save μέσω του cloud, πήγα στο PS4 και το ξανανέβασα (ενώ το έδειχνε κανονικά ανεβασμένο). Όλα οκ τώρα.
    Πάντως πρέπει να έχουν κλείσει το Online γιατί βλέπω πως δεν μπορώ να επιλέξω multiplayer..
    Last edited by mihalis13; 07-12-2020 at 17:41.
    Spoiler!

  14. #2289
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν νομίζω ότι θα μαζευτείτε... οι servers έχουν κατέβει από καιρό και για αυτό τον λόγο σταμάτησε να πωλείται και το παιχνίδι από το PS store. Οπότε λογικά δεν θα μπορείτε να κάνετε κάτι σε "ομαδικό" πλαίσιο. Βασικά δεν θυμάμαι καν αν υπήρχε και κάποια τέτοια επιλογή πέραν της σύγκρισης των χρόνων/επιδόσεων και συμμετοχής σε clubs/challenges.



    OK, ναι το βρήκα, υποστήριζε multi σε κοινούς αγώνες... Όχι πια, από 31 Μαρτίου 2020 οι servers είναι επίσημα κλειστοί.

  15. #2290
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μάλιστα... ευχαριστούμε Νεκτάριε για την ενημέρωση.

    Μιχάλη και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μόλις το πρώτο έβαλα με τη πρόοδό μου.

    Μετά και εγω ήμουν οκ.

    Ξενερωσα που δε μπορούμε να παίξουμε παρέα.

    Από περιέργεια όταν παίξεις πες μας πως σου φαίνεται μετά από τόσο καιρό.

  16. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Nek_Food (08-12-2020)

  17. #2291
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εγω επειδη το ''τελειωσα'' πριν κανα χρονο και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post665153
    Στο οπτικο τομεα ακομα δεν εχω ξεπερασει μια πιστα στην ινδια νομιζω με βροχη. Ακομα και σημερα ειναι οτι καλυτερο εχω δει οπτικα σε racing game.
    .

  18. The Following 5 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (07-12-2020),gtakis (07-12-2020),mihalis13 (07-12-2020),obione (07-12-2020),psx3 (07-12-2020)

  19. #2292
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Δυστυχώς ισχύει ότι έχουν κλείσει οι servers εδώ και πολύ καιρό,εγώ έπαιζα συνέχεια με τον κουμπάρο μου online και αν δεν κάνω λάθος υπήρχε και η δυνατότητα και για περισσότερους χρήστες ταυτόχρονα,φάγαμε μεγάλη ξενέρα όταν είδαμε ότι σταμάτησε η online υποστήριξη,ήταν ένας λόγος άλλωστε που καπάκι αγοράσαμε και οι 2 το GT....για να παίζουμε online....πάντως πραγματικά το παιχνίδι αυτό έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις ειδικά όσον αφορά τις καιρικές εναλλαγές και τις πίστες,μακάρι να υπήρχε συνέχεια και στο PS5 αλλά........

    Send from my S20+ using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to gtakis For This Useful Post:

    Error Flynn (07-12-2020),mihalis13 (07-12-2020)

  21. #2293
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βασίλη, που έπαιξα λίγο το παιχνίδι γενικά μου φαίνεται τόσο εντυπωσιακό όσο το θυμάμαι.
    Το μόνο που παρατήρησα ειναι μια θολούρα σε μακρινές αποστάσεις.
    Θα ήθελα να έπαιρνε ένα upgrade και να αξιοποιούσε το dualsense

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Error Flynn (07-12-2020)

  23. #2294
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εγω επειδη το ''τελειωσα'' πριν κανα χρονο και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post665153
    Στο οπτικο τομεα ακομα δεν εχω ξεπερασει μια πιστα στην ινδια νομιζω με βροχη. Ακομα και σημερα ειναι οτι καλυτερο εχω δει οπτικα σε racing game.
    επειδή παίζω όπως προείπα τώρα το DIRT5 από σχεδόν την ίδια ομάδα Βαγγέλη πίστεψε με του Driveclub είναι καλύτερη η βροχή !

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Βασίλη, που έπαιξα λίγο το παιχνίδι γενικά μου φαίνεται τόσο εντυπωσιακό όσο το θυμάμαι.
    Το μόνο που παρατήρησα ειναι μια θολούρα σε μακρινές αποστάσεις.
    Θα ήθελα να έπαιρνε ένα upgrade και να αξιοποιούσε το dualsense

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ε καλά λογικό να έχει κάποια στοιχεία τα οποία είναι κάπως "ξεπερασμένα" και να δείχνει ατέλειες εδώ και εκεί.

    Γενικά όμως ότι έχουμε πει . . . Δεν υπάρχει το παιχνίδι αυτό.

    Εγώ να δεις πόσο θα ήθελα ένα remake... αλλά όπως είπες ούτε καν update.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (08-12-2020),PDS (08-12-2020)

  25. #2295
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με έχετε ψήσει τρελά να ξέρετε.
    Δεν το έχω, δεν το έχω ακουμπήσει, δεν το έχω δει καν σε βίντεο (σπάνια βλέπω βίντεο κ αν δω, μόνο για λίγο, για να έχω την χαρά του καινούριου σε κάθε παιχνίδι).

    Ήξερα ότι είναι αξιόλογο, έπεσαν πολλά ραλακια στα χέρια μου σε αυτή την γενιά και το συγκεκριμένο όλο το άφηνα. Θα το αναζητήσω όμως

  26. #2296
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ναι Βασιλη ειμαι σιγουρος. Ακομα παθαινω πλακα σε σημεια με το Driveclub.


    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Με έχετε ψήσει τρελά να ξέρετε.
    Δεν το έχω, δεν το έχω ακουμπήσει, δεν το έχω δει καν σε βίντεο (σπάνια βλέπω βίντεο κ αν δω, μόνο για λίγο, για να έχω την χαρά του καινούριου σε κάθε παιχνίδι).

    Ήξερα ότι είναι αξιόλογο, έπεσαν πολλά ραλακια στα χέρια μου σε αυτή την γενιά και το συγκεκριμένο όλο το άφηνα. Θα το αναζητήσω όμως
    Απλα να εχεις υποψη του οτι το clubs δεν δουλευει, που ηταν και η σημαια του driveclub.
    .

  27. #2297
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Απλα να εχεις υποψη του οτι το clubs δεν δουλευει, που ηταν και η σημαια του driveclub.
    Ναι κατάλαβα, παρόλα αυτά, γράφετε για καλή ui, καλά γραφικά, χειρισμό, ήχο, όλα καλά για μερικούς γρήγορους γύρους!

  28. The Following User Says Thank You to Dimitris_ For This Useful Post:

    PDS (08-12-2020)

  29. #2298
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Ναι κατάλαβα, παρόλα αυτά, γράφετε για καλή ui, καλά γραφικά, χειρισμό, ήχο, όλα καλά για μερικούς γρήγορους γύρους!
    Α και ειναι η ps4 απλη εκδοση, δεν ειχε ποτε pro εκδοση. Παρ'ολα αυτα ειναι το ομορφοτερο racing game που εχω δει. Μακαρι καποιος να αναλαμβανε το update σε ps5. Αλλα ειναι πολυ δυσκολο γιατι εχουν αφησει στην ακρη τα licenses κτλ.

    Επισης δεν υπαρχει για κατεβασμα οποτε μονο δισκακι.
    .

  30. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dimitris_ (08-12-2020),gtakis (08-12-2020)

  31. #2299

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Α και ειναι η ps4 απλη εκδοση, δεν ειχε ποτε pro εκδοση. Παρ'ολα αυτα ειναι το ομορφοτερο racing game που εχω δει. Μακαρι καποιος να αναλαμβανε το update σε ps5. Αλλα ειναι πολυ δυσκολο γιατι εχουν αφησει στην ακρη τα licenses κτλ.

    Επισης δεν υπαρχει για κατεβασμα οποτε μονο δισκακι.
    Μόλις εχθές πήρα ξανα και εγώ αυτό το διαμαντακι για να το ξαναπαιξω στο ps5.Ειναι φυσικά τόσο όμορφο όσο το θυμόμουν..μια ερώτηση προς όλα τα μελη..γιατί δεν βρίσκω τα settings για τις εναλλαγές μέρας και νύχτας καθώς και τα settings για τις εναλλαγές του καιρού;Που βρίσκονται;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •